Reklama

.

.

středa 12. července 2017

Krásný vzhled - je na ten boží svět!


Zdeněk Hrabica
12. 7. 2017
Papaláši s rozesmátou tváří nás nepřestajně přesvědčují, že žijeme stále lépe, že dosahujeme ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi stálé nižšího stupně nezaměstnanosti, míra zisku prý u nás neustále stoupá a pro určitou skupinu obyvatelstva se zvyšuje i její koupěschopnost. V radosti a v úprku za ještě zářivější vidinou vyrazí letos, za humna v čase parného i deštivého léta, z deseti miliónového národa až miliónů šest.


Pamatuji, když jeden poslanec ODS, s dlouhým celoživotním polistopadovým angažmá v poslanecké sněmovně i jako studijní rychlokvaška z plzeňské právnické fakulty, přišel do pobočky České spořitelny, v rakouských rukách, v pražské Vodičkově ulici, uložit si kufr peněz v české měně.

V „diskrétním pásmu“ kampeličky vyvolal bouřlivý posměch spořitelů, snad trochu ze závisti, snad z nepochopení demokratických pravidel o zasloužené odměně za vykonanou práci.

Podle mého se však mohl podivnému ohlasu zcela vyhnout. Ale dejme tomu, že chtěl dát najevo, jak se odkojený v dizidentském rodičovském prostředí bylo možno posunout o slepičí krok dál, a předběhnout všechny minulé Jakeše, Štrougaly, Hoffmanny, Chňoupky, Korčáky, Bilaky...Těch bylo!

Týdeník Mladý svět věnoval jejich vilám a chalupám, movitému majetku, dokonce své zvláštní hlubotiskové číslo. Snad, aby ještě více prstem ukázal, kolik si komunistická „věrchuška“ na nás všech dohromady nahrabala. Ne-li, hospodsky řečeno, nakradla.

Mnohem milosrdněji se však média zachovala a dosud distingovaně chová ke všem, kteří hned po 17.listopadu 1989 vzali nohy do zaječích, ostentativně vystoupili z KSČ – jako například Čalfa, Dlouhý, Telička, Junek, konečně ve sféře ducha - i Štětina, i Kučera, i Komárek, jr. - ó budiš blahořečeny zástupy – které se zasloužily o náš současný, stále lepší a různobarevný současný život.

Ani jsme tehdy – poněkud neprozíravě - tušili, že neviditelná ruka trhu dá vyrůst na české hroudě takovým oligarchistickým gigantům – jako Kelnerovi, Koženému, Krejčířovi, Bakalovi, nakonec i Babišovi.

Co bylo ukradeno – musí být vráceno!

To pozvedlo nakonec i sebevědomí Václava Havla a Karla Schwarzenberga. Jako málokdo, byli opravdovými prognostiky. Bez prognostického ústavu.

Silou myšlenky a činu vítězili zcizeným citátem Mahátmá Gándhiho a snad i z bible, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

Dohromady se jejich smýšlení a touhy od počátku smísily s politikou; stačil k tomu i jejich „kamarádšoft“ s Marlen A. a vytvořila se symbióza bohatství a bídy, spravedlnosti a zločinu.

Vláda neviditelné ruky trhu plíživě překročila hranice české zahrádky a dneska zčista jasna již žijeme v rozlehlém hájemství peněz a zlata.

I když se hádáme o to, zda jsou „landšmíd“ nebo „rybí prsty“ ve svém složení stejné v Česku jako v Německu. To by v tom byl čert, aby tomu tak nebylo.

Baletní herec, chovatel koní, působící od roku 1964 ve Vídni, „Mirek“ ze Starců na chmelu, Miloš Welde Zavadil mi vyprávěl, jakých se mu dostalo po majetkovém převratu z rodné země nabídek, dokonce jedna lukrativní, k okamžité koupi Babiččina údolí. U něho však nabídka narazila na vlastenectví, v jiných případech při rozprodeji Československa - podobné nabídky vítězily.

Bez peněz do hospody nelez. Karlštejn zůstal českým.

O tom nám všem, ani mocenským nýmantům, kteří nám vládli a museli odejít ze scény, pokud se nepřevlékli a nepřebarvili, odmítli krást a loupit, ani nesnilo.

Jenom to zlaté tele se nám, ani jim, ještě nezjevilo.

Ale naděje umírá vždycky poslední.
Buďme trpěliví, ten čas určitě přijde.

Čas nový vždy chce nové činy.

Dneska se už i čtvrtinka másla dostane – kdysi za osm, teď za bratru šedesát korun českých.

22 komentářů :

 1. Tak trpěliví určitě ne nejvyšší čas zatáhnout za záchranou brzdu.

  OdpovědětVymazat
 2. Proboha, kdy už nás přestane pan Hrabica oblažovat svými hrubkami?
  Když už použije slova z naší hymny, tak je to "krásný hled" /jako pohled/, ne vzhled.
  Budiš je minerální voda ze Slovenska, což asi nemyslel. Takže: budiž! - jako Budiž světlo!
  Už je to trapné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:13
   Proboha..., že nás neustále "oblažuješ" svými pravopisnými výkřiky, ti nepřipadá trapné, učitelskej? Vem si červenou, zaškrtej si v článku chyby a oznámkuj si to. Třeba se ti uleví...
   J.C.

   Vymazat
  2. 22:13 Hale vykašli jse na to.

   Vymazat
  3. 22:13-máte pravdu, světlo šíří ale pan Hrabica, ne Vy! Vám zbývá příštipkařit. Budiž světlo i Vám, v což nedoufám.

   Vymazat
  4. Pro 22:13: Zajisté se pokusíte obden vypotit příspěvek s dostatkem věcného obsahu natolik působivý, jako pan Hrabica. Ovšem zcela nekritizovatelně bezchybný. Těším se náramně.

   Vymazat
 3. Pane Hrabico...Nevím jak to napsat. Myslím, že ode mne máte za tenhle článek opět palec nahoru. Jsem bývalý voják a jaksi finančně i ,,společensky" jsem žil v trochu jiných ,,dimenzích". Teď v civilu, byť bych nemusel, jsem pracoval jako lesní dělník. Krmil krávy, dělal pošťáka a teď zahradníka. Takže vím jak se žije obyčejným lidem. Ať jdou všichni ti paraziti typu Marka Bendy a jemu podobných do ...

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
 4. Téměř všichni ti, kteří měli díky členství v KSČ vyšší funkce v jakémkoli oboru, byli po převratu díky vhodné pro nich privatizaci velmi spokojeni. Čalfa jako federální premiér věděl dobře, jak to s pomocí V. Klause a prognostikům nachystat. Autor furt vzpomíná na časy, které jsou neodvratně pryč. Mladé už to nezajímá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:17
   Mladé to začne zajímat až zjistí, jak jim tihle domůkrati lhali.
   J.C.

   Vymazat
  2. Oprava: domůkradi

   Vymazat
 5. Ano, mámo to štěstí, že žijeme v krásném světě, máme se čím dál tím lépe, nezaměstnanost je nulová, reálné mzdy rostou atd.
  A vy, bolševičtí škarohlídi a frustráti se soudruhem Hrabicou v čele, se z tohoto faktu zlostí třeba poserte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:31 tak to vidíš možná ty, možná si to namlouváš, možná máš ubohé životní hodnoty, pravděpodobně budeš i nevychovaný, nevzdělaný sobec, ke všemu ve vleku reklamy a propagandy. Jinak bys' se těžko projevil tak trapně

   Vymazat
  2. Oslovení"bolševici", používá jen člověk hloupý a nevzdělaný. ostatně ve zbylé textu je ti vidět velmi dobře. Nezaměstnaných je více, než se uvádí. A to z několika důvodů. Směrnice EU při počtech nezaměstnaných používají termín nezaměstnaný jen u lidí do jednoho roku bez práce. Déle nezaměstnaní této kolonky vypadávají. Je také mnoho lidí zaměstnaných jen na oko nebo podnikatelů bez příjmů. Ale asi je to jedno. Pro devadesát procent lidí to zde není ráj na zemi. Opět se lže, krade a podvádí. A to v míře větší než za socdemo. Jen horních deset procent se má jako prasata v žitě. Ale i tak, jak zaznělo ve filmu Vrchní, prchni, půjdou na porážku.

   Vymazat
  3. oprava: žijící

   Vymazat
  4. 4:55 Pravda! Přesnější je Čecháčkové - tedy malý, bezvýznamný segment lidí žijících celý život na jednom místě, dříve často v jedné, nenáviděné práci, s nejlepším přítelem alkoholem, zhoršujícím se duševním i tělesným zdravím, kondicí, bez perspektivy, prostě jen žijí ze vzpomínek na "lepší minulost", protože na jakékoli změny jsou staří už od mládí. A problém je, že pokud je všechny vystřílíte, v další generaci se objeví opět. A je úplně jedno, jestli vyznávají islám, křesťansví, nebo becherovku. Ale stačilo by vyměnit uprchlíky za všechny naše bolševiky (veřejné i skryté), a to kus za kus. Na Sahaře je pro rudochy místa dost a u přistěhovalců je aspoň nějaká naděje na užitek. Závistivá, neschopná a ubohá husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání, která stejně nebudou retroaktivní, anebo registračních pokladen. Případně i Putinovy sovětské "humanitární" pomoci. Zloděj vždycky křičí: "Chyťte zloděje !!!" Anebo píše petice a podává trestní oznámení. Řešení na konci příspěvku. Komunistický manifest škromachů, ransdorfů, falmerů, žantovských, bartošů, matějků, švihlíků, krejčíků, kellerů, falbrů, foldynů, velebů, uhlů, dienstbierů, marxových, šabatových, konečných, křečků, paroubků, stropnických, vyvadilů, rychetských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne na úkor těch produktivních, včetně alimentů. Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Vymazat
  5. 16:27
   Tebe by to chtelo vymenit za mrtvolu

   Vymazat
 6. Karlštejn zůstal český, aby se mohl v restitucích vrátit církevnímu landsmanšaftu.

  OdpovědětVymazat
 7. Českého neni nic. Většinu podniků vlastní zahraniční vlastníci, ty Čeští mají sídlo na Bahamách.Když sečtete státní a soukromé dluhy občanů tak vám ze státního majetku nezůstane nic. Banky jsou cizí a nedají se obrat.

  OdpovědětVymazat
 8. 10:36 Skvělé! Tolik koncentrované, až neuvěřitelné nenávisti k obyčejnému životu obyčejných lidí, kterým jsou naloženy všechny myslitelné špatné vlastnosti a slabosti, je zapotřebí tisknout a opakovat, abychom si za dne na den připomínali, jaké morální zrůdy, jakou duchovní a vzdělanostní úroveň, plodí současný predátorský a prolhaný systém. Je dobře, že Nová republika takové projevy umožňuje. Vidět a vědět to, znamená vzdorovat. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrabico, ten havlosystem vyrobili cechacci
   A bude hur

   Vymazat
 9. Já bych, pane Hrabico, s tím porovnáváním cen za socíku a dnes brzdil. Aniž bych se do detailu zabýval makroekonomickými údaji, odhaduji míru inflace za oněch cca 30 roků na tisíc procent. Pokud by jsme to vzali za své, bylo by vámi zmiňovaných osm korun dnes osmdesát. A tolik zatím máslo nestojí. Sousta věcí je dnes relativně levnější, než tenkrát. Druhou stranou této mince je kvalita. Tenkrát neexistovalo systémové okrádání zákazníka. Existovaly oborové normy, kde tyto určovaly podíl masa v párcích i třeba kolik vypnutí a zapnutí musí vydržet vypínač. Vedení podniků nebylo nikterak finančně zainteresované na tom, když by třeba maso v párcích nahradilo moukou. Leda by se jim "ušetřené" maso podařilo pokoutně prodat. Tím by ovšem vstoupilo na velmi tenký led, protože za "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví" byly druhé nejtěžší tresty, hned za hrdelními zločiny. Zkrátka, pokud mělo být v buřtech 50% masa, pokud neslhal lidský faktor, skutečně v nich 50% bylo.
  Jiná stránka je bydlení, které se dnes stalo nejdražší položkou běžné rodiny. Před rokem 89 jsem za nájem + energie + vodu + služby platil cca čtvrtinu MÉHO platu. Dnes za to samé platím téměř 50% společného příjmu manželů. A není z toho úniku. Nedá se na tom téměř ušetřit. Bydlet někde musíme, mrznout v zimě se nám nechce a žárovky jsem už všechny vyměnil.
  Tak že, pokud bych něco porovnával dnešek se stavem před sametem, spíš bych se zaměřil na kvalitu a sociální jistoty, protože právě ty nám odkrajují salámovou metodou kolečko po kolečku,od vlády k vládě.

  OdpovědětVymazat
 10. Hrabica a jini prestat kvicet a zmuzit se
  Vlada ktera se nestara o lid musi byt svrzena
  To cesi nevi?

  OdpovědětVymazat