Reklama

neděle 16. července 2017

Jírovec se rozpálil kvůli Macronovi a Merkelové

ROZHOVOR
16. 7. 2017 ParlamentníListy

Kam dospějeme, když jacísi kreténi patřící do G20 pár dní po ukončení schůzky prohlásili, že Evropa vyvine ještě dokonalejší stíhačku pro další války. Takovou otázku pokládá biolog a krajan z Kanady Jiří Jírovec. Česko by podle něj mělo spolupracovat s každým státem v Evropské unii, který je ochoten jít proti šílenství dalšího zbrojení.


Jak jste vnímal protesty proti jednání G20 v Hamburku a to, že jednání nikam nevedla, zato v ulicích probíhaly dost vypjaté protesty?
Dovolím si malou okliku. V šedesátých letech byla na půdě právnické fakulty v Praze učebna, kde se odehrávala předvojenská výchova studentů přírodních věd a práv. Její součástí byla maketa krajiny s maketami tanků. Kolem byly židle a z nich se dalo v bezpečí fantazírovat o bitvách a vítězstvích.

Takové pískoviště by měli mít papalášové z G20. Mám tím na mysli lidi typu poručíka Duba (postava z románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války od Jaroslava Haška). Jako on se ohánějí tím, že jsou v obraze, protože o všem přece již před válkou diskutovali s hejtmany a jinými pitomci. A stejně jako on jsou za svoje (zlo)činy nepostižitelní. Je těžké mít v oblibě Duby, kteří se chovají tak, jako by svět byl jejich pískoviště. Jsou odděleni od reality. Lidé, národy, státy a možná celý svět je pod jejich rozlišovací schopností.

Ulice, tedy protestující, jsou od mocných neprodyšně odděleni policií a armádou, vodními děly a obušky a vůbec vším potřebným pro činnost, které se říká "crowd control", neboli zvládnutí davu. Je velmi pravděpodobné, že takzvaná "protiteroristická" opatření, tedy ještě více policie, kamer na ulicích, špiclování sociálních sítí a internetu jsou jen přípravou na dobu, kdy, jak pravil Villon, "vlky z lesů požene hlad".

ČT24 se také zabývala protesty proti G20. Moderátor Dolanský se snažil odvést pozornost od klišé, že šlo o výtržnosti radikálů, oportunistů a opilců, ale diskutující se ani vzdáleně nedotkli toho, co vlastně mladou generaci tíží. Za zaznamenání stojí pohled, který naznačuje, že mnozí místní občané s protestujícími sympatizovali.

Protesty jsou prý zaměřeny proti liberální demokracii. To je zjevný nesmysl. Ve hře je existenční nejistota nastupující generace. Současný kapitalismus nenabízí žádné řešení, protože Dubové nebudou spolupracovat s filosofy.

G20 je extrémně nákladná záležitost, jejíž výsledek je až na fotografie a pár frází nulový. Bezpečnostní opatření pro G20 v Torontu, v roce 2010, stála skoro miliardu kanadských dolarů. V Kanadě a Spojených státech existuje fígl na protestující. Jmenuje se Protest Area, což je prostor, nejlépe vzdálené parkoviště nebo park, kam se mohou protestující uchýlit se svými transparenty a megafony.

Letošní G20 byla nepochybně významná v tom, že se setkali Putin a Trump. Otázka je, do jaké míry se podaří restaurovat vztahy mezi Ruskem a USA. Obrovský rozdíl mezi výdaji NATO a Ruska na zbrojení silně ochromuje naději v tomto směru. O samotném jednání se toho občan příliš nedozvěděl. Spekulace médií o tom, jak kdo komu podává ruku, jsou k ničemu.

Pete Seeger zpíval v šedesátých letech píseň "Last Night I Had the Strangest Dream". Je v ní tato sloka:

"Zdálo se mi o obrovské místnosti,
plné opravdových chlapů,
kteří podepisovali smlouvu,
že již nikdy nebudou bojovat."
To je píseň z doby, kdy umělci za něčím stáli.

Jenže kam dospějeme, když jacísi kreténi patřící do G20 pár dní po ukončení schůzky prohlásili, že Evropa vyvine ještě dokonalejší stíhačku pro další války.

celý rozhovor zde

20 komentářů :

 1. Hlavně že tu vy rudí kreténi neustále onanujete nad novými, skvělými, ruskými, zbraněmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:01 dál se zesměšňuj, synku jednoduchý ...

   Smazat
  2. 13:01 hitlerovce, na priklad T34 zabranil genocide
   Horni Dolni

   Smazat
  3. 13:01
   Aby ti nepraskla cévka, Pepku.
   A teď vyskoč!

   Smazat
 2. Ten článek jsi špatně četl,ten není o ruských zbraní

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:10 To je jen placený provokatér.

   Smazat
  2. Já mám podezření, že není placený. Pan Dvořák zavěsí článek a hned hodí provokační diskuzní příspěvek a my "jdeme do toho!" Přece není možné, aby nějaký blbec seděl téměř nepřetržitě u tohoto serveru a čekal na každý nový článek a okamžitě sdělil nějakou vulgární a triviální pitomost. To se mi fakt nezdá. :-)

   Smazat
  3. Redakce jsou havlovci

   Smazat
  4. No, jen pomlouvejte 14:00 a 20:57), chudí duchem, plní zášti, ale jinak k smíchu. Na pomluvy je redakce už zvyklá. Chtělo by to zkusit něco jiného.

   Smazat
 3. A jak je nekde nejaky DREAM, tak se ho hned snazim prelozit. (Rikavala Helen Blavatsky.)
  --------------------------------------------------------

  Canadane Jirovce, dokud se nepodari Trumpovi znicit zakon o ochrane uredniku dosazenych do jejich pozic Neocony, tak jeho snaha o sblizeni s Ruskem bude stale sabotovana.

  To je proste UNIE (ten zakon). Ten zakon nas informuje, ze : "4 mysi v jedne dire, jedna druhe rektum lize."

  Sleduji vase clanky s uzasem , jako celou Canadu. Cim to, ze jste vsichni v te Canade liberalnejsi - jste jini nez my. Vy jinak myslite.
  G 20 jsou NULY na spagate a Trump po ukonceni rozhovoru s Putinem odjel domu hrat golf a ostatni ignoroval.

  Zanedlouho se vyjadril , ze bude usilovat o konstruktivni a dobry mirovy vztah s Ruskem.

  Oba presidenti jsou vlastenecti a inteligentni, a to je slizuje. Samozrejme, jeho nepratele zacali jecet , jako opice pri mrneni na Limpopu.

  Ted je president vysetrovan za nekolik jeho vet ktere rekl v Polsku. Napr. Western values and civilization, coz bylo shledano "rasisticke a elitarske".

  Nas president nebojuje s politicku opozoci , ale s retardy hladovymi po moci, kterou ztraceji.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Kazdy beloch, at je to Evropan, nebo American je predurcen k tomu aby zivil nejakeho barevneho. Barevni uz na to prisli a v millionech se zenou do Evropy.

  Americane jsou immuni, proti hloupym recem o "humanismu" a plot na jizni hranice roste i pres vedro, ktere tam panuje v letnich mesicich.

  Illegalni immigrace klesla o 76 %, ale immigrace LEGALNI je zysena utekem Nemcu z Nemecka pred babou Merkerovou.
  Jsou vitani, pro jejich pracovitost a snahu se uplatnit.

  Budu mit kousek od bydleni nemeckou pekarnu, takze nebudu muset jezdit na strudl k vam na Bloor str. do Toronta.
  Evropane se musi invazi vzeprit, nebo zahynou behem 10-15 let.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Nasledujici vety,
  jsou vysvetleni kulturnich a spolecenskych rozdilu mezi Evropou a Afrikou !
  Kdyz se podivate na mapu Evropy, tak je vam jasne , ze Madari, nebo Cesi, ci Polaci maji svuj jazyk a zvyklosti a jsou UCELENE narodni staty.

  V Africe nic jineho neexistuje nez kmenove usporadani a statni utvary, ktere ctete z mapy jsou hlouposti.

  Kmenove usporadani v Africe se vyznacuje absolutnim NEPRATELSTVIM k sousednimu kmeni a vy Evropane nebudete v ocich Africanu nic jineho, nez CIZI KMEN.

  Oni vas budou casem ZABIJET pri kazde prilezitosti - moznosti, tak jak to vidite dnes v JAR a vcera v Rhodesii a predvcerem v Angole, ci Mozambique atd. atd.

  Jim to nemuzete vycitat, kdyz tak ziji milliony let a kmenove usporadani, to tak vyzaduje.

  Vasi vitaci jsou nejvetsi hlupaci na svete !

  Ja vas zde neiformuji o theoriich, ale o zkutecnosti.
  Ja tam zil ! Ja to videl a prozil. Proto verim silne, ze kulturne, tak vzdalene skupiny - kmeny by se nemely michat. Neexistuje na teto planete, zadna zeme , kde nasilna integrace funguje.
  nick honolulu  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 6. Pilot, ktery tajne nahral pohovor mezi Billem Clintonem a Lorettou Lynch na letisti v Arizone, prodal nedavno pohovor Trumpovym lidem byl zavrazden.

  Oni ti "Demokrate" kazdou chvili nekoho "PIFNOU".
  To se naucili od Trockeho. (Neocons.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Letošní G-20 a další jednání byla zajímavá hlavně pro tohle: http://kaliyuga0.webnode.cz/news/evropska-budoucnost-po-jednani-g-20-rostislav-iscenko/

  OdpovědětSmazat
 8. Mají právo vyvíjet,co chtějí.Neexistuje smlouva,
  která by to zakazovala.Když to chtějí daňoví
  polatníci těchto zemí financovat.Ono je jedno,
  zda se vyvíjí činnost o sexu nebo zbraních.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím,že není třeba ztrácet čas nad nějakým hlupáčkem,který se baví provokacemi a sedí neustále u PC.Na rozumnou větu nemá a chce jen lidi vytáčet.Tyto "lidi"je třeba ignorovat,jako by tu nebyli.Počítejme s tím,že oslíci se vždy nějací objeví,s tím nic nenaděláme - IGNOROVAT! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Titulek mého článku je redakční z PL, nikoli můj. Merkelovou a Macrona jsem v článku nejmenoval. Mluvil jsem obecně o politicích, kteří, mají-li moc, aby o nějakém kroku rozhodli, mohou takový krok stejně dobře neučinit. Jen kretén může chtít válku (a podporovat ji zbrojením) a vytvářením chaosu.

  Můj názor na světové papaláše je již dlouhou dobu stejný a (ne)jednání tohoto souboru šašků, zcela odtrženého od reality, mě těžko může rozpálit.

  Pamatují si čtenáři na šaškárnu po Charlie Hebdo? Jak se vůdcové semkli v jednu řadu, která vypadala jako předvoj mas. Hovno, přátelé. Ti šaškové byli na pečlivě vyklizené ulici. Veřejnost za nimi byla tvořena několika řadami ochranky ochranky. Proflákl to nezodpovědný fotograf, který uveřejnil fotografii z nadhledu.

  Aby té komedie bylo víc, tak jakási orthodoxní židovská organizace vyzmizíkovala Merkelovou z fotografie , protože jejich víra zakazuje, aby se žena na veřejnosti dotýkala cizího muže. Merkelová byla zavěšena do Hollanda, protože to, v daném okamžiku politicky správně, symbolizovalo jednotu.

  Je mi smutno ze světa, který, pokud to někoho zajímá, pozoruji převážně z české kotliny. V Kanadě jsem již jen zřídka. Z Prahy jsem blíže práce se štítících jedinců s poslaneckými platy, kteří v roli podšašků právě schválili vyslání českých vojáků do Pobaltí a Polska pod skvělým názvem "Posílená předsunutá přítomnost NATO".

  V mém článku byl odkaz na Pete Seegera. Mladší česká generace neví nic o válce ve Vietnamu, rasové segregaci v USA ani o protestech umělců té doby, kteří přispěli k ukončení války a angažovali se v boji za občanská práva.

  Pete Seeger byl pozván aby zpíval na Obamově inauguraci v roce 2009. Souhlasil s podmínkou, že píseň "This Land is Your Land" zazpívá celou. Tedy, že nevynechá zmínku o chudých, kteří hladoví stojí ve frontě na pomoc a pochybují, že "tato země byla pro ně stvořena". Stejné platí i pro tu část země, která je za nápisem "Private Property". Seegerovi bylo tehdy 89 let a neuhnul.

  Kde jsou čeští umělci? Kde je odkaz Václava Havla, který, než ho ohlupila moc, mluvil o změnách světa?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.