Reklama

.

.

neděle 30. července 2017

My po nich chlebem, oni po nás kamenem!


Jiří Baťa
30. 7. 2017
Pravda, není to až tak stoprocentně výstižné, nicméně se pokusím vystihnout smysl tohoto rčení. Ten spočívá hlavně některými lidmi lživě proklamovaných „přátelských vztazích“ k Sudetoněmeckému  landsmanšaftu. Na AENews byla rozvedena debata na ožehavé téma a z něho vyplývající nebezpečné problémy a následky, kterou mohou pro nás, jako stát, v nejbližší době nastat. Jak uvádí AENews, server Parlamentní listy.cz uveřejnil informaci, že zemský soud v Mnichově (SNR) zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmanšaftu z února loňského roku, kterým se sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR s ohledem na odsun Němců po II. sv. válce z Československa na základě dohod vítězných mocností z Postupimi. To znamená, že příslušníci landsmanšaftu si mohou znovu nárokovat své požadavky na všechno, co jim bylo po válce, na základě Benešových dekretů, zabaveno. To je jedna stránka věci, která by mohla s největší pravděpodobností způsobit fatální následky pro občany, žijící na území dříve osídlených Němci.

V intencích těchto skutečností pro nás vyplývá alarmující poznatek, že z majetkoprávního hlediska jde o velmi závažnou záležitost, kterou ale k naší nelibosti a jistě za nesouhlasu většiny občanů významně podporují některé politické osobnosti. Jde především o členy KDU-ČSL alias Lidovce pány Hermana a Bělobrádka, potažmo členy současné vlády ČR, kteří se naprosto bezskrupulozně, bezcharakterně a vlastizrádně vnucují, vtírají či podbízejí do přízně Sudetoněmeckému landsmanšaftu, potažmo jejímu představiteli, krajně nesympatickému, falešnému, sádelnatému žoku Herr Posseltovi. To jsou fakta.

Není však od věci si položit otázku, co tím naši „vyjednavači“ vlastně pánové Herman, Bělobrádek a další „vlastenci“ vlastně sledují a čeho chtějí dosáhnout. Zda jim jde „jen“ o osobní prospěch, nebo od toho očekávají vlastizrádné následky ve formě znovu poněmčení pohraničí, zpětného „zabrání“ bývalého území Němci obývaných Sudet a tak opět uvrhnout české pohraničí do područí Německa a znovu jej germanizovat, za což mohou očekávat nesmírný vděk vedení landsmanšaftu včetně věcného (finančního) ocenění, případně, po dosažení svých cílů, zařazení či významného postavení v řadách této organizace?

Nicméně, vrátím-li se k titulu článku pak nemohu jinak než konstatovat, že zatímco my jako demokratický stát (kéž by), resp. Česká republika se oficiálně snažíme o klasické „dobré sousedské vztahy“ mezi oběma státy (tedy my po nich chlebem), Německý landsmanšaft (neplatí pro celé Německo) má záměry a cíle, které jsou pro nás naprosto nepřijatelné (tedy oni po nás kamenem). Je sice pravdou, že už méně také usilujeme o národní porozumění, ale i to má své důvody. Chtíc nechtíc, usilovat o stoprocentní smíření mezi oběma národy, tj. Slovany a Germány je myslím, z historického hlediska zcela vyloučeno. Nicméně, usilovat o dobré sousedské a přátelské soužití je více než potřebné a jistě výhodné pro obě strany. Otázka je, zda také „jen“ o tyto mírumilovné cíle a ne jiné usilují také jmenovaní páni, potažmo představitelé KDU-ČSL, TOP 09,ale také SL nebo mají vyšší, pro nás vlastizrádné cíle? Zmiňuji-li „představitele“ jmenovaných politických stran pak proto, že si nemyslím a jsem o tom přesvědčen, že s těmito vlastizrádnými záměry, snahami a cíli svých představitelů (P. Bělobrádek předseda, D. Herman I. místopředseda KDU-ČSL) také souhlasí členové těchto partají, případně další občané

Také si nemyslím, že by (jak je některými lidmi zmiňováno), faráři či kněží v kostele při mších přímo vyzývali „své ovečky“ k segregaci dobrých a zlých kandidátů a nabádali či jim určovali, koho volit a koho ne. Už sama podstata této strany, založená na principu křesťanské, tedy náboženské a rádoby demokratické ideologie dává předpoklady, že v rámci pobožností jsou v liturgických kázáních nepřímo, latentně řečeny či přednášeny jisté politické téze, které věřící (hlavně členy KDU-ČSL) touto cestou oslovují, případně je ovlivňují. Každá politická strana používá své ideologické nástroje, ovšem v případě KDU-ČSL, se jedná o součást přibližování se a podpoře záměrů a cílů Sedetoněmeckého landsmanšaftu, spočívající rovněž na bázi křesťansko-demokratických principech (CDU). Zde už obě strany nacházejí značné vzájemné porozumění i když zřejmě každý s jinými cíli. Mluvit v tomto případě o jednání v duchu demokracie, resp. křesťanské víry je věrolomnost, rovnající se přátelství Boha se Satanem.

Skutečnost, že se účelově , podvraťácky a především pokrytecky , tedy formálně a neoficiálně (?) setkávají naši představitelé vlády s představiteli významného, byť pouze občanského sdružení Německého landsmančaftu (tedy nikoli s partnerem na stejné úrovni) dokazuje, že jde o specifické a separátní akce, které pod hlavičkou „upevňování dobrých sousedských vztahů“ jasně naznačují, že jde o vlastizrádnou a cílevědomou kolaboraci se sudetskými Němci. O vstřícnosti, srdečnosti a otevřenosti, s jakou přistupují k „drahým sudetským přátelům a krajanům“ resp. křesťanským partnerům svědčí i vřelé proslovy Daniela Herman či Pavla Bělobrádka na sudetoněmecké slavnosti v Augsburgu. Z toho jasně plyne, že jakkoli se Herman a Bělobrádek snaží kamuflovat své vlastizrádné jednání těmi nejlepšími vlasteneckými proklamacemi a úmysly, jedno je jisté: cesta do pekla je vždy dlážděna (rádoby) dobrými úmysly, kam nás může dovést jejich „přátelství, vzájemné porozumění a hlavně hříšná nekřesťanská zločinnost.

56 komentářů :

 1. Do hajzlu se sudetoněmci a jejich posluhovači v ČR. Ne, před národní soud s posluhovači, se sudetoněmci oprášit zákon na ochranu republiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dobře, že pan Baťa to připomíná. Sudeťáci se nejen nezřekli majetkových nároků (bez ohledu na mnohem vyšší nároky ČR na válečné reparace), ale stále hlásají tzv.právo na vlast, což je zakamuflovaný nárok na návrat. Štváč Posselt, jejich Vůdce, který z toho má celá léta živnost, ještě nedávno nazval odsun schválený vítěznými velmocemi v r.1945 v Postupimi, za genocidu, čímž di vytváří základ pro další majetkové nároky. Správně je charakterizována kolaborantská a vlastizrádná činnost vedení KDUČSL (za podpory českého katolického kléru), po válce by za ta byli bývali odsouzeni na 20 let do vězení). Blíží se volby a budeme si pamatovat, že z tohoto důvodu je KDUČSL nevolitelná, aby agenti sudeťáků neseděli znovu přímo v české vládě.Sudetský Čech.

   Vymazat
  2. Smutné je, že i Zeman bajce o zrušení majetkových požadavků věří. Pane Baťo, vysvětlete mu, že se buď mýlí, nebo vědomě lže.

   Vymazat
  3. Bělobrádek je věrný svému sloganu "co bylo ukradeno, má být vraceno". Proto jsou cirkevní restituce a připravuje se na vracení Sudet. Pro rozumy lítá do USA, ten nám ještě ukáže.

   Vymazat
 2. To je to svinsto proč nebudu volit po tolika letech komouše. BLBOBRÁDEK a SSHERMAN měly za účast na akci SSSUETODOIČLADD dostat vÝhazov z parlamentu z iniciativy komoušů. Už když ten SSHERMAN tam byl poprvé a prošlo mu to jsem nasraný. Protože s jídlem roste chuť a katolíci jsou drzý jak vopice z limpopo jak říká přítel HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
 3. Já bych ty hajzle,co byli na Sd sněmu z Čech postavil před popravčí četu a zavelel pal.

  OdpovědětVymazat
 4. Pravda flanďácký přisluhovači landsmančaftu doufám že jse nedostanou do parlamentu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nezapomeňte odevzdat PLATNÝ HLAS PROTI NIM!

   Vymazat
  2. 8:00 Nezapomenu na vlastizrádnou chátru je jediný lék SPD.

   Vymazat
 5. Dle mého laického odhadu, jsou Hermann a Posselt podobná krevní skupina. Alespoň od pohledu. Člověk jim tu vzájemnou spřízněnost, snad ani nemůže vyčítat. Ale vyčitám Sobotkovi, že toho Hermanna neodvolal. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Staci se ohlednout jak probihalo hlasovani o vraceni majetku cirkvim.Dobytek jako Nemcova a dalsi maskara ktera byla asi tyden i ministrini obrany to zvladli . To jsou ty koalice a podvody a tzv democracie ,vse je jen pro uplne idioty kteri veri v silu slova a "prava " Kdo je pravo vy volove ?Dobre zaplaceni soudci a prokuratori a dobytek u policie ,vybrani idioti kteri budou mlatit kdykoli a kohokoli .Lidi proberte se a nahazejte tu vsivou verbez do Vltavy ,vzdyt si z vas delaji soufky !!

   Vymazat
  2. Protože skopčáci potřebují tu pátou kolonu katolickou třeba k vyhození čs. peněz za PRASEX LETY... který si Cikáni, Schwarzenberg, ani Němci ZA SVOJE VLASTNÍ PENÍZE koupit a TEATRÁLNĚ ZNIČIT, NECHTĚJÍ.

   Vymazat
  3. 7:21 - tak se seber, hoď do tý Vltavy první tři a my tam pak doházíme ten zbytek.
   To víš, potřebujeme v čele někoho, kdo nám ukáže, jak se to dělá. Protože těch, co jen kecají, těch jsou plné hospody.

   Vymazat
 6. Pokud bude někdo chtít vracet majetky ze strany sudetoněmeckého landsmanschaftu v zastoupení toho velmi dobře živeného pána(poselt),měl by nejdříve jednat z mocnostmi,které podepsali Postupimskou dohodu...No bohužel tu máme hermany a bělobrádky,kteří se chodí klanět a za ohnutý hřbet dostávají zřejmě tučné provize. Myslím,že ,,Čech´´ se pozvedne a vlastizrádce potrestá.Viděl jsem autobus z ,,říše´´ plný důchodců,co zřejmě obhlížejí své minulé,zabavené majetky v očekávání zisku...Nezastavil,když jsem mával a chtěl jim říct,že nám ještě nezaplatili ani korunu z válečných reparací a už si jezdí obhlížet něco,co nikdy mít nebudou!!! Milujme svou vlast!...

  OdpovědětVymazat
 7. Jací sudetští Němci? 70 let už u nás žádní nežijí. A S těmi stanovami se to má takto. Napsali do nich, že se zříkají majetkových nároků. To aby vypadali jako beránci. Aby Čechy opili rohlíkem. Že oni nic, oni muzikanti, to ten soud, nám, dobroserům, zničil ušlechtilé oumysle. To byla pěkná finta. Ale zase ji nikdo nesežral. Akorát ti dva, co dostali za to sežrání tučně zaplaceno. Že by byli tak blbí a lezli jim do zadku zadarmo, o tom silně pochybuji.

  OdpovědětVymazat
 8. A opilec Gavel si bude v záhrobí zvesela chrochtat, jak to dobře zařídil pro své germánské souvěrce!

  OdpovědětVymazat
 9. ..je mi jedno, že si Hermann jel k sudeťákům a co si tam říkal, nebo neříkal...
  Ale to, že jel pak do Lidic, to už je prase...

  OdpovědětVymazat
 10. Když přijdou - zastřelit bez jakéhololiv vyzvání.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 11. To vracení majetku je trochu anachronismus (dividendy do Německa odnášejí legální cestou více) , ale některé mozky se k dynastickému majetku upínají, viz vzpomínka správce zámku Sychrov na výrok p. Schwarzenberga. Najdete ji i přes google, ale nemusíte tak daleko :
  www.novarepublika.cz/2014/02/svedectvi-o-panu-schwarzenbergovi
  Autor popsané představy o české budoucnosti kandidoval na hlavu státu!

  OdpovědětVymazat
 12. Benešove dekréty len boli vykonávacou vyhláškou nariadenia Postupimskej konferencie, takže najprv zrušiť toto

  OdpovědětVymazat
 13. Nebyl soudruh Baťa náhodou jedním z těch členů Revolučních gard, které pomáhaly "očistit" naše pohraničí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6,58
   A nebyl tvůj fotr udavač a kolaborant jako chrchel?????!!!!!!

   Vymazat
  2. Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Vymazat
  3. Jo a to slíbený řešení na konci - pardon! Tu je - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Vymazat
  4. 8:45 Ne, můj fotr se narodil po válce, ty dementní bolšoune.

   Vymazat
  5. 9,12
   Tvůj fotr stejně jako ty...jste se leda vyskytli vy ussácký hovna u trati z Horní Dolní halosrágory!!!!!!!

   Vymazat
  6. 9:12 Ty jsi Čech, nebo nějaká debilní náplava z Mukačeva, že neumíš napsat smysluplnou českou větu? Ještě můžeš být dělník-komunista, ti mají stejnou úroveň.

   Vymazat
  7. 9,26
   Hele ty ussáckej blábole,ty seš bratr Einsteina,jenže ti zapoměli říct,že se jmenoval BLBSTEIN!!!!!!!
   Ty máš do Čecha stejně daleko,jako ten udavačskej zrzavej chrchel!!!!!!

   Vymazat
  8. 9:30 Takže nakonec jsi ten dělnický blbeček. Omezená slovní zásoba, kterou používáš pod kdejakým textem, tomu svědčí. No, lepší už to nebude.

   Vymazat
  9. 9,30
   Ty budeš určitě akademik....zrovna,jako byl chrchel dramatik!!!!!
   No,potěš prdel!!!!!.-DDDD

   Vymazat
  10. 10,31
   A co jste udělal Vy,pane zásluho?
   Dělám rozhodně víc,než naši porandírové z parlamentu....viz.darování litiových nalezišť zloději Janečkovi!

   Vymazat
  11. 10:43 Teď lžeš. Žádný naleziště lithia panu Janečkovi nikdo nedal. Aspoň si zjisti základy, než začneš plácat.
   p

   Vymazat
  12. 13,42
   Neeee a co je to teeda jinýho ty jelimáne??????

   Vymazat
  13. 13,59
   To mluvíš o sobě ty zakomplexovanej nedodělku ussácký nesvéprávný kurvy,kterej páchne tak,že i poslední bezdovec před ním prchá jako o život!!!!!!!
   No,to se mají tvoji JandoPutnovo příBUZNY čím chlubit!!!!!!.-DDD

   Vymazat
  14. 13:58 Jak říkám, zjisti si, na co dostal pan Janeček licenci, než začneš někomu nadávat.
   p

   Vymazat
  15. 14,35
   Před nedávnem se ten zrzavej zloděj chlubil na Novinkách.....

   Vymazat
  16. 14:38
   On ti pan Janeček něco ukradl, že se o něm takhle vyjadřuješ? Pokud o něčem víš, podej trestní oznámení.

   Vymazat
  17. 18:50- z principu, je hra na burze zlodějna nebo šikovnost?

   Vymazat
  18. Povolný, šikovnost beru, ale proč zlodějna? Přiznám se, že svět burzovních operací je mi zcela vzdálen, ale princip pochopitelný je a zlodějnu tam nevidím.

   Vymazat
 14. Vážený autore článku,

  Vaše poznámka o "sádelnatém žoku" je hodná primitiva, který si nevidí do úst...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Posselt se nedá charakterizovat jinak, primitivem je v dnešní době naopak ten, který je pokrytcem.

   Vymazat
  2. Posselt, Posselt? To je ten tlustý Hitler?

   Vymazat
  3. Takt není pokrytectví (poznámka ze 7.55), ale znak kulturnosti a to vždy a všude a jenom primitiv to nedokáže pochopit. Je to nad jeho síly. Autor článku určitě také není ideální. Ad poznámka 23:23 - rád bych viděl Vaši fotku, jen tak pro objektivitu. Žurnalista bez taktu a bez vtipu to je tragédie......Prostě primitiv a indolent.

   Vymazat
 15. Zakomplexovaní levicoví důchodci, jako je Baťa, mají sevřenou prdel z toho, že by se snad mohli původní obyvatelé pohraničí sem vrátit. Trapně omílají staré fráze o rozbití republiky, místo aby se podobně, jako Posselt, dívali do budoucnosti. Co takový Baťa a jemu podobní udělali pro obnovu soudruhy zdevastovaných Sudet? Prd. Nebýt různých darů krajanů, EU a Česko-Německého fondu budoucnosti, tak není v pohraničí opraveno a zvelebeno nic. Naštěstí na takovýchle typech, jako je Baťa a jim podobní, naše republika nestojí. A žvásty místních primitivů, kteří sotva umí psát, jsou akorát k smíchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,31
   Promluvil genitální hublibr Posselta ze Sudet!!!!!.-DDDD

   Vymazat
  2. 9:31 - bože, bože, co to sem leze za hlupáky? Pohraničí si přece zvelebili čeští starousedlíci, kteří se v roce 1945 mohli konečně vrátit na své. Po Němcích zaplnili mezeru přistěhovalci z celé republiky. Máme chalupu na Sněžníku nad Děčínem, tak vím, o čem píši. O tom, že by někomu v širokém okolí něco dala EU či nějaký posthitlerovský fond nic nevím. Dejte link, abych se dovzdělal. MM

   Vymazat
 16. 9:31 Všechno je možné, ovšem článek má za účel zdůraznit nepřijatelnost jednání SSHERMANA a BLBOBRÁDKA. Jinak 9:45 souhlas. Co jste udělal Vy pro zkrášlení tzv sudet.

  OdpovědětVymazat
 17. Z Německa jse strach. Časem se z něho stane nová Osmanská říše. Německo s novou vírou, s novým smyslem života, které vládne Evropě, jak už se tomu děje teď, ale se silnou islámskou příchutí. Někteří říkají, že je to fantazie. Já říkám, je čas se začít bát.

  http://www.epshark.cz/clanek/106/zrozeni-germanistanu

  OdpovědětVymazat
 18. Co za sprostý protičeský prase má tu drzost že svý sprostý protičeský a urážlivý kidy zveřejňuje na diskuzích na NR? Potřebuješ se vyblejt ze svý nenávisti vůči svým spoluobčanům sprostej hajzle? Vodstěhuj se ke germánům, a nám vyliž prdel zmetku. Co bys ještě tak českého rozkradl a rozdal? Církvi ( co je to církev a nač ty hampejzníky prolhaný občané potřebují?) Němčourům? Proč? Aby měli čím vykrmovat čmoudy, který si tahají do Němec, nebo aby alespoň někteří - potomci bývalých fašistických sráčů - měli kam utéci do bezpečí? Co ještě naše malá zem bude muset strpět a snášet? Co ještě po nás chceš ty prašivej zmetku? Politický zločince už snášíme a trpíme 27 let, hajzly a šašky jako jsi ty, vlastizrádče a zaprodaná mrcho, máme možná všude v sousedství, a pak by ti potomci henleinovských zmrdů zase začali vypuzovat z domovů Český spoluobčany?Jako to bylo? Proč lezeš do německý prdele ty mizerná filcko? Kdyby existoval soudce lynč, jako kdysi v Americe, a tohle bys napsal - ty hnusný nadávky spoluobčanům ( asi ti přeskočilo nebo jsi zfetovanej) vytáhli by tě z tvýho zablešenýho brlohu a za deset minut nato bys visel, ty hajzle. To by ti patřilo - takhle sprostě aby nadával Čech Čechům -kdo to jakživ viděl? Jdi do prdele ty atrapo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ty ses nám pěkně odkopal. Typický volič Zemana nebo komunistů, malý, zakomplexovaný, z nedovzdělání a neúspěchu frustrovaný čecháček.

   Vymazat
  2. V práci ho buzerují, v okolí ho nesnášejí - no tak se ukájí na serverech, kde mu jednoduše podají to, čemu rozumí.

   Vymazat
  3. 13:59 14:14 A vy oba Evropané jse odstěhujte za vašima sudetskýma krajany a nás Čechy nechte napokoji. A nelezte na stránky které nenávidíte.

   Vymazat
  4. Ti dva blbové jsou tu služebně. Za peníze. Oni už v minulém režimu sloužili, tak si to jen teď opakují.

   Vymazat
  5. 23:30 Spíš novodobý kraďouskovi svazáci s vymytýma makovicema co nenávidí vlastní národ.

   Vymazat
 19. Taky jsem typický volič Zemana a komunistů.
  Pan kníže pán si to pohnojil právě na Benešových dekretech, jinak by vyspával na Hradě dodnes. Bylo to tenkrát opravdu o fous.
  Jmenovaní dva pánové tak nějak počítají s tím, že jim to národ za těch pár měsíců, co zbývají do voleb, zapomene. Pokud se to stane, budeme mít problém. Pokud si to většina lidí bude pamatovat, tak sbohem lidovci, do parlamentu se nedostanete !
  Váš typický troll Jířa.

  OdpovědětVymazat
 20. Jak vidno pro německé soudy nemá Česko-Německá deklarace z roku 1997 žádný význam a tedy vůbec nic neřeší. Je to jen pár chytře poskládaných slov tak, aby to Čechy tzv. uklidnilo.

  OdpovědětVymazat