Reklama

pátek 28. července 2017

Francouzské ministerstvo zahraničí zkritizovalo zákon USA o sankcích: "Tato otázka vyvolává v každém případě nutnost diskuse"


28. 7. 2017   zdroj
Zástupkyně Ministerstva zahraničí Francie konstatovala, že "exteritoriální působnost tohoto textu se jeví z hlediska mezinárodního práva nezákonným ". Francouzské orgány mají v úmyslu projednat v nejbližší budoucnosti s partnery v EU a zástupci Evropské komise možné důsledky amerického zákona o omezujících opatřeních vůči Rusku, Severní Koreji a Íránu. Jako informuje RT, oznámila to oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Francie.


Prohlásila, že "tato otázka vyvolává v každém případě nutnost diskuse s institucemi, zejména s Evropskou komisí a našimi partnery v Evropské unii".

Zástupkyně francouzského ministerstva zahraničí dodala, že návrh zákona USA by umožnil přijímat opatření proti evropským fyzickým a právnickým osobám "v situacích, které nemají žádnou souvislost s USA".

Konstatovala, že "z tohoto pohledu se jeví exteritoriální působnost tohoto textu z hlediska mezinárodního práva nezákonným ".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Blázni z usa jsi myslí že vládnou celému světu.

  OdpovědětSmazat
 2. USA zájmy a další nové "sankce" již přímo ohrožují evropskou ekonomicko-energetickou bezpečnost a ohrožení energetických firem a podniků, samotné Evropy.America first, Europe last out.Toto je tak zrádný "spojeec", že destabilizace evropského kontinentu a úplné odtržení od Ruska, ruských zdrojů, je jejich cíl.Ten váš drahý, usácký zkapalněný plyn, si nechte pro výrobu svých bezva geneticky modifikovaných hamburgrů!Tady je ještě klika, že zatím není podepsaná TTIP, v tomto případě by to byla pro EU katastrofa.Čekala by nás všechny totální poslušnost a loajalita k USA, přechod na americkou legislativu a zákony, povinnému odběru zboží, potravin a dalších komodit, včetně odstřižení ekonomické a energetické spolupráce s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klika to sice je, ovšem nemáme jistotu, že ta banda zaprodanců, zrádců a kreténů z EU tu dohodu nakonec neprosadí. Nedělají nic, co by bylo dobré pro evropské státy, jen škodí, tak proč by neudělali i toto.

   Smazat
  2. USSA jde o odstranění dodávek strategických zdrojů z Ruska a pokud možno je nahradit mnohem dražšími ze zločinných USSA nebo těmi, co USSA pro EU schválí!Byznys je bysnys, America first a EU, jako náš lokaj, bude poslouchat!!!To TTIP, pokud schválí, tak všech 27 států, které se mají hlouběji integrovat do 4.říše, bude připsáno k 50 hvězdičkám na vlajce z krve a pvuhů.

   Smazat
 3. Za vzniklé situace přeju lidu Ruské federace, aby v co možná největší míře využil sankce namířené proti jejich vlasti pro vlastní hospodářský růst a co možná největší soběstačnost a nezávislost na zahraničních "partnerech". Bože, jak jen se neuvěřitelně stydím za to, že žiju v ČR, která se na sankcích proti Ruské federaci rovněž podílí. Jsme jen pouzí otroci USA a EU a nejsme s to se z této závislosti a nesvobody vymanit. Nechceme. Raději si do našeho slovanského bratra s gustem kopnem, než abychom s ním spolupracovali a rozvíjeli přátelské vztahy. Nedávno jsem navštívil skvělý koncert dětského sboru lidových nástrojů z Jaroslavi v Ostravě. Jak se můžeme těm lidem podívat upřímně a s láskou do očí??? Vždyť je to do nebe volající faleš!!! Co mohu udělat za sebe? Já otevřeně říkám, že se sankcemi proti RF nesouhlasím a naši vládu hájící zahraniční zájmy USA a EU neuznávám. V podzimních volbách pak svůj hlas dám panu Okamurovi.

  Jan Smola, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela chápu a souhlasím

   Smazat
  2. Pane Smola, perfektní!!!Volíme SPD Tomia Okamury!!!

   Smazat
 4. G.W.Bush přeci potom co si neokonská galérka Nová Amerika nechala zbourat paneláky v Novém Yorku jasně prohlásil, že vyhlašuje válku terorismu ať je kde je. Zasáhnou v každé zemi...zkroutí ruce...namlátí, že to svět neviděl...a zejména nakopou prdel což je takové opravdu americké. Od vyhlášení Patriot act už jen vydávají zákony s universální platností. A to doslova pro celé Universum. To si toho nikdo za těch 15 let nevšiml, nebo nechtěl všimnout? Zbourané paneláky byly jen spouštěcím mechanismem pro následnou globální agresi. Nikdo z nich v té době nevěřil, že se zbídačené Rusko ještě vzpamatuje a bude schopno jim vzdorovat. Bylo přeci určeno k parcelaci tak jako Evropa a zbytek světa. Nástrojem pro korporátní parcelaci byla globální aplikace neoliberalismu jenž umožňuje vyvádět zisky z národních států. Oslabením příjmů národních států je systémově podkopávána jejich suverenita. Soukromé společnosti nahrazují stát v řadě jejich funkcí pod heslem " stát je nejhorší hospodář ". Vrcholným číslem je pak TTIP a CETA jenž mají nadřadit korporátní právo právu národnímu. Toť poslední hřebíček k "legálnímu" a zákony posvěcenému korporátnímu feudalismu. Vše je však křišťálově čisté, dle zákonů a práva silnějšího. Tak tedy vítejte v Novém světovém řádu globálního nevolnictví. Jsme jen stádo debilů nadšeně jdoucím za svým krysařem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfekně a stručně řečená skutečnost.

   Smazat
 5. Podle jednoho mudrce tady na diskusích, bychom měly všichni emigrovat do JUSEJ budem v pohodě. Takhle si představuje svět a považuje to za morální. Parazitizmus může fungovat ale ne navždy. Zákony přírody nejdou oklamat.

  OdpovědětSmazat
 6. Správná taktika k blahobytu: Staňme se všichni parazity.

  OdpovědětSmazat
 7. Tam jde o přežití petrodolaru, to je, Rusko se dohodlo s Evropou, že za plyn bude brát EUR a to je důvod, proč Američané rijů zemu jako červené svině. S petrodolarem se hroutí i americká ekonomika postavená na vykořist´ování druhých. Jim už jde o všechno, těm zasraným Američanům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:21
   No jo, "zasraný Američani" - jenže co má pak člověk říct o Albáncích nebo Arabech?

   Smazat
  2. Ti ussáčtí idioti si myslí, že Evropa se dobrovolně odstřihne od ruských zdrojů a USSA ji bude stačit zásobovat svými trajekty předraženým zkapalněným plynem a ropou za drahý dolar, přes půlku světadílu?Vypadá to, že nastane období koňských povozů a svíček(možná i pár petrolejek)

   Smazat
 8. Málokdo, a zejména politici, berou v potaz že primárním impulsem pro útok na Irák a Lybii bylo rozhodnutí "diktátorů" přestat obchodovat nosiče energií v US dolarech. Parazit by bez výpalného prostě chcípnul! A tak si o dvacet let prodloužil cyklus. Teď je vyhladovělý a potřebuje se někde nažrat. Proto nutí Evropě svoje suroviny. Kdo ovládá surovinové zdroje, ovládá i závislost na těchto zdrojích.

  OdpovědětSmazat
 9. Už dýl si buduji podzemní zásobník na plyn. Celý rok žeru zelí, fazole, čočku a cibuli. Chodím s hadičkou v prdeli a na zádech mobilní zásobník, který na noc dávam pod postel. Občas provedu přečerpání do podzemky a na ameriku se můžu vysrat. A to taky zkapalnim.

  OdpovědětSmazat
 10. Zdá se, že ten makaron bude přece jenom chytřejší jak ten blb "socialista" z hollandska.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.