Reklama

.

.

pátek 7. července 2017

Hrozivý vzor: V Rusku se rodí nový model civilizace - multikulturní, mnohokonfesní, polyetnický


Andrej Rajevský, Sergej Duchanov
7. 7. 2017     Zdroj
Troufnu si předpokládat, že občanská válka v Sýrii je z větší části ukončena. Není to pouze můj závěr, ale názor stále rostoucího počtu analytiků. S pádem Aleppa a nyní nedávnými akcemi Sýrie, Hizballáhu a Ruska, zaměřenými na odříznutí sil, které jsou pod kontrolou Spojených států, od jejich plánovaného přesunu směrem k irácké hranici, vypadají vyhlídky teroristů velmi bledě. Do osvobozených oblastí se postupně vrací normální život a Rusové poskytují regionům pod kontrolou legitimní vlády masivní pomoc s potravinami, zdravotnickým materiálem, odminováním, výstavbou. Když bylo Aleppo v rukou džihádistů, bylo středem pozornosti západních médií, ale nyní, po jeho osvobození o něm nikdo nechce ani slyšet - co když se všichni dovědí o velkém úspěchu Ruska. Sýrie, téměř vítězství

"Jednoduché srovnání o tom, jak Američané zradili Mubaraka a jak se Rusové postavili za Asada, se stalo mocným poselstvím regionálních lídrů: je lepší mít na své straně Rusy".

Ještě působivější je obraz přítomnost ruských sil v Tartusu a Hmeymime. Je jasné, že ruské základny zůstanou v Sýrii po dlouhou dobu a že je prakticky dokončeno budování infrastruktury k doplňování jejich zásob. Rusové se zde zakopali bezpečně, ale co je ještě důležitější - disponují nyní prostředky přepravy početných sil a těžké techniky ve velmi krátkých termínech.

Předběžný závěr je, že Rusové se upevnili, Asad zůstane u moci, džihádisté ​​jsou vyhnáni, občanská válka je u konce. Íránci, Hizballáh a Rusové zvítězili. To znamená, že USA, stejně jako Království Saúdské Arábie, Katar, Izrael, Francie, Velká Británie a všichni ostatní "přátelé Sýrie", válku prohrály.

Nejdůležitějším výsledkem toho všeho je, že Rusko se vrátilo na Blízký východ. A nevrátilo se jen tak, ale v plné své síle. A i když Írán přispěl k záchraně Sýrie víc, ruská intervence, jež byla méně rozsáhlá než íránská, byla viditelnější, a vypadá to tak, že Rusko zachránilo Asada. I když je to zjednodušené, ale právě tak to mnozí vidí. Úspěch Ruska byl obzvláště překvapivý ve srovnání s nekonečným sledem porážek USA - v Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Jemenu, Libyi, Pákistánu, a nyní také v katastrofální blokádě Kataru Saúdy. Jednoduché srovnání toho, že Američané zradili Husního Mubaraka, a toho, jak se Rusové postavili za Asada, se stalo mocným poselstvím všem regionálním vůdcům: je lepší mít na své straně Rusy než Američany.

Turecko - nepřítel-spojenec

Říct, že Turecko je důležitým spojencem USA a životně důležitým členem NATO, znamená neříct nic. Za prvé, má druhou největší armádu v NATO. V jeho rukou jsou klíče od Středozemního moře, jižního křídla NATO a severní části Blízkého východu. Turecko má společnou hranici s Íránem a námořní hranici s Ruskem po Černém moři.

Když Turecko sestřelilo za účasti USA ruský letoun Su-24, napětí se zvýšilo tak, že mnozí pozorovatelé se obávali rozsáhlé války. Zpočátku, když se nic nedálo, Turci zaujali tvrdý postoj, ale ihned po pokusu o převrat proti Erdoganovi náhle otočili o 180 stupňů a žádali Rusko o pomoc.

Nikdy se nedovíme, jakou roli skutečně sehráli Rusové při záchraně Erdogana, ale dokonce i z jeho vlastních slov vyplývá, že Putin udělal něco naprosto zásadního. Je známa pouze skutečnost, že Erdogan se náhle odvrátil od USA, NATO a EU a otočil se k Rusům, kteří okamžitě využili spojení Turků s islámskými radikály, aby je odstranili z Aleppa. Pak pozvali Turecko a Írán k účasti v tripartitních jednáních na vypracování dohod o ukončení občanské války. S Američany se to dokonce ani nekonzultovalo.

Případ Turecka je dokonalým příkladem toho, jak Rusové mění nepřátele na neutrály, neutrály na přátele a přátele na spojence. Samozřejmě že Erdogan je nepředvídatelná osoba, Američané a NATO jsou stále ještě v Turecku a Rusové nikdy nezapomenou na podporu džihádistů v Čečensku, na Krymu a v Sýrii Turky, stejně jako nezapomenou na zrádný útok na Su-24. Stejně jako v případě Izraele, žádná oslava lásky mezi Ruskem a Tureckem nebude, ale všechny strany se budou chovat maximálně pragmaticky a na tvářích budou úsměvy.

Je to důležité proto, že to ukazuje, jak zkušení jsou Rusové, jak místo toho, aby použili vojenské síly jako odplatu za svůj Su-24, tiše, ale s velkou rozhodností a důrazem udělali všechno, co potřebovali. Po tureckém útoku Putin upozornil, že Turecko "se nevykroutí jenom nějakými rajčaty". Méně než o rok později byly turecké ozbrojené síly a bezpečnostní služby téměř úplně zbaveny svých tesáků v důsledku čistek, které následovaly po pokusu o převrat. A samotný Erdogan letěl do Moskvy a žádal Kreml, aby ho přijal jako přítele a spojence.

Čečenský zázrak

Mnozí pozorovatelé komentovali s obdivem zázrak, který provedli s Čečenskem Putin a Ramzan Kadyrov. Poté, co byl region ve dvou zuřivých válkách zcela zničen a stal se "černou dírou" pro různé druhy teroristů a prostě banditů, byla republika změněna v jednu z nejklidnějších a nejbezpečnějších částí Ruska.

Zastavím se pouze na jednom aspektu "čečenského modelu", o němž se na Západě často mlčí. Čečensko se stalo regionem velmi přísného a tradičního sunnitského islámu. Ale kromě toho zde byli zcela poraženi nejen samotní wahhábité, ale také jejich ideologie. Jinými slovy, Čečensko je dnes jedinečné v tom, že představuje kulturu sunnitského islámu, ale neobsahuje absolutně žádné riziko, že bude znovu napadeno virem wahhábismu.

Teď jeho příklad přitahuje velkou pozornost muslimského světa. Dokonce i Saúdové, kteří z velké části financovali v Čečensku povstání a hrozili Rusku teroristickým útokem v Soči v době olympijských her, se chovají velmi uctivě k Ramzanu Kadyrovi. Vždyť "čečenský model" představuje pro Saúdy přímou hrozbu a dokazuje to, co kategoricky popírají: tradiční a striktní islám vůbec nemusí být radikální.

Největší hrozbou pro Saúdy je Írán se svou mocnou, úspěšnou a dynamickou Islámskou republikou. Avšak Írán je alespoň šíitský. To je v očích mnoha sunnitů vážné kacířství, téměř odpadlictví. Ale Čečenci jsou mnohem nebezpečnější pro saúdskou ideologii - jsou to antiwahhábité. Čas od času Ramzan Kadyrov a mnozí další čečenští vůdcové a velitelé opakují, že jsou ochotni za Rusko bojovat kdekoliv na planetě. Nasadili své jednotky v Gruzii, Libanonu a v Novorossii, nyní bojují v Sýrii. A pokaždé s ohromující efektivitou. Jsou to skuteční muslimští hrdinové, uznávaní jako takoví dokonce ruskými nemuslimy. A nechtějí mít nic společného s wahhábity, které vášnivě nenávidí. V důsledku toho stále více lidí v muslimském světě vyjadřuje svůj obdiv k "čečenskému modelu".

Vášnivě je diskutován i uvnitř Ruska. Ruští liberálové jej nenávidí a stejně jako jejich západní kurátoři obviňují Kadyrova z nejrůznějších trestných činů. Jejich nejnovějším objevem je to, že homosexuálové v Čečensku jsou umísťováni do vězení a že je čečenské bezpečnostní složky mučí. Historky tohoto druhu mohou být brány vážně v San Francisku nebo Key Westu, ale u ruské veřejnosti mají nulovou odezvu.

Čečensko má ideální polohu k tomu, aby ovlivňovalo nejen Kavkaz, ale i další muslimské regiony Ruska a dokonce Střední Asie. Značná část Čečenců v ruských silách pro speciální operace je velmi viditelná v ruských médiích. To vše přispívá k rostoucí popularitě živého tradičního sunnitského modelu a je v ostrém kontrastu s tím, co se děje v Evropské unii.

V Evropě jsou celkově muslimové považováni ostatním obyvatelstvem za cizince, přistěhovalce a za potenciální teroristy. Jsou vnímáni jako ničitelé tradiční evropské kultury, marginálové a povaleči, kteří žijí výhradně ze státních dávek. Současní Čečenci jsou v Rusku vnímáni jako místní, jako nositelé konzervativní kultury, jako pracovití a šikovní podnikatelé, ale co je nejdůležitější - jako nejloajálnější obránci země před hrozbou terorismu. Kontrast v tendencích je evidentní: kurz Evropské unie na střet s islámským světem a ruský model toho, jak může křesťanská společnost koexistovat s muslimskou ku prospěchu obou komunit. Rusko je také jedinečným příkladem toho, jak mohou dvě velmi odlišná náboženství přispívat k rozvoji jednotného modelu civilizace.

Na straně islámu
Rusko má obrovský potenciál k tomu, aby se stalo silou, která bude účinně čelit moci Saúdů v muslimském světě. Znamená to, že Rusko je nyní nesporným lídrem v boji proti mezinárodnímu terorismu, který Trump chybně nazývá "islámským fundamentalismem".

Nyní máme co do činění s ostudnou a hloupou propagandou, namířenou proti muslimům a islámu, jako by z jejich strany vůbec existovala reálná hrozba. Skutečností přece je, že všichni ti muslimové, kteří ve skutečnosti představují hrozbu pro lidi na Západě, jsou vždy spojeni se západními bezpečnostními službami. A drtivá většina teroristických útoků, uskutečněných po 11. září, byly "operace pod cizí vlajkou". Zřejmě tam bylo několik "skutečných" útoků, neorganizovaných západními zpravodajskými službami, počet obětí těchto vyloženě amatérských útoků byl minimální, ale samotné akce získaly velkou pozornost západního tisku.

Západ a Rusko zaujímají dva radikálně odlišné přístupy k té výzvě, kterou je stále rostoucí vliv islámu. V této souvislosti je nejzajímavější, že Rusko se stává jedním z nejvýznamnějších hráčů v muslimském světě. Muslimů je v Rusku jenom mezi 10 až 15 procenty - asi 10 milionů. Většina muslimských zemí je mnohem větší. Nicméně, když vezmeme v úvahu úlohu, kterou ruští muslimové hrají v ruské politice na Kavkaze, ve Střední Asii a na Blízkém východě, když vezmeme v úvahu skutečnost, že ruští muslimové jsou převážně sunniti, kteří jsou dobře chráněni proti viru wahhábismu, a připomeneme si, že tradiční sunnitský islám má plnou podporu ruského státu, uvědomíme si jedinečnou kombinaci faktorů, které poskytují ruským muslimům vliv, jenž výrazně překračuje jejich relativně skromný ​​počet.

Možná právě proto, že Rusko není převážně muslimskou zemí, může být ideálním místem pro obnovu nedenominačního islámu, toho, kterému postačuje být pouze islámem, který se nepotřebuje dělit na soutěžící, někdy dokonce nepřátelské podskupiny.

V Organizaci islámské spolupráce má Rusko, které není zemí s dominantní muslimskou populací, pouze status pozorovatele. Rusko je však členem Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS), do níž patří i Čína, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Indie a Pákistán. Můžeme spočítat přibližný počet muslimů v těchto zemích, ve výsledku to bude 471 milion. Přidejme 75 milionů muslimů v Íránu, který se připojí k ŠOS v blízké budoucnosti, a uvidíme ostrý kontrast: zatímco Západ v podstatě vyhlásil válku 1,8 miliardy muslimů, Rusko v tichosti vykovalo spojenectví s více než půl miliardou stoupenců islámu.

Již nyní vidíme dlouhodobý proces a dlouhodobý cíl Ruska: přímo se podílet na boji za budoucnost islámu.

Islámský svět čelí té nejsilnější výzvě, která ohrožuje jeho vlastní identitu a jeho samotnou budoucnost, kterou je wahhábitská ideologie. Tato ideologie svou podstatou představuje smrtelné nebezpečí pro jakoukoli jinou formu islámu a také, mimochodem, pro celé lidstvo, včetně Ruska. Dokonce i když budeme předpokládat, že Západ chce vážně bojovat proti terorismu, je zřejmé, že Evropa nemá v tomto boji žádné výsledky, a USA, které jsou chráněny oceány, nejsou vystaveny stejnému nebezpečí, jako je tomu u států euroasijského kontinentu. Proto Rusko musí jednat samostatně a s velmi přesvědčivou sílou.

Není to boj, jehož výsledek je určován vojenskými prostředky, je nutno zvítězit nad nepřátelskou ideologií. A v tom budou hrát ruští muslimové klíčovou roli. Pokud dvě čečenské války něco ukázaly, tak to, že i v těch nejhorších podmínkách na jakékoli pokusy o vytvoření wahábistického státu v Rusku nebo v sousedství s ním Rusové vždy odpoví velmi silným úderem. Prezident Putin řekl, že Rusko poslalo své ozbrojené síly do Sýrie bojovat nejen proto, aby zachránilo Sýrii, ale také aby se zabránilo návratu domů ruských občanů, bojujících pod vlajkami DAEŠ. Je lepší s nimi bojovat tam než tady. Ale to znamená, že Rusko bude muset přesunout ideologický boj na celý ostatní islámský svět a využít svůj vliv k podpoře sil, bojujících proti DAEŠ po celém světě. Budoucnost Ruska a muslimského světa je pevně propletena. To je dobré pro všechny, zvláště vezmeme-li v úvahu aktuální katastrofickou dynamiku vývoje vztahů mezi Západem a muslimským světem. Rusko bude s to stát se místem, kde budou rozptýleny islamofobní mýty a kde vznikne jiný, skutečně multikulturní, mnohokonfesní a polyetnický model civilizace. A ten bude předložen jako alternativa k monolitické hegemonii, která dnes ovládá svět.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


93 komentářů :

 1. Přeji Rusku vítězství vypadá to že v Sýrii bude konec války.

  OdpovědětVymazat
 2. ALLAH Milosrdný, Slitovný, budiž jeho jméno na stotisíckrát pochváleno, ať chrání V. V. PUTINA. AMEN.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud se Rusku podaří udržet na světě mír, bude jednoznačné vítězství Ruska. Na druhé straně, pokud se USA podaří vyvolat III. sv. atomovou válku bude to splnění přání Amerických generálů a zbrojních firem v USA, ale vítězem jisto jistě nebude nikdo. Jedno je známé pro celý svět, že Rusové jsou dobří v šachu a jako šachovou partií s promyšleným každým tahem na světové šachovnici postupují při řešení všeho co USA a jeho patolízalové na Rusko vymyslí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To myslíte ruské šachové velmistry jako byl například Botvinik? Také ale byli mistry ve vzpírání v těžké váze například Vlasov, a taky výborní v hokeji například Sologubov, Tregubov, Ragulin, a v gymnastice - ale všechno už je to dávno a všichni ti vynikající lidi jsou pod drnem. Stejně jako naši filmoví a jiní umělci,spisovatelé, scénáristé, stejně jako světoví sportovci a umělci - to, co je teď, už jsou jen vymaštěná pimprlata, hnusné žoky peněz, protože svět jako takový se totálně zvrhl.Neexistuje jiná kultura než ta o násilí a zabíjení, kterého je podstatně více než postelové gymnastiky. Nejsou umělci, nejsou herci, nejsou předlohy, nejsou spisovatelé, nejsou sportovci pro sport a čest, dnes jsou jen námezdní nádeníci, a pokud jde o tzv. celebrity, jsou to jen pimprlata. Za peníze zahraje i prase v chlívku. Celý západní svět je prolezlý zkažeností, a hrozí mu zánik. Velkou šanci má Rusko, a ty státy, kde občané nepropadli pimprlovému blbství a nežijou pro peníze, zůstali lidmi s lidským citem a národní hrdostí - to už západní společnost nezná. Vlastnectví, národní svébytnost, folklor, lidové tradice a zvyky, odkazy předků - nic z toho západ nezná. Dominuje tomu( bůhví proč už řadu let) USA které jsou samy o sobě pronárod - společnost vzešlá z deportovaných vězňů a děvek, a to se s nimi geneticky vleče pořád. Před vyspělým a inteligentním světem, a národy s tisíciletou tradicí, mají komplexy, a proto se snaží celý svět zničit.Šachové umění by dnes nebylo Rusům nic platné, pořád to bude jen a jen opora v občanech, hrdých na svůj národ a tradice, a to Rusové prostě jsou. My ne -my už jsme imitace Američanů s příšernými křestními jmény dávané našim českým dětem ( holčička se jménem Lennon Smetana a máma Smetana - co to je?)Stydíme se za česká jména a příjmení, stydíme se říkat šatům šaty, a říkáme "outfit" - co to je? Vždyť je to směšné - totálně směšné. Jsme totálně směšní a proč to čeští rodiče těm svým potomkům - atrapám - nezakážou? Mně by dcera "Smetana s vnučkou Lennon" nesměla překročit práh mého domu! Čeští rodiče jsou nevím proč dokonce pyšní na své blbé potomky, kteří rajdají po světě a berou si cizince. Česká bába nerozumí svým vnukům -a je na to ještě pyšná - tak jsme blbí! Kdysi naše země je dnes vybrakovaná a rozkradená, pro svět přitažlivá asi jako díra po granátu, s lidskými blbci, jejichž potetovaní parchanti se stydí za své české kořeny a patlají svá jména, ale jejich tatíci a hlavně dědci dřepí denně u počítačů, nadávají a píšou hovadiny, všechny prezidenty světa by chtěli usměrnit, ale s vlastními parchanty si rady nevědí. Jsme čeští blbci, trubci, pokrytci, a nezasloužíme si, aby češství zůstalo zachováno. Stav anglo-německé kolonie nám vyhovuje. Dnes by nás Rusové neosvobozovali -před kým? Před čím? Před námi samotnými? Rusové jsou obrovská zem a hrdý národ - my ne, my jsme lidský společenský odpad.

   Vymazat
  2. Jak pravdivé! Ale mezi Moravany, Slováky a Čechy jsou stále ještě rodiny i jedinci, kteří zcela nepodlehli anglosaskému šílenství (včera před předpovědí počasí v 18.55 hod. byla odvysílána reklama s anglickými hláškami). Ti mají ještě alespoň malou naději, že navážou na slovanské (nikoliv židokřesťanské) kořeny svých předků. Snad se pletu, ale možná se v nedaleké budoucnosti dočkáme stavu, kdy lidé hlásící se ke svým slovanským kořenům budou opouštět tuto zemi a odcházet do Ruska nebo Běloruska nebo utíkat před systémem do opuštěných horských oblastí a tam vytvářet komunity, které se budou bránit před vlivem zatuchlé, penězi, násilím a drogami nasáklé civilizace západního typu.
   Jan Smola, Havířov

   Vymazat
  3. S príspevkom možno súhlasiť v celom rozsahu. Ale vidím ešte obrovskú šancu v našom česko-moravsko-slovenskom priestore v tom, ako vo väčšej či menšej miere sú ešte mnohí z nás (ja síce nie) ovplyvnení náboženstvom a folklórom. Ja síce som vyrastal na poctivom rocku, no uznávam, že konkrétne na Slovensku akú tradíciu a rozsah (takmer v každej doline je nejaký folklórny súbor aj u tých najmenších) folklór má. Sme obeťami propagandy a masívneho vplyvu západnej pakultúry. Ak by sa v tomto smere niečo zmenilo, aj naša mládež by možno časom čo to pochopila. Stále je to však o nádeji.

   Vymazat
  4. 19:14 Pravda je taková, že Rus vznikla poté co ji sjednotili uškujnici! Tedy nordičtí piráti z vikingských (varjažských) kmenů ze Skandinávie. Podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na asijské despocii, otroctví a teroru. Toto se změnilo když se vlády ujal Petr I. Veliký, který chtěl vrátit Rusko na evropskou, germánskou trajektorii vývoje už tím že hlavní město přenesl k břehům Baltu - blíže právě Skandinávii. Jeho germánští potomci v čele Ruska tuto říši pozvedli na světovou mocnost, ale naráželi na překážky kladené jim do cesty světovým Židovstvem. Nakonec byli jím uvrženi do vzájemně zničující války s Německem, která způsobila nebývalou krizi a pád Ruska. Lhotejný postoj většinové negramotné slovanské poplulace byl příčnou toho, že znovu pak již nikdy nepovstalo a bylo nahrazeno židovským projektem SSSR, po jehož zániku zbylo jakési torzo zvané SNS v čele s tzv. Rusku federací, jejíž Putinův režim považuje Širopajev za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům. Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Vymazat
  5. 8:50 Ač jsem ateista tělem i duší, musím zvolat; bože ty jsi VŮL na n-tou, ale bohužel asi o tom nevíš?! Takové KRAVINY, co jsi napsal nemůže napsat žádný normání a myslící člověk! Z které psychiatrické léčebny jsi zdrhnul? Ale klid, oni už si tě najdou, dají ti injekci a budeš zase (snad?) chvíli v pohodě?!?

   Vymazat
 4. Bůh žehnej této naději pro lidstvo...

  OdpovědětVymazat
 5. Lidi nebijte me !
  President Trump a president Putin meli naplanovano se videt 20 minut a byli spolu 2 hodiny.

  President Putin bude muset vymenit Asada za prislib, ze Amerika nebude prodavat olej a plyn do vychodni Evropy v ramci THREE SEAS Aliance.

  V Polsku se bude vrtat olej a plyn, protoze ho maji hodne blizko Baltiku. A v Polsku porostou vojenske zakladny.
  Nemecko je odepsano, jak Polskem , tak Amerikou. Nikdo nema rad Merkerovou.

  V Srbsku je 6000 barbaru, kteri odmitaji pracovat a chteji do Schwycarska a Nemecka, kvuli socialnim benefitum, ktere jsou stedre na ukor Nemcu.

  Nemci v produktivnim veku utikaji z Nemecka k nam a nukupuji nemovitosti a nekteri zde otviraji obchody. napr. pekarny.
  Stezuji si, ze Nemecko neni to co bylo a ze maji dane, dane, dane.
  Dva presidenti se nepohodli ohledne Ukrajiny a dale mluvili ohledne voleb v roce 2016.

  To vse mluvi lide na Floride a ja ted koncim - jdu probehnout nasim internetem a zpravami.

  Ohledne Koreje se Americane smeji a rikaji, ze jejich tloustik ma kalhoty od Hillary.

  Atmosfera mezi dvema presidenty byla pratelska.

  Dustojnici v Polske armade, maji americke platy. (Jsou placeni dobre.) Jejich armada roste, zbroji a nikdo z nich nema rad Merkerovou take. Polaci rikaji, ze je s ni konec.
  nick honolulu - klepna se stehuje na Fox News a CNN.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty blbe,Srbsko jste hlavne vybombardovali,aby jste vy americky kokoti vytvorili muslimsky chalifat na balkane a ted nam to lifrujete do cely Evropy.Srby si neber do huby,kriple.

   Vymazat
  2. 8:37
   Přesně tak,ussackým zmrdům a jejich poskokům nevěřím ani pozdrav!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. Vy, amerika a americani se serete do celeho sveta a zkurvili jste co se dalo. Proc sem vubec furt lezes s tema svyma moudrama?

   Vymazat
  4. Nedáváš pozor! Polsko nebude těžit nic, protože Trump jim prodal americký zkapalněný plyn! A Patrioty, o kterých už dávno tomu Izraelci prohlásili, že jsou šmejd.
   Projev měl jak Kim a Poláci jásali jak severokorejci.
   Jako obchodník s deštěm uspěl na sto procent.

   Vymazat
  5. Trump obdivuje Merkelovou, prohlásil jaka je neuvěřitelně úžasná a skvělá.

   Vymazat
 6. Pro 0:43. Máte pravdu, je to tak. Ale všimněte si oficiální fotografie z G20.
  https://www.youtube.com/watch?v=v6mkZXP_1e8
  Minule stál americký preziden uprostřed, nyní úplně na kraji.
  To není banalita. To znamená, že se Češi začali měnit z "anglo-německé" kolonie kolnie na německou. Jeden kolonizátor ze dvou tedy začíná ustupovat. Krůček dobrým směrem, dnes ještě nepatrný.
  Chtěl jsem Vás i sebe tímto trochu potěšit, a nesmějte se tomu předčasně! (Na příklad Trump se dožaduje TTIP, EU odmítá, atd.) Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. července 2017 2:10
   Dědo nevím, jestli je tam ta symbolika. Nějak by mi symbolicky neseděla Angličanka poblíž Rusa a Číňana a naopak Francouz u Američana. Už bych chápal tu Němku poblíž Rusa a Číňana.
   Vychází mi z toho, že Německo a Anglie se řadí k Euroasijské skupině a Francie k Atlantické skupině a to mi rozum nebere. P.K.

   Vymazat
 7. Zde mate dalsi informace ! Tentokrat to neni od autorit z Floridy, ale od nejznamejsi americke radioo stanice a Marka Levina.

  Tloustik ze sverni Koreje drazdi Ameriku vyhruskami, ze znici, Californii a nebo Aljasku atomem a, ze automaticky se u toho sveze i Hawaii !

  Cina tloustika odmita zdisciplinovat a jizni Korea a Japonsko jsou priposrani strachem... Proto Japonsko dostane od nas atomove rakety proti tloustikovi.
  Proti Cine se povede ekonomicke zdisciplinovani.

  Presidenti Trump a Putin spolu byli 2 1/2 hod a ne 2 hod. jak bylo v prvni informaci.

  Tloustik navadi Iran k utoku na vsechny na Middle East.

  Na Middle East byli vymlaceni vsichni Zide a Krestane, tam uz zadny kostel , nebo Sinagoga neexistuje a nas katolicky papes Frantisek II. patri k vitacum - ten ma misto mozku (!) (cenzurovano.)
  ---------------------------------------------------------President Putin se chova vyrovnane a pratelsky, ale k vitkam ohledne Ukrajiny se nevyjadril. Hodne veci z 2 1/2 hod. rozhovoru zatim nevyslo najevo.

  Oba presidenti se shodli na tom , ze vliv na nase volby byla vymyslena hloupost a oba se shodli na tom, ze kdyby vyrala Hillary tak bude ATOMOVA VALKA. To je nazor, jak Putina tak Trumpa.
  ----------------------------------------------------
  DOW (Wall Str.) jde nahoru a nezamestnanost klesa.
  (A horko je na chcipnuti.)

  Proti GOP vedeni republikanu se povedou soudni processy za zradu na Trumpovi a korupci. Lobbovani je zakazano.

  Merkerova je nepritelem Evropy v ocich millionu lidi v mnoha evropskych statech. Nemci rapidne chudnou, moc narikaji a zde v Americe je jich plno z Nemecka. Nemci jsou pracoviti a Americane jim pomahaji najit ubytovani a praci. Zduraznuji, ze to nejsou penziste, ale lide ve 40-50 letech. Aliance 12 statu THREE SEAS oslabila, jak Rusko tak Nemecko. Je to klin vrazeny mezi Rusko a Nemecko.

  Ceska republika je v reteze techto statu povazovana za slaby clanek kvuli % vitacum.

  Nic z toho, co zde mate ode na straveni NENI Z MOJI HLAVY, ale ze zprav.
  nick honolulu - klepna - KATOLIK, ktery nema rad papeze !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je zaujímavé ako sa každý - i keď nie veľmi obdarení rozumom - sa za Veľkou mlákou stáva Emerickým vlastencom, táraniny a hlúposti, a tak z tej diaľky - my sme tu a vieme o sebe a Nemecku viac, dobre ? - a k poslednej vete, - naučili sme sa správam neveriť,

   Vymazat
  2. A odkud by měli Němci být, když ne z Německa? Opravdu, bláznivý Lulu z Honolulu

   Vymazat
  3. Nooo, hezky vám vymývají mozky.

   Vymazat
  4. Nemá to z vlastní hlavy, má to z fake news. Vygumovaná hlava neví co mluví. To bude asi tím horkem.....

   Vymazat
 8. Po strance prestize v Evrope vede Polsko a Madarsko o treti misto se deli Srbsko a Bulharsko... Polsko bude VELMOCI. Rika to rust ekonomie a jednota lidi. Oni pravdepodobne zachrani znovu Evropu jako v roce 1683 u Vidne.
  nick honolulu - Polaci v Americe oslavuji !
  Chlastaji a zpivaji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík za zprávy z "pod svícnu". Co na ně říkám, jako český důchodce?
   Kdyby k tomu došlo, z bláta do louže.
   Ze dvou důvodů.
   1) Tato velmoc a celá Three Seas by byla tvrdě řízena Clintonovou. Poláci se nemohou dočkat možnosti vyvolat válku proti Rusku.
   2) Koupil jsem si, já vůl, pár polských pilových kotoučků do rozbrušovačky, hned jsem je musel vyhodit. Zbytky kuřete 2 hodiny po obědě zcela zčervenaly a dcerka dostala horečky které 3 dny nešlo snížit. Polská vajíčka ve tmě svítila modře.
   (Polehčující okolnost že se Poláci ostře brání džihádizaci je v dané situaci nedostačující. Ekonomie roste nejsnadněj když roste právě od nuly, nad nulou to bude stále obtížnější. Jednota lidu je dobrá věc, pokud nespočívá ve válkuchtivosti.)
   Děda.

   Vymazat
  2. Polsko velmocí?To jsem se pobavil.....Spojenim s amerikou se dostane akorat do totalnich s..ček.Akorat poslouži americe prodlužovat agonii dolaru nesmyslnym nakupem americkyho vojenskyho šrotu a predrazenyho zkapalnenyho plynu.Neni dobry byt s amerikou nepřítel,ale daleko horší je být s ní přítel.

   Vymazat
  3. Nákup šmejdov Patriotov a drahého skvapalneného plynu Made in USA môže byť iba jednorázovou záležitosťou. Vždy rozhoduje pokladnička. Zo svojej blbosti sa budú musieť sami vyliečiť.

   Vymazat
  4. Kdysi se tvoje příspěvky dali číst...a nebo meleš stále to samé a já se někam mezitím posunul.
   Tvý komenty jsou velmi velmi povrchní.. jsi právoplatným členem stáda, který papouškuje to co páníček chce.
   Realita je přesně opačná než jsi napsal.
   Six

   Vymazat
 9. takovou civilizaci, o jejímž budování v Rusku píše autor, mají už sto let v Albionu. A začínají tam své národní hosty častovat ježděním po chodnících na plný plyn. Aby je ti multikulturní a monokonfesní národní hosté do jednoho nepodřezali v jejich vlastní zemi.
  Již nejméně tři století se prokazuje, že ve společnosti, kde je potlačena úloha náboženských dogmatiků a vymývání mozků v kostelích, mešitách a synagogách, vzniká společnost, která své občany neupaluje, nečtvrtí, nekamenuje, ..
  náboženství nezná slitování a není cestou ke kompromisům

  OdpovědětVymazat
 10. 0:43
  Nevím, jestli to říkala Kateřina Lang nebo Karolína Hošek, ale ve "fešn aréně mají sejly a prodávají tam za outletový ceny". Jo a taky hlásili v News roomu, že se na briefingu setkali lídři obou stran. Vo tom bylo i na fejsu a mělo to hodně lajků.
  Za pár let už na češtinu můžeme zapomenout. Už dnes ta mladá vypatlaná generace s dráty v uších a mozkem v iPhonu nedokáže napsat bez hrubek větu složitou.
  Jo, Slováci, ti si svoji kulturu chrání, např.zákonem o slovenštině, ale my si myslíme,jak jsme in. Holt my máme prostě jinou level.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Ing. Dedo, hodnota Polska je v tom, ze se nikdy nesmiri s invazi Islamu do Evropy !

  Clintonova, uz nikdy nic ridit nebude ! One je jednou nohou ve vezeni ! Skupiny , ktere representovala (Globaliste, Neocon's, NWO , Sorosovi lide), jsou na ustupu.
  To co se v Americe stalo nebylo pouze viteztvi Trumpa u voleb, ale politicke HNUTI (movement, jak tomu rikaji Amici), revoluce ! I kdyby se neco Trumpovi stalo, tak to nepujde zastavit.

  Polaci jsou nadseni Trumpem z mnoha duvodu, a to definitivne neni pouze stejny nazor na Invazi, ale i z druhu Kapitalismu, ktery je velmi rozdilny od toho, co propagoval Obama a Hillary.

  Nedorozumeni ohledne Ukrajiny neni vazna vec. Trump to musel rici, kvuli Kongresu, ale je mala pravdepodobnost , ze mu na vychodni Ukrajine zalezi.

  Zijeme ve velmi zajimave dobe. Vidim budoucnost daleko ruzovej nez pred rokem.
  Z Polska nic nekupujte, oni to nakupuji v opicarne a prodaji to Cechum.

  Maji hodne oleje a plynu, ale potrebuji americke firmy na to, aby to dostali na povrch.

  To samozrejme poskodi zajemy Ruska, ktere chtelo energii prodavat Evrope. Jak Merkerova, tak Obama vsak uskodili Evrope vic.

  Kdyby si Trump s Putinem, sli na nervy, tak by spolu nemluvili 2 1/2 hod.
  ---------------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------------

  5:02... Jake pak "TARANINY" to jsou oficialni informace o reakci na setkani v Hamburgu. To neni z moji hlavy.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:56 Uvedl jsem Clintonovou pro stručnost, myslel jsem především Neocons. Věřím, že začínají ustupovat. Ale jak dlouho ještě budou mít možnost vyvolat velkou válku?? Máte nějaký odhad? Hodina? Měsíc? Rok? 5 let?
   Potřebuji to vědět, pokud možno najisto. Potřebuji umět poradit dětem a vnoučatom, mají-li si začít stavět domky s vysazovat zahrady, nebo se raděj před záhubou zbytečně neunavovat. Problém mám i sám, v těsném sousedství se právě nabízí krásná zahrada 0,6 hektaru.
   Díky předem, Děda.

   Vymazat
 12. Poláci vždy byli a jsou odpad Evropy. Banda ožralejch pánbíčkářů by chtěli být velmoc? Už dlouho jsem se tak nezasmál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poláci (naštěstí nikoliv úplně všichni) se dobrovolně vzdalují od svých slovanských kořenů. Cizácká židokřesťanská tradice, které většina tohoto národa podlehla (u nás je to méně viditelné, ale naprosto podobné) nemůže dlouhodobě představovat duchovní základ, bez kterého se žádný národ neobejde. "Opustíš-li mne (slovanské kořeny a hodnoty svých předků), nezahynu. Opustíš - li mne, zahyneš."
   Jan Smola, Havířov

   Vymazat
  2. Anonymní 7:06
   Přesně tak.
   Jenže na Poláci sází neocons,jsou to věrní slouhové.
   Kdyby místo těch zbrojních dodávek,dodaly těžební zařízení,udělaly by Američané lépe.Pokud to budou těžit Americké firmy,tak Polákům zůstanou jen drobty od hodovního stolu.

   Vymazat
  3. Anonymní8. července 2017 7:37
   Je to problém s tou naší identitou. Nelíbí se nám, že jsme v rámci Západu, pouze levnou montovnou, také bychom asi nechtěli zcela spadnout do sféry vlivu Ruska. Také se nám nelíbí americké GMO produkty, natož jejich TTIP s arbitrážemi korporací vůči státu. Také se nám nelíbí Poláci jako relevantní síla střední Evropy. Co nám ale zbývá na výběr? P.K.

   Vymazat
  4. Řekl bych, že Slované ve střední Evropě jsou jakousi smíšeninou slovanských, anglosaských a možná ještě jiných genů. Jsme na pomezí, proto je u nás citelná rozpolcenost. Tíhneme spíš k Anglosasům, ale nelibí se nám mnohdy jejich geopolitické vystupování. Netíhneme k východním Slovanům, ač máme shodné kořeny i dějiny. Vlastně si musíme vybrat, na které straně barikády chceme být. Tíhnout k Anglosasům ale znamená převzít i jejich karmu zatíženou válkami, touhou ovládat, kolonizovat, podmaňovat či zotročovat. Za vše se musí zaplatit. I za výhody, která nám přináší život v tzv. vyspělé části Evropy ovládané duchem a energií anglosaského vidění světa....
   Jan Smola Havířov

   Vymazat
 13. Poláci jsou svině a jako svině se budou chovat i do budoucna!!!!!!!
  Jsou to stejný zmetci jako ten untermensch v banderostánu a ussacký agresoři je budou za každou cenu podporovat v provokacích proti Rusku!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. No jo, to vše se v Rusku možná i rodí, ale! ...
  Oni se ti Rusové odmítají podřizovat USA a dovolují si vést svou zahraniční politiku (a v zahraničí podporovat i režimy, které byly USA ocejchovány za nepřátelské), oni si dovolují nárokovat si pro sebe svou vnitřní politiku, chránit své nár. zájmy a i přírodní bohatství. Oni si vzdor všem uvaleným sankcím dovolují růst! ...
  I zlomek takového jednání činí z takového státu stát pro USA nepřátelský a veskrze nebezpečný.
  A nadto, okolnost, že Rusko má k tomu všemu i přesvědčivě odstrašující a odhodlanou armádu, z něj ve světě dělá jedničku. Nepřítele USA č. 1. Kdepak nějací píseční fanatici z IS(IL), kteří si oblíbili řezání hlav! To prostí Rusové jsou pro USA (a i naše stropnické aj. šwarcíky) tím nej .. nebezpečím. Na Zemi a snad i Vesmíru.

  OdpovědětVymazat
 15. Snad stojí za zmínku, že symbioza kultur (včetně muslimské) má v Ruském impériu staletou úspěšnou tradici.

  OdpovědětVymazat
 16. Tak babiš jse odkopal:

  http://svobodnenoviny.eu/kdo-by-mi-proboha-dotoval-tu-repku/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tady se Babiš odkopal absolutně.
   Nejen sebe, ale současně "celou naši polistopadovou sametovou epochu".
   NAPROSTO ŠOKUJÍCÍ
   Zde možnost poslechu, počínaje časem 1h00min:
   https://www.youtube.com/watch?v=r8AYUFKKEAI
   Zde ke přečtení:
   http://aeronet.cz/news/andrej-babis-potvrdil-na-skryte-nahravce-informace-petra-cibulky-o-vaclavu-havlovi-jako-o-konfidentovi-sovetske-kgb-v-roli-vedouci-marionety-hospodarskeho-prevratu-v-roce-1989-havel-zastavil-vlak/
   Děda.

   ----
   Pane Dvořák, nešlo by to převzít?

   Vymazat
 17. Není co komentovat jen dát + + + + + .

  OdpovědětVymazat
 18. Babiš je odkopaný dávno,jenom mnoho lidí to nechce
  pochopit.A nepochopí ani toto prohlášení.On si sem
  ty migranty prosadí a jeho trapní voliči se budou
  hájit oblíbeným sloganem,tohle jsme nechtěli.Pomoc
  od nikoho nemůžeme očekávat,ani od Ruska.To nemá
  nejmenší důvod nám pomáhat.Podle se chováme k těm
  cca 150ti tisícům padlých sovětských vojáků,ale
  139 padlých amerických vojáků nás osvobodilo.To
  by byli Rusové hloupí,kdyby nám chtěli pomáhat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu Majevský, který jste se v životě nezmohl na nic jiného než na točení volantem a důchodcovské mrmlání o všem možném: vítězní sovětští vojáci si v naší zemi nakradli majetek pokojných občanů a znásilnili kdeco včetně koz. Nevím o tom, že by američtí osvoboditelé dělali v naší republice totéž.

   Vymazat
  2. 18:29 To jenom proto, že na Plzeňsku nebyly kozy.

   Vymazat
  3. 18:29 soudruhu blbče, však na tebe dojde.

   Vymazat
 19. Na okamžik odbočím:
  Nedávno Trumpem sjednané dodávky pro armádu Saudské Arabie mu americký senát blokuje. Naše vláda je naopak rozšiřuje.
  Takže podporuje téměř přímo džihádisty víc než amerika?
  A budou volby. Děda.

  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/24489-dilema-zapadu-saudove-kam-s-nimi

  http://zpravy.idnes.cz/cesti-zbrojari-vyvoz-saudska-arabie-d73-/domaci.aspx?c=A151215_114144_domaci_hro

  OdpovědětVymazat
 20. Dobrý článek,ale nechci jej zcela pitvat.Jen tedy doplním,že právě wahabismus se rozšiřuje u nás v EU,že mešity zde financuje Saudi Arábia,popřípadě Katar, a imámové jsou školeni v těchto zemích,nikoliv například v dnešním Čečensku.V EU se tak rozmáhá ten nejnebezpečnější islám světa a EU dělá,že toto nevidí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. července 2017 11:41
   Karle, z kterého Marsu jsi sem spadnul? EU že dělá, že to nevidí? Ona to organizuje! Ještě jsi neslyšel o Kalergiho plánu rozvrácení evropských národů a islamizaci Evropy? Rompuy a Merkelová jsou hrdí nositelé Kalergiho řádu.
   EU není, čím se zdála být. Proto jí také nejsme ničím zavázáni a musíme si hájit svou identitu i proti ní. Nejlépe společně, s okolními státy V4. P.K.

   Vymazat
 21. Jo drahoš a kdu aspoň nelžou jsme vítači nechceme referendum. A euhujer babiš lže jako když tiskne.

  OdpovědětVymazat
 22. Anonymní 8. července 2017 9:42 napsal: "Snad stojí za zmínku, že symbioza kultur (včetně muslimské) má v Ruském impériu staletou úspěšnou tradici."

  Ano, souhlasím a dodávám: Každá odlišná ideologická nebo náboženská skupina obyvatel státu se chová mírumilovně jen tehdy, jestliže se tak chovají jejich náboženští a ideologičtí vůdci. Aby byli tito kněží a ideologové mírumilovní, musí je vládce nejvyšší světské politické moci státu v jejich mírumilovnosti podporovat. Pokud však chtějí nepřátelští kněží a ideologové vést proti svému státu násilí a válku politickou nebo náboženskou, pak takové válkychtivé předáky musí vůdce státu rychle a přísně ztrestat, zbavit je jejich vlivu a nahradit je jinými, kteří jsou vůči ostatním "nevěřícím" obyvatelům i vůči vlastnímu státu loajální a mírumilovní. Proč? Protože jen v takové zemi, kde je mír a dobré vedení země pomocí dobrých zákonů, jen tam může existovat i následná ekonomická prosperita. Putin jako moudrý prezident (a např. i Kadyrov jako moudrý čečenský vůdce) tohle všechno vědí a proto je dnes v celém Rusku (včetně Čečenska) klid, pořádek a stále se zlepšující prosperita, kde všichni vzájemně žijí v míru. Lidé vždy brzy pochopí, že jedině mírumilovný způsob vlastního chování se jim vyplatí i v jejich osobním štěstí.

  Takže, shrnuto: Článek má zbytečně poplašný název! V Rusku se totiž nikdy nezrodí žádný "hrozivý model civilizace" právě za toho předpokladu, že Rusko bude mít moudrou, pevnou a zároveň přísnou a spravedlivou vládu. Vládu, která vždy všechny škůdce a rozvraceče státu včas a efektivně odstraní tak, jak to právě dělá Putin.
  PPK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pán PPK, nemyslím, že ten názov je poplašná správa. Skôr sa nazdávam, že ide o iróniu. Veď to by bolo pre Západ a US "teprve " hrozivé, keby sa Rusko nastavilo podľa tohto zaujímavého článku civilizovane rozmanito.

   Vymazat
 23. Ahoj komunističtí kokoti. Vaši ultralevicoví kámoši protestující proti kapitalismu právě demolují Hamburg a tady ani písmeno podpory. Styďte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj "nekomunistickej" kokote. Az se to tady po volbach sesype a par schopnych lidi navadenych ajtaky zacne hledat zmrdy jako ses ty co si pocnes? Naseres si do kalhot? uvedomujes si,ze tvoje posledni srani muze byt az se ti protahne krk?
   Ja bych na tvem miste vice vazil slova,ac to muze byt napsano z jakychkoliv duvodu-osobnich anebo profesionalnich. V druhem pripade by to mohlo byt omluvitelne,nikoli vsak bez nasledku..

   Vymazat
  2. 12:58
   Ty havlobanderovskej genetickej odpade,zalez na záchytku,tam zmrdi jako ty patří!!!!!!!

   Vymazat
  3. No tak, Jandoputno, klídek, co strašíš doma, lúzr, venku je pěkně!

   Vymazat
  4. A hoj, antikomunistický dutohlávku. Nechápu, co vidíte levicového na řádění deklasovaného odnárodněného, kriminálního ODPADU všech ras, chovajícího se jako USčerní na Jihu za katastrof ... To by chtělo Národní gardu a bez milosti do té lůžky střílet! Takový odpad v Německu tvořil jádro SA, nebo kápa v KL...

   Vymazat
 24. From honolulu to ing. Deda !
  Pokud mate tolik energie , aby jste na Vami zminene zahrade pracoval, tak ji definitivne KUPTE !

  Nemovitosti chrani penize pred inflaci. To co stalo na Floride v roce 2013 $ 150 K je dnes za $ 200 K.
  Vidim to denne a moje snaha o zvyseni ceny nemovitosti a jejich ochranu, ze me udelala znamou figurku , aniz bych o to stal. (Conda , domy, pozemky.
  Stale rostou na cenne !)

  Tato dobra investice vasich penez je vsak ohrozovana kriminalitou a take revoluci nebo valkou.

  V Cesku revoluce nebude. Kriminalita bude, ale snad se vase vlada vzpamatuje a neco s tim udela, protoze finanacne skodi sama sobe. Nevim nic o vasi policii, ale nase je motivovana a vyborna.

  Podle toho co se v Americe mluvi o Putinovi a Trumpovi valka s ruskem NEBUDE, prestoze si ji Neocons a Sorosova skupina preji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, Ivanka s Kushnerem na mejdanu se Sorosem,Ivanka and Jared rub shoulders with billionaire Democrat George Soros, Steven Spielberg and Senate Minority Leader Chuck Schumer during party hosted at a Washington Post editor's Hamptons home.
   Trump patří do Sorosovy skupiny, je jeden z nich.


   Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4661732/Ivanka-Jared-rub-shoulders-liberals.html#ixzz4luGGFmGu

   Vymazat
  2. Díky za názor, rozumíme si, Děda.

   Vymazat
  3. 15:28 , taky vřele doporučuji koupit sousední parcelu, je krásné vlastnit kousek české země a předat ji potomkům. A máte navíc i vyřešeného souseda:-). Babi zahradnice.

   Vymazat
 25. Nektere vase prispevky jsou napsany TUPANY, PRASATY A HOVADY.
  Vam nejde vysvetlit, ze globaliste a Trumpovi lide spolu nemaji nic spolecneho a prosazuji upne odlisnou politiku.

  Vy bile poloopice - ja honolulu zde prohlasuji, ze mate nasrano ve vasich palicich.
  -------------------------------------------------------
  -------------------------------------------------------
  A ty 0:43 si pletes dejiny Australie s dejinami Ameriky.
  Nebylo zeme ktera bojovala proti kriminalite vice, nez America, hlavne na zapad a jihozapad od Mississippi.

  --------------------------------------------------------
  --------------------------------------------------------

  America dnes ma vnitrni napeti, nepokoje a polarizaci a ZBABELCI v Cesku se boji pojmenovat vinniky toho vseho, pravim jmenem , protoze by to bylo rasisticke a politicky nekorektni ! Tak poserou celou Ameriku, i kdyz ji vdeci za to ze vubec ziji !

  TUPANI hazi vsechny Americany do jednoho pytle a tyto hovada vinni Trumpa z toho, co udelali Trumpovi UHLAVNI nepratele. Vy Komunisti mate sracky ve vasich policich.

  Kdyz nevite, kdo dal bombardovat Srbsko, tak se zdrzte projevu !
  8:37 & 10:20 & 11:59 Vy 3 BLBCI, kdyz to nevite, tak si to aspon nekde sezente a prectete. Vas Havel lezl do prdele v Americe vsem, aniz by se zajimal o prislusnost k politicke skupine. (A nakonec lezl do prdele i vratnemu v holelu.)

  --------------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------------

  To, ze Polaci sedi na velkych zdrojich energie se neda poprit . (Plyn, Olej). Budou-li je tezit, nebo nebudou NEVIM, ale vim, ze kdyz budou chtit, tak urcite ano !

  Toto bohatstvi chteji zabezpecit jejich armadou a smlovou s Americany. Zakladny (americke) v Polsku BUDOU !
  Polaci to chteji daleko vice nez Americane.
  Jake plany maji Polaci v budoucnosti nevi ani Polaci sami, protoze oslavuji a chlastaji a nevi so bude pristi tyden. A NECHCI BYT MAZAN ! Urazite vy nas, budu ja urazet vas.
  God Bless the USA !
  nick honolulu  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dement opět sprostě uráží čechy, táhni do hajzlu s tím nafoukaným buranem Trumpem, ten zde nemá moc podpory.

   Vymazat
 26. Trumpova admisnistrace je u moci 6 mesicu a nezamestnanost klesla o 1.1. millionu nezamestnanych. Cena zakladnich potravin je stejna, nebo mirne klesla ! Rikam zakladnich ! Gallon benzinu je o 3 centy z dollaru lacinejsi nez Cafe espresso - Dobio, (Gallon je 3.87 litru).

  Moje oblibene tenisky na jizdu na kole stavaly $ 60. Vcera ty stejne jsem koupil za $ 10 ( deset dollaru. )

  Moje oblibene auto kleslo z $ 45 000
  na $ 32 000. Cenna nemovitosti a akciji prudce stoupa, Nezamestnanost mizi, zdravotnictvi se zlepsuje a pohrebni sluzby zdrazuji - je zakazano umirat. Kremace je drazsi o $ 300. Kriminalita je mensi ! Policie je PRTATA, motivovana a nikdy nespi.

  Starsi zeny u nas NEDELAJI sebevrazdu skakanim pod vlak jako u vas, ale chodi tancit se starymi dedky a hadat se vzajemne do Seniors Centra.

  Za $ 1.5 je krabice hoveziho vyvaru, ktery je na nekolk porci a muj oblibeny chleba stoji S 1.8

  JE DOBRE ZA VLADY presidenta Trumpa.

  Vlak pro stare lidi, kteri nemohou ridit auto mezi Washingtonem a Orlanden je denne obsazen starymi lidmi, co chteji cestovat na sever a nemohou k vuli veku, nebo zdravotnimu stavu.

  Restaurace a kavarny jsou plne a novou Hondu Accord vam daji za $ 180 mesicne , kdyz jste sporadany clovek.

  Zdravotnictvi se zlepsuje , ale boj neni ukoncen, stejne jako ohledne dani.
  Slava Trumpovi, slava Americe.
  A s Ruskem bude mir. Oba presidenti to chteji.
  Kde je Luchanska republica v Rusku, zadny z nas nema nejmensi tuseni, a to, co si Putin doma upece nas nezajima.

  Zadny Cech nemuze Ameriku kritizovat, protoze vy nejste stavu zvladnout ani terrorizovani od party Cikanu.

  Vase vlada nevi na kterou stranu se priklonit a nebyt vaseho presidenta Zemana , tak vas nikdo nebude znat !
  nick HONOLULU velicina uprimnosti.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Debile, podívej se na problem s černochama v Usa, a pak kritizuj. Denně desítky vražd a tisíce násilností.
   Jsi tak blbej že jsi bez naděje.
   Tvá nenávist k čechům je nevyléčitelná.
   Óóó, jak ti závidíme ten nádherný život v Ussáá.
   Jak jsi bohatý a vševědoucí, sklánime se před tvou velikostí

   Vymazat
 27. Nas oblibeny president Trump a president Putin , byli spolu za ZAVRENYMI dvermi 2 1/2 hod. a vysli z mistnosti v dobre nalade. Na tlumocnicich bylo videt, ze jsou upracovani !

  To co spolu mluvili dva nejdulezitejsi statnici na svete 2 1/2 hodiny se nikdy nedovime, ale kdyz analyzujte telesne signaly, tak je jasne, ze si rozumeli.

  Americke autority na strane presidenta Trumpa rikaji, ze ani Amerika ani Rusko si valku nepreji.

  Az se Trump vrati, tak ho zde ceka TEZKY BOJ proti Neoconum a Globalistum o kterem vy v Cesku NEMATE NEJMENSI TUSENI. To se pozna z vasich prispevku.

  Pamatujte si zakladni fakta ! Trump NEMA s politikou Clintonove nebo Obami nic spolecneho. On usiluje o opak.

  Dejiny Ameriky nemaji nic spolecneho s dejinamu Autralie.
  Do Ameriky sli idealiste ! Casto dobrodruzi, rebelove a nekdy blazni v dobrem slova smyslu. Zemedelci z Ceska sli do Iowy a Nebrasky. Ti s dobrodruzneji povahou do Texasu. Boje o ZAKONNOST byly BRUTALNI, a to nejen proti kriminalite, ale i Indianum a bandam z Mexica.

  Vase literatura Cowboyjek , rodokapsu o divokem zapade je pravdiva , ale pouze CASTECNE.
  Realita byla daleko horsi.
  Ctete americke dejiny ! Nectete Majovky ! To je pouze pro deti. a hledte prijet na dovolenou - LEGALNE, nebo vas
  I.C.E posle omylem do Somalska.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, teším sa, lebo som verila, že Trump to nemá ľahké. Hrozil mu impeachment, mal čo robiť. A dúfajme, že to spolu s VVP ustanú a nastane mier na večné časy....:-))))))MK

   Vymazat
  2. MK - a ty žiješ ve válce?

   Vymazat
  3. A 20:52
   Ja nie, ale deti na východnej Ukrajine, v Sýrii, Iraku alebo v Jemene áno.Si s tým spokojný????

   Vymazat
  4. MK - hlavně jsem realista. Trump s Putinem prostě nemají tu moc zařídit mír na věčné časy na celé planetě. S tím je potřeba se smířit.

   Vymazat
 28. 19:38... Ja neurazim Cechy ty DOBYTKU ! Ja urazim prasata mezi Cechy ! Co si myslis ty primitivni nedomrdku ? Ze jsem vas president, ktery od prasat jako jsi ty, si musi vse nechat libit ? Jsi na omylu kretene !

  Kdyz hodis hovnem vyliji ti na tvou tupou palici kybl sracek. Ja jsem ze Smichova z ulice, ja nebydlim na Hracanech nedomrdku..

  A nauce se konecne cist, aby jsi vedel zrudo, kdo se sprostarnama zacina.
  Precti si 8:37 & 10:20 & 11:50 ... To jste se tam naucili od Cikanu z Balkanu, ten vas smysl pro spravedlnost,
  ze ano ? Na vse mate dvojite meritko a to svedci o vasich charakterovych kvalitach.

  Poserete vse hodnotne, jako kousave opice v Natalu a potom se dozadujete ucty, jako indicke kravy ve svatyni.
  nick HONOLULU - tvuj spravedlivy superior.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmrde posranej,nauč se česky ty mongoloidní mamrde z opičí kurvy!!!!!!

   Vymazat
  2. Hele hovnolulu, praskne ti žilka a budes tahat nohu, jsi úplně nepříčetnej, vole

   Vymazat
 29. Boze do ceho jsi dal to hovno,kteremu rika mozek.Suporter honolulu je diagnostikovan jako uredni blb.Suporter toho samolibeho infantilniho trumpety co si mysli ze ridi planetu,kokot jeden.Ani cech ani american,proste neco jako cikan,vsude doma ves jedna.

  OdpovědětVymazat
 30. Amerika NEMUZE za to, ze nekteri z vas nemaji na najem !
  Amerika neni vina za to, ze mate male duchody a vasi ucitele jsou nestastni. Vase sestricky jsou nestastne a vase babicky skakaji pod vlak. Amerika nemuze za to, kolik vlivnych osobnosti , ktere vy zvolite jsou nekvalifikovane na to, aby povznesli vas zivot.

  Vy je volite a vy je ted mate na krku ! Vase autority si zde kupuji Conda z vasich penez a ne z nasich.
  Vy jste KRECOVITE politicky korektni prizdisraci, ustraseni a nevolnicky feudalne zalozeni ! Vy si mate zvolit schopne lidi. Americane u vas nevoli - NESMI !
  Vy radej obvinujete nekoho jineho za to, ze nic nedokazete zmenit.
  A nejvetsi hajzl je honolulu, ktery vam klidne nastavi zrcadlo.

  My u vas volit nesmime ! T.j. proti zakonu, tak vam nemuzeme pomoci. Ani o to moc nestojime, nebot kousete a prskate hlouposti a jste neiformovani.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 31. Ty stara zaparena kreaturo hovnolulu,uz neco sesmolujes?Cim zase pozurazis ceske obcany?Ty opicaku z dekadentni Ameriky,podivej se jak to tam vy mrzaci vedete.Vy chuji by jste meli Putinovi olizovat anal po vysrani.Jste jen odporne zidokapitalisticke zrudy,vyvolavajici valky po celem svete.

  OdpovědětVymazat
 32. 12.57 PPK¨
  Výborný příspěvek. Já jen 3x klepu na dřevo, aby se atentátníci znovu neozvali, od 2002 bylo v Rusku těch velkých atentátů, spáchaných islamisty, nejméně 5.Takže snad už se bojí a jsou hlavně včas odhalováni a eliminováni - silou nebo prozíravou politikou

  OdpovědětVymazat
 33. 21:13... IDIOTE NEVOLEJ BOHA ! Volej osla.
  T.j. tvuj Buh !

  Takovych jako jsem ja ma president Trump MILLIONY po cele Americe. Ty veprovej pohlavni ude , kdyby nebyl presidentem Trump, ale Hillary tak CHCIPNES na radioaktibni zareni ! Mas stejnou inteligenci, jako ten uplacanej kun na kterem sedi Sv. Vaclav, na Vaclavaku.

  Protoze tam v te Praze pijete vodu z Botice tam mate nasledky !

  Dekuji ti Leonide Brezneve , ze jsi prisel a ja utekl. Jima me hruza byt jeden z nich !
  Prdim na vas ! Polaci a Madari vas stejne sezobnou !

  HURVINCI mam vas po krk, jdu se hadat na americky web, tam jsou chytrejsi odpurci.
  A zolte si Halika vy hlupaci ! A potom, az se poserete, tak vse svedte na Ameriku. Tak jako Hillary ! Ta svedla na Trumpa velkou vodu na Mississippi !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 34. 21:21... BEZ DO PRDELE ! Ty opico smradlava ! Ja jsem vymydlenej a vonavej. Dokonce i to mydlo mame nejlepsi na svete ! Hygienu mame nejlepsi na svete take, zato vy smrdite v elektrice c.22 tak moc, ze turiste jsou zdeseni a ptaji se, znate-li toaletni papir. Ja jim rekl, ze smrdite vasim myslenim. Ze vase "kastanky", jsou z
  intenzivniho premysleni !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 35. 21:25...A jak to, ze ty pises uz 50 x stejnou vetu ?
  Porad tu stejnou !
  Vykal civilizace, smudla z Balkanu, (21:25), ktery predstira , ze je Cech, chce zde kritizovat moji cestinu.

  Rom vriskajici stale stejny pazvuk, byl propasovan do Prahy v ramci nasilne integrace - tajne, aby pokurvil kulturni level ceskeho naroda.

  Poznateho ho snadno - papirove sandale z Vietnamu. Rypak vepre a stale chrochta jednu tu stejnou vetu uz pet let.
  Oh, to nestastne mesto.
  (Polaci vas stejne sezobnou ! Neni jine zachrany ! Dalsi Jagellovci na obzoru.)

  Zplachni se Rome ! Nemam na tebe cas.
  nick HONOLULU - intelektualni aristokrat ceskeho naroda.

  (Prinasi mi to radost vam nadavat a hadat se s vami, ale mam povinosti, tak koncim s pozdravem - polibte mi prdel. Ujistuji vas, ze se s radosti vlatim, hned jak to bude mozne.)

  OdpovědětVymazat
 36. 20:35... Nemci ziji i v Canade,
  ty provincionalni venkovsky VOLE, JEDEN z mnoha !

  Obvinuji vasi ministrini skolstvi, verejne, ze je plne zodpovedna za tu intelektualni hruzu, co se mezi vami VYLIHLA . Abych mentalne nezaknel, jdu si dopisovat s Krovaky na Kala-hari.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 37. Zmrde retardovaný jménem Rabas,chcipni píčo ussaká udavačská!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 38. Rusko po dlouhé řadě vojenských úspěchů konečně zabodovalo i na poli vědeckém. Podle Putinovy státní televize se totiž vědcům z Lidové univerzity v Leningradu podařilo přeměnit led na vodu. Sám ruský vůdce Putler to pokládá za revoluční objev, který ukončí veškeré starosti s nedostatkem pitné vody.

  „Naši mistrní vědci vzali kus ledu a zahřáli jej v peci na 200 stupňů. Led se okamžitě začal měnit na vodu, tento proces pojmenovali naši vědci jako ‚proces tání‘,“ říká moderátorka nonstop zpravodajské relace Jelena Putinovna Gitlerskaja.
  „Svět momentálně tíží otázka nedostatku pitné vody. Troufám si říct, že jsme objevili způsob, jak tento problém vyřešit. V Antarktidě je ohromné množství ledu a díky našemu objevu jej teď bude lidstvo schopno přeměnit na vodu a zažehnat celosvětový nedostatek sladké vody. To je přece to, o co jde naší svobodné zemi nejvíc – o dobro lidstva,“ prohlásil prezident Vladimír Putler v reakci na objev.
  Ruský objev vzbudil úžas ve vědcích z celého třetího světa
  „Byli jsme si vědomi toho, že led se dá změnit na vodu. Každou zimu můžeme pozorovat, jak v zemích mírného podnebného pásu vodní plochy zamrzají a na jaře zase rozmrzají. Nevěděli jsme ale, jak toho docílit kontrolovaně. Nenapadlo nás, že by to mohlo být změnou teplot, ale zatím to vypadá, že led skutečně taje díky tomu, že se okolní teplota vyhoupne nad bod mrazu,“ chválí ruské vědce uznávaná nigerská vědecká kapacita Ngungu Patalamapaparaungu.

  Rusko momentálně plánuje, že se vzdá svého armádního programu a začne masivně měnit led z antarktických ledovců na vodu, tu poté chce dovážet do chudých afrických zemí, které zužuje nedostatek vody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si ty havlův potrate jako myslíš,že jsi vtipnej?

   Vymazat
 39. 23:02... Ty mas zakrneleho SULINKA, vid ? A nemuzes se s tim smirit..! A cumak mas plny acne ! Devcata se te vyhybaji, jako zle nemoci, tak jsi flustrejted !
  Pssst ! To zavinila Amerika , tak si to nenech libit.
  nick honolulu - a podepisuje se ty menecenny zivocichu..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty zasraný polonegerský hovno i patníku,neser se do Čechů ty negramotný syfilitický hovado z prdele vysloužilý čokovopice z Fuckingtownu!!!!!!!

   Vymazat
  2. Už někam zalez,ty uSSáckej Mamrde hovnolulu.

   Vymazat
 40. Oportunista hovnolulu,ani čech ani amík,stařec deprimovaný špatným životním rozhodnutím zdrhnout do židácké ameriky plné tlustých černých debilů.Tento výkal si říká supporter dalšího debila-albína s narcisistnimi sklony mr. Trumpety.Ty kolaborantsko jidášská nulo nelez na vlastenecké české webovky,táhni do negerského ghetta nastavit svoji starou prdel.Tolik já velký suporter slovanství a gosudara Putina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, celkem si představuji tohoto ubožaka jak má pěnu u huby a zkrvavené oči, jak běsní nenávistí u klávesnice při psaní těch jeho sprosťáren.
   Starý chudák bez rodiny, přátel, plný nenávisti a zloby.

   Vymazat
  2. Souhlas. Putin i Trump jsou blbečci.

   Vymazat
  3. 11:54
   A ty seš havlobanderovskej odpad!!!!!!

   Vymazat
  4. Soudruhu, zkus otevřít slovník a rozšířit si slovní zásobu. Třeba se ti to při tvém vzdělání i trochu podaří. Protože jinak všude trousíš pořád totéž.

   Vymazat
 41. 14:43
  A co tady melete dokola vy,pohrobci udavačský svině Havla???
  Dokola omletou ussackou lež!!!!!!

  OdpovědětVymazat