Reklama

čtvrtek 20. července 2017

Když Kyjev s Varšavou překrucují realitu. NATO tleská…

Vladimír Franta
20.7.2017  Literárky

... aneb když nacističtí kostlivci vycházejí ze skříní a NATO si hraje na Hollywood.

Žijeme v říši za zrcadlem. Jaká je historická tvář našich dnešních přátel a spojenců…

Podle „RIA Novosti“ polský Sejm přijal 22. června 2017, v den výročí napadení SSSR nacistickým Německem, novelu zákona o „dekomunizaci“, v jehož důsledku má být odstraněno na 500 památníků Rudé armády. Dubnový zákon z předešlého roku hovoří o odstranění z veřejného života atributů, které by připomínaly sovětskou totalitu. To znamená, že například žádná díla architektury nesmí nést jména osob, která lze spojit se sovětskou propagandou. Vzniká dojem, že druhou světovou válku vyvolal SSSR a nebýt holokaustu, Adolf Hitler by byl již dávno rehabilitován jako zasloužilý bojovník proti bolševismu. Již v minulosti jsme psali o tom, že památníky jednotkám SS (23., 319. i 322. lotyšským bataliónům Waffen SS) stojí nyní v Lotyšsku, v estonském Sinimae na severovýchodě země v okrese Vaivara Vald bychom našli Památný kámen oslavující 20. divizi SS, v Litvě alespoň demontovali z popudu starosty města Remigijuse Šimašiuse památník vojákům Rudé armády ve Vilniusu, který tu stál šedesát let…, EU k tomu mlčí.

Na Ukrajině, která „míří do Evropy a NATO“, rovněž probíhá zavilá desovětizace. Kyjevským třídám Generála Vatutina (Генера́ла Вату́тіна) a Moskevská třída byla přiřknuta nová jména. Nyní se tak lze projet či projít po ulici Romana Šucheviče, kterážto ústí do ulice Stepana Bandery. Roman Šuchevič, jeden z velitelů teroristické organizace UPA – Ukrajinská povstalecká armáda, jež pozabíjela desítky tisíc Poláků a Židů, se narodil před 110 lety; 1. června 2017 sovětský generál Vatutin „zahynul“ podruhé. Ministr kultury Ukrajiny Jevgenij Niščuk potvrdil, že v rámci oslav výročí Šuchevičova narození, se jeho jménem, tedy Šucheviče, přejmenovává původní třída sovětského generála Vatutina. Generál Vatutin byl jedním z mála generálů, který unikl stalinské čistce.

Vatutin byl stratégem mnoha operací Rudé armády, která měla významný podíl na poražení nacistického Německa, na evropských bojištích pak podíl hlavní. Tento člověk, sovětský generál Vatutin, jehož zabili členové UPA, má být na nynější Ukrajině zapomenut. Připomínáme, že s ukrajinskými nacionalisty se střetli i příslušníci československé branné moci půl rok po mnichovském diktátu (ČSR zradily Velká Británie, Francie, Itálie, Německo, včetně Polska, které přistoupilo k anexi československých území Těšínska a Čadecka), kdy se Čechoslováci snažili bránit zbylá československá území po mnichovské zradě na Podkarpatské Rusi; P.R. byla součástí ČSR v letech 1919–1939, předtím patřila Podkarpatská Rus celá staletí Uherskému království. 15. března 1939 byla Podkarpatská Rus (Karpatsko) prohlášena nezávislou Karpatskou Ukrajinou. Den předtím se rozpadlo Československo, Slováci vyhlašují samostatný stát a „Karpátie“ padla do područí Maďarského království (pozn. Slováci i Maďaři patřili ve druhé světové válce k fašistickým státům. K maření československého vlivu na Podkarpatské Rusi v říjnu–listopadu 1938, jakož i k posilování slovenské nezávislosti, přispívali Poláci, představující v té době bojovný vojensko-diktátorský s fašisty sympatizující stát, který uzavřel s Adolfem Hitlerem smlouvu o neútočení v roce 1934. Od roku 1935 byl dle ústavy polský prezident odpovědný jen Bohu a dějinám!).


Volyňský masakr a v ČR nedistribuovaný film polského režiséra Wojciecha Smarzovského

Masové vraždění Poláků na Němci okupovaném území předválečného Polska se odehrálo ve Volyni. Toto území bylo od 18. století součástí Ruského impéria. Po první světové válce se západní Volyň vrátila Polsku, resp. druhé polské republice. V dřívější minulosti byla Volyň součástí Haličsko-volyňského knížectví, nástupnického státu Kyjevské Rusi. Je logické, že tu vzniklo silné separatistické ukrajinské hnutí (nenávidějící Poláky a Židy), jehož vykonavatelskou rukou se stala ukrajinská UPA (Banderovci). Po druhé světové válce se celá Volyň začlenila do sovětské Ukrajiny v rámci SSSR; od roku 1991 je Volyň součástí nezávislé Ukrajiny. Volyňský masakr – genocida na Polácích spáchaná ukrajinskou UPA i ukrajinským etnikem se odehrávala počátkem čtyřicátých let. Děsivou zprávu o tom podává polský film Volyň (Polsko, 2016, 150 min). Tento film zakázal promítat na současné Ukrajině momentální Porošenkův režim. Podotýkáme, že ukrajinští zfanatizovaní radikálové mordovali lidi i během dvoudenního masakru v Babím Jaru (1941): Bylo zabito na 33 tisíc Židů a několik desítek tisíc občanů SSSR. Oficiálně v roli katů vystupovali německé jednotky Einsatzgruppen, fakticky vraždili členové ukrajinských milicí, dále pak členové OUN – Organizace ukrajinských nacionalistů. Během války tu bylo zavražděno na 120 000 lidí.

Abychom vyhověli spravedlivosti, nutno vzpomenout na tragédie v Katyňském lese, Starobělském a Ostaškovském táboře, kdy sovětské NKVD nechalo roku 1940 pozabíjet polské zajatce (mezi nimi i polské důstojníky). Popraveno bylo na 20 000 lidí. V roce 2010 tehdejší prezident Ruské federace Dmitrij Medveděv jasně řekl, že exekuce v Katyni je zločinem Stalinova režimu. V roce 1990 jsme nicméně stejná slova slyšeli i od Michaila Gorbačova. Polský film Katyň režiséra Andrzeje Wajdy (Polsko, 2007, 117 min.) se v ČR pořídit oficiálně dá. Stojí od 99 Kč výše. V Bontonlandu je za 129 Kč. Jen na okraj, v polsko-sovětské válce (1919–1920) v polských táborech jako Szczypiorno, Obóz jeńców pod Strzałkowem, aj. zahynulo na 60 000 zajatých (polské zdroje uvádějí 16 000) vojáků Rudé armády.

Obsah filmu Volyň se nijak nesnoubí se současnou ukrajinskou vládní rétorikou a skutky; na Ukrajině se přejmenovávají ulice nejen Kyjeva jmény těch teroristů, kteří páchali mj. genocidu Poláků a Židů v neuvěřitelném rozměru a kteří ještě v padesátých letech řádili v poválečném SSSR. Bohužel to byli současní ukrajinští radikálové, kteří pomohli na výsluní dnešní ukrajinské vládní garnituře, která se zaštiťuje odkazy Bandery a Šucheviče. Aby absurdností nebylo málo, USA už stačily dát batalión Azov na seznam nebezpečných organizací nacistického typu, jako by se zapomnělo, kdo ještě nedávno hecoval násilný protistátní převrat v Kyjevě a na vlně násilí koho se ustavila současná ukrajinská vláda, s níž si euroatlantický prostor podává ruku. Fotografie „putinobijce a zavilého rusofoba“ europoslance za ČR Jaromíra Štětiny s logem Azova v ruce je na internetu k dispozici…

Je rozpaky budící fakt, když člověk vidí v televizi, jak se ukrajinský prezident, maje za zády zcela kontroverzní propagandu kořeny vrůstající do nacistické ideologie, objímá se slovenským prezidentem poté, co Ukrajincům byla přislíbena časově omezená víza do EU. Bude zajímavé sledovat ukrajinsko-polské vztahy, jak se budou dále vyvíjet. Poláci se odvděčili Ukrajincům za Volyňský masakr tzv. operací Visla. Jenže až teď vzniká politicky angažovaný snímek, který příliš nezapadá do integrační logiky EU. Libor Dvořák v Interview na ČT24 12. 7. 2017 hovořil dokonce o evropské „únavě Ukrajinou“ a o návratu Putina na výsluní evropské politiky! Dvořák dále řekl, že místo dotažených ekonomických reforem (zejména na Ukrajině) se jitří staré historické vášně. Film Volyň přinejmenším rozdmýchává vášně mezi Poláky a Ukrajinci. Proč nyní?

Mimochodem, polský film Volyň (Polsko, 2016, 150 min.) se v České republice nedistribuuje a na telefonát do společnosti Bontonland (bontonland.cz) bylo odpovězeno, že se film nedá ani objednat! Nyní, nechť si český čtenář dá do souvislosti bourání pomníků sovětským vojákům, kteří bojovali s nacisty a kteří nejsou primárně symbolem komunismu, ale boje s destruktivní kanibalskou ideologií provádějící eugenickou selekci na lidi a podlidi, která psychopatickým způsobem snila o eliminaci celých národů, která bazírovala na principu bezprostřední fyzické likvidace nehodných. Při této příležitosti je třeba upozornit na fakt, že Ukrajina i Bělorusko za dob SSSR měly garantovány nejen akademie věd v jejich národních jazycích, ale tyto subjekty SSSR byly samostatně zastoupeny v rámci diplomatických misí při OSN. Byli to Ukrajinci, kteří reprezentovali SSSR navenek v roli generálních tajemníků. Mezi nejslavnější z nich patřil Leonid Brežněv.


Novinka: NATO rukama „lesních bratří“ vraždí sovětské vojáky na Twitteru

Začíná epocha zpochybnění výsledků norimberského procesu? Jak je možné si jinak vysvětlit zhruba osmiminutový klip NATO, který organizace umístila na Twitter. NATO propaguje „lesní partyzány“, ve skutečnosti kolaboranty s nacisty, kteří se nyní glorifikují v tom smyslu, že jde o bojovníky za nezávislost Pobaltských republik Sovětského svazu. Snímek začíná rokem 1946. To, že „lesní bratři“ jsou regulérní analogií OUN a UPA, tedy teroristy, nezajímá ani Evropu, ani NATO. NATO ukazuje potírání a zabíjení vojáků Rudé armády. Jedná se o propagandu, která nejprve staví na roveň Stalina a Hitlera. Jako by tito dva byli válečnými spojenci.

Nakonec to povede ke konstatování, že Hitler nemohl udělat nic jiného než z důvodů vlastní bezpečnosti napadnout SSSR, že si za vše SSSR může sám. Jak píše ruský spisovatel Nikolaj Starikov, nezbývá než předpokládat, že tato logika vyústí ve spojení stalinského SSSR s „Putinovým“ Ruskem, proti němuž je třeba vést válku jménem lidstva. Povede zmíněná logika k zahájení války proti Ruské federaci nebo k morálnímu rozložení EU? Možná by stálo za to si znovu přečíst knihu filozofa Osvalda Spanglera Zánik západu (Untergang des Abendlandes). Ten současný Západ zřejmě nemůže existovat bez stálého vytahování kostlivců ze skříně a neustálého hledání vnějšího zloducha.

Prosakují zprávy o tom, že NATO v Evropě najímá rusky mluvící dobrovolníky, na nichž si cvičí invazi. Mezitím se točí takové filmy jako Okupace (Norsko / Francie / Švédsko, 2015–2017; 18 x 45 min) či pseudodokument World War Three: Inside The War Room z provenience BBC. Zůstává otázka – Komu to všechno prospívá. Ve prospěch koho váleční štváči opět bijí na bubny: Cui bono? Máme si už začít dělat zásoby? Možná proto je máslo teď v České republice tak drahé… Peníze nesmrdí, ani ty, které jsou vydělané na válce.


Trailer filmu Volyň zde

17 komentářů :

 1. "Po první světové válce SE západní Volyň vrátila Polsku, resp. druhé polské republice."
  Není pravda - po Velké válce spojenci přiřkli Rusku území podle Cursonovy linie. Polsko se Volyně zmocnilo v rozporu s dohodami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To sice ano, ale Polsko na dobu ca. 17 let přestoupilo Cursonovu linii (v rozporu s dohodami) až poté, co odrazilo útok rudoarmějců až u Varšavy (viz i příběh Tuchačevského a Stalina), kteří tu linii překročili jako první, aby Polsko porazili v sovětsko-polské válce.
   Měli Polákům, co oplácet ... (jak je již tradicí jejich staletých "láskyplných" vztahů).
   Válku sovět. Rusko tehdy prohrálo (r. 22), a Poláci zajali velké množství sovět. vojáků. Jejich osud byl stejně tak tragickým jako byl i těch polských za 2. světové. Jen těch Poláky pobitých sovět. zajatců (po té jejich válce) bylo mnohem více.
   Sovětský svaz po 2. světové svou západní hranici ustanovil přibližně podél té linie, a to v souladu s dohodami o poválečném uspořádání Evropy ...

   Smazat
  2. Poláci měli vždycky strach z odplaty,proto ty uměle vyvolané vášně i dnes.....na to mohou jen doplatit.....

   Smazat
 2. S autorem lze souhlasit až na to, že v případu Katyň zcela přebírá propagandu Josefa Goebbelse a potom by měl uvést, že podle toho pána II: světovou válku rozpoutali Poláci, když přepadli německý vysílač v Gliwitz !!! Pokud měl Goebbels pravdu v jednom tak musí mít pravdu i ve druhém případě ! Co se týká lživého prohlášení amerického agenta CIA Gorbačova jsou zbytečná slova a Medvěděv jako aktér kontrarevolučního puče v SSSR musí pomlouvat Stalina jehož roli jako vůdce proletariátu si připomíná čím dále více lidí !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to, že "...pokud měl Goebbels pravdu v jednom tak musí mít pravdu i ve druhém .." je totální pitomost - existence jednoho není podmínkou druhého. Gorbačov a Medveděv nejsou důvěryhodní - a to nejen pro výhrady ad hominem, ale hlavně s ohledem na na stav ruské společnosti v době jejich prohlášení (nadkritické pronikání západních služeb do bezpečnostních a řídících struktur státu).

   Smazat
  2. Re (00:03):
   Ano, dnešní ruští historici, kteří tu katyňskou událost v Rusku studují, zdůrazňují, že klíčová tvrzení o Stalinově vině (a podílu NKVD na ní) jsou opřena o falzifikáty (jakoby) dobových dokumentů. Publikovali i mnoho věcných a doložitelných námitek, které je zde zbytečné pitvat. Namítají, že ta katyňská "faktografie" byla pro sovět. archivy zfabrikována sovětskou "pátou" kolonou, která již zřejmě připravovala tamní převrat.
   Medvěděv se jen opírá o tatáž falza jako před ním i Gorbačov. Otázkou je jen to, zda-li vědomě nebo (jen) z hlouposti.
   Až již to ale bylo, jak chtělo, památka na povražděné polské zajatce by měla být uctívána s pietou, a hlavně!, neměla by být využívána jako politický klacek, který se dnešním militantům (a nejen těm polským) náramně hodí do ruky.

   Smazat
  3. Nakonec dost vypovídající fakt je, že Štrasburský soud pro lidská práva odmítl žaloby polské strany pro předložení důkazů, získaných z Ruska za Jelcina. Důvod? Byly z falšované. Ty se potom v Polsku ztratily.

   Smazat
 3. https://uloz.to/!KAN8kdEDE4UW/volyn-wolyn-hatred-2016-cz-tit-mkv

  OdpovědětSmazat
 4. K seriálu Okupace - ruská armáda okupuje Norsko na přání (!!!!) Evropské unie!

  OdpovědětSmazat
 5. Na Ukrajině poblíž Doněcku dnes v ranních hodinách boural tankobus s několika ruskými turisty. Nehoda si vyžádala tři lehká a jedno těžké zranění. Podle vojenského vyšetřování řidič tankobusu ztratil nad vozidlem kontrolu a převrátil jej na střechu. Vše nasvědčuje sabotáži.
  Nehoda se stala okolo 7 hodin ráno, asi 10 kilometrů od města Doněck. Tankobus s ruskými turisty zrovna mířil na vyhlídkovou jízdu po okolí Doněcku, když řidič nezvládl řízení a tankobus převrátil na střechu. Podle vyšetřovatelů se nejednalo o technickou závadu, ani o řidičovo pochybení, nýbrž o sabotáž, za kterou pravděpodobně stojí ukrajinská armáda.
  Na místo ihned dorazil vrtulník se záchranáři
  „Přiznáváme, že posádka tankobusu se skládala z ruských vojáků. Ani jeden z nich tam ale nebyl na příkaz Kremlu, všichni si zde užívali zaslouženou dovolenou. Pokud se prokáže sabotáž ze strany ukrajinské armády, budeme to chápat jako akt agrese,“ prohlásil mluvčí ruského Ministerstva pro zahraniční okupace Sergej Idiotov Kopulin.
  Nejde o první nehodu ruských turistů na Ukrajině. Zhruba před půl rokem poblíž Doněcku havaroval obrněný autobus s ruskými Specnaz, kteří mířili na dovolenou k Černému moři. Měsíc nato spadla u Luhansku ruská turistická stíhačka, pilot tehdy bohužel nehodu nepřežil.
  ==========================
  Vystavil David Ivan.

  OdpovědětSmazat
 6. Fašismus se do Evropy vrátil s podporou USA hned v 90. letech minulého století při rozbití Jugoslávie a podporou fašistického Chorvatska proti Srbsku. Tam se to hnědé ještě podařilo ukočírovat na úkor Srbska. USA objevili možnost využití nacionalistické karty (stejně jako s rozdělením Indiánů) a podpořili Německo, které nechal Gorbačov najivně sjednotit dodržíc sjednané úmluvy z Jalty. I při rozbití Československa kdy najednou jako obrodu podporovali vyzdvihování Tisa a luďáků na Slovensku. Protože však věděli, že by nevyhrála tato politika ani na Slovensku neudělalo se referendum ani na Slovensku k rozbití Československa. Jen se pár slovenských fašistů vydávalo za hlas národa. Pak to pokračovalo Pobaltím, které se otevřeně dnes hlásí k fašismu a podpoře Hitlera za války. Posledním je otevřená podpora nácků na Ukrajině, opěvováním Bendery a jeho zločinců a podpora ukřivděnosti a mindráků Poláků z Ruska, kterého byla značná část součástí Ruska jako my Rakouska. To se dnes u nás vydává za období div ne blaha a cudně se mlčí o doslova národní katastrofě po Bílé hoře, zničení České šlechty i stavů a měšťanů. Co vy na to historikové? Co vám říká tzv. manství a manská správa a rekatolizace? To bylo určitě období rozkvětu! Zvláště 30 letá válka, kdy byl jedině v Čechách hladomor. U nás prohlásit, že Rakousko bylo fuj se dnes pomalu nesmí, ale když Polák křičí, že stejného období je fuj na Rusko to je panečku jiné. A ještě malá připomínka. Povraždění Poláků (důstojníků) v Katyni byla jen slabá odveta za povraždění 80 000 Ruskýc rudoarmějských zajatců Poláky v Polsko-Ruské válce, kterou Poláci pěkně prosrali a zachraňovala je Francie, která nám měla za zlé, že Masarik nevstoupil do války na podporu Polska a dokonce nedovolil zbrojní transporty pře naše území.

  OdpovědětSmazat
 7. Slabomyslný blábol, plytké slinty o všem-ničem tupce+grafomana,
  který náročný a těžký text OsWalda SpEnglera určitě nečetl.
  ...Stalina a Hitlera. Jako by tito dva byli válečnými spojenci. ... byli, dost dlouho a na velmi solidní úrovni. ATD. ETC. USW.
  Dvořáku, díky za další "hromadu hnoje".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.novysmer.cz/index.php/historie/2890-qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq

   Smazat
 8. 13,15
  Slabomyslný bláboly po celým světě roznáší leda propaganta z Fuckingtownu,od těch USSÁCKEJ SVINÍ!!!!!
  Je pořteba ten podřadnej ksindl hladit do úplnýho vyhlazení!

  OdpovědětSmazat
 9. Souhlasím s 12.14, taková je historická pravda. Pobaltské státy, ale zejména Polsko a Chorvatsko tíhly k nacismu a dávno před 2. světovou válkou měly "nadstandardní vztahy" k Hitlerovi a 3. říši. Po jejich vzoru později též Maďarsko a Slovensko. V Itálii byl fašismus, což je trochu jiná zrůdnost.
  Soudové vzedmutí nacismu v Polsku a Pobaltí a též na Západní Ukrajině je jen návrat k podstatě velkopanského vědomí uvedených národů. Rozpad na Ukrajině je právě z tohoto rodu: Východ Ukrajiny je totiž antinacistický a tak to nějak nejde, jako nešlo Česko a Slovensko, Chorvatsko a Srbsko. Byl by omyl se domnívat, že se z Německa vytratil nacismus, jen se rozšířil, světe div se, do Izraele! To je realita. No a za pánaboha všech ostatních bohů se cítí samozřejmě Amíci, kteří po generace vraždili indiány, pak africké černochy, pak Evropany okupované Němci a pak Japonce a posléze kdekoho si ve Světě zamanou.

  OdpovědětSmazat
 10. K tomu jen dodat, ze SSSR bylo ve skutecnosti Velká Ukrajina, kde rusove byli jednou z hlavnich obeti... O to pikantnejsi nesmysl je, jak prazska kavarna opet podporuje Ukrajinu tedy byvale SSSR proti Rusum...

  Celemu tomu vladli Ukrajinští židé: Chruscev, Brezhnev, Andropov, Gorbachov. A predevsim pred valkou vladla Čeka a NKVD, Lazar Kaganovič a Berja a Geinrich Jagoda, kdezto treba Stalin byl jenom figurka s dost omezenou moci, dokud se jich kolem let 1936-1939 nezbavil, jenze po valce ho brzy odstranili a vratili se zpet k moci...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.