Reklama

středa 19. července 2017

Jak budou hlasovat?

19.7.2017  Ne základnám

Vážená paní senátorko, vážený pane senátore,

                dopisem jsme poslankyně a poslance upozornili na nepravdivá tvrzení předkladatele návrhu ,,Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO" pana ministra Martina Stropnického o počtu vojáků pod velením NATO soustředěných na hranicích Běloruska a Ruska. Tvrdil, že proti 80 000 vojáků Ruska, které svým cvičením reaguje na manévry NATO, stojí pouze 1200 x 4 vojáků NATO. Pravdou je 134 449 vojáků NATO.Tento dopis si dovolujeme přiložit.

Ve svém odůvodnění ministr obrany Martin Stropnický dále uvedl, přikládáme záznam stenoprotokolu:

Čtyři členské země, naši partneři, naši spojenci, požádali o pomoc. Rozhodlo se na varšavském summitu na úrovni předsedů vlád a hlav členských států, že tomu tak bude, že se tomu bude říkat EFP program a že jednotlivé členské státy jsou žádány o příspěvky, že ta čtyři praporová uskupení budou vedena Brity, Kanadou, Německem a Spojenými státy a ať ostatní členské země k tomu přispějí.

Tvrzení ministra obrany pana Martina Stropnického se nezakládá na pravdě. Žádná žádost k Vládě České republiky ze strany Estonska, Lotyšska, Litvy a Polska nebyla zaslána. Zároveň jsme upozornili poslankyně a poslance, že vysílání bojových vojenských uskupení na území jakýchkoliv států je porušení:
​ 
Charty Organizace spojených národů čl. 1
- zachovati mezinárodní mír a bezpečnost a k tomu cíli podnikati účinná kolektivní opatření, aby se předešla a odklidila ohrožení míru a byly zkrušeny útočné činy neb jiná porušení míru a bylo dosaženo pokojnými prostředky a v shodě se zásadami spravedlnosti a mezinárodního práva úpravy nebo řešení těch mezinárodních sporů neb situací, které by mohly vésti k porušení míru;

Severoatlantické smlouvy  článku 1.,
-- smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN,

Vážená paní senátorko, vážený pane senátore,
              zítra budete hlasovat o ,,Návrhu na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO /senátní tisk č. 129/.

Obracíme se na Vás s výzvou, nehlasujte proti smyslu článku 1. Charty Organizace spojených národů i článku 1. Severoatlantické smlouvy. Neriskujte životy našich vojáků vyslaných do bojových uskupení a jejich zatažení do válečného konfliktu, kterému nezabráníte. Připomínáme bombardování Jugoslávie, nenalezené zbraně hromadného ničení v Iráku a s tím připravený a realizovaný válečný konflikt.    

S pozdravem

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

39 komentářů :

 1. Je potřeba volit ty co zlikvidují tyto vazby na parazity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, Je nutné odstranit takové politiky, kteří jdou proti zájmům republiky, podporují její rozvrat a lačnost po válce s Ruskem.Bohužel, ministr války a propagasndy k n im patří taky.Zásadně nevolit Ano, bude hůř, KDU-Herman Goring, ČSSSD, ODSS a největší válečníky od Kraďouska!

   Smazat
  2. Je správné a potřebné prúkazně upozorňovat a zveřejňovat všechna porušení platných mezinárodních dokumentů,zákonůa ústavy. Nejen pro informaci veřejnosti, ale také proto, že nadejde čas pro žaloby a soudní řízení. Podle pravdy, ne současných lží.

   Smazat
 2. Je to tu znova, věřící se spojí i z peklem jen aby zůstaly u koryt. Blbobrádek a German měky být za účast na srazu potomků vlastizrádců také souzeni za vlastizradu a vyloučeni z parlamentu. Nepochopím lidi kteří jim za jejich činnost znovu dají hlasy. Je to svým způsobem také vlastizrada a podvratná činnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jižní Morava Hermanům Goringům a válečným štváčům, opět pomůže, po exempóre s Gazdíkovic STAN, vrátit pevně do pekla v parlamentu!

   Smazat
  2. Nenechte se mylit nikdo z KDU ČSL není věřící.Oni jsou pouze pasivní katolici, kteří věří pouze v moc peněz. Nemají s církvi nic společného. Je nutné volit strany jako SPD,Piráty,Realisty a další. Pokud budeme volit současné vládní strany bude hůř.A pokud dojde k válce Evropa dopadne hůř jak za Hitlera. Pokud nškdo použije atomové zbraně bude zde Hirošima.

   Smazat
  3. Mýlíte se, KDU-ČSL mají s církví společného hodně! Vždyť blokují jakoukoli nápravu toho zrůdného zákona o "církevních restitucích"!!! Katolíci okradli náš společný stát o značné prostředky a dodnes řádí. S ostatním souhlas - jsme nástupiště pro válku, Rus má tedy za legitimní cíl!

   Smazat
  4. Moudrý Brouk Pytlík20. července 2017 18:27

   7:25 - Pokud je známo, ty značné prostředky činí zatím 120 miliard Kč. O ně nás, děti a důchodce okradli katolický církevní zloději.

   Smazat
  5. Nechte je! ať si věří v boha ale v boha pekla ! já věřím, ale v toho spravedlivého a jích bych rád viděl na šibenici ty zrůdy! a jejích strany zrušit!!!!

   Smazat
  6. - dovětek ,volím SPD ,aspoň naděj a vy to udělejte taky!

   Smazat
 3. Poděkování " Ne základnám" za dopis senátorům. Škoda, že nebudeme přítomni pod okny senátu! A.Š.

  OdpovědětSmazat
 4. ve stáre Spartě házeli dementi ze skali a mi je volíme do parlamentu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět budou zvoleni v pořadí české politické probruselské hitparády. 1.ANO, žerem kobližky ve dne v noci a milujeme Andrejka spasitele.2.Bohouškovic multikulturní zabijíci.3.KSČM.4.ODSSS.5.KDU-Hermann Landsmanšaft.6.TROP Kraďousek-A bude líp!Posílám na ně SPD!

   Smazat
 5. Volili jsme poslance a oni se nám zvrhli na proválečné zločince. Budou volby. Budu volit SPD. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, já si myslím, že by vrahy z vólstrýtu mohl zastavit Dvouhlavý zlatý orel. Co myslíte? :-D

   Smazat
  2. ... napsal jednohlavý český pablb.

   Smazat
  3. 7,27
   Ten exot z 1,09 je spíš bezhlavá mimozemská jednobuněčná struktura.....:-D

   Smazat
  4. Dědo Já též a doufám že nás bude víc.

   Smazat
  5. 1:09 Samozřejmě. To je správná úvaha. Děda.

   Smazat
 6. Bože bože dědo, SPD chce jenom referendum za vystoupení z EU!!! O NATO řekl Okamura na SR, že nemá alternativu a on že není populista, takže v programu SPD NENÍ požadavek na vystoupení z NATO! Takže budete volit úplně zbytečně! Vaše volby bude - vzhledem k vašim názorů - úplně na HOV_O!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl, klíčové slovo je REFERENDUM, a o tom to je, o to SPD usiluje. Vyhlásí se referendum o tom, zda-li zůstaneme nebo ne v EU i NATO.

   Smazat
  2. kdo si tě najal, Kalousek, Bělobrádek, Gazdík, Bohuš Halík nebo jejich finanční ředitel z Bavor?

   Smazat
  3. 6:40 Ano to je to klíčové slovo co může zachránit ČR všichni vlastenci ať volí SPD.

   Smazat
 7. Je nutné volit ty strany, které chtějí z EU a z NATO okamžitě vystoupit. A to jsou strany, sdružené na kandidátce České strany národně sociální a Aliance národních sil (ČSNS - ANS. Jiná možnost není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Ale oni nemají známé výrazné osobnosti, a to je handycap.

   Smazat
  2. To jsou Národní Socialisté a Agrarnici !!! ti už tady byli!

   Smazat
 8. SPD je populistická a sto let na opicema. Než bude uspořádáno v ČR referendum o vystoupení z EU, tak už nebudem existovat. Copak to dědo nevidíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo tě platí, sluníčko, s těmi nesmysly o populismu? Vol si koho chceš, ale neotravuj druhé. SPD má jasný program a jde za ním. www.spd.cz/program Je to jediná vlastenecká strana, která stojí za volbu.

   Smazat
  2. více stra, jako je SPD.
   vy modré straky s hajným a jeho pytlákem skončíte stejně za katrem

   Smazat
  3. 2:24-Ty čuráčku,to ten tvůj Bakšiš je 100% polpulista,všem vykládá co chtějí slyšet,jak tu imigranty nechce a nadává na ně,ale dělá on i ta jeho partaj vše pro to,aby tu byli a aby náhodou nedošlo k narušení jeho kšeftů po EU...a takové voly,jako ty kupuje za koblihu...

   Smazat
  4. 2:24 jsi general těch všech zrádců jak z vlády tak parlamentů !

   Smazat
 9. musím se opakovat, nezbývá než hladit je až do úplného vyhlazení

  OdpovědětSmazat
 10. ...budu volit komunisty nebo okamurovce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou v současné době dvě možnosti, antifašisticky a provlastenecky smýšlející strany.

   Smazat
 11. Já volím Putina:-)

  OdpovědětSmazat
 12. Dívejte se na to rozumně , jediná strana , která je proti migraci , církevním restitucím , NATO a má slušný volební program je KSČM ! Sice to již nejsou komunisti ,ale spíš socdem , ale za svým programem si stojí !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČ už svoji šanci dostalo a naprosto ji promarnilo. Budu volit SPD, nikdo jiný není. Narychlo vznikolo několik stran chlubící se, že mají lepší program než SPD. Je to jen kvůli odlákání voličů! SPD od začátku existence jasně deklarovalo svůj program a to je důležité.
   Jiří

   Smazat
  2. SPD žádný program nemá a po volbách skončí jako rozhádaná parta , kde každý pojede na sebe !!

   Smazat
  3. A kdo má ? vol SPD a jak tě zradí tak běž OKAMURU třeba zabít!!!!! Ti zmetci jí měli 27 let a stále jme pro ně hnůj!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.