Reklama

.

.

sobota 8. července 2017

Infekce zvaná frustrace


Zdeněk Hrabica
8.7.2017
Střídavě žijeme ve městě, střídavě krátkou dobu léta žijeme na vesnici. Ve městě v panelákovém bytě si někdy připadáme jako ve vybydleném příbytku. Kdysi ve vedlejších bytech přebývali sousedé – zdánlivě na režimu nezávislí, ale i jeho aktivní stoupenci – milicionáři, státní úředníci, aparátníci, právníci, novináři a ti, kterým se říkalo dělníci i herci . V uplynulém dvacetiletí, zejména na jeho počátku, když se na minutu zhaslo, se část z nich odstěhovala víceménně trvale na venkov, nahospodařila si a své někdejší městské byty, pokud se jich nezbavili, již používají pouze k občasnému přespání. Při náhodném setkání s jakýmsi ostychem poznamenávají, že jsou během roku na chatě, kam se opět vracejí. Kdysi jsme s mnoha z nich sdíleli v počtu převyšujícím stovku i jednu uliční organizaci KSČ /teď jich je ve straně jí blízké jako prstů na levé ruce/. Kdysi jsme byli v okruhu horlivého zájmu zvědavých členů občanského výboru. Ten se staral i o délku vlasů našich synů, školou povinných.

Z těch prvních se někteří stali po 17.listopadu 1989 přelétavými vrabci, jako když do nich střelí. Téměř do jednoho vyletěli z hnízda své někdejší rodné komunistické strany. Jejich stranické legitimace skončily v kontejnerech. Pro své nové zaměstnavatele si po americku napsali nové životopisy o tom, jak trpěli pod knutou zločinů totalitní moci, když byli občany druhého řádu.

Dříve jsem nad nimi zvysoka ohrnoval nos, když mne na dálku, na moje pozdravení vodáckým, junáckým „Ahoj!“ /působilo na ně urážlivě/ zdravili pozdravem „Čest!“. Potom, když se rděli ve vlastním studu, jej zaměnili zdrobnělým, nic neříkajícím pozdravením „Zdravím!“

Zůstali u něho – u „zdravím“ - nevím sice koho nebo co zdraví - ale zdraví tak dodneška.

Ani v nejmenším jim nic kvůli jejich skutkům a kvůli chování nevytýkám. Hodně se kdysi lekli. Mnozí prý kvůli vlastním potomkům. Nezávidím jim zhola nic. Lustrace je stejná infekce jako frustrace. O sobě rozhodují především pouze oni, nikdo to za ně nemohl a nemůže udělat.

Mají občanský průkaz.

Na vesnici je to jenom zdánlivě jiné. Sousedské vztahy jsou s městskými a zejména s těmi v panelácích - úplně jiné. Stařičká a pracovitá Anežka s nůší na zádech mi jako vesnické naplavenině kladla do konce života na srdce: „Souseda lepší pozdravit, než si před sousedem odplivnout.“ I když ji respektuji a budu povždy respektovat, automaticky to ani v nejmenším do písmene neplatí. Zdaleka každého na potkání zdravím. Zvyk však postupně již mizí, zejména u mladé generace. Pokud to jde, nekývám a nevýskám jako sousedova oslice nadšením hlavou a souhlasem, když se vzdává pocta politikům z leknutí, kteří už dvě desetiletí žerou a ještě nahlas mlaskají. Nezaplétám se do debat, v nichž se momentálně vylévají kbelíky špíny a exkrementů na prezidenty Zemana a Putina. Nejásám projíždějícím spanilým dragounským jízdám po dálnici D1. Stejně jako jsem netleskal, když za noci hřměly po obloze bombardéry NATO na Bělehrad. Ani na vesnici není nikdo čistý jako lilie. Občas se stane, že si někdo, kdo se špatně vyspal, potřebuje vylít na jiném zlost. Podle poslední zprávy ombudsmanky mám pravdu. Počet sousedských útoků narůstá geometrickou řadou. Frustrovaných bylo a je včera i dneska dostatek.

Městské manýry se valí na venkov silou vodopádu.

Podle nežijících kamarádů, JUDr. Solfronka – vězně KT Mauthausen a následně vězně padesátých let na Bytízu a na stejném místě vězněného mladičkého Oldřicha Klobase, poroste v demografickém složení i české populace počet frustrovaných, někdy i vážněji psychicky postižených osob geometrickou řadou.

Nikdo, ať děláme co děláme, se tomuto nebezpečí zřejmě v naší době nevyhneme. Ani sám o sobě nemohu tvrdit, že jsem vůči stále častějším a zejména bezdůvodným výpadům, vyhrůžkám jiných- imunní a odolný. Na doporučení psychiatra abych ke každému útočníkovi byl v pohotovosti - vždy volím andělský nebo usměvavý postoj a pokud to dokážu, nastavím svůj obličej na: „Mám Tě rád!“

Výsledky bývají většinou okamžité!

Vždyť jsme přece všichni především lidé. 

90 komentářů :

 1. Pan Hrabica bohorovně přešel zuřivé foristické čistky, při kterých si hadrákovi revolucionáři vybíjeli vztek za svoji lenost a neschopnost. V podniku se stoupalo v kariéře za práci především pro výrobu, což vedlo k velmi úzké specializaci. Někdo odborné práci věnoval veškerý svůj volný čas. Přišli neschopní gauneři a ze závisti kráglovali hlava nehlava. Ve velkém podniku na malém městě je člověk ke své práci přímo uvázán. To v Praze odhodil stranickou legitimaci, obrátil kabát a šel do jiného podniku nebo se nechal zaměstnat cizí firmou jako dealer jejich zboží. Ze dne na den se stanete po převratu nikým a posmívají se vám. Nikdo nepotřebuje vaší odbornost a znalosti. Stranická organizace ve státě je v rozkladu. Předseda Svoboda blouzní a nestojí mu za to, aby veřejně odsoudil foristickou zběsilost. Pan Hrabica ví prd o tom, co se dělo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo ví vše docela dobře... Ale nehodí se... Popisovat národní katastrofu se mu zřejmě n?echce - tak se píše po vzoru "komunální kritiky" z Večerní Prahy sedmdesátých let......

   Vymazat
  2. 23:56-Důležité je to,že aspoň Vy víte,když
   ti druzí ví prd.Jenom jste nám to trochu
   zapomněl přiblížit.Takže jste jen vykřikl
   do tmy a nic nesdělil.Maximálně jen to,
   že jste nespokojen a skutečně frustrován.
   Hlavně anonymní hrdinství,to Vám jde dokonale.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Pane Majevský, netrefil jste se. Já jsem vyrovnán a dosáhl jsem toho, o čem si netroufáte ani snít. Je mi k smíchu, jak všichni za totáče trpěli, ale zuřivých fóristických čistek si nikdo nevšimne.

   Vymazat
  4. 16:22
   MUsím souhlasit
   Václav

   Vymazat
 2. A proto souzi cest, a zitra zas v sest,cest

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neříkejte, že pracujete, a k tomu od šesti ráno... Vy souhu...

   Vymazat
 3. Rusko po dlouhé řadě vojenských úspěchů konečně zabodovalo i na poli vědeckém. Podle Putinovy státní televize se totiž vědcům z Lidové univerzity v Leningradu podařilo přeměnit led na vodu. Sám ruský vůdce Putler to pokládá za revoluční objev, který ukončí veškeré starosti s nedostatkem pitné vody.

  „Naši mistrní vědci vzali kus ledu a zahřáli jej v peci na 200 stupňů. Led se okamžitě začal měnit na vodu, tento proces pojmenovali naši vědci jako ‚proces tání‘,“ říká moderátorka nonstop zpravodajské relace Jelena Putinovna Gitlerskaja.
  „Svět momentálně tíží otázka nedostatku pitné vody. Troufám si říct, že jsme objevili způsob, jak tento problém vyřešit. V Antarktidě je ohromné množství ledu a díky našemu objevu jej teď bude lidstvo schopno přeměnit na vodu a zažehnat celosvětový nedostatek sladké vody. To je přece to, o co jde naší svobodné zemi nejvíc – o dobro lidstva,“ prohlásil prezident Vladimír Putler v reakci na objev.
  Ruský objev vzbudil úžas ve vědcích z celého třetího světa
  „Byli jsme si vědomi toho, že led se dá změnit na vodu. Každou zimu můžeme pozorovat, jak v zemích mírného podnebného pásu vodní plochy zamrzají a na jaře zase rozmrzají. Nevěděli jsme ale, jak toho docílit kontrolovaně. Nenapadlo nás, že by to mohlo být změnou teplot, ale zatím to vypadá, že led skutečně taje díky tomu, že se okolní teplota vyhoupne nad bod mrazu,“ chválí ruské vědce uznávaná nigerská vědecká kapacita Ngungu Patalamapaparaungu.

  Rusko momentálně plánuje, že se vzdá svého armádního programu a začne masivně měnit led z antarktických ledovců na vodu, tu poté chce dovážet do chudých afrických zemí, které zužuje nedostatek vody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi hodne hloupy
   O havlovi co nabizel blahobyt nam nenapises?

   Vymazat
  2. 1:23 opravdu vtipné, zvlášť ten Putler a Jelena Putinovna Gitlerskaja. Jsou tací, že dětinskost ani puberta nepřekoná. Pokud se vůbec dostaví. Jen tak mimochodem, jde o dávno vypracovaný Kanada/USA komerční projekt projekt, který uvažoval přepravu dostatečně velkých ledových ker po moři, vlekem, na místo zpracování ke spotřebě v prostoru blízkého a středního východu. Hňupe.

   Vymazat
  3. 1:23 Rum,Kontušovka,Čert,že ano....

   Vymazat
  4. 9.47: 1.23 to psal na la(h)vičce Václava Havla... Proto ta kvalita..

   Vymazat
  5. 1:23 2:16 Mno jo kecy placených trollů nebo jednoho co jsi píše sám se sebou.

   Vymazat
  6. 12:53 Tos pěkně nesečtělej hňup, když to nevíš! https://www.abicko.cz/clanek/precti-si-zabava/10961/ledovce-by-mohly-zachranit-afriku-od-sucha.html

   Vymazat
 4. 23:56 Co vím, převrat, a bahno jde nahoru. Únor 1948, sedalo si do šedesátých let. Srpen 1968, šlo to rychleji. Zato dnes, nejen že nesedá, ale hladina kvete. jedovatinou. Něco to říká o režimu. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 5. Jeeee, pane Hrabica ,
  si toho vsiml, ze Cesi jsou strasne nastvani, ale nikdy jsem nevedel proc. Ja si myslel , ze je to proto, ze jim z piti piva, ve kterem je BROM prestalo psat "pero" !

  Jejich manzelky se snazily dostat k nam do hotelu pro turisty a skamaradit se s nami. Tak to bylo v 90-tych letech. Ja radej utekl do Mnichova, nebo do Vidne.
  -------------------------------------------------------
  Tak to dopadne pane Hrabica , kdyz politicky prostitut je poplatny nejakemu rezimu. Rezim se zmeni a u korouhvicky prijde k desorietaci.
  -------------------------------------------------------

  Jine narody snadno poznaji VLEZPRDELKY a i kdyz to nedaji najevo, tak s takovymi pohrdaji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 2:21 jiné národy nejsou o nic lepší, ani horší. Rozdíl projevu bude v tom, jakými událostmi, za jakých okolností a čím procházejí. Jistou roli může hrát i přirozený přírodní výběr filtrem historických prožitků národa. Měl jsem Vás za inteligentnějšího, s pokračujícími příspěvky valnou úroveň příliš nepotvrzujete. Je mi líto

   Vymazat
  2. Vzdyt to o cechacich co zvanej ale bojej se vsadit o vahu svych slov rikam furt
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. 2:55 ja naopak povazuju to ze Honolulu rozpoznal jaci jsou cesi vlezdoprdelkove za velmi inteligentni
   Cesi se zkryvaj za kecama, ale nestoji za svym slovem
   Horni Dolni

   Vymazat
  4. nonymní9. července 2017 2:55
   Nechci hodnotit honolula, ale v ostatní části příspěvku s Vámi naprosto souhlasím. Češi se chovají, jako každá jiná živá bytost v konkrétní situaci. Připosraně se chovali Němci v NDR, když je dostali Rusové na povel, připosraně se chovali Francouzi, když je okupovali Němci, atd. To jenom na ukázku, ty nejvíce „hrdé“ národy.
   Pod tlakem se národ ohne a když tlak poleví, opět se narovná. Ty, které se pod tlakem zlomily, zde již nejsou. To je pro ty všechny debily, co si zde stále berou Čechy do huby. P..

   Vymazat
 6. diskuse se mi líbí. Je taková duchaplná. Stejně jako článek.
  server dostane brzo podobu BL nebo Novinek.
  to potěší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne tvuj prispevek, havelsky diskutere

   Vymazat
  2. for 5:02
   hňup se nezapře

   Vymazat
  3. 7:14 tos nam toho rek cesicko

   Vymazat
  4. 2:37
   Tvoje duchaplnost, ční nepřehlédnutelně. Nechtěl bys ji raději uplatnit někde, kde se ti bude líbit a tady nesnižoval úroveň?

   Vymazat
  5. 12:07 mezi havlocechama snizit uroven?
   To snad nelze
   Horni Dolni

   Vymazat
  6. 12:47
   Tys to dokázal.

   Vymazat
 7. To jsem si pujcil v 90-tych letech auto ve Vidni a jel do Ceska. Chtel jsem videt, co se asi deje na ceske vesnici. Auto jsem nechal pred vesnici v poli a sel se projit.
  Ta vesnice byla nejaka strasidelna, protoze vsichni tam pilne pravovali.

  Potkal jsem upracovanou babicku, a ta rika : "Ci ty si" ?
  Rikam ji : "Nevim pani, ja jsem zabloudil" !

  Babicka hned utikala za velebnym panem mu oznamit :
  "Ze - mame tady blbyho !"
  Mezitim nasli auto, pan ucitel me dohonil a zpustil na me nemcinu a ja na neho anglictinu a my nevedeli, jak se domluvit.
  Diky moji vrozene inteligenci jsme se shodli na cestine.
  ---------------------------------------------------------
  Ten prechod pro narod byl slozity.
  Ted je to daleko lepsi. Cesi nas exeptovali , ale jejich flustrace je jeste vetsi.
  T.j. pravdepodobne tim pivem s Bromem.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jen brom
   Horni Dolni
   Cechum se krmi i to co je zakazane na zapade
   A cesi mlaskaji a havluji

   Vymazat
 8. Ted je v Cesku hlavne mezi "elitami" na strane globalistu
  % prostitutu (kavarna) v ocekavani nejake trafiky, ci koryta od globalistu !

  Oni ty "elity" pro malou inteligenci nevi , ze globalisticke snahy a snahy Hitlera byly totozne !
  (Ein volk, Ein Reich, Ein Fuehrer.)
  A Trocky, ten to tak take chtel a Stalin mu dal proto rozpulit makuvku cepinem. A Genghis-khan to take chtel, ale mene nez Brusel a Merkerova.
  Nevim cim to je, ze ty studovane ceske elity a 19 doktoratama jsou tak hloupe ?
  Oni se neucili dejepis.
  Oni ani nevi, ze ted jsou v registaci a prevlekani kabatu nebude mozne.
  NEEEE, my na vas nevezmeme cepin ! Dostanete metlu a pujdete k uklidovym sluzbam.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesi jsou omezeni
   Proto ta jejich zavist a zloba
   Oni tusi ze jsou v prdeli
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Myslím, že by stálo za úvahu, které národnosti asi tak jsou ti dehonestátoři Čechů, kteří přitom tak dobře znají český jazyk. Že by z té věčně ukřivděné diaspory?

   Vymazat
  3. 12:24 pojd, potkame se, rad se ti predstavim
   Doufam ze se nebojis

   Vymazat
  4. 12:49 Pádný argument, diskutére. Možná jsi o NR prozradil více, než jsi chtěl.

   Vymazat
 9. 2:55...Pane me nezalezi na petkach nebo jednickach na vasem vysvedceni pro me.
  My jsme byli verni Vorsterovi v JAR az do jeho posledniho dne a jeste ted, ma na nas vliv. My neprevlekame kabaty.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:23 nejde o převlékání kabátů, ale o ne zcela promyšlené odsudky. Ve Vašem případě národa, ze kterého jste vzešel a který jste opustil, tedy vlastně zradil. To, jestli Vám záleží nebo ne na logice či oprávněnosti mínění jiných je problém Vaší povahy, jako takový vesměs posuzovaný záporně. V plné úctě

   Vymazat
  2. 3:46 ty vlastizradce mluvis o zrade? Ty havlisto? Jsi legracni
   Horni Dolni
   Honolulu je na rozdil od tebe, ceska onuce korouhvicko, osobnost
   A posudky cechacku jsou mu jedno, cervi nazor nema vahu

   Vymazat
  3. Horni Dolni 5:09, z čeho soudíš, že jsem Havlista, korouhvička, české onuce? Co víš z mého životopisu? Važ slova a drž se faktů, ne pocitů. Dík

   Vymazat
  4. 11:18 pojd se setkat, zbabely cerve a ja ti to objasnim

   Vymazat
  5. 12:50 vychladni, přijde mi, že bylo by škoda času. Dětino

   Vymazat
 10. Nejvice doktoratu ze vsech doktoru ma dr. Halik !
  Dr. prof. Halik je znamy po cele Americe ! Jen diky vyhre Trumpa, uslo dr. Halikovi jmenovani papezem v brzke budoucnosti od Globalistu.

  Nebesa zakrocila a volby vyhral nas oblibeny president Trump a od te doby Globaliste jeci jako podsvincata pred recepci pozitkaru a Dr. Prof. Halik upada v zapomeni.
  Pan prof. dr. se vsak jen tak nevzda ! Ted vyslo na jevo, ze chysta vedeckou vypravu do Arizony prostudovat Chameleony pro benefit prazske kavarny. Dr. prof. je zde v Americe jako doma a ja Katolik honolulu ho mam rad. Velebny pan mi to porucil !
  bystrozraky nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Halik by mel spis studovat chovani svini
   Horni Dolni

   Vymazat
 11. 3:23... Po tropickych horeckach na Zambezi jsem prisel k zaveru, ze jsem se nenarodil v porodnici v Praze , ale ve vezeni ve Vidni, za illegalni vpadnuti do Rakouska.

  Drive se to nesmelo, dnes to je vyhlaseno Globalisty za spravne pocinani. Takze jsem odcizen a heslo: "Opustis-li me, zahynes, pro me plati obracene !
  Neuteces-li, pojdes !" Sama sranda !
  A znate tu novou pisnicku o Kalouskovi, jak v Hamburgu na rohu, hned v prvi ulici prodal Prahu za Slivovici ?
  Najdete si ji !
  A zde mate partu vasich snazivych "elit" pri jejich snaze se nam prizpusovit.. na youtube

  Rock'n Roll Dance Shown Medley RD # 35

  Ahoj zitra. nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viktor Dyk nemluvil o emigrantech, ty Honolulu jsi nezradil
   Zaradili cesti zapecnici, ti havlovci zradili sami sebe
   Oni opustili Cesko i kdyz sedi za peci, to oni zradili Cesko i sebe
   A tak zemrou, jdou na smrt
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Bože můj,zas ty hovna od ussackejch negramotnejch polo opičích potratů opičí kurvy!!!!!!!!
   Ani jeden není Čech,jen vyhrabaný ussacký hovno z Onanovo nesvéprávný nevlastní matky!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. To je zase kviceni zavistivyho cechacka
   A opatrne s osobnima urazkama abys nemel hubu roztrzenou jako Joker

   Vymazat
  4. To že jsou Čecháčkové takový sráči je dáno tím, že jde o "národní mentalitu" - malý, bezvýznamný nárůdeček žijící tisíc let na jednom místě, dodnes většina v jedné, nenáviděné jí práci, s nejlepším přítelem alkoholem, zhoršujícím se duševním i tělesným zdravím, kondicí, bez perspektivy, prostě jen žijí ze vzpomínek na "lepší minulost", protože na jakékoli změny jsou staří už od mládí. A problém je, že pokud je všechny vystřílíte, v další generaci se objeví opět. A je úplně jedno, jestli vyznávají islám, křesťansví, nebo becherovku.

   Vymazat
  5. Proč nadáváš sám sobě? Proč pomlouváš sám sebe?
   Ty musíš trpět duševní poruchou, možná chorobou!

   Vymazat
  6. Jsi Lucián, že jo? Světlonošek!

   Vymazat
  7. 23:27 Páč jsem soudnej. Tys jen looser bez inteligence a schopností myslet, přesně jak Tě ten frajer tu popsal! Furt spoléháš na nějaký "objektivní faktor", nějakou "tajnou zbraň", která obrátí ten tvůj posranej život na ruby a dá nějaký řád tvý zbytečný existenci. A když přijde a ty zjistíš zakrátko že jsi furt v stejný bažině, ba ještě hloub zabořenej, ale přesto - nehodíš si to! Nemáš totiž soudnost myslitele, chytíš se opět nějaké jiné mantry aby si si zdůvodnil vlastní neschopnost a budeš zase tvrdošíjně hlásat víru v cosi jiné co tě "zaručeně spasí"!

   Vymazat
  8. 9:32 Ne.er sem pořád tu diagnozu vlastní osoby. Kdo tě za to platí, být sám od sebe tak blbej snad ani nejde.

   Vymazat
 12. A nemci meli byt vyklesteni
  Schvalne jestli pri vasem vzdelani uhadnete kdo to rek
  Horni Dolni
  Usetrilo by to merklovou

  OdpovědětVymazat
 13. From honolulu to Horni Dolni !

  Karajane - vsiml jsi si, ze hned, jak se jen na minutu vzdalim, tak ten nedomrdek z Prahy (5:45)
  zacne volat Boha a jeho - nedomrdkovu matku !
  On propadne zoufalstvi, kdyz zde nejsem.
  Take ma jazyk, ze cernosi z Detroitu by bledli zavisti.

  On patri k ceske elite a je chlouba prazske kavarny !
  Asi umelec !
  Sama kurva a samy potrat. Co to je opici kurva , vsak nevim.
  T.j. asi jeho sexualni fantazie.
  On se narodil s malym zakrnelym pindourem, tak sni o opicich, ktere jsou nemoralni. T.j. ta flustrace o ktere se zminuje autor Hrabica.

  Jsou tam STRASNE NEVZDELANI, ti umelci z Prahy v te jejich kavarne. Nevis ?
  Neni to nahodou Slavie, u divadla ?
  Havel tam chodil.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:45 je kavarnicek, lapnul od havlistu Tourettovy syndrom
   Je to muzealni ukazka havlisty, a mas pravdu je na tobe zavislej
   Horni Dolni

   Vymazat
 14. Sledujte to panove, Michael Bloomberg byvaly starosta New Yorku, udelal poradnou ostude v Hamburgu.
  Ted se na neho vrhnou Trumpovi lide.
  T.j. veselohra !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Nic nového pod sluncem stejné procesy probíhali u nás ve starém Egyptě už před 4000 let. Když jsme svrhli Atona a nastolili Amona první co jme udělali odstranili jsme jeho sochy a nápisy a zabili pár jeho stoupenců. Ti co jsme nezabili se okamžitě stali nejvěrnějšími stoupenci Amona. Je to pořád stejné do kola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky jste odtesavali jmena
   Jenze to co pises vi kazdy, a to jsem tam nebyl
   Co nam takhle o ty dobe rict neco co nevime
   Abych veril ze nekecas a byl jsi tam
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. 8:34
   Nech si ty výblitky od cesty, my jsme nic neodtesávali, to dělali proradní Atonovci.

   Vymazat
  3. 15:05 takze lzes

   Vymazat
  4. 23:27 Chtěl jsem ti udělat radost.

   Vymazat
 16. diskuse se mi líbí. Je taková duchaplná. Stejně jako článek.
  server dostane brzo podobu BL nebo Novinek.
  to potěší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co, intelektualni parazite, co takhle napsat neco sam, ne furt jen opisovat
   A cesky kritizovat
   Cesi nedokazi bez pomoci ani diskutovat
   Horni Dolni

   Vymazat
 17. 7:18 Ano, velmi plodná a duchaplná "diskuse" a dostane ten správný a akademicky bezchybný tón s příchodem jednoho schizofrenika co si říká honolulu a horní dolní. Jeden piše stále ty samé nesmysly a druhý ho chválí. Oba jeden trpí pokročilou stařeckou demencí a silně zanedbanou schizophrenii.
  Obvykle se vyjadřuji komplet mimo obsahu článků a neustále nám sdělují jaký je Trump nejlepši president všech dob, a přitom neví že Trumpa kontroluje Soros přes Ivanku a Kushnera.
  Pro zajímavost:Ivanka and Jared rub shoulders with billionaire Democrat George Soros, Steven Spielberg and Senate Minority Leader Chuck Schumer during party hosted at a Washington Post editor's Hamptons home
  Ivanka Trump and Jared Kushner a

  Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4661732/Ivanka-Jared-rub-shoulders-liberals.html#ixzz4luGGFmGu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brouk Pytlik se uz boji i podepsat pseudonymem

   Vymazat
 18. 8:40
  Podepište se vy dva ussacký kolaborantský svině v jednom!!!!!!!
  To by byla prdel,kdyby lidi věděli a vy to potvrdili,že Rabas je JE DVOJZMRD V JEDNOM!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:09 pojd se potkat, podepisu se ti cervenym inkoustem do pamatnicku

   Vymazat
  2. A já tobě skalpelem na držku!!!!!;

   Vymazat
  3. 10:30 tak kdy a kde se setkame
   At te nemusim honit
   To bych se pak na tebe hneval

   Vymazat
  4. 10:30 jakou mas prosim krevni skupinu a kolik mas zdravych zubu? Kam si prejes poslat ostatky a prsty?
   Odkazujes nekomu neco?

   Vymazat
  5. Tobě se mám svěřovat ty židonegerskej kriple??!!!!!
   Po tobě zbyde leda hromada sraček,ty můžeš odkázat do Fuckingtownu,mamrde!!!!!!

   Vymazat
  6. 12:22 no ja jen ze pak az budes chcipat v krecich uz nebudes mit cas
   Ale neco ti prozradim, tech co se s tebou chteji seznamit je mnoho
   Jak ty to delas ze jsi tak slavny, jako Eichmann?

   Vymazat
  7. 12:22 kazda tva urazka te bude stat clanek prstu

   Vymazat
  8. Těch,co vás ussacký anální filcky chtějí poznat je víc,než se ti bude zamlouvat Rabas!!!!!!
   A jestli myslíš,že se židonegerskýho zmrda leknu,tak seš na VELIKÝM OMYLU TY UBOHÝ HOVNO U CESTY!!!!!!!

   Vymazat
  9. 12:46 tak kdy a kde?

   Vymazat
 19. Hamburg, 20000 policistu v ulicich nedokazalo zabranit stovce pozaru, stovy vyrabovanych obchodu, ulice jako po bombardovani, uklizene tezkou technikou
  A to se nic nedeje, pokud dojde k nejakemu ekonomickemu skytnuti a treba v Americe tak Evropa vybouchne, vse vypada jako pred valkou
  Zajimave vysledky ma havlismus merklismus
  Pokud nejsou evropane ozbrojeni tak jsou to sebevrazi
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 20. no po rokoch čo sme sa ako štát rozišli, je viac zrejmé, že Češi si vždy myslia ako na tých druhých okolo seba doplácajú, ta tak ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na nemce bez diskuze cesi doplatili
   Horni Dolni

   Vymazat
 21. Smert fasistoj necisti
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 22. Inu cesi maji frustraci
  Horni Dolni
  Americani naopak jsou nadseni z Trumpa
  A ti co nejsou jsou pomyleni vlastizradci ci hur

  OdpovědětVymazat
 23. Panove dekuji vam ! Velmi dobre jsem se pobavil
  a zasmal .
  Prohlasuji zde , ze jste flustrati vy, a ne my v Americe.
  My jsme spokojeni a u nas neskaci stare zeny pod vlak, u vas ano ! Socialnimu zivotu vysoke spolecnosti v N.Y. nerozumite a analyzujete ji spatne. (Soros !)
  Vysvetlit vam to by bylo casove narocne a nestojite za namahu.

  Vase informacni izolovanost z vas udelala prisleple natvrdliky a vas vztek je nase radost.
  Thema flustrace je zajimave thema a jeste ani zdaleka nebylo vycerpano, presto se musim prestehovat na thema jine.
  Jo a Horni Dolni je vas kral ! Mistrne vas fackuje. On je jako Frystensky mezi trpasliky.
  A Hrabica - toho rad ctu !
  nick honolulu
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, mas s cechy svatou trpelivost, ale ti frustrati v jejich hysterii nepochopi zadne vysvetleni
   Ani nemuzou
   Kdyby si priznali pravdu tak chcipnou
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. V Usa je vìce sebevražd než u nás, blbe.

   Vymazat
 24. Mno, Honolulu 15:08, při troše širší evropské sociální zkušenosti by jste rozpoznal, že Horní Dolní postrádá uspokojivý sociální kontakt, že se snaží protlačit k úrovni, se kterou se intelektuálně nesrovnává a nechápe, že jiným jednáním než trvrdošíjně uplatňuje, stále ještě může svou situaci změnit. Marně mu házíte laso. Já to taky zkoušel. Příčinou toho jeho stavu můhou být příliš velká očekávaní jeho rodičů, která, jak to cítí nebo mu bylo vyčítáno, nesplnil. Doporučil bych pomoc odborníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:46
   Chces zjistit pravdu, ne jen tve spekulace?
   Nabizim ti osobni setkani
   Proc se bojis?
   Mohl by sis overit tve amaterske psychoteorie
   Jenze ty se cechackovsky bojis

   Vymazat
  2. 23:33 pravda, bojím se zbytečně ztraceného času a trapasu komunikace s někým tak nevyrovnaným. Omlouvám se, svatá lež na tomto místě není dovolena.

   Vymazat
 25. Pane Honolulu jsem tady nový čtenář ale jsem fascinovaný Vaší erudovaností a znalostmi. Určitě zastáváte nějaké vysoké postavení ve společnosti. Těším se na Vaše komentáře. Váš obdivovatel PTP.

  OdpovědětVymazat
 26. Také já uznávám znalosti p.Honolulu i jeho životní zkušenosti nabyté v Africe i ve světě. Jen v jednom se mýlí a to v pohledu na prezidenta Trumpa, který je podle mne člověk co zapoměl v poledne, co říkal ráno. A proto děkuji Američanům, že nezvlili Hilary a proklínám je za to, že zvolili Trumpa. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S uctou, starej se o svoji evropicu
   Trump zatim dobry pro MAGA

   Vymazat