Reklama

úterý 25. července 2017

Jak by dopadla válka s Ruskem?

Vít Klíma 
25.7.2017 blog autora

Motto: „Myslím si, že by naše armáda jen dočasně dokázala ubránit jeden český kraj. Máme málo dobře vycvičených vojáků a k nim nejsou ani zálohy. Rezignovali jsme na koncepci vlastní obrany a NATO nás nevytrhne“.
Jiří Hynek, Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu


A to má ještě Česká republika z pekla štěstí v tom, že tradiční evropské „válečné stezky“, ať už ta severní (Berlín – Varšava – Kyjev – Moskva), nebo jižní, tzv. Balkánská (Turecko – Balkánské země - Rakousko - Německo) vedou mimo naše území. Vznikne - li válka na kterékoli z nich, ČR bude vždy pouze týlovou zemí! To je naše obrovská komparativní výhoda, kterou musíme umět využít i prodat!
Bude-li naším bojovým protivníkem Rusko, je jeho reakce více než předvídatelná. Na zničení týlu protivníka použije rakety odpalované nejpravděpodobněji z Kaliningradu. Připomínám, že vzdušná vzdálenost z Kalinigradu do Prahy činí pouhých 658.6 km a zdolají ji jak rakety typu Iskander-M s dostřelem 500 – 700 km kilometrů, tak i rakety s plochou dráhou letu 3M-14 Kalibr s doletem až 2500 km. Vzhledem k jejich vysoké rychlosti a malým rozměrům jsou velmi obtížné detekovatelné a zneškodnitelné. Ruské letouny typu Tu-95MS zase mohou útočit okřídlenými raketami Ch-101 až na vzdálenosti 4 500 km. Tyto rakety mohou být vybaveny i jadernými hlavicemi.

Podle názoru mnoha západních analytiků hrají rakety Iskander společně se systémy PVO (typu S-400) klíčovou roli v koncepci „zóny zakázaného přístupu" (Anti-Access/Area Denial, A2/AD). Zóna je definovaná tím, že se v ní vojska NATO nemohou pohybovat bez rizika, že jim bude způsobena nepřijatelná škoda. Nejsem vojenský expert, takže výsledek války s Ruskem si nedovolím odhadnout, ale není vyloučené, že by ČR onu nepřijatelnou škodu utrpět mohla. Co vím ale jistě je, že by bylo nejlepší se válce s Ruskem vyhnout.


Koncepce národní bezpečnosti očima Neslovanských Čechů


Národní bezpečnost je nejdůležitějším „stavebním kamenem“ každé země, a kdo by to měl vědět lépe než my, jejichž předkové se stali obětí holocaustu. Při koncipování národní bezpečnosti nesázíme jen na odstrašující sílu NATO, ale především na otevřením vlastního komunikačního kanálu minimálně s Ruskem, Německem a Vatikánem. Jaké nás k tomu vedou důvody?

1. Největší euroasijskou armádou v rámci NATO je ta turecká, která je pod silným vlivem Muslimského bratrstva! Turci, jako členové NATO, se připravují koupit ruský protiraketový komplex S - 400.

2. NATO nezaručuje ani ochranu jednoho svého člena před druhým (viz Turecko – Řecký konflikt o Kypr), natož aby se dalo spolehnout na to, že všechny členské země v případě potřeby potáhnou za jeden provaz (viz situace v Sýrii).

3. Ve volebním programu kancléřčiny CDU/CSU už USA nejsou označeny za nejvěrnějšího přítele a spojence Německa v NATO, ale jen za nejdůležitějšího mimoevropského partnera. Ukazuje se dále, že Berlín nemá zájem o prohlubující se konflikt s Ruskem, protože by dalšími sankcemi připravil vlastní koncerny o velké zisky.

4. Zpráva z Německa, že pravděpodobně bude brát do své armády cizince je pro Čechy hodně špatný signál. Znamená to, že málo Němců je ochotno (schopno?) bránit svou vlast, natož pak nás, jako sousední členskou zemi NATO.

5. Pokud by došlo k obsazení ČR, která je obklopena členskými státy Severoatlantického paktu, znamenalo by to, že NATO s Ruskem už prohrává či prohrálo válku.

6. Češi sami udělali ze své země banánovou republiku, kterou nikdo nebere vážně, do níž si každý s gustem kopne a kdejaký unijní úředník si na ni otevře hubu. Těžko ji pak můžeme brát vážně i my.
Míra bezpečnosti, kterou nabízejí Češi a NATO nám, z výše uvedených důvodů, nestačí. Potřebujeme si vytvořit vlastní informační kanál minimálně s Ruskem, Německem a Svatým stolcem, abychom se s nimi při případnou kolizní situaci byli schopni okamžitě řešit. Proč právě s těmito třemi zeměmi? Rusko a Německo jsou nejdůležitější evropské mocnosti, bez nichž v Evropě nelze nic vyřešit. Společně s Vatikánem u nás mají značný majetek, který by mohl být – v případě válečného konfliktu - úplně zničen.

Pokračování: Neslovanská vize budoucnosti české kotliny

47 komentářů :

 1. Majetek? A co lidi vole?

  OdpovědětSmazat
 2. S Ruskem rozumný občan válčit nepůjde. Jen nemáme kam zdrhnout. Naší naději je konec hegemonie USA a změna strategie NATO a EU.A to dozajista již nastává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořáku, přesně vyjadřeno. Podepisuji.

   Smazat
  2. Pokud by se autor
   aspoň částečně orientoval v nadnárodních procesech
   řízení světa, nemohl by takový ..."Jak by,kdyby.." vůbec zplodit.

   Válka s Ruskou federací probíhá již roky jinou formou,než je to klasické rakety sem, rakety tam...
   Sankce jsou také jedna z forem...
   Jsou to ale také války, vedené cizími rukami, maskované jakými si umírněnými opozicemi, příkladů ze současné Sýrie je dostatek.

   Aby mohli světoví paraziti - USA, přejít k realizaci vojenského napadení RF, k tomu by nejdříve museli svá, po celém světě rozptýlená okupační vojska soustředit,
   což zase nemohou, neboť by riskovali nepokoje
   v zemích,které drží svými žoldáky na uzdě...

   Takže využívají ony cizí ruce, spojence - poskoky
   v NATO a soustřeďují je do blízkosti hranic s RF
   proti hrozbě, kterou tato země představuje.

   Tato údajná hrozba je omílána den co den, jako jediná pravda a horliví Hujerové v ČR nemohou svého páníčka ani trochu zklamat, naopak.

   Proto, zklidni hormony, Klímo.

   Smazat
  3. Ano, to schizofrenní omílané "Ruské nebezpečí" už je vážně ubohé. Příklad: z okna vidíte, jak kolem vašeho domu sem tam procházejí hloučky " nepřispůobyvých" nebo i jiných osob. Pokukují po domě, do zahrady a i uslyšíte, jak se jim vše líbí. Co uděláte? Zkontrolujete, aby bylo pozamykané, upozorníte sousedy a připravíte si bejčák. Volat PČR? možná, ale pokud nic neudělají, tak co. A ten domácí je v tomto případě Rusko. Kdo je ten nepřizpůsobivý, to všichni víme!

   Smazat
 3. Jak by dopadla válka s Ruskem? Jsem bývalý voják, důstojník CIMIC a ranger. Mám něco za sebou něco jak v ruské... pardon. Sovětské armádě. Tak i v té americké. Vojáci se nemají míchat do politiky, nicméně si neodpustím ,,politický" komentář. Vyser... se všichni na Rusko. Dojel na něm Napoleon , či Hitler. Dojede na něm i NATO. Rusové, když bojují tak ví za co. Zaprodanec Mitrofanov napíše ,,komentář" jak to vidí svýma očima. Polofašista, bývalý komunista Štětina se přidá. Pak je ta... im sorry... poslankyně za... no nevím. Teď mi to jméno vypadlo. Jak může žena propagovat válku? To je naprosto nepochopitelné.
  Na východní Ukrajině dostává ,,hrdinná" ukrajinská armáda na prdel od obyčejných ozbrojených horníků. Žádná ruská armáda! To nikdo neprokázal. Cukrouš Janda mě může přesvědčit o opaku. Ti chlapíci totiž ví ZA co bojují. Takže bych nechal Rusy na pokoji.
  Opět na rozdíl od některých ( kterých to ,,schytám" ) se podepisuji plným jménem.

  Pepo Milan

  PS: Nejsem Putinův agent, jen se na problém snažím dívat střízlivýma a logickýma očima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A máte pravdu!!!

   Smazat
  2. Tiež s Vami súhlasím, p.Pepo Milan...MK

   Smazat
  3. Dnes by to s pseudoRuskem dopadlo stejně jako před 100 lety, kdy echtovní Rusko zaniklo. SSSR bylo udrženo při životě těmi co ho stvořili. Je faktem, kterého si ve své knize Jak se penězoměnci zmocnili vlády nad světem všímá i Václav Komrska. Źe totiž Stalin se jim jaxi vzepřel! Prostě a zkrátka se "utrhnul ze řetězu". Otázka je pouze kdy to nastalo. Uškujnik píše že už prakticky v roce 1937, kdy zničil wallstreetskou kamarilu v Moskvě. Komrska uvádí že až po skončení WWII., kterou ovšem neměl přežít. Tu je za počátek jeho vzpoury možno uvažovat datum kdy se rozešel se státem Izrael - tedy 1948!

   Smazat
  4. Ono ani to echtovní Rusko nebylo bůhvíco! Ono ale rostlo nebývalou měrou, to je fakt! Před Bonapartem Rusko spasil Skot Tolly, kterej přišel s nápadem vyhladovět Grande Armeé ve vypálené Moskvě. Když pak napoleonskými válkami bylo Rusko na několik desítek let odřezáno od nějakého evropského státu, který by byl jasným spojencem (tento stav vyvrcholil v době tzv. Krymské války), tak si jej Alexandr II. pomocí Bismarcka vytvořil v sjednoceném Německu (jednáním s Bismarckem až po uzavření Alianční smlouvy Německa s Ruskem 1881 byl pověřen kníže Petr Saburov, který bohužel do své knihy vložil i obsah tajných apendixů o rozdělení vlivu v Evropě, proto její distribuci Alexandr III. zakázal). Krymská válka právě ukázala slabé stránky Ruska a válka 1878 byla prohrána diplomaticky na Berlínským kongresu kvůli nepochopení nové Bismarckovy strategie. Ale reformy zahájený Stolypinem mohly vést k tomu, že by se Rusko v roce 1930 stalo vojensky nejsilnější zemí světa a ekonomicky by v roce 1940 dostihlo USA! Proto byl uspíšen vznik WWI. v roce 1914 (první pokusy byly učiněny za tzv. balkánských válek, ale Rasputin cara od účasti v nich ještě dokázal odvrátit). Rusko mělo být podle plánů jistých kruhů vyřazeno z zápasu o světovou dominanci (tzv. Velká hra) již v roce 1905 převratem, který vypukl jako důsledek porážky ve válce s Japonskem. Jenže Witte dovedl přetavit vojenskou porážku v diplomatický úspěch v Portsmouthu, jenže následně se anglickým agentům podařilo přimět Rusko ustoupit Velké Británii v Persii a Tibetu a podepsat pro něj zhoubné spojenectví z roku 1907 (konec první Velké hry).

   Smazat
  5. Bože, bože - obdivovatel cara a ruských fašistických internetových stránek tu zase tapetuje překroucenou historií Ruska. Kdy ten idiot dá už konečně pokoj?

   Smazat
  6. Pokroucenej si leda ty vohnoute! Kde máš jaký stránky, kreténe? Asi ti tvý IQ houpací žírafy nedovoluje moc přemejšlet, co?:)

   Smazat
  7. 20:27 Ty si rudá nosatá stvůro neber Boha do svý vopejzelý lhavý tlamy!

   Smazat
 4. A v práglu na venclstrasse...100m rádioaktivní vody....na čechostan vency flašky míří 5ss raket a každá má 10 bomb...pěkná budoucnost...co jsme chtěli to máme.

  OdpovědětSmazat
 5. Západ se rozkládá sám zevnitř. Důkazem toho je přístup v ekonomickým imigrantům z Afrických zemí, které si sám vozí ve stovkách tisíc k sobě, aby tito je terorizovali, zabíjeli. K čemu je vysokým představitelům EU vysoké vzdělání, které mají, když nedokážou pochopit základní problém dneška, to znamená nelze tolerovat islám, když ten má ve svém programu likvidovat nevěřící, což jsme my všichni Evropani. My máme v zákonech, že musí platit svoboda vyznání, ale vůbec nebereme skutečnost, že nad svobodou vyznání je bezpečnost původního obyvatelstva EU. Nepřichází v úvahu, že EU bude hájit muslimy v jejich prosazování islámu na základě likvidace křesťanského obyvatelstva. Ale ono to pokračuje. A to je odpověď na otázku co Rusko bude dělat. Rusku stačí vydržet do té doby, než se Evropa sama rozloží a sama se zlikviduje a zanikne jako křesťanský kontinent jehož obyvatele ve své blbosti byli tak tolerantní, že v méně lidských práv se nechali vyzabíjet muslimy.

  OdpovědětSmazat
 6. Představa Jiří Hynka, Prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, že by naše armáda jen dočasně dokázala ubránit jeden český kraj." je velmi "naivní" a vůbec nesvědčí o jeho kompetencích a znalostech.
  Otázkou je, zda je to jen jeho "problém" nebo to platí pro naše současné představitele obecně. Myšlenky, že obranyschopnost našeho státu mohou zajistit myslivci, hasiči, kynologové, apod. tomu napovídají.

  Předpokládáme-li, že naše současná armáda má 20 tis. vojáků, potřebnou výzbroj a výstroj, výcvik, týlové zabezpečení, apod.(o tom všem lze oprávněně pochybovat!) je na počtech zhruba odpovídajícím jedné divizi bývalé československé lidové armády.

  Už před 50 lety platilo, že divize ČSLA je schopna po určenou dobu schopna bránit úsek v šířce 20 km, útočit v úseku 10 km. Následně by byla nahrazena připravenými záložními jednotkami.

  I když se jistě za těch 50 let i v armádě řada věcí změnila (otázkou je, zda k lepšímu), lze konstatovat, že současná česká armáda, a bez potřebných záloh, by stěží, z řady důvodů, dočasně(!) ubránila větší okresní město ...
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, při zabezpečení obrany vlasti zapomněli naši politici na nás, ze Svazu zahrádkářů. Vojenské zkušenosti z Vietnamu ukázaly na to, že Vietkong, vyzbrojený kalašnikovy a bambusovými tyčemi, vyhnal ze své země nejlépe vyzbrojenou armádu. My, zahrádkáři sice kalašnikovy nemáme, ale tyčí z jabloní, třešní a hrušek máme dost. A pokud bude nejhůře i meruňku obětujeme. Se divím, že to naše politiky ještě nenapadlo.

   Smazat
 7. A co na to negermánští Němci ? :))

  Určitě spojení s fašistickým Vatikánem si polepšíme...
  Pan Vít je jen další z vazalů zlodějské církve a ohrožuje naší suverenitu*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 - Nenadávej a raději si znovu přečti text. Tvoje reakce je projevem hlupáka.

   Smazat
  2. 20:47-pokud věříte v konvenční válku s Ruskem, jako pan "Vít", nejste od toho "hlupáka" daleko.

   Smazat
 8. Zase to nějak prošvejkujem,nic jiného nám nezustane.
  B.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak chceš "prošvejkovat" Hirošimu? To mi tedy pověz, humoristo.

   Smazat
 9. Jsem KATOLIK a pysny na prinos pro civilizaci a zachranu Evropy po padu Rima v dobach temna.

  Nase cirkev je v rozkladu a je rodelena na dve frakce, ale to bylo nekdy i v dejinach... Ona se uzdravi.
  Nas sv. otec lize zadek kozomrdum a podleza jim a proto mu zhnedl nos.

  Ale slava papezu, kteri Evropu zachranili neutrpi tim, ze je v nasi cirkvi postizeny a dosazeny certem.

  Blessed Urban II, 1088-1099 se zjevil nad Vatikanem a mel v ruce bic ! To ani nemusim prekladat co to znamena !
  amen - nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta vaše církev je Hovnolulu v rozkladu už 1500 roku. A kdyby jste si nenechali zavraždit Jana Pavla I /Albino Luciáni/, snad by jste v takových lejnech nebyli.

   Smazat
 10. Nazdar Honolulu, vždycky tě rád vidím :)
  Tvůj kámoš a mlčící většina jménem Jiří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nazdar Hovnolulu, vždycky tě rád vidím. Jen se divím, že si z tý debility ještě nezakalil.

   Smazat
 11. Vždyť náš vzdušný prostor je nechráněný, geoinženýrství jede na plné pecky, práškují nás ostošest a lidem je to úplně jedno. Lidé se smějí tomu když jim řeknete něco o válce. A také se smějí tomu, že by tu mohli být migranti. U nás v Olomouci, a co by tady jako dělali chachacha...to jsou nejčastější odpovědi lidí která slýchám když nadhodím téma...

  OdpovědětSmazat
 12. 16:00.... T.j. sama nepravdiva atrocitni propagnada !
  Tato propaganda svedci o zoufalem ustupu ze slavy vselijakych menecennych orangutanu, topicich se ve starostech, co prinese zitrek.
  Zitrek prinese pracovni zarazeni dle kvalifikace a mentalni urovne... Budete cistit zachody posrane od turistu !

  16:01 ...Pane Jiri dekuji za kvetiny ! Ja to delam pro radost. Ja byl v mladi v Africe a velmi rad jsem zlobil OPICE. To mi zustalo z mladi a nejde s tim nic delat.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 13. 16:16...Mas velmi zkreslene informace.
  Nam vladnou *WAPS !
  Pridat se muze kazdy ke kazdemu, ale geny nejdou zmenit a nikdo se nestane tim , ke komu se pridal, je vsak tolerovan...
  *( WAPS = White Anglo Saxon Protestant.)

  Krome toho - mnoho z nich je na strane presidenta Trumpa a rvou se za neho jako tygri, napr. Mark Levin, Stephen Miller a dalsi.. Samozrejme, ze my, krestanska inteligence, jsme na strane presidenta Trumpa vsichni.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti tvoji WASPs jsou jen poskoci jewrejů...
   Jsi ještě blbější,než my tady a to máš ten americkej bordel hned pod nosem...

   Smazat
  2. Honolulu, pozor na naivitu "Američanů"? Poznámka 17:35 není bezpředmětná.

   Smazat
 14. 16:46... pane neni vam rozumet ! Komu je adresovan vas prispevek ?

  V pripade , ze me, tak jsem Slovan a jake mokriny mate na mysli ?
  To mate v makuvce Okavango Deltu ?

  Vy jste abstraktni jako knezna Libuse v tranzu.
  Zacinam se nudit, jdu se hadat jinam.
  CHLAPE BLBEJ NAUC SE ZEMEPIS !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:11
   Ozval ses přesně dle predpokladu ty hovnolulanský zblblo!!!!
   O mokřinách píšu,protože už neudržíš moč ani stolici....ta ti zůstala v senkrovně na krku!!!!!;-)))
   A to,co máš za problémy s židama v cele s Trumpetou nás nezajímá!!!!
   Takže honem zpátky vyleštit záchodový prkno,na to tvoje ÍÁ s bídou stačí!!!!!!;-DDD

   Smazat
 15. 18:05
  Ty třetihorní polomrtvá zdechlino,jste CELÝ USSA JEDNA VELKÁ ŽUMPA A LIDI PO CELÝM SVĚTEM VÁS NENÁVIDÍ,JENŽE TO TY POTRCENÁ ČOKOVOPICE NIKDY NEPOCHOPÍŠ!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Prohlížím si tu diskusi po pár hodinách...Víte co je ,,flash back?" nebo ,,survivor trauma?" KUR..! (doufám, že mne admin nezablokuje, prosím...a já se omlouvám za ten vulgarismus). Měl někdo z Vás na klíně pětiletého kluka s rozervanými střevy, který už ani nebrečel a vy jste nemohli nic dělat? Sakra lidi! Vykašleme se na všechny války. Byli jsme stvořeni v posteli z lásky a v posteli bychom měli i s láskou zemřít. Ne někde v okopu, nebo zavaleném sklepě. Rozumíte?

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....to říkej někomu jinýmu,ty petrolíne!

   Smazat
 17. válčit s Ruskem,resp.na něho zaútočit?

  ......okolo Ruska krouží US ARMY, armády NATO vč.našich cca 300 profivojáků v Pobaltí, nové základny US ARMY a NATO v Rumunsku, Bulharsku....,zatím si netroufnou...

  ...na něco se čeká---a připomíná mně to situaci před bitvou u Lipan. Kdo si na školní léta vzpomene?

  Když bylo konstatováno,že husity nelze porazit silou z vnějšku,byla použita taktika jiná.
  Husité se musí porazit sami a tak se i stalo za pomoci Panské jízdy.

  Mám ta to,že armády okolo Ruska se připravují na příští rok a na situaci,kdy vnitřní síly v Rusku rozpoutají nepokoje a snad i občanskou válku. Pak dojde ke skutečné "bratrské pomoci" a odpůrci politiky Putina,hospodářské,sociálníi vojenské i té zahraniční v Syrii a vše zlomí a ze Slovanů se stanou skuteční otroci(v angl. výraz SLAVE (Slovan) znamená i OTROK)

  Tož těšme se! I my budeme naplno SLAVY!

  OdpovědětSmazat
 18. Anonymní25. července 2017 13:13
  Tak k tomuhle dnešnímu stavu tu naši republiku přivedli právě tito "neslovanští Češi,jejichž předkové byli obětí holokaustu"...
  O téhle figuře,Vítu Klímovi,o tomhle zavilém militantním sionistovi z kruhů "neslovanských Čechů" toho ještě v budoucnu hodně uslyšíme...

  Odpovědět

  OdpovědětSmazat
 19. Když něco bude tak naši zemi přejedou jak z jedné tak z druhé strany. A až někomu poteče do bot tak hodí jaderné zbraně a bude konec.

  OdpovědětSmazat
 20. Vam kdyz se zde nejaky prispevek nekomu nelibi, tak ho klidne smazete. Potom tato diskuze nema ani hlavu ani patu.

  Vy jste poloopice vsichni a mate nasrano v hlavach a nic vazneho se zde resit nesmi , tak proc sem davate autore vase clanky ? Aby vam to nekteri blbecci na diskuzich odkyvali ?
  NICK HONOLULU - "bily slovansky Zulu".

  OdpovědětSmazat
 21. 10.5.1933. Hitlercici spalili v Berline TISICE KNIH !
  Misto, aby je cetli, tak je spalili !
  Jaky je rozdlil mezi vami a jimi,
  musim jeste prostudovat !
  Mam dojem, ze je to jenom jiny prapor.
  Jste s hanbou jedna ruka !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 22. 4:07
  Ubohej ussackej podělanej grafomane,už konečně chcípni,už tady smrdíš moc dlouho!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smrdí a smrdí, odporná smrdící filcka co smrdí na českých stránkách a smrdět nepřestane dokud nechcípne......fuj to je puch od čecha co si říka američan všechno vím,všechno znám Trump je archanděl Michael.
   Trump je Satan kterého Michael svrhnul na Zemi a který Zemi přivede k záhubě.
   Proto byl vybrán baronem Evelyn de Rothschild aby zničil náš svět.

   Smazat
 23. Pokud nás někdo napadne, tak to budou zase skopčáci nebo Poláci. Případně neobyčejně proradní Britové či Amíci, kteří přece "nemají přátele ani nepřátele, jen zájmy".

  OdpovědětSmazat
 24. 7:09 JA PRESTANU hned jak chcipens ty, ze vzteku ze jsem zde. Jak to , ze zase dluzis na najem ty neslovanskej Rome a svadis to na Ameriku? A od kdy vis ze filcky
  smrdi ? Hmmm ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 25. 7:09... 45 000 mladych lidi, prislo za Trumpem 24.7.
  Kdyz jim prelozim tvoje vety o Satanovi ty zmrde z incestu tam mas chcipnuti zarucene !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.