Reklama

neděle 16. července 2017

Koktejly molotova na klášter řeholnic (otevřený dopis prezidentu Ukrajiny, P. Porošenkovi)


16. 7. 2017
Vážený pane prezidente,
obracíme se na Vás s prosbou o pomoc a ochranu našeho monastýru ve Lvově-Brjuchoviči, protože životy sester jsou opakovaně v ohrožení!
Dne 13. 7. 2017 ve 23:30 došlo k útoku na náš monastýr. Neznámá skupina mužů hodila do oken koktejly molotova. V klášteře spalo 30 sester a 5 hostů. Jen Božím zázrakem nedošlo ke katastrofě a z kláštera se nestal hromadný hrob.


Podobný útok koktejly molotova na náš klášter jsme už zažily v nedávné době. Bylo to ve tři hodiny v noci. Sestry dodnes nesou následky na zdraví. Rovněž tehdy mohly všechny skončit udušením a uhořením a klášter v plamenech (viz https://youtu.be/GNs8Z8oow_w). Zločin nebyl řádně vyšetřen a žádný viník nebyl potrestán! To je důvodem, že se zločinecká akce opakovala.

Náš monastýr založil Metropolita A. Šeptický OSBM v roce 1925 a nazval ho Monastýr sv. proroka Eliáše. Před devíti lety se monastýr oddělil od jurisdikce dnes už zesnulého kard. Huzara. Důvodem bylo, že v knize „Besedy...“ (2006) zpochybnil nejzákladnější pravdy křesťanství, totiž Božství našeho Spasitele Ježíše Krista, panenství Bohorodičky, popřel věčnost pekla a schválil homosexuální aktivitu i okultismus (věštění).

Náš monastýr zůstal věrný pravověrnému učení, které představoval náš zakladatel, metropolita Andrej Šeptický OSBM.

Vzhledem k tomu, že útoky na klášter jsou opakované, máme vážné obavy o životy sester.

Pane prezidente, prosíme, abyste zasáhl, a tím zabránil masové tragédii.


Předem děkujeme

s. Magdaléna
představená monastýru

Lvov-Brjuchoviči, 14. 7. 2017

Kopie:
Poslancům Parlamentu Ukrajiny
Generálnímu prokurátorovi Ukrajiny
Ministru vnitra Ukrajiny
Řediteli Služby bezpečnosti Ukrajiny
Mezinárodním organizacím

15 komentářů :

 1. Ten koktejl je Finský název na mírotvorce soudruha Molotova,který byl v zájmu SSSR miláček všeholidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je známá informace, ale pravdou je, že jsou dorůstající generace co to neví... Mia

   Smazat
  2. Může mi ten génius na češtinu 10:50 vysvětlit, co to je "název na mírotvorce". Rád bych svůj rodný jazyk obohatil o novoty.

   Smazat
  3. Coco.e 10:50, vždyť ty jsi trouba a ani to netušíš! Dej si raději fofolu, čivavo.

   Smazat
 2. To je stejná pakáž jako v Oděse.

  OdpovědětSmazat
 3. To se obrátily na toho pravého, křížence obřezaného a odkojeného jedem parazitizmu. Je potřeba se v státě, který usiluje o vstup do EU a NATO, pořádně zajistit. Nejlépe vyzbrojit a okolí mimo úzkou přístupovou cestu zaminovat. Na kraj přístupové cesty ceduli nezvané střílíme ať se demokraticky každý rozhodne. To je ta demokracie po Ukrajinsku. Ukrajina motorna, zakryla mlyny odkryla žorna. Sláva Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 4. je jedno jestli se jedná o synagogu, modlitebnu jednoty Chelčického nebo ůstav vědeckého ateismu, násilí je třeba se vyhnout a vystříhat se od násilníků a myšlení jejich.

  OdpovědětSmazat
 5. Prokristapána - Koktejly Molotova.
  To je originální Čeština Tatára.

  OdpovědětSmazat
 6. Molotovov kokteil je zrejme Ukrajinská hádzaná,Ukrajinski národný šport a stakov pakážov susedíme.Do každého domu nie jeden migrant,ale jedno hasiace auto a striekačku alebo po prípade dva vzor.58 a jeden gulomet.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak jsem zase po delší době pročetl internetovou publicistiku a diskuze k článkům - jak novinky tak i NR. Články příšerné - publicistika už vaří z vody - omleté události, spekulace, vyfabulované zprávy, jako vždy doplněné vlastním názorem novináře, omleté komenty, emocionální jobovky( zejména novinky) sem tam mrtvej motorkář nebo utopenec. Ani nevím, jestli už vytáhli toho psa, který uvízl v liščí noře... a diskuze? Napříč diskuzním spektrem - hnus, hrůza, stupidity, kraviny, tlachání. Lidi, co se vytlachají na novinkách přelezou tlachat na NR - to jsou ti stejní, kteří mají potřebu tlachat. Už odpadá i Honolulu, i ten jeho blbý dvojník Horní Dolní - a to je co říci. Na novinkách je článek o životu nebezpečné osamělosti - a k tomu samozřejmě asi dvě stě diskuzních kokotin a štěků. Ti, kteří dřepí denně u počítače a vytlachávají se - ke každému článku nějaká krávovina a blbost - ti rozhodně osamělí nejsou. Ti si v tom libují. Všechno toto - je důkazem, že značná část české společnosti není normální. Protože kdo dokáže psát denně ty krávoviny na diskuzích, určitě normální není. Každému, kdo o tom přemítá, doporučuju si to všechno přečíst. Pečlivě a všechno. Rozhodně si přečtěte všechny diskuzní příspěvky, jestli to dokážete, a určitě mi dáte za pravdu. Češi už přestávají být normální. Na NR dokonce u posledních článků chybí příspěvek Petra Majevského, a to je co říci, protože ten jinak tlachá ke všemu. Že už by se byl vytlachal? Nebo už u toho zesnul? Nebo už taky došel k názoru, že je to všechno tak stupidní, že už není k tomu co tlachat? - K článku samozřejmě nemám nic, to ani nejde.Co je to Porošenko a ti parchanti kolem? Faktem je, že počet Ukrajinců pracujících u nás a lezoucích k nám, se proti minulu ztrojnásobil, tak o čem tlachat? Moc násilí tam nebude, když to všechno pouštějí ven makat, namísto aby to zahnali obnovovat zničené vlastní hospodářství. Kdo to obnoví - staří lidé, nebo malé děti? Ti jediní zůstávají ve zničené domovině, vesnice a malá města jsou vylidněná, opuštěná, do "nenáviděného" Ruska odtáhly miliony Ukrajinců - jak to, že je tam pouštějí? Statisíce jich odtáhly k nám, do Polska, Německa, různě. Z toho lze usoudit, že všechny podobné články jsou vyfabulované jen pro publikování, skutečnost je jiná. Tak je to dnes s celou publicistikou. Ne že se lidem přímo lže - ale všechno je zkreslené a vyfabulované, skutečnost je jiná. Nač to číst? Nač k tomu psát ty žvásty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tááááák, děkujeme i za tvoje vytlachání. Ulevilo se? Jestli ano, pak to mělo smysl.

   Smazat
  2. To máte pravdu.Na rozdíl od Vás se totiž
   neschovávám za anonymitu,kterou používáte
   ze strach o svou velectěnou osobu.Jinak
   sleduji,že Vy jste ještě větší tlachal a
   používáte více vebů než my tady.Kdo je
   tedy větší tlachal a posera než Vy?Známe
   dokonce jedno prohlášení,nevím už od
   koho.Pro hlupáka vše hloupé!Váš případ.
   Svou anonymitou zakrýváte,že v uvedených
   případech tlacháte několikrát.
   Petr Majevský

   Smazat
 8. Asi to byl vzkaz a msta LGBT majdanovců.

  OdpovědětSmazat
 9. Rodina Molotovovů by se měla název pro flašku s hořlavinou a zápalným hadrem patentovat. Netsačilo by říkat zápalná lahev? Dvě slova jako dvě slova. No ono to nezní tak honosně.

  OdpovědětSmazat
 10. Albánci na Kosovu vypálili a zničili většinu monastýru . Evropská unie a NATO nepomohly . Dokonce stáhly Českou hlídku aby v klidu zničili albánci kostel . Asi v Podujevu . Já být vel. stráže ,tak neprojdou ! !Zdar podd. Marcel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.