Reklama

čtvrtek 27. července 2017

Lékařskou péči využívají v DLR desítky pacientů z Ukrajiny, kteří trpí nádorovým onemocněním


27. 7. 2017      zdroj (kráceno)
26 obyvatel Kyjevem kontrolované části bývalé Doněcké oblasti absolvovalo cyklus léčby v Rebublikovém onkologickém centru Bondarja v Doněcku. 26. července to oznámil hlavní lékař zařízení, profesor MUDr. Igor Sedakov.


"Podle stavu k 25. červenci je v pořadníku humanitárního programu pro sjednocení lidu Donbasu v oblasti "chemoterapie u onkologických onemocnění dospělých" 44 osob z Kyjevem kontrolovaného území Doněcké oblasti", řekl Sedakov. "26 pacientů již absolvovalo chemoterapii, sedm z nich bylo hospitalizováno pro absolvování opakované léčby", dodal.

Hlavní lékař nemocnice zdůraznil, že k dnešku provádí jejich zařízení takové druhy léčby, které nejsou v současné době dostupné na žádné z onkologických klinik na Ukrajině. Kromě toho je centrum vybaveno moderním zařízením pro odhalování a léčbu rakoviny, jsou tam také odborníci, kteří mají dlouholeté zkušenosti v její léčbě. Právě proto se podle Sedakova jejich zdravotnické zařízení těší vysokému respektu mezi pacienty z území, kontrolovaných Kyjevem.

Připomeňme si, že 17.února 2017 Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnický schválili program pro sjednocení lidu Donbasu. Hlavním cílem je podpora sociálně nezajištěných obyvatel. V kategorii zdravotnictví je předpokládáno sedm druhů lékařské péče, včetně porodnictví, chemoterapie, kloubních náhrad. Ke 24. červenci obdrželo již 84 pacientů z části Doněcké oblasti, kontrolované ukrajinskými orgány, lékařské služby v DLR v rámci programu pomoci krajanům.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

1 komentář :

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.