Reklama

.

.

úterý 4. července 2017

Kyjev je v šoku: Tranzit Severním proudem je dvakrát levnější než ukrajinský


4. 7. 2017       zdroj
Nehledě na skutečnost, že Ukrajina hrozí plynovodu Severní proud 2 značným odporem Západu, jeho investoři jsou naladěni velmi optimisticky. Například nedávno hlava Gazpromu Alexej Miller mluvil o tom, jak výhodný nový projekt bude.


Podle Millera vyjdou dodávky plynu prostřednictvím Severního proudu 2 dvakrát levněji, než přes plynovodní systém na Ukrajině. Toto vyslovil během výroční valné hromady akcionářů.

Připomeňme si, že Severní proud 2 povede po dnu Baltského moře z Ruska do Německa. Přičemž průtoková kapacita bude činit 27,5 miliard krychlových metrů ročně na každou z obou větví.

Předpokládá se, že výstavba nového plynovodu začne v roce 2018 a že v roce 2019 bude moci Rusko potrubím Severního proudu 2 dodávat plyn do Evropy. Zároveň bude ukončena smlouva o tranzitu plynu přes Ukrajinu.

Kyjev těžce nese budoucí ztrátu dvou miliard dolarů ročně, které dostává za tranzit plynu, a vyzývá Západ, aby čelil výstavbě nového plynovodu pomocí sankcí. Pokud jde o Evropu, která sama má zájem na odebírání ruského plynu, je nepravděpodobné, že by působila k vlastní škodě. Zdá se, že v této situaci nebude Ukrajina schopna dosáhnout požadovaného a bude nucena se smířit s tím, že výstavba plynovodu se bude konat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Už aby byly obě roury North streamu v plném provozu. A chazarsko-neobanderonacistická Ukrajina může začít konečně pracovat, místo intrikovat a vraždit vlastní lidi jenom proto, že odmítají mluvit a psát banderovským argotem, ale dávají přednost v místě tradiční ruštině... A to kdysi byla Ukrajina obilnicí Evropy... Ale to chce tvrdě pracovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Ukrajinská zlodějská společnost NAVRTOGAZ Tymošenko tímto končí.

   Vymazat
 2. Už aby to bylo hotové a nácky litovat nebudu.

  OdpovědětVymazat
 3. Fašistickým idiotům se podařilo zabít slepici která jim snášela zlatá vejce a chtěli by to hodit na krk Putinovi. Větší debilitu těžko najdeš. Hurá, Ukrajina nade vše, i nad zdravý rozum, hlavně že jsme na jejich straně a ještě je podporujeme i zbraněmi. Těžko uvěřit tomu, kam jsme se to pod velením USA dostali. Kdyby se probudili naši předkové, kteří proti fašismu bojovali, ti by nás asi hnali.

  OdpovědětVymazat
 4. Jen aby naši politici pochopili, že spolupráce s Ruskem je v našem zájmu, stejně tak jako spolupráce s EU, a ne přátelení se a poklonkování USA. Rusko své spojence neopouští ,USA je klidně bombardují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko spojence neopouští? Asi jste zapomněl na Srbsko nebo Kaddáfího ?????

   Vymazat
  2. Možná by se dohotovovat neměl...

   Vymazat
  3. Tak neřekl bych že Kadafi byl ruský spojenec, určitě se více bratřil se Sarkozym a Obamou než s Ruskem a to se mu i stalo osudným! A Jugoslávie to bylo Rusko samo ve velkém srabu.

   Vymazat
  4. 8:59 máte na mysli Jelcinovo Rusko v americkém područí? Tak to je asi minulost. Kaddáfí se začal přiklánět k francii a západu a taky na to dojel.

   Vymazat
  5. Jelcin byl hňup který vyhovoval západu . Báťuška Putin to je jiné těso . Američané se spojí s čertem ďáblem jen aby dosáhli svého . My pouze přitakáváme jako za Brežněva . Běda jak má někdo jiný názor jak EU a USA . Marcel

   Vymazat
  6. Kadáfí bohužel nic nevěděl o Mnichovské dohodě, měl se více učit. Pokud by ji znal, věděl by, že jak Francie, tak i Británie své spřátelené státy hází přes palubu a sledují jen a jen své cíle. A naši politici jim za to líbají jejich zadky.

   Vymazat
 5. CCCP provedl vlnu tzv. revolucí v zemích Waršavské smlouvy a zapříčil její rozpad. Zradil tyto země i myšlenku socialismu. Zradil také Srbsko, když ho nechal vybombardovat. A Libye? Zrada jako na běžícím pásu. Kdyby mi nějaký Ruský představitel řekl dobré ráno, tak bych si vzal pyžamo a šel bych spát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš dobrou pamněť CCCP už se ani ve školách neučí.Ale nejde mi do souvislosti co dneska s tím.Ano když se bombardovalo Srbsko to už CCCP neexistovalo,ale ještě nebyl V.V.Putin u vesla. To je jen ukázka jak by to snáma vypadalo,kdyby se RF nezbrchala,to by se neokounům bořil svět.A rostli by takoví pičusi jako ty.

   Vymazat
  2. 10:19
   hloupy placeny provokatere...
   a Mnichovska smlouva, kde se angazovala Anglie spolu s Francii pri nasem prodeji Hitlerovi ti nic nerika? Vem si pyzamo a jdi spat....navzdy :) :) :)

   Vymazat
  3. Hele. Kdo je tady pičus je přece jasný. Jenom říkám, že Rusko nemá spojence, ale jen svoje zájmy a když se změní zájmy, tak končí i spojenectví. Zároveň si myslím, že spojenectví nemůže být otázkou jen jednoho muže, v tomto případě Putina a když skončí a místo něj tam bude Voloďa Lavrentič, tak skončí i spojenectví. Mají to v tom Rusku nějak divně po východnu nastavený.

   Vymazat
  4. 10:31 To snad není možný! Ještě nebylo dvanáct a ty jsi už pod chlastal!! Kde jsi četl, že jsem napsal, že nás Francie nezradila?? To mi ukaž!

   Vymazat
  5. Prozil jsem mezi nimi 4 roky a cely byvaly CCOP mam procestovany od zapadu k vychodu a od severu na jih
   .Prez to, ze jsou to take slovane maji na prosto odlisnou mentalitu od te nasi.Aby jste je pochopili,my site s nimi nejaky case zit a pote je muzete kritizovat jak je libo.franz1449.

   Vymazat
  6. To 9:50 - Zalez a už více neopruzuj!
   Rudá záře nad Kladnem

   Vymazat
  7. 11:44 ????? Nějakou myšlenku tam nemáš????

   Vymazat
  8. 9:50
   Dopřávej si spánku a vlhkých snů dál Blbe!
   Václav

   Vymazat
  9. Někteří omezenci tady nepostřehli, že možnosti politiky jsou dány mocenskými poměry, mimo jiné zbraně, ekonomika, vnitřní poměry… Dovolím si ovšem tvrdit, že politika a mocenské pozice porevolučního ruského státu byly pro český i slovenský národ příznivější, než západu. To, že se jedná o méně rozvinutý region, je věc historického vývoje. I dnes jsem přesvědčen, že politika i zájmy Ruské federace jsou nám z pragmatických a nakonec i přirozeně lidských důvodů bližší. Jen si vidět dál, než na špičku vlastního nosu…

   Vymazat
  10. Co jsi tam v Rusku pohledaval, patolizale, korouhvicko

   Vymazat
  11. 1:08 Vám pragmatická úvaha působí obtíž? V praktickém životě jak?

   Vymazat
 6. Pro 11,14. To je tím, že je nikdy neovládal žádný stát. Já znám Rusko velmi dobře a dlouho, procestoval jsem ho také a mám tam příbuzné. Také jsem dříve psal, že je nutné poznat jejich duši a pak jím můžete rozumět a to ne každý. Musí to být člověk pro kterého mamon není tím nejdůležitějším.

  OdpovědětVymazat
 7. Dokonce Finové prohlásili že to bude vadit tuleňům.A Finové mají pravdu,protože tuleň popluje kolem trubek a bude z toho trubka a začalo by se mu říkat tuleň trubkáč,to přece ochránci a zelení nemohou dopustit.Závěrem? Dříve se říkalo vojákům zelenenej mozek.Navrhněte jak říkat našim zeleným,hnědý mozek ,Finskej je jasnej????

  OdpovědětVymazat
 8. Jinak internetoví trollové řádí ,plivaj,nadavají ale nic neříkají ,jen klovou,smrdí,blejí.Není co moc komentovat protože co řekne Kyjev je vždy na Chocholouška a tudiš trollovské internetové hulvátiny jsou pasé.Takže trollové blejte!!!!a poserte se.

  OdpovědětVymazat
 9. Ten hloupý anonym popisuje praktiky USA a snaží
  se to převrátit na Rusko.Evidentně je za blbosti placen.Jinak by to nemohl napsat.A když jsme u
  toho Srbska.Srbsko upřednostní EU před Ruskem.
  Půjde stejně jako hloupí Češi za těmi,kteří je
  zradili a v Srbsku zabíjeli civilisty letadly z
  NATO a tudíž také EU.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majevský 16:57, rád bych věděl,jak dalece mají srbští politici, při velikosti státu, poloze, vnitropolitických poměrech a za dané finanční situace na vybranou. Možná, že si nedovolí zlobit víc než Orbán. Mysli trochu

   Vymazat
  2. Maji na vybranou, bud otroctvi nebo ne

   Vymazat
  3. 11:10 na rozdíl od nás naprostých vystrašenců, Rusové mají v sobě vlastenectví. To se nenaučíš, s tím se rodíš. Je pravdou, že díky tomu jací jsme, takový malý národ přežil všechny nájezdy od severu, ze západu, z jihu a nakonec i z toho CCCP v r. 68. Vždyť ta invaze v 68 byla hlavně na popud toho šmejda s kozí bradkou Ulbrichta. Ten tak provokoval Brežněva, že sem vlítli všichni, nejen Rusové. Svět se změnil a teď nám hrozí zase "kolečko", že sem může kdykoliv přijít zase "západ", tj. Němčouři a žabožrouti, a když to nepomůže tak pomůže Usák, aby nám to tady zase rozbombardoval jako ke konci 2. světový. Proto bysme měli v rozhodný chvíli držet spolu a politiky pořádně prohnat, aby dělali totéž. Jinak nám fakt hrozí totální zkáza. Tak neblbněte,nehádejte se o krávovinách a pozorně sledujte, co se děje. V pravý čas vyrazíme!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 10. 1:13 Myslíte tedy, že mají západ poslat k šípku a nechat si nadělit další nálož letecké munice?

  OdpovědětVymazat