Reklama

úterý 18. července 2017

Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

18.7. 2017
Napsal/přeložil: mbi

Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

„Vývoj Bumerangu znamenal průlom do konstruktérského myšlení. Z pohledu technické dokonalosti lze říci, že se vlastně jedná o kosmickou techniku. Bumerang je kupříkladu vybaven pancéřovou ochranou horní polosféry. Řízen může být dálkově, takže se prakticky jedná o robot. Jsou na něm nainstalovány tak kvalitní systémy ochrany před vysoce přesnými zbraněmi, že je prakticky nezničitelný. Projektem Bumerang v podstatě tlačíme celý náš průmysl kupředu,“ uvedl Krasovickij pro magazín Izvestija.

„Pro transportér byl vyvinut nový motor. Jeho výrobce, Jaroslavský závod, díky němu vlastně uskutečnil opravdovou průmyslovou revoluci. Podobný motor dosud v Rusku nikdy neexistoval,“ pokračoval.

Bumerang může v porovnání s předchozí generací obrněných transportérů – strojem BTR-82A – řešit podstatně širší spektrum úkolů: má nový podvozek s vyšší světlou výškou, nové pancéřování i novou výzbroj. Jeho objednateli jsou jak ministerstvo obrany, tak i Národní garda RF a ministerstvo vnitra.

„Také BTR-82A má dnes schopnost současné plavby a střelby. V poslední době jsme na něm hodně zapracovali. Dostal jsem od ministerstva obrany zadání provést na BTR zhruba 80 vylepšení tak, jak jejich potřeba vyplynula z nasazení stroje v různých klimatických podmínkách. Například když transportér pluje po hladině, byl výhled z něj omezen výškou příďové vlny. Prodloužili jsme proto periskop a zvětšili štít plnící funkci vlnolamu. A takových úprav jsme provedli celou řadu. Co je ale hlavní, zvýšili jsme i jeho spolehlivost,“ konstatoval Krasovickij.

Podle jeho vyjádření nemá Bumerang žádné srovnatelné konkurenty. Technická řešení, která v něm byla uplatněna, jsou podle Krasovického zajímavější, pokrokovější a současně i levnější než u západních strojů obdobného určení – finského transportéru Patria AMV a amerického stroje Stryker.

Na dotaz týkající se termínu dokončení provozních testů Bumerangu Krasovickij uvedl, že firemní testy již přešly do konečné fáze.

„Těší nás, že náš nový transportér zakončoval Přehlídku vítězství. Jde ale o nový stroj a my i dnes pracujeme na jeho pancéřování, hmotnosti nebo výzbroji. Nechtěli bychom proto dnes říkat, jaká bude jeho konečná podoba. Momentálně probíhají testy na dvanácti strojích: jezdíme s nimi, střílíme, vystavujeme je horku i mrazu. Pracujeme na využití různých typů balistické ochrany,“ řekl Krasovickij.

„Máme sestaven postup testů a zkoušek – jen těch laboratorních je kolem 250: mrazící komory, prověřování odolnosti proti výbuchům, střelám různého typu, odolnost proti převrácení… A jen co dokončíme zkoušky, ihned bude zahájena výroba a dodávky armádě,“ doplnil.

Na vývoji Bumerangu se podílí více než 40 významných ruských firem. Hlavní objem prací na vzniku nového stroje a jeho testování však vykonává vojensko-technické centrum VPK. Vojensko-průmyslová společnost je součástí holdingu Bazovyj element, byla založena v roce 2006 a vyrábí kolová obrněná vozidla, zejména BTR a víceúčelový terénní obrněný automobil Tigr.
Zdroj: gurkhan.blogspot.cz
Foto: © Vitaly Kuzmin
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

25 komentářů :

 1. Je to sice hezké, ale bude to stačit na obranu,když proti Rusku jako za II. sv. války stojí nyní celá Evropa a také USA? Jeden takový model tady je taky a to je Izrael který stojí proti převaze Arabských států. Jenom že za Izraelem stojí USA a to za Ruskem nestojí. Jediná taktika kterou může Rusko použít je nenechat se vyprovokovat a počkat až se USA rozpadnou a pak prosadit mír na celém světě což zni dost utopicky, protože to se ještě nikomu nepodařilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko ako najväčšia krajina sveta, je dnes vďaka technologickej vojenskej vyspelosti, politickému vedeniu a iným reáliám NEPORAZITEĽNÉ, zvlášť s podporou a v úzkej spolupráci s obrovskou Čínou.

   Smazat
  2. Rusko je neporazitelné, pokud ho nezradí vlastní elity. Morálka a nyní již i technika je neporovnatelná se západem. Například za druhé sv. nějakého chlapíka, kterého nevzali na frontu a pracoval v týlu zajali (nějaký průzkumný německý oddíl dvou aut) a začali ho vyslýchat v nějaké stodole, tak popadl sekeru a namístě zabil velícího důstojníka, ostatní s hrůzou utekli, ale to mu nestačilo popadl granáty hodil je do korb aut a zabil i druhého důstojníka, který tam byl. Pak se vrátil na velitelství a tam se smáli "co jsi pil" a "teď tu o budulínkovi", ale když jim ukázal mapy, které vzal zabitým důstojníkům, tak jeli na místo a našli ty auta a spoustu zabitých Němců. Bojový trans je v Rusku známý, takovéhle věci jsou možné, například když spadl strom na dítě nějaké ženy, tak ten strom v emočně vypjaté situaci zvedla a pak s tím stromem nepohnuli ani tři chlapy. Západ z nás chce mít ustrašené ovce, nedejme se, jsou to otrokáři a jejich zbraní je strach.

   Ještě k druhé světové už pomalu leze ven, že zbytečné ztráty vojáků byli díky "záměrným" chybám elitářských generálů, Stalin už po tom šel a mělo se to vyšetřit, ale již to nestihl. Rusko tak přišlo o spoustu nadějných mladých kádrů.

   Ještě Rusko se poučilo, kdykoliv se Rusko začalo věnovat pouze sobě a nezasahovat do světového dění skončilo to útokem na Rusko. Proto teď Rusko ve vlastním zájmu pomáhá svět stabilizovat, který je díky západní otrokářské koncepci letadlo a nemůže z principu dosáhnout stability, může pouze zahynout a to se také stane. Otázka je jestli vezme lidstvo sebou nebo přeskupíme svět, kde to bude fungovat tak, že člověk bude člověku člověkem a na západ budeme vzpomínat jako na temnou skvrnu naší historie.

   Smazat
  3. Za Ruskom stoji boh a ten je bezkonkurencny spojenec :)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Ruský medvěd a čínský drak, když je naštveme, zatočí s USA, Evropou a námi tak, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!

   Smazat
  6. Proti rusku evropa nestojí.Západní země evropy žádný konflikt s ruskem nechtějí a už vůbec ne obyvatelé těchto zemí.To jsou jen kecy USA které se snaží NATO do konfliktu natlačit v domění,že bude bojova
   za ně.A východní státy už vůbec ne,naopak
   USA už zbyli jeddiní spojenci a to je Saudové a Izraelci.Proti spojení východní kloalice velmocí čína,rusko,Írán,Indie a další je to jen parta trapných šašků kteří
   jen provokují a na víc nemají.

   Smazat
 2. Celá Evropa?já osobně a asi nebudu sám podpořím Rusko(a asi většina rozumných Slovanů)takže s odporem v týlu zase neuspějí....

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyz se v 1943 vylodili usaci na Sicilii , byly dve moznosti. Bud jejich generalni stab chtel dobyt nedobytelnou, nepruchodnou Italii /I s pomoci partyzanu/opravdu , nebo proste chteli predstirat, /ze taky bojuji proti fasistum / ,II.frontu a podvest Stalina. Kdyz se zacalo hodne strilet zpet /Mt.Casino/ poslali tam polaky...Polska pitomost je nekonecna . Podobne jako v Ardenach a vsude , kde nepritel strili zpet, prchali v panice...
  Po valce se rozsirila fama ,ze nas Usaci , ha , ha osvobodi...Hodne "odbojary" vlastne idiotu tomu uverilo.
  Ponevadz by se zase strilelo zpet a hodne , jedine osvobozeni mohli cekat tak ve stylu Hirosimi ,atomovou bombou, coz presidet Truman mel rad a casto s tim vyhrozoval..To same se opakuje v Syrii a chteji aby jizni korejci umirali v boji proti severnim..
  Dnes stoji velke armady na ruskych hranicich kde opet usaku je velmi malo...

  OdpovědětSmazat
 4. Ušáci to je sám klam a podvod.Mají spočteno,že když dají velké peníze do vedení jakéhokoli resortu, tak udělají křiváky skohokoliv z nich.A zbylá většina jen čumí a má strach o ty drobné co dostali a panáčkuje před páníčkem.
  lada

  OdpovědětSmazat
 5. Opět hezká ukázka rusáckéké propagandy, opět oslavné ódy na jejich zbraně, jednu z minima věcí které Rusáci umí. Přitom před pár dny jste se tady všichni idioti mohli posrat vzteky, že Evropa chce vyvinout vlastní supermoderní stíhačku a tím prej chce válku.

  Jenom aby je ten "Bumerang" nepraštil do palice, stejně jako ty jejich užitečné idioty, rusáckou pátou kolonu a bolševické pohrobky tady v diskusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Filcka přisátá k americký prdeli tu opět perlí. Každému tu nadává, přitom blahem uchcává.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Smazat
  2. Ano, jen bych si dovolil Váš duchaplný projev trochu poopravit. jíž se článek týká, je to minimum, co Rusové umí, na rozdíl od Vás a Vám podobným jednoduchým ( hloupým) Čechákům.

   Smazat
  3. Je to chronický hňup.

   Smazat
  4. Dovolím si protestovat.Není to chronický
   hňup,jak ho nazýváte.Je to jen placený provokatér.Musí tak psát,jinak by nedostal
   své jidášské peníze.Nic o tom stroji neví,
   ale už je přesvědčen o jeho nezpůsobilosti.
   Bude to ten stejný,co považuje ten ruský
   letadlový křižník za šrot a úplně nové lodě USA,které nejsou schopny se pohybovat svou
   vlastní silou,za technický zázrak.Takovým
   způsobem posuzuje něco,čemu nerozumí.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Nechte maličké přijíti ke mně.

   Smazat
 6. 7:08
  Už seš zase zlitej ty havlobanderovskej bezmozku???!!!
  Chytni JandoPutnovo pero a Matej dělat to,co ti jde nejlíp,ussackej hulibrku!!!!!:-DDD

  OdpovědětSmazat
 7. Ten Bumerang je moc prima, ale: Kolik má USA Strikerů u řadových jednotek, koli mají Finové u řadových jednotek svých "novinek"? Rusko zatím má u jednotek BTR 82A a starší typy... ale Bumerang snad teprve nabíhá nultá výrobní série... Až jich bude u jednotek tisíc, pak beru...

  OdpovědětSmazat
 8. 13,59
  Ty bereš,to o tobě víme,ty eurohovnotná ussácká pologramotná imitace člověka!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.16 Jak mohl do vaší tělesné schránky dát váš JAHVE duši bez rozumu... asi měl při vašem početí škodolibý den.

   Smazat
 9. 14,43
  A ty seš geneticky upravenej nedodělek matky přírody,takže halt die klape!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Internet by se měl jmenovat zrcadlo.Je mi jasné,že ti co diskutují jsou určitý vzorek,ala stejně,tolik sprostých a zlých hlupáků mezi námi,to je hrozné.Nechápu to upozornění o mazání,já bych smazal skoro všechno.Oldo.

  OdpovědětSmazat
 11. Bumerang potrvzuje obrovský technologický potenciál RF stejně jako ten ekonomický, který díky přímé produkci a prodeji dramaticky snižuje výsledné ceny produkce a činí ji tak dostupnější doma, s patřičnou marží navíc pak výnosnější při exportu. Je to velmi odlišný obrázek od toho, který pochází zpoza Atlantiku...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.