Reklama

.

.

středa 12. července 2017

Moldavský prezident: Nebudeme potravou pro děla v boji proti Rusku

Igor Dodon, moldavský prezident


- rp -
12.7.2017   PrvníZprávy

„Moldavsko nebude protiruské ani protizápadní, to víte, pro někoho ale ano,“ dodal prezident Moldavska.
„Pokud se někdo pokusí použít Moldavsko jako potravu pro děla v boji proti Rusku, mám na mysli NATO, a my můžeme vidět to, čeho chtějí dosáhnout v této oblasti, vidíme, bohužel na příkladu Ukrajiny, tak takový scénář odmítáme," pokračoval v rozhovoru Igor Dodon na Belarus 1.

Dodon také řekl, že dohoda o přidružení s EU nepřinesla slibované ekonomické výsledky.

„V Moldávii nevidím žádné výsledky. To vše by mělo být přezkoumáno. Je to všechno otevřeně a upřímně jsem to řekl v Bruselu, když jsme se setkali v únoru s vedoucími Evropské komise a Evropské unií. Řekl jsem, že budu hájit národní zájmy. Pokud nejste ochotní změnit něco v přístupu k Moldavsku, tak lidé si rozhodnutí udělají sami a vše se zruší,“ upozornil moldavský prezident.

Moldavský prezident Igor Dodon nevyloučil možnost, že jeho země se v určité fázi stane členem Euroasijského ekonomického svazu (ESAE).

„Učinili jsme první krok podpisem memoranda o spolupráci s ESAE na začátku dubna. Toto memorandum není v rozporu s jinými dohodami uzavřenými vládou Moldavska. Druhým krokem je žádosti o udělení statusu pozorovatele, která byla podána v dubnu a v říjnu v Biškeku (bývalé Frunze) v Kyrgyzstánu, který v roce 2017 předsedá ESAE, na schůzce hlav ESAE bude rozhodnuto o přijetí Moldavska,“ uvedl Igor Dodon na TV Belarus 1.

Dodal také, že by bylo správné, aby se lidé rozhodli sami o přistoupení Moldavska k ESAE. K tomu, chce Igor Dodon uspořádat referendum.

„Staneme se členy ESAE? Já to nevylučuji. Myslím, že pro Moldávii by to bylo správné, ale to rozhodnou lidi, uspořádáme referendum v pravý čas,“ dodal Dodon.

Zakládajícími členy Euroasijského ekonomického svazu (ESAE) z roku 2015 jsou Arménie, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Rusko. Asi 50 zemí vyjádřilo svou touhu spolupracovat s euroasijským hospodářským společenstvím, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej . Mezi zájemci je například Japonsko, Indie, Maďarsko, Srbsko, Irán,…


Související článek:

12 komentářů :

 1. NE kapitalismu a globalismu!
  NE Evropské komisii - není nikým z nás volena!
  NE mezinárodnímu útočnýmu paktu NATO!
  (www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html)
  NE nelegální migraci!
  MRÁZ vyděračské politiky přichází z Bruselu!
  S EU do pekla!
  S USA na věčné časy do věčných lovišť!
  S RUSKEM na věčné mírové časy!
  ANO Euroasijskému ekonomickému svazu (ESAE)!
  Toto jsou mé občanské názory!
  69-roční občan, volič a nestraník

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NIC z toho se nesplní. Tento osud byl rozhodnut v roce 1945 ve prospěch coudenhovnismu. Odstavec "1945" ZDE -
   http://www.vontartarus.cz/clanky/o-nacistech-a-zidech

   A dále ZDE - http://www.vontartarus.cz/clanky/tak-pravil-Coudenhove-Kalergi

   Vymazat
 2. Dodon má pravdu. I u nás by mělo proběhnout referendum pro změnu o vystoupení z NATO i EU. Proč mají naši vojáci bojovat za zájmy kohosi a my to platit? Proč máme být kolonií Německa či EU?
  Ivana

  OdpovědětVymazat
 3. Doufám, že dříve či později se jako zájemci o vstup do ESAE přihlásíme také.
  Protože lepší než s Východem válčit je spolupracovat s ním.

  OdpovědětVymazat
 4. Na rozdíl od našich politiků dal jasně najevo,že
  hlavní cíl je spokojenost národa.Proto uspořádají
  referendum,aby lid rozhodl.Na rozdíl od nás věří
  v selský rozum.Naši věří ve svoji nadřazenost.
  Vina je to voličů.Pokud by důrazně poslancům ze
  svého obvodu dali na srozumněnou,že takto ne,bylo
  by po jejich nadřazenosti.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Moldavský prezident to řekl naprosto přesně. Naši poklonkáři ženou ČR do války pryč s nima.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abychom se coby slovani vzájemně vraždili. Ukrajina jim nestačí.
   A to s podporou a pod vedením naší vlastní současné vládní koalice!!!
   Děda.

   Vymazat
  2. Dědo souhlas.

   Vymazat
 6. 18:13 říkáte, že nic z toho se nesplní. Víte napadlo mně, že příčínou šíření toho chaosu v názorech na všelico, zdůrazňování individua na úkor společnosti /to je vlastně také jeden z projevu toho chaosu/, šíření nevzdělání /pokles úrovně vzdělání, mimo jiné také inlusí/, šíření nerespektování starších zkušených lidí, jak to vidime i zde /všichni důchodci pro některé lidí to jsou zápecníci, staří paprdové, přitom v případě důchodců se jedná o veterány - stejně jako v případě armády/, rušení odvěkých zvyklostí /manželství gayů - kdo to kdy viděl?/, obecně podpora poklesu disciplíny v jakékoliv oblasti především u mladých /disciplína má zůstat pouze u výrobních pásů/ - obecně pokles urovně disciplinovatnosti společností, všechno to má za úkol vyrobit masu lidí, kteří nebudou schopní odporu při zavádění globalizace, kteří nebudou schopní provést jakoukoliv změnu k lepšímu v životě společnosti. V minulosti se život společnosti v zájmu vrchnosti řídil zaváděním ve společnosti disciplíny - a to od té nejnižší třídy základní školy. Nyní v rámci zdůraznění tak zvaných lidských prav a prav jednotlivce je tomu konec. Domnívám se, že elitaři přišli na to, že mase, která má nízkou disciplinovanost, která prahne pouze po požitcích, ve kterých vidí smysl života - se bude vládnout snaze, než disciplinované společnosti, jak tomu bylo v minulosti. Pouze lidi, kteří mají určitý systém v hlavě a ne zmatek produkovaný Novou Magorskou Dobou, jsou schopní ve vhodném okamžiku se vzepřit zloduchům, kteří mají moc. Kdo má moc dnes? - jsou to především bankéři /např. Rotschild, který se dokonce snaží utajít těch bilion dolarů - to je odhad jeho majetku, ten člověk nefiguruje ani ve Forbesově seznamu nejbohatších lidí/. Zřejmě bankeři přišli na to, že do bank peníze potečou stále, protože lidí z něčeho živí musí být, tak nakonec nějakou práci, za kterou budou dostávat peníze vždy budou mít. A navíc nabídka pracovních sil k výrobním pasům, kterých především bude zapotřebí /výrobní pasy fungují všude, dokonce se je zavádí i v nemocnici při přijimání pacientů k ošetření - dostanete číslo a čekáte na ošetření - v dlouhé řadě - viz film ze serie Mister Bean/ bude značná. Pouze lidi, kteří mají v sobě nějakou míru discipliny ve vhodný okamžik jsou schopní revolty, říct ne zmíněným elitařským zloduchům /příklad dějin Skotska ztvárněn ve film Statečné srdce z Mel Gibsonem - kdyby ne řeč vzbouřence Statečné srdce nevím jestli rozhodující bitva o relativní samostatnost Skotska by se uskutečnila. Neuskutečnila by se rovněž nebýt kvalit řádových Skotů. Nyní Němci by již tak bojovat jako ve druhé světové válce, schopní nebyli a nejen Němců se to týká - stejné platí i o mužích Velké Britanie, Francie atd. Již se zde projevilo to několik dekád trvající masirování mozků mladých generací. Dnešní mladí muži již vůbec nejsou to, co byli mladí muži před druhou světovou válkou/. Domnívám se, že ta dnešní elita - vede lidi do pekel a pokud se včas nevzpamatují, peklo se dostaví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I včely jsouchytřejší a žijí v rojích (kolektivech).

   Vymazat
 7. Češi ze sebe kanonfutr již udělali. Bez problému, bez reptání a všude ticho. Toto není stát, ale odporná kurvárna!

  OdpovědětVymazat