Reklama

pátek 21. července 2017

Jurečkův vydařený start

Erik Best
22. 7. 2017     EB
I když to byla bezostyšná předvolební kampaň, ministr zemědělství Marian Jurečka prokázal i tak spotřebitelům službu, když odhalil obchodní praktiky nadnárodních společností Dr. Oetker, Henkel, Mars, Procter & Gamble a dalších. Ministr rozšířil povědomí o problému rozdílného složení produktů, které se v různých zemích prodávají pod stejným názvem.


Jak už se to ale v politice často stává, další krok se vymkl kontrole. Premiér Bohuslav Sobotka se nechtěl nechat přechytračit Jurečkou nebo slovenským premiérem Robertem Ficem, takže začal požadovat, aby označování zboží a produktů reguloval Brusel. To by samozřejmě mnohem více než nadnárodním firmám ublížilo českým exportérům. Proč nezačnou Sobotka s Jurečkou doma? Proč se nepostaví společnostem, které podvádí zákazníky nepravdivými informacemi na etiketách? Nebo proti zmanipulovaným spotřebitelským testům? Kdyby měli spotřebitelé přesné informace o produktech a jejich kvalitě, mohli by se sami rozhodnout, co kupovat.

58 komentářů :

 1. Ceska epidemie rakoviny strev je vysledek havlismu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, jde především o velkou konzumaci piva a malou zeleniny, ryb a ovoce.

   Smazat
  2. A k tomu vezměte do úvahy i to, že konzervanty a palmové oleje, které se přidávají do potravin určených do postkomunistických zemí jsou strašně zdravé...

   Smazat
 2. Slyšel jsem vtip o tom, proč má Český lev dva ocasy, prý protože toho druhého lva má v zadku. No, myslím, že ten vtip už začínám chápat.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten Sralbotka je český kazisvět, kazišuk a kurvitko! Na co čáhne, to počahá nebo zmanipuluje pod falešní značkou! Jeho konec se po zásluze blíží!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale on a jeho kumpáni zničili ČSSD.

   Smazat
 4. Jurečka se chce ukázat starostlivým 3 měsíce před volbami. Proč několik let před tím spal?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jurečka se právě odstartoval,poletí zpátky do iče.....

   Smazat
  2. A Best dělá, jako by to objevil Jurečka, přitom se o tom píše už minimálně 4 roky.

   Smazat
 5. aby označování zboží a produktů reguloval Brusel.

  Nejsem nazi grammar, ale Brusel je TA Brusel,

  https://cs.wiktionary.org/wiki/Bruxelles

  takže regulovala Brusel. I když, protože v Bruseli brzy zakážou pohlaví, tak je to jedno. Bude asi To Bruselo.

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 6. Toz Jorecka cele v modrém..toz je to az ósmevné kdebe to nebela hola realita...je to jeden ze sedlákó ve filmo JE TREBA ZABIT SEKALA ......stejne neschopne a rorálné......proto nevolím KOBLIHO BURESE.....ale volim YKOHAMO....slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten tik v tváři máš od narození? A za svou nemtavost bereš peníze? Máš IQ aspoň 80 bodu a jinak jsi zdravý?! Tak jdi do perdele!

   Smazat
 7. Prodej nekvalitního zboží okamžitě zakázat , ale potom tu nějaký čas budou prázdné obchody !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neřešil bych to tak tvrdě. Ale lidé by měli být informováni o tom co leží v regálech. Třeba jako u cigaret varováním před jedovatostí a obrázkem možných následků.

   Smazat
  2. Složení výrobku je uvedeno na každém. Stačí se jen podívat.

   Smazat
  3. Anonymní 11:05
   Já bych doplnil že k tomu "stačí se jen podívat" je ještě třeba často i velice dobrý zrak a patřičné vzdělání chemickopotravinářského směru(např. po zavedení "křehčení masa" ještě dlouho laik nevěděl o co se jedná a považoval to dokonce za přidanou hodnotu), přičemž u některých složek a náhražek(např. aspartam, některá barviva, glutamáty, barviva,...), které se přidávají do potravin, nemohou ani profesoři univerzity jednoznačně sdělit, jestli a případně do jaké míry je zdraví škodlivý. Nejsou pro to oficiálně vypracované a zveřejněné studie, tak lze jen předpokládat na základě pozorovatelných projevů jako je epidemie rakoviny trávicích orgánů, cukrovky, extrémní obezity, nebo kožních nemocí, že by třeba "něco s tím jídlem mohlo být v nepořádku".
   Nicméně myslím si, že varování před škodlivostí jako u cigaret by mělo větší efekt, než vypisování chemického složení drobným písmem někde pod záhybem obalu potravin. Ale můžete mít jiný názor.

   Smazat
  4. 11:50 - Varování před škodlivostí? Jako že na balení cukru bys navrhoval dát varování před obezitou? Nebo jaký varování? Před čím bys varoval na sklenici kyselých okurek? Nějak si to úplně v praxi neumím moc představit. Petr

   Smazat
  5. 11:58
   Že si to neumíte představit mě nepřekvapuje, překvapuje mě ale to, že vás jako první napadne relativně neškodný a čistý cukr. Já bych si spíše představil obecná varování podobné velikosti jako je na cigaretách, typu:
   Konzumace tohoto výrobku zvyšuje riziko obezity třetího stupně
   Existuje podezření na souvislost mezi tímto výrobkem a rakovinou tlustého střeva
   Tento výrobek obsahuje chemické náhražky téměř všeho
   ...

   P.S. míněno samozřejmě od počátku jako nadsázka, ale když nad tím přemýšlím, možná už to v potravinářství dozrálo do té podoby, že by to ani vtipné nebylo.

   Smazat
  6. Stát likviduje jako padělky rozličné výrobky často vyráběné ze stejných materiálů, stejnými pracovníky ve stejných halách v jihovýchodní asii jako "originály". Za naše peníze tak chrání zisky cizích firem a drahotu pro nás. Proč tedy stát také nelikviduje produkty, které firmy ve vlastních zemích pod stejným označením prodávají vyrobené z kvalitních surovin a pro nás z náhražek doplněných a dochucených chemií. Vždyť TO jsou skutečné padělky. Jenže to by stát nechránil zisky cizích firem, ale jen zdraví vlastních občanů.

   Smazat
  7. Poslouchej ty šmejde Dvořáků, proč si smazal toto? Cituju:

   "Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html

   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum!"

   Dokonce ty už ve dvou příspěvcích kde se tato fakta objevila! Tam je snad odkaz a v něm odkaz na další zdroje, né?? Není tam ty rudá lhavá svině ani slůvko sprostý! Tak mě neser! Ty prase, tobě prej nechtěli odvysílat ňákou lhavou sračku o Albánii či co? To je dobře! Dobytkům co mažou pravdu která se jim nehodí do krámu bych rozkop ten zkurvenej rudej rypák jen by ho strčili do jakýhokoliv studia!

   Smazat
  8. Aha, asi je špatný link, že? A není to opsaný přesně. Tak tu je oprava! - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html

   Cituju: Daňové příjmy např. v prvním pololetí roku 1938 pocházely z 61 % od Němců českých zemí a z 39 % od osob národnosti československé.

   Možná že to není totéž jako produkovat 61% HDP státu. Ale logika říká, že daňový výnos je z podnikání, tak jak to je?
   Když nebyli náhle plátci 61% daní, tak se to asi nějak projevit muselo! Nevím tedy o co ti go tu hovado. Nebude v tom slůvku "vyženeš"? Protože u vás debilů rudejch se slovíčkuje! Aha! takže musíš napsat komoušsky korektně "odsuneš" a pak to mazáno jako nebude, jo?

   Smazat
 8. Katolický politik před volbami objevil svět kde žije.
  Hloupá předvolební propaganda zakrývající církevní hospodaření ve státních lesích*

  OdpovědětSmazat
 9. Uřvaní šulíni v diskusi si opět pletou zdravotní (ne)závadnost a jiné složení výrobků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to spolu souvisí - nepoctivost v označení. Už chceš, cype?!

   Smazat
 10. Jurečkovu ministerstvu se donedávna říkalo ,,U Benderovce,, důvodem byla vlajka okrajiny umístěna před budovou na podporu majdanu a prasačenka...kamarádka tam pracuje....

  OdpovědětSmazat
 11. To, že jsou potravinové výrobky u nás prodávané méně hodnotné a mnohdy dražší my spotřebitelé víme už téměř dvacet let takže pěkně "dlouhé vedení" mají naší politici. Začalo tu přesvědčováním, že Češi milují kyselou kávu, proto se tady speciálně vozí a pokračovalo to přes celý potravinový sortiment. Dnes už i těžko věřit domácím výrobcům, ti se v zájmu zisku rychle přizpůsobili a tak ve v masných výrobcích marně hledáte maso. Jistě většina zná video klip o návštěvě mistra kuchaře Vaňka v Italském masokombinátu, kde se vyrábí šunka pro Česko.Na dotaz Vaňka zda takovou šunku kupují i Italové se šéf výroby jen pousmál a řekl, Ital by to nekoupil.

  OdpovědětSmazat
 12. Základ je, lidovcům v ničem, ale absolutně v ničem neskákat na špek! Je to strana těch nejurputnějších amerikanistů, eurohujerů a globalistů. Volba lidovců je tou nejhorší volbou. Zvolíte "jazýček na vahách", zvolíte další degresi, nebo rovnou válku. Lidovci jsou tou nejhorší stranou, i kdyby slibovali zemský ráj, nesmí se jim věřit. Navíc tento případ je zcela průhledný a účelový, bez ohledu na fakt, že se sem vozí opravdu ty nejošizenější šunty za nejdražší peníze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:25 Ano dobře jste je popsal parlamentní strany před volbami budou ukazovat jak jim záleží na ČR a lidech. Nevěřte jim nic.

   Smazat
 13. Proto byl zájem u nás vystavět tolik hypáčů,aby bylo kam vyvážet šmejd ze západu.Naši výrobu nám EU zlikvidovala i dotacemi na útlum zemědělské produkce,Telička by mohl vyprávět.To samé propaguje naše MZ,dotace na hektar a je jedno,co na té půdě roste,proto není zájem pěstovat plodiny náročné na ruční práce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co proti tomu dělali aktivně komouši?

   Smazat
  2. 11.19 Zeptejte se svých rodičů a prarodičů... Zažili to (prarodiče určitě).

   Smazat
  3. 11:19, netrap se tím, stejně bys to nepochopil. Pusť si Křemílka a Vochomůrku -:)

   Smazat
  4. 11:19 jidlo je mnohem jedovatejsi ted nez za komunistu

   Smazat
  5. 11:19 myslel dnešní komouše, co dřepí v parlamentu a čiší.

   Smazat
 14. Autor poněkud mystifikuje, byť jistě v dobré vůli. Problém je v tom, že ty firmy neuvádějí nepravdivé údaje, ale naopak pravdivé. Jenže v jedné zemi má stejný výrobek stejného názvu jiné složení (je na obalu) než v zemi jiné.

  OdpovědětSmazat
 15. nejlepe žalovat stat za umyslne poškozeni zdravi lidi co ji to otravene jidlo.To poslancům nevadi ani tomu Sobotkovi,až teraz před volbami jim jde o lidi HOVADA SKURVENE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žalovat vlastní stát je žalovat sama sebe! Volejte k odpovědnosti ty, kteří zrušili naše státní normy a otevřeli republiku cizáckým hochštaplerům a lupičům jako klondajk!

   Smazat
  2. Zase cesi slovickari, to tem prtakum jde
   Prelozim ti to
   Soudit a svrhnout havlistickou vladu
   A stat neni obcan, stat je tu pro obcana
   Horni Dolni

   Smazat
 16. Babiš vydal knížku a jurečka po 20 letech odhalil to se zde již dávno ví. Takže pokud je to tak, tak jde v obou případech o kampaň. Babišovi to chtějí přišít do nákladů na kampaň a Jurečkovi bych připočetla nejen do kampaně, ale i před soudem, poněvadž nechával beztrestně otravovat národ a to 4 roky.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sims - čím konkrétně tebe ten člověk otrávil?... když už používáš termín "4 roky nechával beztrestně otravovat národ" ...

   Smazat
  2. 13:01 ceskym jedovatym jidlem ktere zpusobuje rakovinu strev
   Horni Dolni

   Smazat
 17. Opravdu jsem v rozpacích a nevím koho budu volit. Tolik hodných, poctivých politiků. kterým jde jen a jen o naše blaho. Kalousek ztratil smysl života, po úmrtí činského disidenta, Jurečka zjistil, že nemáme kvalitní potraviny, Babiš nechce ani jednoho běžence, no nejsou to hodní lidé ?

  OdpovědětSmazat
 18. Moc by mě zajímalo, kdo tuto kauzu rozpoutal. Vyjadřují se k tomu všichni politici, je to ve všech sdělovacích prostředcích. Již to o něčem napovídá. A nyní je zde vysvětlení, Sobotka žádá předání dalších kompetencí Bruselu.
  Určitě bychom si z toho měli vzít poučení, jak lze snadno lidi zmanipulovat, kterýmkoliv směrem. Zákazníci by měli reagovat bojkotem neodpovídajícího zboží. Výrobce by velmi rychle našel řešení, odpovídající požadavkům zákazníků. A ten náš čekatel na bruselské funkce by byl ušetřen další trapnosti, jaké že to našel „řešení“. P.K.

  OdpovědětSmazat
 19. Odchyluji se sice od tématu, ale musím si postěžovat, že je zde nevýslovná nuda. To třeba na Novinkách uveřejnili článek s novým portrétem prince George. Při pohledu na tohoto malého feudála jsem cítil nevýslovné štěstí. Nezveřejníte zde nějaký podobný obrázek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše připomínka je zcela na místě. Mnohokrát děkuji za tip. Ihned jsem kouknul na Novinky a stejný pocit neskutečného štěstí a radosti se dostavil. Hned má ta sobota úplně jiný nádech. Princ má zoubky a chutná mu, lepší informaci jsem dlouho, dlouho nezaznamenal. Ještě jednou moc děkuji. Prosím, šiřte dál...........

   Smazat
 20. Benderovec v akci... a alžběta končí....a sním království....http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jurecka-chce-1500-Ukrajincu-na-sezonni-zemedelske-prace-497118

  OdpovědětSmazat
 21. Pro 13.01
  Jednak jsem si s Vámi nepotykala, to pro pořádek. To, že jsme nebyli otráveni ve smyslu KCN, ale postupnými kroky až to přivedlo lidi k různým nemocem, které mají svůj původ v kontaminované stravě. Takže pro pořádek Vám posílám odkaz na video, abyste si mohl kupovat např. v Lidlu velmi zdravou zeleninu a ovoce. Možná se pak nebudete tak hloupě ptát.
  Sims
  https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co to vysvětlit? Co ten přístroj dělá? Měří elektrickou vodivost? A ta má jako bezvýhradně souviset s kontaminací dusičňany? Nebo čeho?
   Madam, a Vy jste studovala co? Svatá prostoto!

   Smazat
  2. Co jsem studovala, tak do toho Vám opravdu nic není. A co se týká toho přístroje - dle uvedeného videa to má měřit dusičnany obsažené v dané komoditě. A pokud jsou údaje opravdu validní (o čemž nepochybuji), tak mne zajímá výsledek. Na jakém principu přístroj pracuje není předmětem mého zkoumání, to je věc držitelů patentu a těch co přístroj zkonstruovali. To byste se mohl pozastovat i nad tím, jakým způsobem měří v laboratořích obsah dusičnanů ve vodě atd. Pane, podle mne nehledáte pravdu, ale jen děláte potíže, vypadáte na zaměstnance ministerstva pravdy pana Jakuba Jandy a spol.
   Sims.

   Smazat
  3. Ale madam, to nemyslíte vážně! Snažím se Vám jenom něžně naznačit, že při použití elementárních znalostí přírodních věd a selského rozumu nutně musíte dojít k závěru, že to je pitomost! Ono to je podstatně složitější.

   A dále se Vám snažím naznačit, že když o problému lautr nic nevím, tak si o něm něco nastuduji, jsem-li toho schopen, no a nebo mlčím.

   Lakonicky řečeno, dámo, vždyť Vy jste úplně hloupá!

   Smazat
  4. Tak jsem čekala co z Vás vypadne a nemýlila jsem se. Vaší silnou stránkou osobnosti je hulvátství a osobní nadřazenost nad vším. A ve Vašem případě se uchýlím rovněž k lakonickému konstatování - Vaše mužství nekoresponduje s tím co máte v hlavě. Protože správný chlap, když někoho osloví dámou, tak ji vzápětí neuráží. Vy jste prachobyčejný hulvátek i kdybyste byl akademik. Váš verbální projev odpovídá tomu co jsme Vám napsala výše. A prosím na tento můj vzkaz již nereagujte, resp. můžete, ale již mne nezajímáte.
   Sims.
   PS: možná byste udělal dobře, kdybyste nekontaminoval diskuze na NR, ale jestli jste za to placený, to je jiná věc, takže jako sorry.

   Smazat
 22. Nevím, co zase ten srab Sobotka a jeho Jurečka řeší. Jak už tady někdo psal, v jedné zemi má stejný výrobek stejného názvu jiné složení než v zemi jiné. Takže, když si koupím VW Golf v Německu, tak chci aby VW Golf koupený v Českuk měl stejný motor a ne motor z LADY. A jestliže mám VW Golf s motorem z LADY, tak je to podvod. Řešení je jednoduché: Zákon podle kterého musí mít stejný výrobek stejné složení v každé zemi EU, a o tom snad EU je, nebo ne? Jinak se jedná o podvod, diskriminaci, potlačování lidských práv, rasismus, ne-li xenofobie atd. A to přece EU nepodporuje, nebo ano?

  OdpovědětSmazat
 23. Nejzdravější potravina v marketech je asi jenom cigareta......

  OdpovědětSmazat
 24. Příklad s Golfem je ilustrace nepochopení.Ww také nabízí různou motorizaci,deklaruje to při prodeji a drahé typy se také u nás neprodávají.Příklad s Ladou je nesmysl.Důležitá je pravdivá informace na obalu,když se vám to nezdá,nekupujte.Všichni křičíte o kvalitě zboží,ale,že jsou u nás uměle nízké platy,všichni trpně snášíme.TAM JE DŮVOD.

  OdpovědětSmazat
 25. Tady se míchá dohromady víc věcí. Jednak předvolební propadanda s podfuky globálních firem- je to sranda, jak už bylo napsáno, že Češi dávají přednost kyselému kafi. Zřejmě černoprdeníci doufají, že čerstvý podfuk překryje jejich anální alpinizmus a óbrtunely. Navrch se chápou příležitosti propagátoři alternativy za každou cenu, co se potřebují zbavit babiček pomocí spalničkové epidemie. Byty přece zdražují a neviditelná ruka pracuje.

  OdpovědětSmazat
 26. Český otrok dobrý otrok,perfektní laciná pracovní síla ...a vše jistí konkrétní obřezanci v ČNB aby to tak zůstalo navždy!Kurzem Kč blíže ke kremaci!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.