Reklama

pondělí 17. července 2017

Kdo řekne pravdu, letí na Západě z práce. Mají s lidmi plány, které raději nechtějme znát, varuje před EU bývalý vysoký důstojník

- rozhovor -
17. 7. 2017 ParlamentníListy

„Neřeší se příčiny teroristických útoků, ale iracionálně jejich následky. Neřeší se člověk a jeho motivace, ale řeší se nástroj, který uchopil a ten útok jím podnikl,“ říká Pavel Černý, bývalý policejní instruktor a podplukovník ve výslužbě. Dodává však, že útočit se dá klackem, kladivem, kamenem a nelze zakázat všechno. Boj proti terorismu dle jeho slov míří do zakazování všeho kolem nás a omezení naší svobody.



Byli jsme svědky masových násilných protestů proti summitu G20 v Hamburku. Byly to podle vás legitimní protesty?

Legitimní je každý protest demokratickou formou, který umožňuje protestovat, bránit práva občanů a tak dále. Není legitimní vydávat protest za ničení majetku, rabování obchodů a zapalování aut, to je běžná kriminální činnost v jakémkoliv režimu kdekoliv na světě.

Země se na summitu G20 shodly, že informace související s bojem proti teroristům by se měly vyměňovat lépe. Dále chtějí bojovat proti financování radikálů. Pomůže taková dohoda něčemu?
Mně zní taková vyjádření, jako kdyby chtěl někdo mávnutím proutku, aby v Africe nebyl hlad, bída a války. Jde o politické proklamace pořád dokola, fráze, že musíme zajistit bezpečnost Evropy. Ošetření boje proti terorismu je velkým heslem, ale nakonec vidíme, jak se bojuje omezením svobody v médiích a dalšími protiteroristickými zákony, uzávěrami, kamerami ve městech. A vidíme také, že běžný, slušný občan bude omezen tím, co to přináší. V Londýně kyselinou napadli lidi a nebudu hodnotit, jestli ten čin byl podmíněný islámem, což není ještě jasné. Jasné však je, že v parlamentu vystoupili britští politici a řešení vidí jediné: zakázat kyselinu. Je to stejné jako v oblasti zbraní. Zakážeme všechno, čím byl dosud podniknut útok. Po zbraních chtějí zakázat kyseliny, aby je nevrhali lidem do obličejů, a snad nakonec zakáží i automobily. Již není daleko myšlenka, že velká auta jsou pro normální lidi zbytečná, takže boj proti terorismu míří do zakazování všeho kolem nás. Ale útočit se dá klackem, kladivem, kamenem, těžko zakážete všechno.

Neřeší se příčiny teroristických útoků, ale iracionálně jejich následky. Neřeší se člověk a jeho motivace, ale řeší se nástroj, který uchopil a ten útok jím podnikl. Je to paradoxní. Uvažuji, zda terorismus svým způsobem nevyhovuje některým vládám. Vezměte si, že boj proti terorismu se zvrhne v omezování na sociálních sítích, lepší záznamy, lepší kontrolu internetu, lepší monitorování lidí na chodníku, přizpůsobené zákony, odposlechy, protiteroristické zákony a kam to vede? K větší kontrole a omezení svobody. Veřejnost, která je neozbrojená a vystrašená, musí v bezpečnosti spoléhat na stát, protože se o obranu připravili omezením zbrojení. Nakonec vlastně spoléhají na ten stát a vystrašení a bez sebevědomí lépe přijmou nová opatření, která se spolu s dalšími teroristickými útoky na společnost nesou. Jde o další okleštění práv, další rentgeny, kontrolní rámy, další kamerové systémy a nakonec budou ve stylu Big Brother odposlechy u nich doma. Zůstává otázka, zda je protiteroristický boj módním slovem stejně jako boj proti extremismu. V Německu takový boj znamená spíše válčení proti rozhořčeným občanům na sociálních sítích než potlačování terorismu.

Souhlasíte tedy se známým citátem, že národ, který se kvůli bezpečnosti připraví o svobodu, si nezaslouží ani bezpečnost, ani svobodu?

Ano, je to další celkem zajímavá myšlenka a platí o Velké Británii, která v tom spolu s Německem vyniká nejvíce. Bojují proti extremismu, ale ve formě, jakou si nepřestavujeme. O Británii se říká, že porazili Němce v druhé světové válce a Hitlera jen proto, aby mohli zavádět svůj vlastní fašismus. Jejich ochota vzdávání se svobody, demokracie a osobních práv je pro našince nepochopitelná a my díkybohu zůstáváme posledním ostrůvkem demokracie.

Nenapadá mne, jak vrátit vývoj, který už je nastolen. Pokud jde o téma zbraní a vlastní obrany, o možnosti slušného občana vlastnit zbraň, o něm jsme se už v ParlamentníchListech.cz bavili. Velkým problémem je implantování, byť rozumných a vyrovnaných zákonů o vlastnění zbraní slušným občanem. To je na Západě již nemožné. Protože tři sta tisíc ozbrojených občanů u nás, vlastníci pušky i velmi účinné zbraně, nejsou žádným problémem, jak ukazuje klesající kriminalita a umístění České republiky jako šesté nejbezpečnější země světa. Ve skladbě obyvatelstva, která se začíná vzhledem k vyšší porodnosti obyvatel klonit jinam, je ta potíž, že spousta lidí řekněme netrestaných a zdravotně způsobilých nakonec zkoušku manipulace se zbraní složí.

V Německu, Velké Británii a Francii by, pokud by neexistovaly zákony o zbraních, nikdo nemohl zabránit ozbrojení sta tisíců lidí s radikálním myšlením. Sice lidí, kteří jsou zdravotně způsobilí, netrestaní, ale vyznávají radikální víru i učení a přiklánějí se k džihádu, který má v Evropě jednou zvítězit. To znamená, že je pro ně nemyslitelné, aby měli stejné zákony, jako jsou v Česku a fungují v ČR. Šmahem byste totiž mohla ozbrojit stovky, tisíce a nakonec miliony.

Mnozí se pozastavovali nad tím, že mládež sice chce rozbíjet kapitalismus, přitom je oblečená v drahých bundách vyrobených kapitalistickými podniky a své výtržnosti si fotí na mobil opět vyrobený kapitalistickými podniky. Jak vnímáte tento střet?

Víte, je to jednak móda bohatých lidí, tedy spíše dětí z bohatých rodin, které chtějí změnit svět a paradoxně jsou samy zajištěné. Obvykle nikde nepracovaly, dostávají peníze rodičů a protestují proti světu, který tvoří jejich rodiče a shazují režim a systém, který je živí. Problémem dalším je, že spousta z nich situaci nevnímá politicky, ale jako výjezd na Baník nebo Spartu, přičemž neví, kolik padlo gólů. Jejich zájmem je hodit dlažební kostku, poprat se, zažít adrenalinovou zábavu a bojím se, že někteří to nazývají jít na fotbal a jiní dělat politiku a bojovat proti kapitalismu. Muslimové a ti, kdo nenávidí státní zřízení, svobodu a demokracii, jak ji známe my, mají jediný cíl – šířit svoji víru a džihád.

(celý rozhovor zde)

25 komentářů :

 1. Na západě můžeš """"""demokraticky""""" leda držet hubu!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZÁPADNÍ DEMOKRACIE (DEMOKRATÚRA)
   Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozby války.
   AMERIKANIZMUS
   Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
   Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
   Závěr z takovéhoto počínání: Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
   DOST BYLO NATO
   NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
   • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   ZLOČINECKÉ USA
   Zločinecké USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní ekonomický teroristy a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy.
   Ruský medvěd a čínský drak, když je naštveme, zatočí s USA, Evropou a nami tak, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!
   ZÁPADNÍ HODNOTY
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii západu. A funguje to následovně. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá jak nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule jak to postavila EU, ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu znehodnotí aby to, co dovážíme, bylo pro nás několinásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo několikanásobně levnější a rozdíl jde bilionu korun o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIDKO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem západ vyraboval Afriku, Latinskou Ameriku, Asii, teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.

   Smazat
 2. Ano udělejme vše pro to aby takové manýry nebyly v naší zemi.

  OdpovědětSmazat
 3. Že to jde je vidět na činnosti Orbána. Ovšem i to je málo, je potřeba do voleb sjednotit alternativy s podobnými programy, protože v jednotě je síla. Pokud žádná z alternativ nevyzve ostatní k jednání, tak je to jasný signál o co jim jde. Pokud jedna vyzve ostatní, prokáže tím vůli vytvořit silnou alternativu dám jí hlas. Pokud se tak nestane dám hlas, přesto že jsem nikdy ve straně nebyl, hlas komunistům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim, ze pravy opak je pravdou! Neni treba sjednocovat alternativy, ale zacit vysvetlovat svym spoluobcanum, aby si v techto alternativach nasli svuj program, podle sveho presvedceni a tuto alternativni stranu pak volili. Napr. podle klice:

   - kdo se citi jako "odpovedny sam za sebe", pravicove smyslejici, muze volit svobodne (SSO), misto ruznych ODS, TOP09

   - kdo se citi, jako nedprumerne inteligentni bohem, muze prece volit Piraty

   - a kdo se povazuje za "normalniho" cloveka, ziviciho se praci a starajiciho se o svou rodinu, ma prece SPD a nemusi prece volit vselijake to ANO, CSSD a pod. zlojedy, kteri se sice porad ohaneji jejich "starosti" o pracujici spoluovcany, ale nakonec si odhlasuji zakony tak, ze veskera smetana zustane pouze jim.

   Uplne by prece stacilo, kdyby byl vysledek voleb napr.:
   SPD 24%
   SSO 19%
   Pirati 10%
   ...zatimco:
   ANO 23%
   KSCM 14%
   CSSD 7%
   ...pak by Samozrejme 3 vyse uvedene strany sestavili koalici, vedenou SPD, ktera by mohla pomalu zacit menit situaci k lepsimu, zatimco tech par "slunicek" z Piratu, by tam slouzilo jako pojistka.

   Jedine, co je tedy dulezite je, aby se konecne lide oprostili od svych negativnich myslenek, kterymi se porad vuci necemu/nekomu vymezuji a hlavne strachu, ze: "jejich hlas propadne" a volili alternativni strany. Tohleto bolshevicke mysleni, me totiz u mych spoluovcanu trochu vadi. Spis teda trochu vic, nez min ;-)

   Smazat
  2. Piráti nejsou zrovna partaj na spojenectví
   s SPD.To by bylo stejné,jako nyní koalice
   s KDU-ČSL,ANO a ČSSD.SSO nevím,ti jsou tak
   nějak nevýrazní.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. - ne vsichni Pirati jsou, jako ta jejich predsednicka smazka. Tady u nas, v Praze, Pirati jako prvni zjistili a zverejnili, jak se vytvoril tak astronomicka castka, utracena za OpenCard. Ona i ta smazka, neni tak myslenkove sterilni, jako vypada. Ted prisel s tim, ze zacne lanarit jednotlive starosty, kdyz KDU-CSL v holpecu se "Starosty", speje k mimoparlamentni opozici.

   - jeden mladsi kolega s P.Machem studoval a nerekne jim jinak, nez: "modri svazacci", ale porad lepsi, nez ODS.

   Smazat
  4. jura17. července 2017 22:29
   Nevím, koho myslíte tou „smažkou“, nebo těmi „modrými svazáky“, ale jediné jméno, které uvádíte, nemá s Piráty nic společného. P.K.

   Smazat
 4. V rámci celé EU by měly být zakázány kuchyňské nože s delší čepelí a příborové nože by rozhodně neměly mít žádnou špičku, jenom kulatý konec - tato opatření by měla být základním návrhem, který přednese zástupce Chovancova ministra na příštím jednání špiček bezpečnosti v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. blbost, stačí všeobecný zákaz výroby kovových nožů, postačí přece nože plastové, u kterých by příslušná euronorma stanovila maximální pevnost nože (se zajištěnou lámavostí), aby nůž zcela znemožnil vniknutí do měkkých tkání člověka :-)

   Smazat
  2. To nestačí. Ještě se musí zakázat klacky, kladiva, kameny...

   Smazat
  3. Zabít se dá i chlebem,tvrdý bochník je srovnatelný se všemi alternativami... Zákaz chleba by byl jistě na místě... Co takhle okenní sklo,to dokáže spáchat čistý řez tkání... Zakázat též,co říkáte? Nebo můžeme zakázat my tuhle stupidní vládu a začít makat na obrodě naší Vlasti...

   Smazat
 5. Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migrantui močí a kálí na ulici.

  http://www.epshark.cz/clanek/97/migranti-zapaluji-auta-moci-a-kali-na-ulicich-ve-svedsku-je-to-hate-speech

  OdpovědětSmazat
 6. Fidel řekl: "Žádný národ nelze porazit, pokud se neporazí sám". Vidíme to všude po celém světě. Američani vyvážejí svojí demokracii vždy tím, že najdou zaprodance v zájmovém státě a přes tyto zaprodance a zrádce rozvrátí celý stát a Američani tam pak instalují svojí proamerickou, americky demokratickou vládu. Tam, kde to Američanům nejde a nenajde se zaprodanec, ani zrádce volí Američani celkové vybombardování celého státu. A tak to pokračuje všude ve světě. Jeden z příkladů v poslední době se odehrál na Ukrajině, kde rozvrácení státu stálo Američany pět miliard dolarů a presto se to skoro nepovedlo a proto musel začít Majdan a střílení do lidí, svržení demokraticky zvoleného prezidenta, instalování loutkové vlády. Po celém světě Američani provádějí puče, převraty, bombardování těch kteří nechtějí sloužit Američanům. Terorismus je rovněž podporován Američany a je to jedna z forem, jak dosáhnout toho, co Amerika potřebuje, to jest, aby se lidí zabíjeli mezi sebou a platili astronomické Americké dluhy. Přestěhováním 300 miliónů Afričanů muslimského vyznání do Evropy pro Američany zajistí, že Evropské státy zaniknou a původní Evropané s nimi. Proto Američané podporují zbraněmi všechny válečné konflikty, jak v Africe tak v Asii a vše pod heslem demokracie a lidských práv. My sice zatím odoláváme přijímaní milionů muslimů, ale to jenom dočasně. Po volbách dají Američani a jejich poskoci v Evropě České republice a její vládě nůž na krk a do republiky se pohrne horda v počtu statisíců muslimů k nám a hned budou následovat kritika na nás, jak se k ním špatně chováme, jak jim nechceme dát příspěvky 2000 Euro na měsíc, jací jsme nevděčníci, když nám Evropa dává peníze na cyklostezky a rozhledny a my nechceme tady živit miliony muslimů z 99 % mužů, kteří přišli, aby brali sociální dávky. Nikým nezvolené neziskové, nevládní a nezávislé organizace nám to už tady za naše peníze pěkně osolí. Naše děti budou sloužit muslimům, protože pro muslimy jsme nevěřící psi, kteří jim musí sloužit. Připravili jsme pro naše děti pěknou budoucnost. A vše začalo nevinným zvoněním po 17. listopadu 1989 na Václaváku a událostech na Národní třídě, kde každý rok 17. listopadu se uctívají tisíce zahynulých a umučených i když pravda je taková, že i ten mrtvý student Šmíd alias Zifčák byl vymyšlený, tak jak byl vymyšlený celý 17. listopad 1989, který byl řízený z velvyslanectví USA a dalších západních států a pracující v té době chodili do práce a jejich děti jim obrátili republiku vzhůru nohama, ale všechno do času, protože děti, které tu samotovou revoluci pomáhali západnímu kapitálu provést, budou nyní sloužit muslimům, bez nároku na jakýkoliv důchod, protože na ten nebude a to proto, že vše je kapitalistický zisk a na důchody nebude.

  OdpovědětSmazat
 7. Jendou z příčin všeho, je zbrojní průmysl, který je největší v USA. Ten musí udržovat válčení na světě. Logicky, kdyby nebylo válek, zbraně by rovněž nebylo zapotřebí. Trump nařídil všem státům v NATO zbrojit ve výši 2% HDP což znamená, že zajistil odbyt pro Americké zbrojní firmy odbyt v bilionech dolarů, protože hlavně se budou nakupovat Americké zbraně a zbraně které se náhodou vyrobí v Evropě budou mít Americké součástky. Až bude zbraní víc jak přebytek, bude se chtě nechtě rozjet III. sv. válka pro kterou se již nyní připravuje nepřítel číslo jedna to je Rusko které sice zbrojí 15 x méně než západ, ale to nikoho nezajímá, protože zbraní bude přebytek a důvod a příčina rozjetí III. sv. války se vždy najde.

  OdpovědětSmazat
 8. Zbraně které se vyrobí v EU budou z továren ve vlastnictví USA. Takže poslouchejte rady Honolulu a Horní Dolní. Srůjcem všeho doba bude Trumpeta.

  OdpovědětSmazat
 9. Přišlo mejlem:
  Krizový postup po teroristickém útoku:
  1) veřejně odsoudit na sociálních sítích
  2) vyslechnout jalové projevy politiků EU
  3) na chodník namalovat slzu a srdíčko
  4) nasvítit památky v barvách postiženého státu
  5) zorganizovat pochod na odpor proti terorismu
  6) útočníka označit jako psychicky nemocného, frustrovaného ...
  7) zdůraznit, že islám ani migrace nemají s útokem nic společného
  8) prohlásit, že musíme být jednotní a nevzdáme se
  9) vyčkat na další teroristický útok, pak postupovat od bodu 1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale kolování takovejch a podobnejch volovin je k prdu. Otevřeš poštu, usměješ se a smažeš to. I když si autor takovýho mailu sám o sobě myslí, že dělá nejmíň revoluci.

   Smazat
 10. kdo řekne pravdu v Čechách, je okamžitě smazán, zablokován na netu a pokud i nadále překáží, národní hosté jej totálně odstraní

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To platí především na proruských serverech typu Aeronet, Rukojmí atd. Čecháčkové, fašounci, malí hitlerčíci, neobolševici a tzv. vlastenci nesnášejí jiný, nedejbože snad rozumný názor a jsou okamžitě mazáni. Naopak vulgární pitomci bez názoru, kteří neumí napsat souvislou větu, natožpak vyjádřit názor a kteří jen využivají anonymity k duševní masturbaci, jsou obecně tolerování. To platí i o tomto serveru. Inu, psychiatr David si tady pěstuje svou stálou klientelu.

   Smazat
  2. 19:09 A ty jsi zmetek co nenávidí vlastní národ a makrely poskok.

   Smazat
  3. 19:09 že zůstáváš adolescentem o tom svědčí tvůj výrazový aparát: "Čecháčkové, fašounci, malí hitlerčíci, neobolševici a tzv. vlastenci nesnášejí jiný, nedejbože snad rozumný názor", ubohé přídomky, žádné argumenty, převzatá slovní zásoba. Prázdná, zagitovaná hlava. Subjekt vzorně připravený pro přímou demokracii.

   Smazat
 11. 19:09
  Na tenhle plk si přišel sám,vlastním bezmozkem nebo ti to nadiktoval někdo od JandoPutny v čele s lejnolahvárenskou lahvárnou Venci vrchního opilče Flašky???!!!!
  Měl bys to publikovat na I děsu nebo v Blicích listech!!!!:-)))

  OdpovědětSmazat
 12. 19:09 Měl bys si se živit normální prací, lidský odpade.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 19:09 Pěstovány jsou rostliny, živočichové jsou chováni. Připouštím, že to jak se projevuješ na zrovna ošetřený chov neukazuje. Na pěstování ano. S pozdravem JiH

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.