Reklama

neděle 16. července 2017

Glosa: Evropská unie nás považuje za méněcenné. Oprávněně?

Jan Žižka
16.7.2017  Literárky

Jen těžko se lze domnívat, že by Českou republiku bral někdy nějaký „západní“ stát vážně. Jedna věc je, že pro „západní“ státy, budeme vždy neidentifikovatelná zemička (na východě), kde je dobré pivo a laciná „zábava“. (To by až tak nevadilo, nás málokdo kdy bral někdo vážně a my jsme přežili-).Je ale problém, že s námi naši přátelé ze západních a vyspělých zemí například zkrmují nekvalitní výrobky, které by si doma nemohli dovolit ani nabídnout.

Je to i pravděpodobné vysvětlení, proč jsou u nás některé zdravotní ukazatele takové, jaké jsou. Otázkou je, co s tím? Domnívám se, že jediný způsob, kterým lze jednat s kýmkoli a udržet si alespoň základní respekt je ono známé „já pán, ty pán“.

Teď ovšem narazíme na základní fakt nemožnosti takového jednání z naší strany. Už od „převratu“ v roce 1989, hraje Česká republika roli naprostého, nesvéprávného vazala. Vzdali jsme se vlastních podniků i armády. (Nepočítáme li torzo určené pro zásahy v zahraničí.) Ekonomiku převzali Němci a zbytek EU, armádu odstranilo NATO - tedy USA.

Nasnadě je tedy otázka, proč by nás měl brát někdo vážně? Podíváme-li se na politickou reprezentaci – dovedete si představit, že stát, který by měl být opravdu nezávislý by měl v čele lidi jako a Havel, Nečas nebo Sobotka? Že by mistra zahraničí mohl dělat Zaorálek.

Bylo by dobré si před volbami uvědomit, že volby nejsou jen o minimální mzdě či daňových změnách v řádech desetin procent. Pokud v příští vládě opět zasednou prototypy jako je Herman či již jmenovaní politici – jistě se zavděčíme sudeťákům, ale ne už například našim dětem.

- - -

12 komentářů :

 1. Všechno je v pořádku, protože jinak by předseda vlády protestoval. Vláda plní přání voličů KDU a ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 2. Je potřeba aby se alternativy pro tyto volby dohodly na společném programu. Bude to signál že jim jde o to změnit situaci v parlamentě, což je v současnosti nejdůležitější. Pokud zůstanou takto roztříštěny, je to signál, že jim nejde o zásadní změnu a dám hlas komunistům. Nemá cenu dávat hlas někomu kdo bude jen doplňkem koalice s ANO. Jsme opět na rozcestí a jestli budete zase volit parazity tak si zasloužíte otroctví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:20):
   Ano, a nejsou to jen události poslední doby, které vám dávají přesvědčivě zapravdu.

   Smazat
 3. 9:20 bohužel, musím ale uznat, že jde o naprosto racionální závěr, plně za dané situace platný. Ostatně, mělo by to být varováním pro současné panstvo a povzbuzením pro moderní opozici. Doufejme, že ta se konečně z toho marasmu vyvine. Celkem prázdný Tomio Okamura to asi nebude. Je mi líto

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prázdný proč? SPD má v současné době více členů než TOP09 a i dost odborníků ve straně, dobrý pravicově orientovaný program a plní to, co dosud slíbil. Co se týká koalice s Ano, pak se jedná o pouhou snahu tuto stranu zdiskreditovat jak ze strany vládních, koaličních i dalších alternativních stran.

   Smazat
 4. Ano souhlas pro ně jsme byli a budem Slovanský odpad.

  OdpovědětSmazat
 5. Ministr vnitra Langer, Kubice, prezident kleptoman Klaus, vlády jako orloj zlodějů a podvodníků...

  OdpovědětSmazat
 6. Protože západní Evropu znám velmi dobře, vím, že si tam každá země myslí, že je středem celé Evropy.
  Vzhledem k tamní všeobecné nevzdělanosti, je to pochopitelné.

  OdpovědětSmazat
 7. Je libo italskou šunčičku?

  http://www.mojevideo.sk/video/2a5a2/sunka_z_talianska_urcena_pre_obcanov_eu_z_vychodnej_europy.html

  OdpovědětSmazat
 8. Za ci nás pokládají v Evropě,je výsledkem vládní
  politiky vlezřitizmu.Mylně se domnívají,že tím
  získají dobrou pověst a uznání.Musím konstatovat,
  že v Evropě si váží Orbána,protože svým odporem
  k migraci je pro ně prospěšnější než Sobotka či
  Zaorálek ohnutí v pravém úhlu při návštěvě toho
  prapodivného uspořádání Evropy v Bruseli.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Toz ase bode nejdulezitejsi sa konecne zbavet tade toho komplexo menecennosti a slápnót do pedálo a pracovat na SVÉ VECI ne na wjeci.......toz v ceské kotelne zijó opravdo bobrí lide, ale jak rekel pan Gustav Brom i peknech pár blbcó.....no a o to de...abe sme se tade citili dobre a delale co nás baví pomáhale drohém meslele na jedineho Pána Boha a mjele slonce v srdci a sme svetové........howk

  OdpovědětSmazat
 10. Východní státy EU jsou jediné, které mohou iniciovat nápravu toho molocha, EU. Západní státy žijí z parazitismu jejich korporací na zemích Afriky, Asie a nyní i východní Evropy. Jejich občané jsou si dobře vědomí, že jim z toho spadnou také nějaké drobky a nechtějí o to přijít, tedy něco měnit. Nebyli bychom jiní.
  Ale vzhledem k tomu, je na nás, na středoevropských státech, abychom upozornily, že EU vede evropské státy ke zkáze a že bychom byli hodně hloupí, když bychom bez námitek plnili tento zvrácený záměr. EU se musí změnit, nebo rozpadnout a státy V4 by na to měly upozornit a vyžadovat to.
  Toto však neprosadí politici, kteří se již v režii EU provinili proti zájmům svých států a nyní se již těší na výslužku za své služby, v korupčně placených funkcích, v palácích EU.
  Tento úkol můžou splnit pouze noví politici, u nás např. SPD – Tomio Okamura. Oni vidí neúnosnost směrování EU a jsou rozhodnuti to změnit, nebo vystoupit. Od KSČM to očekávat nelze, ta je zaníceným stoupencem EU. P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.