Reklama

středa 26. července 2017

Jak to bylo v Libyi II. – přepis telefonického rozhovoru Tonyho Blaira a Muammara Kaddáfího - pokračování ze včerejška

26.7.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Z hovorů Tonyho Blaira a Kaddáfího dne 25. února 2011
horší kvalita telefonátu – originální přepis místy tápe
Zdroj a Zdroj
MK: Chci vám říci pravdu. Vůbec to není složitá situace. Příběh je jednoduchý: organizace založila spící buňky v severní Africe. Nazvána je Al-Kaída v severní Africe. Nepoužívají arabská slova, ale islámská. Spící buňky v Libyi jsou podobné buňkám v Americe před 9/11. Z ničeho nic jim byly dány instrukce zaútočit na policejní stanice a vyvolat nepokoje. Cílem bylo získat zbraně. Najednou bylo zaútočeno na budovy a došlo k přestřelkám. Obětí na obou stranách je omezené množství. Policie byla překvapená, že byli napadeni. Není jejich taktikou demonstrovat, nejsou toho typu. Snažili se získat zbraně a zastrašit lidi. Lidé nechtěli opustit domovy. Bylo jim vyhrožováno zbraněmi. … Velitel je zadržovaný z Guntanama zvaný Al Hassadi (?). Americká tajná služba ho zná. Předali ho k nám. Jeho následovníci jsou Al Kaída. Je to džihád. Mají zbraně a terorizují lidi na ulicích. Jednou na ně zaútočí, utíkají pryč. Nedostáváte pravdivý obrázek. Žádný zahraniční korespondent zde neinformuje pravdivě. Žádali jsem všechny světové reportéry, aby přišli a viděli pravdu. Jsou to ozbrojené gangy, které mají zbraně. Bylo přijato rozhodnutí nečelit jim silou, požádali jsme jejich rodiny, aby je přinutily složit zbraně. … Stále říkají věci jako Mohamed je prospěšný. Jako Bin Ladin. Dláždí cestu pro něho v severní Africe. Posouvají svůj systém do severní Afriky. Kontrolují Středozemní moře. Plánem je .. Středozemní moře. Lodi a plavidla nevěřících. Jako v den Barbarossy a během Osmanské říše. Chtějí kontrolovat Středomoří a potom zaútočí na Evropu. Je to potřeba vysvětlit mezinárodnímu společenství. Reportéři mohou přijít ověřit si pravdu, jsou vítáni. … Vůbec žádné demonstrace. Ulice plné lidí podporujících revoluci. Dokonce jejich vlastní rodiny říkají prosím, dělejte něco – mají zbraně a nás také ohrožují. Potřebujeme přátele. …
TB: ….. Je podstatné zastavit násilí a pokusit se o zapojení všech stran do mírového dialogu
MK: Jaký druh násilí?
TB. Bylo tam krveprolití a násilí….
MK: Žádné násilí, ti lidé zaútočili na policejní stanice. Tam bylo to násilí a ti lité padli.
…..
MK: Dobře, ale musíte zdůraznit, že to je boj proti Al Kaídě. My s nimi nebojujeme, oni nás napadají.
TB: Jistě, chápu to.
MK: Pošlete reportéry a politiky. Mluvte k nim přímo, vidíte, jaký druh lidí oni jsou a jejich vazby na Al Kaídu (AK).
TB: Rozumím bodu ohledně AK. A my jsme proti AK stejně jako kdokoliv jiný.
MK: Nemáme problém s libyjským lidem. Libyjští lidé rukojmím v Benghazi a ??. Používají sílu.
….
TB: Uvědomuji si obtížnost, když jste pod útokem. Ale použití letadel k útokům na města a použití síly proti civilistům – to musí skončit, jinak je pro mezinárodní společenství nemožné konat.
MK: Takové věci se nedějí. Berou si munici. Teď jestli zaútočí na vojenské tábory…
TB. Rozumím. … Musí se snížit teplota konfliktu právě teď….
……
později odpoledne druhý hovor
….
MK: Vůbec žádné boje v Libyi, kdo to říkal? Chtějí něco jiného. Je to kampaň kolonizace; musíme definovat kolonizaci. Tady nic není, žádný boj, žádná krev. Přijeďte do Tripolisu, abyste vše tady viděli.
TB: Věříme, že se chystá boj, jestli máš bezpečné místo, kam jít, měl bys tam jít, protože to neskončí klidně a tam musí být proces změny, ten proces změny může být dosažen a musíme najít cestu, jak to zvládnout.
MK: Vypadá to, že to je kolonizace. Musím vyzbrojit lid a připravit se na boj.
….
MK: Není tady žádné krveprolití, je tu velmi klidno, ale jestli chcete zničit Libyi, jsme připraveni k boji, bude to jako Irák. Proč nepřijedete a nepodíváte se na Tripoli?
TB: .. Dovolte mi to vyjasnit, nikdo nechce rekolinozovat Libyii – Libyie je pro lidi.
…..
TB: … Jsem právě v Kuvajtu, ale mám obavy, že se to vyvíjí velmi rychle a jestli nenajdeme cestu ven v příštích několika hodinách, nevím, co se stane. Vůdce může vyjednávat a jestli nebude, skončíme v krveprolití pro mnoho Libyjců a nechci, aby se tak stalo.
MK: Není tady žádné krveprolití a žádný boj, přijďte a uvidíte sámi. Lidé šíří pověsti prostřednictvím TV stanic. Ti lidé jsou z Guantanáma, známe je jménem, podporují Al Káidu – podporujete Al Káidu?
TB: Ne, absolutně ne…..Jestliže nenajdeme cestu ven velmi rychle, mineme bod, ze kterého není návratu.
MK: Bojuje se v Alžírsku, Afghánistánu a Pákistánu atd. – podporujete terorizmus?
TB: Jsme kompletně proti terorizmu a Al Kaídě. Jediná cesta ven je teď umožnit proces ústavní změny.
MK: Části AK nejsou pro změnu – to není jejich požadavek. Jsou to děti, nikdo nemluví o ústavě nebo změnách.
TB: Ale to je proč je důležité, aby vůdce vzal iniciativu a hovořil o změně….
MK: Znamená to, že pošlete vojenskou intervenci, pokud to nevyřešíme pokojně?
TB: Absolutně ne, nikdo to nechce, nikdo na to nemyslí a není to rekolonizace….
MK: Ti lidé v Nigérii, v Afghanistánu, Taliban má ústavu.
TB: Vůdce je jediná osoba, která to může udělat pokojnou cestou. Jestli se tak nestane velmi rychle, potom lidé v Libyi to udělají velmi destruktivně.
MK: To by se nemělo stát, pokud neuděláte intervenci. Dám zbraně libyjskému lidu dnes večer.
TB: Nechceme to.
MK: My máme problém, nechte nás být. Jestli jste opravdu seriozní a hledáte pravdu, sedněte na letadlo a přijeďte se na nás podívat.
TB: Zeptám se na to. …..
MK: Přijeďte a uvidíte realitu.
TB: Zůstaňte ve spojení.

Místo návštěvy politiků nebo lidí s věhlasem, kteří by se na místě v Libyi byli sami schopni ppokračování ze včerejškařesvědčit o realitě, přilétla bombardovací letadla. A následkem toho dnes proudí statisíce migrantů přes tenhle rozvrácený stát do Evropy. Co Evropa a konkrétně Francie s Británií zasely to dnes Evropa sklízí.
 
- - -
 
 

9 komentářů :

 1. A s Berluskonim soustali male holcicky a pricmrdaval tam take TUPOLANEK a vsichni mu lezli az do riti vcetne Trumpa ,ten mu dokonce rentoval plac na jeho stan v NY kde mel orchideje s temi co ho "hlidali".Byl to nejbohatsi stat v Africe a to ho proste stalo krk kdyz ho americani vydali horde zrud kterym zajistoval bezplatne bydleni skolstvi a jine vyhody o kterych se cechum jen zda .Zato Jizni Africa po ideologii separatismu a zvaneni o rasismu dosahla toho co chteli . Openhaimer doluje diamanty a zidi to v Antverpach brousi a idioti to kupuji sere se v cekarnach a vsude beloba utika do Australie neb jim tam negri rezou krky a zkurvysyn z Prahy tam sedi v lapaku a soustaj ho negri.Hahahaha

  OdpovědětSmazat
 2. Miloševič zemřel v Haagu,nakonec mu vinu neprokázali. Pamatuji ve dnech bombardování v Srbsku nápisy na zdech- Slobo, ubi sa, spasi Srbiju . Ubil sa ?...Blair a spol. za Irák na svobodě a Špidla v trafice v Bruselu.Tak běžel čas. To je svět naruby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět není naruby,Západ je naruby. Západ není svět, ale společenství lidí navyklých žít na úkor zbytku světa a tomu se to nelíbí, brání se.

   Smazat
 3. Západ chcípá a my s ním. Zločinci nám vládnou, takže máme zločinné hodnoty. Za tohoto stavu nemůžeme přežít, ani si to nezasloužíme. Za přežití je třeba bojovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Ten Blair je odpornej zkurvenej ksindl a měl by viset.sráč jeden nechutnej...

  OdpovědětSmazat
 5. Tony Blair je trochu méně než Tramp. Zvrhlost parazitů dostoupila vrcholu. Všechno je ovšem jinak, čtěte Hnolulu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tonda Tobychblil, typický socialista.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.