Reklama

středa 19. července 2017

Gruzie dvakrát žádala Kyjev o vydání Saakašviliho. Marně!

19.7.2017   PrvníZprávy
 
Gruzínská strana dvakrát apeloval na ukrajinskou s požadavkem vydání exprezidenta Michaila Saakašviliho, v obou případech bezvýsledně, i když Kyjev obdržel „všechny důkazy“.
Uvedl šéfka gruzinského ministerstva spravedlnosti Thea Tsulukianiová.

V předvečer o své návštěvy Tbilisi, prezident Ukrajiny Petro Porošenko řekl novinářům, že se gruzínská strana neobracela na ukrajinskou stranu s požadavkem vydání Saakašviliho, a proto nebyla tato otázka byla projednána na mezinárodní úrovni. Později dodal, že prověřil informace a zjistil, že z Tbilisi opravdu požadavky přišly, ale Kyjev je odmítl a požadoval další informace. Podle prezidenta, tato otázka není na pořadu dne jeho návštěvy Gruzie.


„My jsme dvakrát oficiálně obrátili na ukrajinskou stranu s požadavkem na vydání Saakašviliho, v obou případech byl náš požadavek odmítnut. Náš požadavek byl odůvodněn. Byly zaslány všechny důkazy, na jejich základě může ukrajinská strana přijmout rozhodnoutí, které je v této fázi pro ni přijatelné,“ řekla novinářům Tsulukianiová. Podle ní budou zástupci nadále spolupracovat v této otázce.

Sám Saakašvili, který na příkaz Petro Porošenka získal ukrajinské občanství, spoléhal na to, že do Gruzie nebude k trestnímu stíhání vydán. Dokonce se stal gubernátorem oděsské oblasti. Ovšem poté, co se rozhádal se svým ochráncem (spojovala je vypjatá rusofobie), prezidentem Porošenkem, naopak začal tvrdit, že se ho chce hlava ukrajinského státu zbavit a odebrat mu ukrajinské občanství. Porošenko na výpady reagoval slovy, že „pan Saakašvili nic pro Ukrajinu neudělal“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)

Související článek:

Saakašvili: Porošenko mě chce zbavit ukrajinského občanství!

6 komentářů :

 1. To hovado,žvejkající vlastní kravatu a podporujícího banderovce by měli s okamžitou platností postavit ke zdi!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Bylo by pěkné kdyby doma schytal 10 let.

  OdpovědětSmazat
 3. Gruzie by snad přece mohla na toho psychopata vydat mezinár. zatykač.
  Saakašvili se totiž nezdržuje jen na Ukrajině, ale čile i cestuje mimo ni.
  Nedávno se (údajně) stihl ztrapnit na nějaké akci na Maltě.

  OdpovědětSmazat
 4. Jeho pritel McCain ma cancer mozku ,kdo ho bude ted ochranovat ? Mel rad Misu a nerad Iran pry ho bude bum bum ,bomb bomb bomb .Tak ty jiz budes bombardovat jen sve posrane spodky hrdino

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:49 - Jsi super, jsi jednička! A Tvé slovíčka, cituji "bum bum,bomb bomb bomb" nemají chybu. Jen tak dále, blbečku, budeš komiksový hrdina!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.