Reklama

pondělí 24. července 2017

Interpol obdržel seznam 173 sebevražedných atentátníků, kteří ohrožují Evropskou unii


24. 7. 2017       zdroj
Seznam obsahuje jména podezřelých, datum jejich zverbování a adresu posledního bydliště. Interpol rozšířil ve své interní síti seznam 173 sebevražedných atentátníků DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Ruské federaci zakázána), kteří mohou provést útoky v EU. Oznámil to 21.července list The Guardian.


Údaje o sebevražedných atentátnících byly zjištěny americkou rozvědkou v opevnění DAEŠ.

Později byly materiály předány FBI, která zaslala seznam teroristů Interpolu.

Seznam obsahuje jména podezřelých, datum jejich zverbování a adresu posledního bydliště, včetně adresy mešity, v níž se modlili během bojů, jméno matky a několik fotografií.

Připomeňme, že podle údajů OSN v roce 2015 bylo v Iráku a Sýrii asi 20 tisíc zahraničních bojovníků, 4 tisíce z nich přišly na Blízký východ ze zemí Evropské unie. Dříve neměly orgány činné v trestním řízení k dispozici seznam potenciálních sebevražedných atentátníků.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Tam to maj ti sluníčkáři "černý na bílým",co ti vopičáci chtějí...a proč je sem taky ten sráč Soros posílá,ale chraň je pánbů,až se to tu posere...

  OdpovědětSmazat
 2. Test Captcha se stal (snad od neděle) časově neúnosným. Pokud stav bude trvat, prosím pana Dvořáka o vysvětlení. Lze totiž volit testy k lidem přátelštější, pro roboty stejně i víc neprostupné. Nebo jde o pokus jak lámat diskuzi, když není žádný lepší nápad?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Test redakce nemůže nijak ovlivnit ani vypnout. Je součástí systému Blogger, ve kterém je editováno.

   Smazat
 3. DAEŠ to projede a experti jse vrátí do Evropy a pak jse budou dít věci. Nebrat ani jednoho migranta.

  OdpovědětSmazat
 4. Každý Islamista, do té doby naprosto čistý, může na požádání být potenciální terorista. Ničení bezvěrců je dokonce zakotveno v Koránu. Každý takový se po své mučednické smrti setká minimálně s Mohamedem, což je pro ně čest. Hledat potenciální teroristy v davu přišlých Mohamedánů je směšné. Jsou jimi naprosto všichni! Třicet let bezůhonný doktor Islamista, pediatr v Anglii oblíbený, se podílel na teroristickém útoku proti bezvěrcům,, kde zahynuly i děti! Je to hnus velebnosti...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.