Reklama

středa 5. července 2017

Jaderný úder proti Rusku?

Jiří Bureš
5. 7. 2017
Ukazuje se, že je nezbytně nutná důslednější ochrana míru, nejlépe samostatným Ústavním zákonem s jasnými formulacemi. Přijetí takového zákona je ale odvislé od složení parlamentu a tlaku občanů na zvolené poslance. O složení Poslanecké sněmovny budeme rozhodovat ve volbách my. Je proto třeba při výběru pečlivě vybírat a volit ty kandidáty, u kterých máme na základě jejich dosavadní činnosti záruku, že své předvolební sliby budou důrazně prosazovat. Občané ČR si zaslouží poctivější vládu hájící důsledně zájmy nejen státu, ale především svých občanů. Po 28 letech »demokratického« experimentu již nemáme právo se mýlit.


Poslankyně Helena Langšádlová (TOP09) se nedávno vyjádřila, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem za naší svobodu. I když pomineme skutečnost, že tento výrok vykazuje znaky trestného Činu podle § 407 Tr. zák. »Podněcování útočné války«, tak pokud je informace pravdivá, normálnímu člověku zůstává rozum stát. Je s podivem, že orgány činné v trestním řízení nekonaly, co konat měly.

A v této souvislosti se rojí i další otázky. Co lidskost, odpovědnost ve své funkci, spravedlnost a další? Zná vůbec tato žena obsah těchto pojmů? A co poslanecký slib? Slibovala snad paní poslankyně svým voličům, že bude požadovat zabíjení ruských občanů? Nebo slibovala, že bude prosazovat zákony a jednání státních orgánů ohrožující bezpečnost, majetek a životy občanů ČR?

Dosti dobře nerozumím ve zmíněném výroku části »… a bojem za naši svobodu«. Jakou svobodu má poslankyně Langšádlová na mysli a kde by si ji chtěla užívat? Má snad rezervované protekční místo v hlubokém krytu pro »globální elity«, které rozpoutaly »její« jadernou válku? A bylo by tam dost zásob pro všechny na přežití, než opadne radioaktivní zamoření planety? A co potom na mrtvé planetě, nebo její větší mrtvé části? Jaderná munice nebude přece padat jen na území Ruska. A ani radioaktivní spad a zamoření nebude pouze na území Ruské federace. Pokud se hovoří o vedení jaderné války proti Rusku, je třeba počítat s tím, že se Rusko bude bránit. Je již obecně známo, že připravený odvetný úder by se realizoval automaticky. Byl by veden na celou infrastrukturu Evropy k vyřazení existujících základen USA a vojsk NATO a znemožnění komunikace a zásobování vojsk USA a NATO rozmístěných u hranic Ruska od Baltu po Černé moře. Samozřejmě tato odveta by se také citelně dotkla území a obyvatel USA.

Naše členství v NATO je paradox a výsměch míru. ČR je členem »obranného« systému mezinárodní organizace NATO. Tedy té organizace, která ztratila svůj (sporný) obranný charakter definitivně na summitu NATO v Lisabonu v roce 2010 přijetím »Nové strategické koncepce«, ve které deklarovala připravenost a úmysl převzít roli Rady Bezpečnosti OSN a úmysl zasahovat vojensky i mimo euroatlantický prostor a do vnitřních záležitostí »nestabilních« států, při čemž nestabilitu určují Spojené státy. Tyto úmysly NATO resp. USA stále tvrději a bezohledně prosazují dosud.

Poslanci navíc zcela nelogicky předložili návrh na změnu Ústavy ČR. Navrhovaná změna má být v úzké souvislosti s dokumentem Koncepce k zajištění operačního přístupu společných sil do zájmových oblastí, vypracované odborníky ve Vojenské akademii Vyškov. Oč vlastně v této Koncepci jde? Zmíněná koncepce detailně rozepisuje všechny požadavky, úkoly a opatření, aby byl do detailu splněn záměr.

V Úvodu je formulována hlavní myšlenka. JOAC (Joint Operational Access Concept - Department of Defense) popisuje způsob, jak budoucí společné síly USA dosáhnou operačního přístupu do zájmových oblastí tváří v tvář této strategii.

Pod pojmem operační přístup je nutno chápat širší soubor aktivit, činností a opatření, jehož cílem je příprava a realizace přesunu sil a prostředků z domovských základen, mnohdy na velké vzdálenosti a přes území různých států, do operační (zájmové) oblasti a jejich rozvinutí V našem případě se tedy nejedná o pouhý vstup vojenských sil do operační oblasti jako takové, ale o komplexní přístup k této oblasti se všemi aspekty. Ústřední myšlenkou JOAC je dosažení a znásobení společného úsilí (synergie) ve všech doménách (všech typech prostředí – vzdušný, kosmický, pozemní, námořní, podmořský a kybernetický prostor a elektromagnetické spektrum).

Historicky vzato - jedním ze způsobů, jak snižovat negativní vliv vzdálenosti, je budování předsunutých základen a udržování části potenciálu domácích základen v těchto vzdálených místech. Čím více kapacit může armáda na předsunutých základnách nashromáždit, tím více sníží negativní vliv vzdálenosti. Navíc, základny tohoto typu mohou přispívat k získání partnerů a taktéž mohou protivníky odrazovat. Schopnost budovat základny nebo zdokonalovat ty existující může sloužit jako prostředek odstrašování. Oproti tomu, předsunuté základny se stávají prvkem, který vyžaduje ochranu a údržbu a může se stát politickým problémem, který způsobuje třecí plochy s hostitelskou zemí nebo v daném regionu.

Za zmínku stojí i tyto body Koncepce:

· JOA-028. Schopnost budovat vztahy a přátelství a sdílet schopnosti a kapacity k zajištění přístupu do zájmových oblastí k dosažení dlouhodobé regionální stability.

· JOA-029. Schopnost zabezpečit od regionálních partnerů oprávnění k budování základen, k navigaci v pobřežních vodách a k přeletu vzdušného prostoru a k uzavírání dohod o podpoře.

· JOA-030. Schopnost poskytovat výcvik, zásoby, vybavení a další pomoc regionálním partnerům ke zlepšení jejich schopností v oblasti přístupu do zájmových oblastí.

Česká republika je v současné době díky současné vládě v pozici aktivního plnění této Koncepce. Připomínám v této souvislosti návrhy na zmíněnou změnu Ústavy, podřizování částí Armády ČR jiným zemím (BRD), zahraniční mise, mnohonárodní cvičení vojsk NATO na našem území a vzdušném prostoru. Zeptejme se: Kolik asi základen na našem území je při průjezdech vybudováno a ošetřováno cizími jednotkami?

plk v.v. Jiří Bureš, předseda Asociace VPV


 

15 komentářů :

 1. Současná vláda by měla být souzena za vlastizradu.Povolia přelety válečných letadel včetně dronů s jadernými zbraněmi.Stačí se dívat na oblohu, kde denně létá stovky těžkých letadel směrem k východní hranici a eskalují konflikt hrozných následků.Přes naše slavné dálnice se producírují us konvoje, kterýn již není věnována taková pozornost, jako na začátku. Je jich mnohem více a už se jim nedostává ovací až na pár vypatlanců. To není počítačová hra, zde jde o naše životy, o životy našich dědí a vnoučat.Pokud se stihnou volby ještě v míru, rozvážně volte!To už fakt není p.del.Kašpar Stropnický s gen.Pavlem mj. musí být souzeni.NATO je pouze název,jezdí a létá jen us army.Ať se vrátí za oceán a dají pokoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USSA a teroristická organizace,jdou zřejmě se svými evropskými lokaji, u nás s ministrem války a kašparem, který část armády ČR předal Wehrmachtu, do finiše k útoku na Rusko.Mapadení proběhnepo východní linii, přes Pobaltí, Slovensko, Rumunsko a Bulharsko.Další americká válka se povede na korejském poloosrově.USSA ve světě slábnou i ekonomicky, prvenství přebírá jasně Čína, tak budou ussáci řádit a zatahovat do svých válek další ochotné lokajíčky.

   Smazat
  2. Pokud bys sledoval (22:56)
   a trochu porozuměl metodám nadnárodního řízení
   světa,
   neplašil bys ostatní s tvou teorií..."napadení proběhne..."

   ŽÁDNÉ napadení neproběhne, dokonce ani žádná
   místní přestřelka, neboť na akci "preventivního úderu" potřebují američtí okupanti CIZÍ RUCE,

   což jsou poskokové, kteří vstoupili, aniž by kdokoliv protestoval, do agresivního paktu NATO.
   A tihle ti poskokové nemají ani odvahu,
   nastavovat krk jakési ruské hrozbě,
   která se omílá od rána do večera a masíruje tak
   mozky tupounů... (jako za Goebelse..)

   Je ovšem smutná realita, že tato masáž má na mnohé prostoduché občany světa, kladný účinek.

   Smazat
  3. Nesvádějte vše na vládu.Věděli jste dobře,
   jaké šmejdy si volíte a přesto jste udělali
   volbu jen pro krásné sliby.Stejně tak letos
   budete volit podle slibů.To přesto,že dobře
   víte,že je nehodlají splnit.Tak jde je vina?
   Petr Majevský

   Smazat
 2. Co chtít po bruselské zastupitelské vládě? Je čas to změnit.

  OdpovědětSmazat
 3. Poslankyně paní Langšádlová je monstrum. Nelze to přehlédnout. Nejspíš se v předchozích životech provinila. Teď to vypadá, že bude pokračovat v sestupné dráze. Na kňoura? Příprava by tu byla.

  OdpovědětSmazat
 4. Rudí zmrdové, komunističtí pohrobci typu Bureše lžou, překrucují a vymýšlejí si tak jako obvykle. Lanšádlová onen výrok pronesla zcela jednoznačně jen jako reakci na případný útok Ruska na některou členskou zemi NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen tak dále, nadávej, ty antikomoušský spratku! Ať každý čtenář vidí, jací jsou antikomouši vulgární, nevzdělaní a nepoučitelní! V historii již mnohokrát dostali přes tu svou nevymáchanou držkou a dostanou také teď!

   Smazat
  2. 1:04
   Ty poblbanej havlobanderovskej vožralej magore z JandoPutnovo zadku,ty ses vrátil ze školení už takle zlitej???!!!!
   No celej Saša Vondra,toho magora museli i pres velkou přímluvu udavače Havla vyhodit kvůli chlastu z Fuckingtownu!!!!!!

   Smazat
  3. 1:07 Jsi stejná štvavá svině jako ta megera a celá top09.

   Smazat
 5. Lidičky drobet zvesela drave heslo Nato Vaše blede tváře opáli Vám naše nuklearní záře,víte kolik ušetřite času a cest za sluničkem no neberte to?Pepa Šumava

  OdpovědětSmazat
 6. Už komunisté říkali ,že Černobyl byl neškodný ,i tato vláda totéž bude tvrdit ,když amici použijí proti KLDR . Kdo použil jádro proti lidem ?jen amici !!! na ně stáčí Yellowstone .

  OdpovědětSmazat
 7. Žádná atomová válka nebude. Vždyť i proto S Koreji jen vyhrožují. Kdyby neměly rakety a A bombu tak už by tam šířily euroatlantické hodnoty. Problém je jak humálně zlikvidovat obyvatele Evropy. Muslimové se vyvraždí samy, Afrika pojde hlady, problémem je také Rusko, Čína a Indočína. Všichni se do USA nevejdem a kde hledat ráj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do Ameriky se vejde plno Evropanů,jelikož se obyvatelstvo americké - směska,vyvraždí a vystřílí samo.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.