Reklama

.

.

sobota 1. července 2017

Ještě dovětek k Hermanovi


Jiří Baťa
1. 7. 2017
Ve svém posledním článku „Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou? týkající se ministra Hermana, jsem popsal nebo zmínil jeho některé charakterové vlastnosti a popsal některé skutečnosti, které se jeho osoby týkaly. Na tento článek byl vesměs pozitivní ohlas, ozvaly se však i ohlasy negativní, případně žádost o doplnění nějakých informací (Alfonsova Epopej).


Nechci ze široka opakovat k osobě D. Hermana co již bylo řečené, ale protože v Parlamentních Listech.cz byl zveřejně rozhovor s bývalým dokumentaristou na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, badatelem v oblasti moderní historie PhDr. Adamem Kretschmerem, dovoluji si přložit výňatek z jeho rozhovoru ze kterého vyplývá, jak Hermana vidí člověk nejpovolanější. Zde je krátký úryvek z jeho rozhovoru pro PL.cz:


Nechci ze široka opakovat k osobě D. Hermana co již bylo řečené, ale protože v Parlamentních Listech.cz byl zveřejně rozhovor s bývalým dokumentaristou na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, badatelem v oblasti moderní historie PhDr. Adamem Kretschmerem, dovoluji si přložit výňatek z jeho rozhovoru ze kterého vyplývá, jak Hermana vidí člověk nejpovolanější. Zde je krátký úryvek z jeho rozhovoru pro PL.cz:

Otázka PL.cz: Aktuálně se hovoří o návratu ministra Hermana na ÚSTR…

 Zaslechl jsem to, a doufám, že pokud se tak stane, tak ÚSTR pro něho zřídí detašované pracoviště někde v Pacifiku s možností odjezdu jednou za mnoho let.

Otázka PL.cz: Proč?

Teprve po jeho odchodu se ukázalo, že v období, kdy vedl ÚSTR, Herman podporoval marxistickou teroristickou organizaci „Lidoví mudžahedíni“ (MEK), se kterou se již znal od roku 2009. Ta se i u něho snažila získat podporu, aby byla vyškrtnuta z evropské takzvané „černé listiny“ teroristických organizaci. To, že na Ministerstvu kultury byly pod jeho vedením rozdávány nejvyšší odměny, právě „jeho“ bývalým pracovníkům ÚSTRu, není třeba rozmazávat. Stejně tak došlo v jím řízených příspěvkových organizacích k masivním personálním přesunům a k ex post operacím s investicemi, v rozsahu stovek milionů (viz například rekonstukce Státní opery). Svým přístupem štěpí KDU-ČSL – nezapomeňme, že je bývalý kněz. Morálním pardonováním kauzy Babiš urtrpěla šok tehdy jeho podporující ODS. Na paní Němcové to bylo obzvláště vidět. Dále jeho angažovanost s vedením KDU-ČSL na Sudetoněmeckých dnech, kdy nebylo úplně zřejmé v čím zastoupení hovoří. A kauzu „tak zvaného strýce Bradyho“ , kterým měl být mediálně lynčován prezident, známe všichni. Málokdo však ví, že ještě za bohosloveckých studií měl možnost vyjíždět na Západ. Otázka, která nám tu vyvstává, je – KDO je to Daniel Herman, a kdo vymyslel projekt usměvavého, vždy čistě oholeného, bodrého politika s kulatými měkkými obroučkami a slamáčkem. Možná napoví, že se o něm uvažuje jako o budoucím ministru zahraničí. Z tohoto pohledu je myslím pro český národ lepší alternativou se finančně složit na to pracoviště ÚSTRu v Pacifiku!

Myslím, že pro dokreslení „výjímečného“ charakteru a osobnosti Mgr. Hermana je to dostačují. Snad tímto výňatkem přesvědčím i ty negativisty, kteří mne nařkli z jeho pomluv. Omlouvám se, ale na dotaz, jaký bude osud Muchovy Epopeje (dnes v Japonsku) nemohu odpovědět, protože dosavadní informace o navrácení či nenavrácení do ČR nejsou zatím dostatečně relevantní.
 

15 komentářů :

 1. Pro Hermana nemám přirovnání neboť přirovnávat jej k zástupům živočišné říše je urážkou těchto zástupců!!
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruh Herman je nápadně podobný GARGAMELOVIze seriálu o smerfech. Taky intrikán a škůdce.

   Vymazat
  2. Herman není Čech ale čisty sudeťák ,asi se mu libí české cennosti jak Geringovi ! Moravsky Krumlov čeká na Slovanskou epopej tak dělej !

   Vymazat
 2. Snad až se vrátí Herman z návštěvy Japonska spolu se Sobotkou,tak nám vysvětlí,co bude se Slovanskou epopeji.
  Co můžeme čekat od Hermana,žid,sudeťák a slizký kariérista.
  Asi počítá s tím,že nemusí být ve vládě,tak si obdarovává kámoše,kteří mu to vrátí jinak.Chtěl bych nadhodit otázku,kolik berou cirkve dotací na půdu,kterou jim stát vrátil.

  OdpovědětVymazat
 3. No, mně připomíná velice Emanuela Moravce, fyzicky i svým mentálním výkonem a příklonem k nacismu. Už to je důvod, proč bych nikdy nemohl volit lidovce, čili tzv. křesťanské demokraty, kteří se před tuto osobu jeví jako nekřesťanští totalitáři.

  OdpovědětVymazat
 4. Pro boha! Pane Baťo! Máte vůbec důvod se tímhle z lidského hlediska naprosto nechutným individuem zabývat? Je to stejné jako Štětina, nebo Klvaňa. O zjevně geneticky postiženém ,,knížeti" nemluvě.

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
 5. ...a co když bude ministrem zahraničí?
  ...a co když se vrátí na ÚSTR?
  Uděláte snad někdo něco, aby tam nebyl?
  Už teď tam nemá co pohledávat a nikdo, krom keců v hospodách a na diskusích, nic neudělá.

  Je to marný..., marný..., marný...

  OdpovědětVymazat
 6. Doufám že jse do parlamentu nedostane abych jse nemusel dívat na jeho vlastizrádný xicht.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:28 Toho se nejspíš nedočkáme. Vzhledem k "mravnosti" KDU-ČSL se dá předpokládat, že pokud budou mít pořád tak nízké preference, tak před volbami hodí STAN přes palubu.

   Vymazat
 7. Nejen,že pan Hermann oplývá vlastnostmi a skutky,které jsou popsány v obou článcích,ale byl s poslancen Bendou z ODS jedním z největších
  protlačovatelů církevních restitucí,v rozsahu tak jak je dnes známe.Všechny občany tohoto státu tak spolu s ODS nestydatě okradli.
  Velkým trestem pro něj bude,když KDU-ČSL nebudeme volit a nedostanou se do parlamentu.Tak i ODS.Je nutné to lidem připomínat.

  OdpovědětVymazat
 8. Zeman pod přísahou by pravděpodobně doznal, že Hermannovi zakázal setkání s Dalajlámou pod sankcí ztráty vyznamenání jeho strýce.

  OdpovědětVymazat
 9. Unktown,melete nesmysly.Prezident nikdy neuvažoval
  o tom,že by nějakému Bradymu udělil vyznamenání.
  Brady žádné zásluhy o Československo a ani o ČR
  nemá.Odešel odtud a víc se o dění tady nestaral.
  Skutečnost,že přežil koncentrák je sice docela
  zajímavá,ale jak je možné,že on přežil a jeho
  sestra nikoliv.AŤ to Herman vysvětlí!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli melu nesmysly, to ví jen pan Hermann a Miloš Zeman.

   Vymazat
 10. Unknown ...panu Hermanovi i Miloši Zemanovi jste jistě ukradený.To co jste napsal v 16.16 ale nesvědčí o Vaší svéprávnosti.Tím budete ukradený i mnohým, co zde píší komentáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem takový pocit, že se píše s jedním n.

   Vymazat