Reklama

pondělí 17. července 2017

Hlásné trouby a byznys s chudobou

Luděk Ševčík
17. 7. 2017
Novináři by v ideálním případě měli býti hlídacími psy demokracie. V tom hodně neideálním, ovšem dnes častém, jsou někteří jen hlásnými troubami. Hlásají pak buď propagandu svého chlebodárce, nebo propagandu určitých zájmových skupin. K tomu ale novinářů není třeba. To dokáže i cvičená opice. Konkretní příklad. Naše obec se cirka před třemi lety stala jednou z obětí naprosto nezvládnuté sociální politiky státu. Z měst, která upřednostnila zisky developerů před sociální politikou, k nám byli navezeni sociálně slabí, nichž se část dá nazvat nepřizpůsobivými.


Byli jsme tedy, ač naprosto nezaviněně, určeni k tomu, aby u nás vznikla další vyloučená lokalita. Ty v naší zemí rostou, díky špatné sociální politice, jak houby po dešti. Za 10 let se jejich počet zvýšil o 100 %! Vyloučená lokalita je patologický problém pro další rozvoj obce. Kdo může, tak se z takové obce odstěhuje. Většina obyvatel totiž logicky jednoznačně upřednostňuje bydlení tam, kde je pořádek a klid. Ten nezajistíte v blízkém a ani dalekém okolí ubytovny, v níž vládnou specifická pravidla.

Máme svoji obec rádi, proto jsme se začali bránit. Nechtěli jsme, aby se někdo zbavil svého problému na náš úkor. Začaly desítky jednání s úředníky ÚP, s jejich nadřízenými a čilá korespondence i s ministryní Práce a sociálních věcí. Vydání celoreplublikové petice na změnu zákona o sociálním bydlení. K té se, po projednání na zasedání Komise pro sociální bydlení Svazu měst a obcí, přidávala i některá velké města. Neboť je zájmem radnic, aby mohla kladně ovlivňovat kvalitu života ve svých celcích. Vše marně, neboť sociální politika je i díky silným lobby, které z nich tyjí, prostě naprosto špatná. Je demotivační. Čím méně snahy, tím větší dávky. Navíc se stát vzdal části své role a předal sociální bydlení a část péče o sociálně slabé do rukou soukromých. V konečném důsledku tedy financujeme „podnikatele“, jejichž cíl – udržet si klientelu a to za co nejvýhodnějších podmínek – je naprosto odlišný od vyhlašované snahy státu snížit počty sociálně slabých ve vyloučených lokalitách a zajistit jim přijatelné bydlení.

Když pak tedy přišel majitel ubytovny, v níž byli sociálně slabí ubytováni, s nabídkou na její odprodej, obec ji přijala. Protože nejsme žádní asociálové (to bychom se realizovali jinak, třeba v byznysu s chudobou), prověřili jsme si u ÚP, že nikdo z u nás ubytovaných neskončí na ulici. Naopak, všichni si mohli polepšit, neboť jim ÚP bylo nabídnuto bydlení v bytech. Že se ubytovatel bleskově postaral o přesun na jinou ubytovnu, je již jinou kapitolou neslavného stavu sociálního bydlení.

Ubytovnu jsme tedy kupovali prázdnou, předešlý majitel ukončil s nájemcem smlouvu i pro neplacení. To však pro hlásné trouby nic neznamenalo. Okamžitě se na nás slétly. Byli jsme totiž nebezpečným precedentem všem byznysmenům s chudobou. Mohlo by se totiž stát, že by se takto zachovali i jiní a sociálně slabí by byli rozptýleni do bytů a nedejbože by byli donuceni začít i pracovat a tak žít jako majorita! Co by si pak počala ubytovatelská mafie, co by dělaly „neziskovky“ na sociálně slabé napojené? A tak, pro výstrahu, začal nevídaný tlak. Česká televize Brno okamžitě začala natáčet srdceryvné příběhy o ubytovaných, ve kterých naše argumenty nebyly zveřejňovány. Ocitli jsme se pod tlakem „neziskovek“ na Deníku referendum. Na zastupitelstvo nám ubytovatel poslal své nájemníky (sám nepřišel) a v pozadí už čekal kameraman z NOVA, který pak přiznal, že byl pozván natočit „nějakou šlamastyku“. Ta se nekonala, takže odjel.

V současné době ubytovnu, kterou nám projektanty nebylo doporučeno rekonstruovat, bouráme. Dobrá příležitost pro hlásné trouby, aby nám opět daly na pamětnou a ukázaly ostatním jak dopadnou, když se nepodrobí. Česká televize už natočila o ubytovně další reportáž. Naši pozvánku, aby natočila také reportáž o tom, jak jsme koupili starý zámeček, který chceme přestavět na komunitní bydlení pro nemohoucí seniory, v podstatě odmítla. Máme nasazenou psí hlavu, takže o nás nic dobrého. Další troubou je redaktor Znojemského deníku Krutiš. Ve svém článku psal o tom, že některým lidem u nás vadila přítomnost sociálně slabých lidí. Herodesové hadr! Jako by u nás žádní takoví léta nežili. Jako bychom byli obec samých milionářů. Jenže my své sociálně slabé nikam nevyvážíme, jako to dělají ti, které by měl skutečně kritizovat. Tam by měl, jako hlídací pes demokracie, upřít svou pozornost, tam by se měl ptát, proč města exportují své občany, na které ale dál berou peníze z rozpočtového určení daní.

Česká televize Brno, ani redaktor Krutiš nejsou hlídacími psy demokracie. To by se totiž museli naučit pokládat otázky, aby se dobrali podstaty problému. A pokládat i otázky tzv. nekorektní. Třeba proč stát financuje drahé bydlení v mizerných ubytovnách, když města mají prázdné levné byty? Proč je většina ubytoven usazena v lokalitách, kde bývá vysoká nezaměstnanost, takže ubytovatel má větší jistotu, že se mu klientela nerozuteče? Proč lidé z ubytoven v naprosté většině nehledají práci? Proč odmítají bydlení v bytech a jsou raději na ubytovnách? A třeba i matky pěti dětí na to, proč si jako člověk, který nemá dlouhodobě kde bydlet, přesto pořídí dítě šesté? Jakou péči a výchovu jim hodlá v tak ztížených podmínkách poskytnout? I takovéto otázky se novinář musí naučit klást. A takových otázek, které by pomohly k objasnění a tím i řešení problému sociálního bydlení, by bylo mnoho. Bez tzv. nekorektních otázek se jednoduše nikdy pravdy nedobereme. Budeme jenom uctivě okukovat u horké kaše. Což někomu jistě vyhovuje. A k tomu má hlásné trouby, kterým stačí jen to papouškování.                      

35 komentářů :

 1. Byznys s chudobou, ale plátci jsou většinou ti, kteří jsou rovněž na hranici chudoby. Spíše byznys s občany obecně. Vše je v kapitalismu obchodovatelné, lidé na prvném místě a je to artikl výnosnější než obchod s dobytkem. Ale kapitalusmus jiný nemůže být a rozhodně nikdy neměl, nemá a nemůže mít něco společného s dewmokracxií, ať ji vyšňoříme jakýmkoliv přídomkem.

  OdpovědětSmazat
 2. Proč by mě stát provádět aktivní bytovou politiku (např. výstavba menších bytů), když by tím ohrozil zájmy lidí jako je Bakala, Vítek, .... a take různých neziskovek ?
  Pro stát je skutečně lepší na sociálních programech a podporach pro tyto podnikatele a různé neziskovky vydávat ročně mnoho miliard ?

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuji za příspěvek. I toto jsou ty jejich takzvané západní hodnoty.Tušil jsem, že práce televizí vypadá nějak podobně, vy jste to potvrdil.Přeji Vám spokojené žití tam u vás doma.

  OdpovědětSmazat
 4. Pozor! S tou dostupností sociálních dávek to není tak jednoduché. Alespoň ne pro bílé rodiny. Vím o ověřeném případu, kdy Déle bež rok nezaměstnaný technik v regionu, kde opravdu není práce, a jeho žena pracující za 14 tisíc čistého, plus jejich tři nezletilé děti, nedostali od staátu ani korunu jakékoli podpory se slovy, že pětičlenná rodina má životní minimum kolem 12 tisíc, takže když mají 14, tak to mají až až...
  Rodiny etnických menšin, o stejném počtu členů, dostávají kolem 50 tisíc. A pak, že v ČR není rasismus... Ale je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás už od dob Klausovy vlády platí v sociální oblasti dva nepsané standardy. Jeden, ten tvrdší pro většinovou společnost a ten druhý mírnější a vstřícnější pro etnické menšiny, u nás především pro cikány. Moje bývalka v 90 letech pracovala na sociálce a tvrdila mi, že kolem roku 1995 začaly z MPSV chodit interní doporučení, jak úřednice mají jednat s lidmi. Obyčejným lidem měly úřednice zatajovat oprávněné nároky a snažit se je nějak odpálkovat, pokud trvají na svém. Cikánům měly úřednice naopak vycházet vsříc. Svých nároků se domohl i obyčejný člověk, pokud ovšem nebyl líný si předem prostudovat na co má nárok, ale nesměl se nechat jen tak odpálkovat a trvat na svém.

   Smazat
 5. Tunelovat se dá nejen Blanka, ale i solidarita. A zvlášť dobře ta povinná, v režii špatného státu.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo tak to je mocipáni koukaj jen aby jsi další šizuňk namastil kapsu.

  OdpovědětSmazat
 7. Co jste si vycinkali v r.1989,to nyní máte.Tak se
  nerozčilujte.Vybrali jste si podrazáctví a podvody
  a nyní nadáváte druhým?Myslet se má dřív,než se
  učiní nějaké rozhodnutí.Už naši předkové se řídili
  heslem 2x měř,jednou řež.Davy cinkačů neměřili,ale
  rovnou řezali bez možnosti nápravy.Tak si můžete
  zazpívat známé"Teď už máme co jsme chtěli".Stejně
  jako ti dřívější jste došli až tam.I když nelze
  jednoznačně říci,co je lepší.Ale jede se podle
  výběru davů a hned po převzetí moci Klaus řekl,že
  ulice do toho nemá co mluvit.Tak jste byli zticha
  a nechali si stát rozkrást.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čemu nerozumíte pane Majevský, že Vaše strana byla prolezlá hlupáky a kariéristy? Těch pár poctivých to nemohlo zachránit! Nadávejte sobě a Vašim soudruhům! Většina těch podrazáků byla členy!

   Smazat
  2. Milý pane Povolný 23:01, ta strana až tak prolezlá kariéristy nebyla, o definici hlupáctví by bylo nutné se bavit. Jistě jimi nemyslíte oněch 51 % z členů dělnických profesí což, dnes vím, byla norma pro třídní složení té politické strany. Známý, co pracovník výpočetního střediska několikatisícového podniku vytisknul "sjetinu" členů KSČ v tom podniku i s členskými příspěvky za listopad 1989, těsně před tím, než byla tato utilita ze sálového počítače stažena. Se prásknu, přišlo mi to zajímavé a celé to jsem nějak přepočítal, prošel jména a zjistil, že o mnohých jsem ani nevěděl, že jsou členy té strany. Vzpomínám, že průměr členských příspěvků měli značně vyšší než tehdejší odborářské jedno procento, organizovanost byla, spolehlivě, 14,3% z toho v Lidové milici ca 20 %, 70 % z dělnických profesí. Celá ta organizace potom něco nad 60 % z dělnických profesí. Z tzv. "známých", tedy v daném prostředí nějak "významné" možná stovky členů té strany se stali „přeběhlíky“ 3, relativně úspěšnými podnikateli s výrobní činností na řekněme vyšší technické úrovni pak čtyři, dnes již bývalí komunisté. Mluví se o tom, že zůstali sociálně odpovědní. Nevím. Dnes si ovšem připomínám mnohé z těch, kterým jsem se občas i poškleboval, jak skutečně obětavě dřeli „pro fabriku“. V duchu se jim omlouvám, lituji, léta už nežijí. Nevěřte, ale zažil jsem a myslel, že banalitu. Jdu s rozvázáním pracovního poměru (buď jsem se naštval, nebo nudil, nebo bylo něco lepšího, nepamatuju) a tehdejší můj šéf, komunista, na to kouká, neptá se na nic a pak řekne: „to přec tý fabrice neuděláš, to bys nás zklamal“. Nějak mi došlo, že jsem si na to prostředí, všechny ty lidi kolem zvyknul, že mi dělá dobře, pokud se práce daří, ta (moje!) fabrika technicky, velikostí i významem roste. Odpracoval jsem tam 46 let, z toho posledních 6 privatizovaného pádu do podřadna. I když osobně rostouc ve funkci. Dnes je to montovna. Jsem zhnusen. Co Vy na ten prostý příběh? Sentiment?

   Smazat
  3. 2:47-reagoval jsem paušalizací na obdobu od pana Majevskýho(za všechno mohou "cinkáči a Moraváci. Ač nečlen, neodsuzuji komunisty za víru ale za "blbost a až idiotské předání moci. Ani přísné podmínky členství nezabránily infiltraci nežádoucích osob do vedení a vysokých orgánů řízení státu. Nezpochybňuji čísla, která uvádíte ale převedené na celou KSČ dávají cca 30000 přeběhlíků a 40000 podnikatelů a to již na "staronovou" vládu vydá. Že "ostrouhalo" 51% dělníků nejen v KSČ je také jasné. Ptáte se na sentiment, ano ale je třeba začít znovu a lépe aby bylo líp.

   Smazat
 8. Tady vážení čtěte makrela drží babiše za koule a nejde o dotace:

  http://aeronet.cz/news/somalska-zena-zautocila-ve-vidni-na-rakusanku-kvuli-psum-utocnici-museli-podle-svedku-odtrhnout-3-chlapi-zena-ma-tezce-zranenou-nohu-je-po-operaci-koleno-vyztuzene-kovem/

  OdpovědětSmazat
 9. President Ronald Reagan, rekl v jednou z jeho nejslavnejsi projevu : "KDYZ NEKDO DOSTANE NECO ZDARMA, TAK DRUHEMU TO CHYBI" !

  Je treba brat zretel na presidenta Reagana a ne na nejakeho Krutise ze Znojma.

  President Donald Trump zrusil 6 millionu poukazek na Food Stamps, coz je jidlo zdarma pro parazity.

  Kdyz si vy Cesi nechate KADIT na makuvky od nejakych Krutisu, tak budete zit v bide ! To co vezmou vam, daji nezadoucim, coz je prerozdelovani od tech co pracuji a chteji pracovat, tem co nechteji pracovat.

  Kralovna priroda porouci nechat parazity pochcipat
  hladem ! To nema nic spolecneho s Komunisty , Nacisty, nebo UFOuny. To je zakon prirody. Zakon ktery nas deli od opic.
  A je 9 moznosti jak stahnout predatora z kuze, coz bylo heslo Boeru v Africe. CESI NEDEJTE SE !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. 23:15... kazdej pejsek ma daleko lepsi cich nez clovek a citi to, cemu se rika PIZMO... Pizmo je v kuzi zivocichu z Afriky a proto pejsek zacne jezet. Je to obranny pud, za ktery pejsek nemuze.

  Zivocich ma zase vztek na pejska, protoze vi, ze pejsek v nem rozeznal PRIMATA. Takze s tim take nejde nic delat.
  Proc Rakusane nevyuzili moznosti zbavit Viden zivocicha je vec nesrozumtelna. S tim slo neco delat !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 11. Jo, Honolulu 23:37 z pohledu účetního měl en Reagan zajisté pravdu. Z hlediska základního fungování pozemské přírody taky. Vše živé je potravní řetězec, na vrchol se propracoval živočišný druh člověk. Ale ten má problém. Je si vědom (nejméně kdes hluboko v podvědomí) možných ohrožení, smrtelnosti, vlastně, bojí se. Co s tím? Čím víc, tím víc dovolává se humanity. Máte něco skutečně lidského proti? Já, potažmo, proti kapitalismu ano!

  OdpovědětSmazat
 12. 3:03... Mam proti, mam ! Ja totiz vubec neverim , ze bida a existencni strach je podlozeny necim jinym, nez neschopnosti, lenosti, nezodpovednosti, hloupou ekonomickou strategii a BLBYMI KORMIDELNIKY. (Napr. Havel) a zde jako priklad opaku uvadim, blahobyt v Rhodesii, za vlady Iana Smitha. Bohatost portugalskych kolonii (Angola, Mozambigue) az do jejich padu a samozrejme JAR, ktera delala zazraky.

  Zde mate projekty Jizni Afriky.
  Ruacana, South Angola hydroelectric facility,
  Reservoir in Drakensberg,
  Sasolburg, Coal gasification plant,
  Koeberg, nuclear power station,
  P.K. le Roux and
  Henridrik Verwoerd - Orange river,
  Cabora Bassa - Zambezi,
  Wankie - Rhodesia,
  Supply canal from Okavango - Botswana

  Ja bych mohl pokracovat jeste hodinu a take Kriel, Matla a Duhva - coz byly nejvetsi elektrarny na svete (Coal).

  A az jsme odesli, tak to spadlo a ty poloopice dnes sviti baterkami a svickami.
  Cely muj Hillbrow spadl. (Ctvrt v JHB.)

  A vy spadnete take, kvuli vasim vitacum a "kormidelnikum - navigatorum".

  Oni tam chodi po kotniky ve zlate a jedou vyzrat Evropu.

  Rozdil je v tom, ze my jsme meli kam uteci (America, Canada, Australie, zap. Nemecko, Brasilie, atd.) a lide z Ceska nemaji ! Take mnoha vecem nerozumi a ohaneji se frazemi z dob Brezneva.

  Pro me uz vse konci zestarnul jsem ! Ale Cesi dostanou zabrat. Sednu si na pisek k teplemu mori a budu cist co se to v Evrope deje, ZABAVU mam zarucenou.
  nick honolulu

  Hura na Evropu !

  Margaret Singana We are Growing na youtube.

  OdpovědětSmazat
 13. Honolulu 4:33 otázka, kdopak se zasloužil o Tvoji povahu, schopnosti, jak se stalo, že nepotkala tě tragická nehoda, smrtelná nemoc? To všechno je výhradně Tvoje osobní zásluha? Je to dáno stejně, jednomu každému?

  OdpovědětSmazat
 14. Dokud nebudete nazývat věci pravými jmény a zamčujete podstatu problému, z tej Kejdy (zní to jako al Kaida, že) nevyplavete.

  Kolik procent z "problémáků", nahrnuvších se demokraticky do vaší občiny, je vám geneticky podobných? Kolik % jejich přehojných potomků by po koupeli, návštěvě holiče a slušném oblečení vypadalo jako vaši/naši potomci?

  Bez pravdivého a otevřeného přístupu ke kterémukoliv problému nelze analyzovat jeho podstatu a nelze ji proto úspěšně vyřešit... ale lze se na tom dobře nakapsovávat. Církve, například, se za vyřešení a za stálé platby modlí už tisíce let... a skutek až po Posledním soudu, že?

  OdpovědětSmazat
 15. Honolulu tomu se ve Vaší domovině říká knížecí rady. Nevnímáte že za všemi problémy stojí hamižnost a parazitizmus USA. Sám považujete za normální letět na kafe a štrůdl do Vídně? Od druhé světové války USA stále někde tlačí tu svoji demokracii pomocí válek a genocidy. Tvrdíte že je všeho pro všechny dost, tak je potřeba lidi vzdělávat a ne kropit agent oranž. Z rozvrácených států středního východu a Afriky lidé utíkají protože světový hegemon nemá kam cpát svoji válečnou výrobu. Kdo jim dodává zbraně a potřebný materiál? Kdyby použily všechny prostředky co za ta léta dávají na zbrojení na vzdělávání těch zaostalých států, které tisíc let okupovaly a drancovaly tak nebudou nikam utíkat. Člověk se tak rodí, že vždy když je to možné volí snažší cestu a jenom výchova a vzdělání mu vysvětlí, že ne každá snažší cesta je pro něj a společnost lepší. Snad Vám rodiče v dětství vyprávěly ty správné pohádky, které jsou základem moudrosti. Podle toho co píšete, máte rád historii tak víte jak dopadly všechny impéria když dostoupily vrcholu zvrhlosti a dokážete z toho pochopit o co jde. Doporučuji Vám občas se podívat na AENews. Moudrý člověk vyslechne i kritiku na sebe a zamyslí se jestli v ní neni kus pravdy. Pokud začnete hned jak Vy říkáte lopatovat vulgarismy vypovídá to o Vás, že jste ješitný, přece mě blbec nemůže rozlobit. Moudrý to pochopí a hlupák se rozčílí. Jste jak píšete katolik tak stačí málo a podle skutků poznáte je. Já jsem byl vychován ve víře že co rozdávám do dostanu. Ať jste zdráv a ať se Vám daří. SÉM.

  OdpovědětSmazat
 16. 11:28...My nikoho vzdelavat NEBUDEME ! My jsme to delali a 16.6.1976 cerni pozabijeli vsechny nase ucitele a znicili vsechny knihovny a skoly, ktere meli zdarma.. To se stalo v Johannesburgu (jiho-zapad, znamy pod jmenem Soweto - South West Township.)

  ---------------------------------------------------------

  Vsimne te si techto cisel !

  ANGOLA ma rozlohu 1 246 700 Km2
  a mela 350 000 belochu (Portugalcu)

  CESKA Republika ma 78 866 Km2
  a ma asi 10 600 000 obyvatel.

  Kdyz to porovnate, tak Angola je prazdna zeme a presto tech 350 000 Portugalcu bud muselo uteci, nebo byli vybiti - povrazdeni.

  To vam udela obrazek, co od tech, kteri nejsou Evropane cekat.

  ---------------------------------------------------------

  9:24... Nehody jsem mel a nemoci take. Strazni ANDELE mi rekly "March od Die"... "Pochoduj, nebo chcipni", tak jsem pochodoval a nechcipnul jsem.

  Jezdit na Kafe a strudl do Vidne je ritualni povinnost kazdeho belocha a Evropana !
  Tam sidlila Rimska X. Legie - Gemina Equestris a my musime nacerpat do podvedomi ducha slavne Legie a namlatit barbarum ! At uz je to Afrika, America, nebo Evropa.

  Rozvraceni statu Stredniho vychodu ? Kdyby drzeli huby a nevyhrozovali, tak by jsme o nich ani nevedeli.
  To jsou expanzivni, agresivni zeme a je lepsi je fackovat u nich, nez je nechat prijit k nam.

  To, ze jsou na ceste do Evropy nema s humanismem nic spolecneho, ale je to snaha o zniceni bile rasy, coz se dari. Az jich bude vice ne 27 % tak vas zacnou zabijet.

  Koncim panove, rady nemam zadne ! Delejte si co chcete.
  Me uz se to netyka. Sedim v cekarne pred branou nebeskou na Floride a ziji pro veci prijemne.
  nick HONOLULU - a nezapomente jet do Vidne, mate to kousek . Ta X. Legie mela H.Q., tam kde je Am Hof.
  Auf Widersehen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čert vem římskou Desátou, Honolulu. U Vídně se jedinkrát dokázala Střední Evropa spojit a s pomocí Poláků, Litevců, Benátčanů, a s přispěním "Papistánu" roku 1683 dokázali Evropané poprvé pořádně nakopat (_!_)(_!_) muslimským Osmanům a ukázat jim cestu, na které jim kanóny žehnal Prinz Eugen von Savoyen, a vedl k postupnému osvobození evropských národů spod islámské okupace, téměř až k Bosporu, ve století devatenáctém... a ke vzniku Atatürkova Turecka po První světové...

   Smazat
 17. Honolulu nepochopil jste vůbec nic a utápíte se v bludech. Nechte si udělat genetický test, podívejte se na haploskupiny a teprve poznáte z čeho pocházíte. Celý svět je velký lidský propletenec, mimo ty z vesmíru ale ty mají všechno jinak. Je směšné, že jste nepochopil že jde o racionální přístup k přírodě, protože to je základ pro lidstvo. Je dokázáno vědecky, že jsme všichni na této zemi z jedné matky, jako katolík to víte dávno a příroda vytvořila to co tady je. Povinností člověka je žít v souladu s přírodou a ne si honit ego, já můžu žít zvrhle protože na to mám. SÉM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SÉMe, Mravenci mají také "jednu společnou matku", přesto se mezi sebou perou. I vaši Bozi nabádali "milujte se a množte se ale nepřátele zabíjejte". Vy jste nepochopil,že toto je "racionální přístup k přírodě"! A člověk to dovedl k dokonalosti. Vynalezl zbraně, písmo, řeč ne aby je předal "lidstvu" ale aby "své komunitě" umožnil "ovládnout prostor druhých"! Vy to chápete, já taky, tak si nehrajte na "svatého"!

   Smazat
  2. Honolulu to pochopil velice dobře. Nejde o nějaký islám, ale o invazi negrů.
   Muslimské hordy jsou pouze úderné jednotky-něco jako Guderianovy zámkové klíny.

   Smazat
  3. Samozřejmě tankové klíny.

   Smazat
  4. Apropo, vynalezl také politiku k oblbování a peníze ke snadnému uplácení spojenců.

   Smazat
  5. PS.-přírodě vládne "potravní řetězec", koho jsme my lidé potravou? Nemocným lidem typu Soroš nebo jejich Bohu?

   Smazat
 18. Pana L.Ševčíka sleduji delší čas na deníku Referendum a vážím si jeho postřehů.I jeho názor na zvolení presidenta byl správný a vyplatilo se ho uposlechnout.Máme dobrého presidenta. Jeho snaha o prosazení pravdy, se tam ale pod vedením šefredaktorky A. Uhlové neprosadila.Není divu, když tento deník zařadil mezi osobnosti roku, lidi jako je paní ombudsmanka A.Šabatová, či poslanec Pidhart. Paní Šabatová by měla být odvolatelná. Pan president Zeman má pravdu, že ombudsmanka vykonává úplně jinou činnost, než pro kterou byla do funkce jmenována a vymlouvá se na svůj kolektiv, který vede a sama za něj nese odpovědnost, alespoň je za to placená. Pan Pidhart se spoléhá na to, že lidé již zapoměli jeho výkon premiéra polistopadové republiky a již nepamatují, jak dal své čestné slovo, že v naší zemi se budou mít občané dobře a nezaměstnaní budou žít důstojný život. Nedodal však, že nezaměstnanost je nedůstojná sama o sobě. Z rodinných důvodů zůstanu v anonymitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:56

   Ano, pan Luděk Ševčík, který popisuje život zblízka a ne od redaktorského psacího stolu, bývá na DR pravidelně ostatními diskutéry "umravňován". Je to zářný příklad strnulosti ideologie, která se schovává za politickou konkrétnost a jakýsi "levicový liberalismus". Není náhodou, že mezi pravidelné autory DR pořád patří Jiří Pehe, zatímco řada jiných autorů do DR přispívat přestala.

   Linii ale neurčuje tolik Saša Uhlová (dcera Anny Šabatové), ale spíše Jakub Patočka.

   Patočku lze dnes - ne snad co do agresivního temperamentu, ale určitě pokud jde o jeho přesvědčení o vlastních kvalitách - srovnat s Janem Čulíkem (BL).

   Smazat
 19. Pane Povolný, určitě nejsem svatý ale člověk je nadán rozumem. Je problém že zlo je zatím silnější a nejmoudřejší lidé nemají tu moc vládnout světu. Propagovat zvrhlost by mělo být trestné. Nejsem věřící ve smyslu jak je to chápáno církvemi a přesto jsem věřící. Také nechci moralizovat ale současným mocným a mnoha dalším chybí zodpovědnost. Nebyl jsem v KSČ a přesto mi připadá že to byl humálnější systém než tento a čí je to zásluha že tady máme vetšinu lidí jako roupy? Co vytváří nepřátelé, proč se stále vedou války, když Honolulu píše že je všeho pro všechny dost. Co se stalo, že máme najednou tolik parazitů. Neni práce? Já pamatuji jak každý úsek veřejné cesty měl svého cestáře, sekal kosou trávu, čistil krajnice a bílil patníky. Určitě víte co je to nadhodnota lidské práce a ono pomalu na nic neni? Problém je v tom, že pracovat neni povinnost a vedení státu nenese za to zodpovědnost. Já si myslím, že práce je to co člověka dělá člověkem. Zatím se nevedou války kvuli potravinám ale pokud narůstající problémy nebudem řešit, tak ten problém přijde. Dožil jsem se doby kdy mě fascinují současné technické možnosti lidstva, kterými by se při smysluplném konání dalo vyřešit většinu problémů. Děkuji za Vaši trpělivost. SÉM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SÉM-21:31- máte hezký písemný projev, závidím. Řeknu Vám vtip: nepřidají-li nám důchodcům, tak jim na protest neumřeme! Já k tomu dodávám: strašit je nepřestaneme ani potom. Tak do nich, psychopatů!

   Smazat
 20. SEM 14:20... ja se utapim v bludech a vy jste naivni decko, ktere veri na Tarzana a mirove souziti s opicemi.
  Bezte si vyzkouset vase integracni Theorie na Hillbrow do Johannesburgu

  ---------------------------------------------------------

  My nepochazime ze stejne matky ! Nase GENY JSOU TAK ROZDILNE, ze veda to neumi dodnes vysvetlit a NEW AGE rika, ze jsme privandrovalci z vesmiru z odlisnych casti.

  ---------------------------------------------------------

  Kdyz nekdo svoje theorie , jak by to melo byt, vydava za fakta a ignoruje - jak to je, a neopira se o statistiku, matamatiku a existujici fakta, tak pohovor je zbytecny.

  Drive nebo pozdej budete ZABIT, jako ti ucitele v Sowetu v cervnu 1976 a nebo rodiny techniku, specialstu a inzenyru v Kolwezi (Zaire) v kvetnu 1978 a jako 10 tisice belochu na Jihu Afriky vubec..

  Jste nebezpecny nejen pro vasi republiku, ale v prvni rade pro vasi rodinu, kterou vasimi theoriemi ohrozujete na existenci !

  Je zbytecne o tom mluvit ! Mate prime spojeni z Frankfurtu do Johannesburgu. Jedte se presvedcit.

  NAGUGLUJTE HILLBROW IMAGES ! O kriminalite mate stovky artiklu na internete. Tak o cem se tu vubec bavime ? ? ?
  O vzdelavani ?
  Vzdelavejte - za vase resources ! Az prijde k valce, tak my vas posleme za vasimi "prateli".
  nick HONOLULU - ktery si pamatuje vsechno !

  OdpovědětSmazat
 21. Honolulu mícháte jablka s hruškama a věříte NEW AGE, to potom je těžké s Vámi debatovat. Všem lidem co se mnou přišly do delšího kontaktu jsem byl užitečný a své rodině nejvíc. Proč bych měl jezdit někam kde mě nechtějí. To je ten problém, že někteří lidé se tlačí kam nepatří. Kdyby existovalo něco tak vysoce inteligentní a mocné tak by zmizelo hodně lidí. To je to pokrytectví církví, že si můžete koupit odpuštění za vědomé zločiny a ten posmrtný ráj pro lidi kteří celý život žijí v bídě v 21 stol. Ideály musíme mít ale reálné. SÉM.

  OdpovědětSmazat
 22. Děkuji pane Povolný. Ovšem závist a nenávist je to co ničí člověka a lidstvo, to neznám. Jinak se ve svém věku starám o 7 letého potomka a jsem šťastný, že zdědil po mé rodině hudební nadání a má krásný hlas. Jíž hraje na piáno oběma rukama, přitom si zazpíváme a jsme šťastni. Žijeme na malé vesnici jak se říká kde dávalí lišky dobrou noc. Přeji Vám hodně zdraví a ať se Vám daří. SÉM.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.