Reklama

.

.

středa 5. července 2017

Na ČT: 300 miliard z reexportů a šikana v EU

Radim Valenčík
5.7.2017 blog autora

V pořadu na UK ČT 24 včera večer došlo k malému zázraku. Hlavním tématem byl vývoz České republiky. Dost dlouho plkání o ničem, i když byl zmíněn problém: 33 % exportu jde do Německa, 80 % do EU, nové trhy se nám nedaří nalézt, ale to hlavní se neřeklo. Tak jsem na Facebooku poznamenal:"UK ČT 24 - jen zírám. Oni vůbec neřeknou (přitom čísla to jasně říkají), že naše tzv. exporty do Německa jsou jen reexporty do dalších zemí, ale zisková marže jde "zprostředkovateli". Právě proto nás nikam nepustí (i s pomocí Dalajlámy a tibetských vlajek), právě proto taková kampaň proti Zemanovi, který se snaží probourat bariéry našeho ekonomického dýchání."

V podobě marže z reexportů (hlavně do Německa, ale i dalších zemí EU) přicházíme ročně asi o 300 miliard, což je 30 tisíc korun na každého občana.

Ale pak přišla chvíle pravdy, na ČT dost výjimečný zážitek. Jan Skopeček, ekonomický expert ODS, člen rozpočtového výboru ve 22:25 uvedl:

"Když se podíváme do Německa, to má obrovské vztahy s Čínou, obrovský podíl exportů a řada našeho exportu, který míří do Německa, tak následně se v německých firmách produkt jen dotvoří a je rovněž exportován do Číny. Čili velká část našeho exportu, který míří do Německa, míří následně do Číny."
 

Tady je skutečný smysl vyvěšování tibetských vlajek či sankcí proti Rusku, kdy naši exportní pozici přebírá Německo. Mj. vystupování ekonomického experta za ČSSD v pořadu velmi nevýrazné. Doporučuji podívat se na celou velmi poučnou příslušnou část UK, viz:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370704/

Není to jediný způsob odsávání prostředků vytvořených v pozičně slabších zemích EU (zejména těch, které jsou ve středounijním prostoru, tedy hlavně ----země V4). Další únik jde přes výplatu dividend zahraniční vlastníkům (zejména bank), účelové kooperace a podhodnocení měny (se kterým se ještě dlouho budeme vyrovnávat).

Horší je tendence, kterou můžeme sledovat. Od ekonomické diskriminace se vůči zemím, které jsou v obdobné pozici jako naše, se přechází k politické šikaně ve stylu, v jakém se projevuje u psychicky narušených dětí, kdy silnější týrají slabšího a mají z toho perverzní potěšení. A to ze strany stejných představitelů EU, kteří tak rádi bojují za "lidská práva", tedy přesněji tak rádi používají doktrínu lidských práv.

Proto je emancipace středounijního prostoru v návaznosti na historické tradice (bývalého austrijského a ještě před tím velkomoravského prostoru) na pořadu dne. K vyvážení EU a její ochraně před excesy současné euroreprezentace.

Mimo jiné, k tomu je i tento zajímavý článek:

http://hlidacipes.org/co-ukazala-migracni-krize-emancipovana-stredni-evropa-versus-nemecka-mitteleuropa/

Michal Rusek mně ke včerejší poznámce na Facebooku napsal:
"Toto chce stručný článek a hned poslat do Literárek, pak to převezmou PL. Bude to číst 10 tisíc plus. Stačí napsat 7 stručných a jasných vět. Budou rádi. Radime. Je to důležité!"
Tím mně dal podnět, abych napsal těchto několik řádek.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4748-na-ct-300-miliard-z-reexportu-a-sikana-v-eu.html

71 komentářů :

 1. Proto byla sametová,oškubat nás jak slepici.
  Klausi,Ježku,Tříska,Havel,díky,budou všechny proklínat i další generace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně nezapomeňte na Zemana, "hrdinu" rozkradení a zašantročení našich státních komerčních bank zahraničním majitelům ( prý nedostal od svých přátel ani provizi ) Ha, Ha !!

   Vymazat
  2. Herout, nejde se ubránit, intelekt blízký nule! Jinak natolik vytrhávat ze souvislostí nelze.

   Vymazat
  3. Anonyme 22:18,
   tvůj intelekt posuzovat nejde, jen nechápu, proč se stydíš za své jméno ! Vytržený ze "souvislosti" budeš nejspíše ty, protože tvůj idol Zeman patří do skupiny Klaus a Dlouhý s Komárek protagonistů Listopadového puče a našeho zatažení do NATA !

   Vymazat
  4. Návrh nové hymny:
   https://www.youtube.com/watch?v=4s1Hcni0suo
   : https://www.youtube.com/watch?v=AkKV-2vxhhc

   Vymazat
  5. Milej pane Heroute 22:18, já se ze zásady nezapisuju nikam. Nakonec v diskuzi nejde ani o jména, ani o ksichty, ale o názory. Jméno si můžu z prstu vycucat, tolik zařídit dovedu. Nakonec mám i jmenovce. Zemanovec ani jiný fanda nejsem, dokonce ani ve sportu. Takovými přilnavostmi se nevážu. Krapet jsem prošel světem, malinko politikou, shodou náhod na vlastní oči znám prognosťácký příběh pánů Klause a Dlouhého i občana Zemana. Toho neměli ani za kolegu, natož za kamaráda. A ve výkonné politice? Pragmatika. Máte naivní představu o možnostech politických funkcí, jaká tam platí limita, tlaky, vazby a dynamika. Ti pánové, stejně tak jako nejsou hloupí, nejsou geniální. Řekl bych ovšem, že Zeman a nakonec i Klaus, mají svého druhu charakter. Jsou ale věci, které není radno rozkecávat. Mějte se

   Vymazat
  6. Herout je totální guma! Adoruje tu bankovní socialismus soudruha Klause a jeho kamarádíčků! Herouta izolovat, udělat z něj chovance!

   Vymazat
  7. Vinni jsou všichni, kdo tady budovali zločinecký kapitalismus. Zeman k nim jednoznačně patří. Kdyby tomu tak nebylo anebo se v Zemanovi probudilo svědomí, dávno by se omluvil. Jeho fanklubu debilů to nevadí.

   Vymazat
  8. Utkvěl mi v paměti Zemanův výrok, že nezáleží na tom, komu podnik patří. Byl to výrok debila, který by se měl přiznat a omluvit se.

   Vymazat
 2. Co jste čekaly? To mě bylo jasné již v listopadu 89. Zůstáva tady tak 25% z nadhodnoty produkce a když se započte rabování přírodních zdrojů tak možná ani to ne. Jsme MODERNÍ KOLONIE. Pokud se něco nezmění po těchto volbách, tak se z toho nevyhrabem nikdy! Provázanost právní a soudní je tak šílená, že ztrácím naději.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť příslušník "vyvoleného národa", ministr "kultury" Herman, z nás chce udělat spolkový stát Německa!!!! Jezdí se tam i omlouvat "sudeťákům"!!!

   Naše hospodářství i stát řídí Židé, teď nás ještě připojí k Reichu a bude "hotovo"!!!

   Vymazat
  2. A KDO by "sorry jako" něco měl změnit? Snad nemyslíte Babiše, jenž s největší pravděpodobnosti vyhraje volby a který je totálně zainteresován na dotacích? 11.500 firem obdrželo schválení dotací dle jejich požadavků. Majitelé těchto firem určite "budou pro nějaké referendům o Czexitu".
   Trochu více podrobnosti k dotacím na webu http://desitka.org/stavite-barak-chatu-garaz-pozadejte-o-dotaci-z-eu/ . V nejbližších 10 letech v Česku žádné volby nic nezmění. Ještě nenastala doba, slovy Karla Kryla, "že Češi rejou drškou v zemi". Pak možná přijde ta nedemokratická volba změny - Sa58.

   Vymazat
  3. Tady to máte všechno černé na bílém a polopatě!
   http://aeronet.cz/news/sobotka-se-rozjel-zvedneme-minimalni-mzdu-v-cr-na-12-te-prumerne-v-nemecku-uz-28-let-pracuji-cesi-na-nemecky-zazrak-za-par-slupek-a-berou-v-prumeru-tretinovou-nemeckou-mzdu-bude-lip/

   Vymazat
  4. je ještě někdo, kdo to Zubatému vejci žere??
   Doufám, že ne!
   Radek

   Vymazat
  5. Nevěřte parlamentním stranám ani pozdrav. Teď před volbami budou slibovat modré z nebe.

   Vymazat
  6. Tohle má být Kalouskovo:
   https://www.email.cz/web-office/J7iF8q_JeDcSdHuejtXHFFmPlTB2Tf-_LH2Y_W18iz_7pHl43kSVrRMmlWifMiF0Gj6txEY/Kalouskovo.pps

   Vymazat
  7. 23:05 - uveď zdroj

   Vymazat
  8. 23:10:
   Blbe, jaký zdroj má uvést, když už uvedl linku: https://www.email.cz/web-office/J7iF8q_JeDcSdHuejtXHFFmPlTB2Tf-_LH2Y_W18iz_7pHl43kSVrRMmlWifMiF0Gj6txEY/Kalouskovo.pps.
   Proto jsi se, blbe, projevil, jako zcela nekompetentní blb havloidného typu! Čuz, blbe!

   Vymazat
  9. To je nějaký fejknutý pps soubor, takových volovin je v poště denně mraky. Tomu by asi jen trouba věřil.

   Vymazat
 3. Co by se asi tak "po těchto volbách" mohlo změnit?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všecko, kdyby tolik lidí nežralo koblihy a další dárečky od těch, co nás přivedli od rozvinutého státu k rozvojovému.

   Vymazat
  2. Nechápu, co s tím mají společného koblihy. Kdyby se od počátku hledělo na rozpočet, tak, jak to činí Babiš a každá řádná domásnost, nebyli bychom tam, kde jsme.Čtvrt století zadlužování musí položit každého. Babiš zatím je první od revoluce, který hospodaří rozumně. Jestli má firmu, kterou třeba lacino získal při privatizaci, tak to není žádné provinění. Ani ty dluhopisy, na kterých získává. Za to by měl být stíhám ten, kdo to takhle nevýhodně pro stát vymyslel.

   Vymazat
  3. 18:07 tak vzhůru k NWO s koblihami. Bohužel kvůli takovým, kteří podporují zlo a jsou tedy stejní. Oligarcha nikdy nebude rozumně hospodařit pro váš, ale pouze pro svůj prospěch, to je jasné každému, kdo má podstatně víc, než jeden mozkový závit. Vy, pokud nejste miliardář, budete chudnout, aby oni mohli bohatnout. Jestli to opravdu dopadne tak špatně, že vyhraje, potom si zkuste nadávat, jestli se nebude odehrávat vše tak, jak jste čekal, protože pak byste si musel sám sobě nadělit nakládačku.

   http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/

   http://www.reformy.cz/zpravy/cely-spis-agenta-stb-andreje-babise-burese/

   Vymazat
  4. Pro 18:07
   Babiš nehledí na rozpočet, to pouze inzeruje. Jede tvrdě po příjmové straně rozpočtu. Pro malé a střední podnikatele často na dřeň. Na výdajovou stranu přisypává. Tu 1/2 mld na připrchlíky, tu na podivné socprogramy či silnice, pomoc Ukrajině a další. Není proviněním, že lacino získal první firmu, není proviněním, že nakoupil korunové dluhopisy - tam jednal v souladu se zákonem, na jehož vznik neměl vliv. Na druhou stranu vydával státní dluhopisy, které nás mohou přijít draho, i když nám za ně platí (záporný úrok). Nebránil prodeji licence na těžbu lithia z kalů Janečkovi. Babiš je predátor. Uvažuje v podstatě v intencích co je dobré pro Andejka, musí být dobré pro ČR, viz musíme zůstat členy EU a pod.
   Ivana

   Vymazat
  5. Troubo 18:07,nic nechápeš. Výhodnější je víc vydělávat než šetřit, to musí chudí. Víc by naše výrobní produkce přinášela prostřednictvím finálních výrobků, dodávek komplexních investičních celků a o daleko víc, kdyby její výnosy nebyly vynášeny mimo. Pokud bys' uměl číst, jde o stovky miliard "ztrát" ročně. Vol Babiše, ty rozpočte.

   Vymazat
  6. 18:07 A těš jse na nové spoluobčany z afriky itálie je jich plná babišův vítací team ti je sem navozí. jourová stropnický telička zlatuška krnáčová a další.

   Vymazat
  7. Hlasování v EU 18.5.2017

   Pro uvalení sankcí na ČR za nepřjímání migrantů
   hlasovalo v EU 18.5.2017 těchto 12 vlastizrádců:
   1. Telička ................. ANO
   2. Ježek .................... ANO
   3. Charanzová ........ ANO
   4. Dlabajová ............ ANO
   5. Zdechovský ........ KDU - ČSL
   6. Šojdrová ............... KDU - ČSL
   7. Svoboda ............... KDU - ČSL
   8. Štetina .................. TOP09
   9. Niedermayer ....... TOP09
   10. Polčák ................. STAN
   11. Poc ...................... ČSSD
   12. Poche ................. ČSSD
   Tak hlasují naši volení zástupci v EU proti zájmům ČR.
   Je to skvadra vlastizrádců, kteří by se měli vzdát občanství
   a zažádat si o německé, když s nimi táhnou za jeden provaz.
   Dobrovolně hlasovat proti vlasti je vlastizrada
   a král by je za to nechal bez milosti popravit. Škoda, že nemáme krále.

   Vymazat
 4. 18:07-Babiš je pomstou Čechům ze strany Slováků.
  Rádi by tady zase poroučeli,jako za totality a
  zisky by převáděli na Slovensko.Národ,který si
  zvolí za svého ministra cizince,za nic nestojí.
  Podporovatel cizinců ve funkcích je nepřítelem
  národa.Odtud ten odkaz na koblihy,kterým jste se
  dosytosti ráčil nacpat.Když Babiš tak rozumně
  hospodaří,běžte k němu pracovat.Měl jste se jít
  zeptat toho sedláka,co mu ctný Babiš nechal
  zničit úrodu na poli.Takže ještě žádné provinění?
  Nebo jste svůj majetek získal stejným způsobem?
  Takový způsob se slušnému člověku hnusí,Vy to
  ale vítáte.To jste si dal pěknou vizitku.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco tak rozkošně blboučkého jako Majevský se najde jen vzácně.
   Už proto se vyplatí ho číst - člověk se poměrně přesně dozví, jak to NENÍ.

   Pište dál, pane Majevský, a pište o všem - jste dar z nebes!

   Vymazat
  2. Petr Majevský je cizinec. Cizinec není našinec. Cizinec potřebuje kopanec.

   Vymazat
  3. 19:02

   Nesouhlasím!
   Majevský je jako kompas ukazující ve směru univerzální lidské blbosti prostě nedocenitelný. Měli bychom si ho hýčkat.
   Host do domu = Bůh do domu.

   Vymazat
  4. Pan Majevský napsal pravdu a gauneři to nemohou rozdýchat. Gaunery v ČR nechceme, táhněte do háje.

   Vymazat
  5. a co teprve ti, co volili cizáka za prezidenta!!

   Vymazat
  6. Nechte Majevského napokoji píše pravdu tak remcáte.

   Vymazat
  7. 19:01, 19:02, 19:03 pan Majevský nám zřejmě prezentuje pohled z určitého prostředí, hladiny informací a typických reakcí. Křivka jeho pohledů je blíže pravdy než omylu nebo lži. Popisuje vnímanou realitu poctivě a jakákoli jeho exkomunikace je arogantní a neprozíravě hloupá. Ne, že bych se k jeho komentům štiplavě neozval. Majevského sympatizant

   Vymazat
 5. Komouši jedni debilní, kdo vám brání vyvážet vámi vyrobené skvělé výrobky přímo do Číny nebo kamkoli jinam?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašouni tvého ražení.

   Vymazat
  2. 19:41 nic nechápe, ničemu nerozumí, nic nezná a možná ani nic nedovede. Tak tam dá komouše. Na víc nemá.

   Vymazat
  3. 19:41 Pravdoláskařský hajzlové a vlezdoprdelkové jako ty.

   Vymazat
 6. Právě to zasraný Německo,ty nekomunistický blbe.

  OdpovědětVymazat
 7. Ale to je len objavovanie Ameriky. Pozíciu kolónie Ako ČR, tak SR spečatili prijatím podmienok vstupu do EÚ. Spomínate si ešte, ako sa všetky 4 štáty tzv.V4 predbiehali v plnení jednotlivých kapitol?! My sme tam neprišli na kolenách. My sme sa tam proste doplazili. Tak sa dnes netreba čudovať. A treba hľadať únikovú cestu z tohoto ponižujúceho postavenia. Keď však štáty V4 nebudú jednotné, zostanú navždy iba hŕbou koží otrockých, keď mám parafrázovať Ľ.Štúra.

  OdpovědětVymazat
 8. Ono je tomu i opačně - a opět ve prospěch Německa. Postačí si všímat v Lidlu, Kauflandu a t.p. výrobce spousty výrobků - najdete tam Mane in China...

  OdpovědětVymazat
 9. Pro 19,41. Jak tam ty Jandovo hovno můžem něco vyvážet když nevyrábíme skoro nic, protože nám skoro nic nepatří! Vždyť neobhospodařujem ani pitnou vodu! Na to málo co vyrábíme se vztahuje embargo, protože co jde do tzv demokratických států vyrábí české ruce v cizích továrnách.

  OdpovědětVymazat
 10. Když budeme na sebe kydat hnůj tak si rozhodně nepomůžeme. Chce to okamžitě zrušit poslance typu Lankštáglová a spol.Vykopat pražskou kavárnu ze zdělovacích prostředků a hlavně se sjednotit.Mám zato,že ani volby nám nepomohou,budou zmanypulovaný.Vždyť na nich pracují místní odborníci a určitě né zadara.Hodí nějakou vějičku a už budeme místo selského rozumu na sebe kydat ten hnůj.Jen kolik provokatéru je na stránkách.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:19 - člověče nešťastná, výraz "zrušit poslance" jsi vzal kde? Jak by sis takové zrušení toho či onoho poslance představoval v reálu?

   Vymazat
 11. Není pochyb, že jsme neokoloniálním (ekonomickém poddanství) postavení, vůči západním státům. Cesta z toho ven, vyžaduje uvědomit si tuto situaci a začít budovat vlastní suverenitu. V oblasti bezpečnosti a obranyschopnosti vlastního území, určité soběstačnosti a v opětovném vlastnictví svých zdrojů. Tímto směrem je třeba vést naši politiku, nejlépe společně s ostatními středoevropskými státy. Navíc je nutno vést aktivní ekonomickou diplomacii se všemi částmi světa, abychom nebyli odkázáni na německé zprostředkování.
  Můžeme začít hned po volbách. Odmítejme diktát EU, která je nástrojem těch neokoloniálních mocností, ale také se zbavme iluze, že vystoupením z EU, již budeme za vodou. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy, komouši, kteří jste naši zemi do stavu zbídačené země sami dovedli nemáte naprosto žádné právo tady psát jakékoli recepty

   Vymazat
  2. 2:26 A to myslíš komouše z které strany? Těch, co ji přeměnili z rozvinuté na rozvojovou s biliony dluhů, je v parlamentu už 28 roků hned několik. Taky k nim patříš, zloduchu?

   Vymazat
  3. 2:26 Ty špíno prolhaná v roce 89 náš stát byl v plusu. A TOHLE JE VIZITKA HAVLOIDNÍCH ZLODĚJŮ:

   http://www.verejnydluh.cz/

   Vymazat
  4. 2017 2:26 : https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTUFBxNXN1Q0tZZUE/view?usp=sharing

   Vymazat
  5. Anonymní6. července 2017 2:26
   „Vy, komouši, kteří jste naši zemi do stavu zbídačené země sami dovedli nemáte naprosto žádné právo tady psát jakékoli recepty.“
   Kdo má to právo, zasloužilý Klausovče? Kdo ji přivedl k rozkvětu? P.K.

   Vymazat
 12. Nedá mi to. Povinně dávám půl hodina zprávám „veřejnoprávní“ ČT24. Jak ten jejich vítr věje. Tam, budovatelsky, o našich exportech. Ukazují, blbci, že pro Německo, jak se rázem naohýbá a naděruje jakés dva krát jeden krát půl metru šásko. Možná, že z nerez plechu. Ohraňovací lis, jakých bylo v česku za komunistů hafo, jenže, pracovaly do finálů! Dnes nám zbyla taková ta primitivní práce. Natolik laciná, že se vyplatí vozit materíál i polotovar bůhví odkud, bůhvíkam. Ten záběr tam běžel několikrát. Nesporný úspěch budování kapitalismu v Čechách (marná naděje, že máme v ČT24 disidenta a dal tam, ty zdrcující záběry, úmyslně).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě v 80. letech se v různých kolbenkách makalo na předválečných soustruzích, idiote. Investice do vývoje a vybavení nula, konkurenceschopnost se západem nula. Jediné co u nás mělo nějakou cenu byla levná a přitom relativně vzdělaná pracovní síla.
   Pochlub se kolik jsi toho za těch 30 let vybudoval ty sám. Podle těch komoušských blábolů které tu vedeš zřejmě vůbec nic.

   Vymazat
  2. 2:21 jsi úspěšně indoktrinovaný, nebo prolhaný gauner?

   Vymazat
  3. 10:12
   Jdi konečně do hajzlu ty rudá svině. Máš štěstí že jsi se v 89 za ty vaše prasárny kterými jste 40 let terorizovali národ nezhoupl na kandelábru.

   Vymazat
  4. 2:21 elektronové mikroskopy, radiolokátory, střelné zbraně, letadla, automobily, letecké motory, elektromotory, traktory, tramvaje, trolejbusy, diesel i elekt. lokomotivy do polárního prostředí, zemědělské stroje, textilní stroje, obráběcí stroje a NC centra, investiční celky jako rafinerie, cukrovary, zdroje elektřiny, zavodňování, technické zemědělské celky, dopravní systémy a ne nakonec tanky, bojová vozidla pěchoty,samonaváděcí rakety vzduch vzduch, země, vzduch, střelivo, unikátní elektronický pátrač Ramona a Tamara, rozsáhlá základna elektrosoučástek, speciální malotonážní oceli, velkotonážní hutnictví, komplexní chemoprodukce, Semtex - což není zdaleka všechno co uměl patnáctimilionový stát. To vše podloženo vyspělou vzdělávací, výzkumnou a vývojovou základnou. Mimochodem, výrobní základna je mimo období deprese vždy podinvestovaná. Jsem si jist,že buď úmyslně lžeš, nebo jsi až neuvěřitelný blbec!

   Vymazat
  5. 10:12 Neboj miláčku dočkáš jse až rozpoutáte válku armaty zažehlí vaše žoldáky do země. Pak jse budeš houpat.

   Vymazat
  6. 10:38

   Dobré komoušské sci-fi, rudý blbečku.

   Tak mi vysvětli ty neustále prázdné obchody, shánění všeho pod pultem, po známostech, za proislužbičky...
   Vysvětli neustálý chronický nedostatek deviz. Při tom exportu záplavy high tech výrobků do celého světa jsme se v devizách přece museli topit, ne? A přitom nebylo ani na západní léky, pro pár marek se muselo žádat o devizový příslib...

   Nebylo to tím, že jsme ty poruchové krámy zaostávající technologicky 10 let za západem vyváželi jen do insolventních, nenáročných, rozvojových, socialistických spřátelených krajin a dostávali jsme za ně suché z nosu?

   Popřemýšlej o tom máš li čím, rudý blbísku.

   Vymazat
  7. 10:32 a 10:41 Pěkně ses odkopal. Dobře si přečti pravdu, která je pro tebe jako rudý hadr na býka, a kterou napsal někdo v 10:38. Co přeješ ostatním, vrátí se ti, jako bumerang. Jsi na zvracení.

   Vymazat
  8. 11:02 ty těm blábolům, které jsi tu vyzvracel, a kterým nevěří ani ČT, která to hlásá, fakt ještě věříš? Studuj dějiny, chlapče, ty jsou poněkud jiné, než překroucená historie, jinak na to doplatí budoucí generace, včetně tvých potomků, máš-li nějaké :-)

   Vymazat
  9. 11:10
   Jen fakta, ruďochu. A vidí to tak ke tvé smůle drtivá většina národa. Proto mají komouši 10 až 12% preference a ne 99.99%

   Vymazat
  10. Pokud bys měl 11:02 trochu intelektu, dojde Ti, že při tak neuvěřitelně široké výrobní základně se nutně nedostávalo na spotřební sféru, povšimnul by sis, že šlo o výroby investičního charakteru, nezbytné pro hospodářský rozvoj. To v podmínkách vnucené politické i hospodářské příslušnosti k hospodářsky a obecně technicky méně rozvinutému bloku, který ani prostřednictvím RVHP nedokázal zajistit specializace výrob, když vše muselo být přijímáno jednomyslně. Sám jsem v té době žehral na nedostatkové hospodářství, kdy výroby brzdily nedostatečné kapacity dodavatelů, nekvalita a nejistota dodávek ze socialistického zahraničí (snad krom NDR a SSSR) … Dnes vím a jsem si jist, že rozhodující brzdou rozvoje produkce bylo technické embargo západu, manipulace s cenovou hladinou, dovozní limity, antireklama a nad to i víc než 100% celní politika. Jen z toho ten devizový problém! Račiž tedy posoudit všechny okolnosti a možná řešení té doby. Jsem rád, že připomínáš i ty léky, spotřební elektroniku... (jsem profi v oboru spolehlivosti, diskutujme). Podstatnou otázkou je, proč to všechno, co patřilo tomuto státu, tedy občanům, to všechno co se umělo, ta míra nezadluženosti, ta plně vyzbrojená víc než dvěstětisícová armáda s vycvičenými zálohami, civilní obrana, rekreační možnosti a zaměstnání pro všechny, kam a proč se to podělo? Co, kdo a jak získal, co jako celek jsme ztratili? Klouzáš po povrchu, nejspíš pod vlivem propagandy neschopen vlastního úsudku. Mohlo by ti být jasné, že silní požírají slabé a my se hloupě potápíme sami, i když jsme v roce 1989 stáli na výhodné startovní čáře. Pokus se o zasvěcenější, nezaujatou odpověď a nepleť do toho komunisty. S nimi nemá analýza tehdejší technické úrovně investiční a spotřební produkce nic společného. trochu intelektu, dojde Ti, že při tak neuvěřitelně široké výrobní základně se nutně nedostávalo na spotřební sféru, povšimnul by sis, že šlo o výroby investičního charakteru, nezbytné pro hospodářský rozvoj. To v podmínkách vnucené politické i hospodářské příslušnosti k hospodářsky a obecně technicky méně rozvinutému bloku, který ani prostřednictvím RVHP nedokázal zajistit specializace výrob, když vše muselo být přijímáno jednomyslně. Sám jsem v té době žehral na nedostatkové hospodářství, kdy výroby brzdily nedostatečné kapacity dodavatelů, nekvalita a nejistota dodávek ze socialistického zahraničí (snad krom NDR a SSSR) … Dnes vím a jsem si jist, že rozhodující brzdou rozvoje produkce bylo technické embargo západu, manipulace s cenovou hladinou, dovozní limity, antireklama a nad to i víc než 100% celní politika. Jen z toho ten devizový problém! Račiž tedy posoudit všechny okolnosti a možná řešení té doby. Jsem rád, že připomínáš i ty léky, spotřební elektroniku... (jsem profi v oboru spolehlivosti, diskutujme). Podstatnou otázkou je, proč to všechno, co patřilo tomuto státu, tedy občanům, to všechno co se umělo, ta míra nezadluženosti, ta plně vyzbrojená víc než dvěstětisícová armáda s vycvičenými zálohami, civilní obrana, rekreační možnosti a zaměstnání pro všechny, kam a proč se to podělo? Co, kdo a jak získal, co jako celek jsme ztratili? Klouzáš po povrchu, nejspíš pod vlivem propagandy neschopen vlastního úsudku. Mohlo by ti být jasné, že silní požírají slabé a my se hloupě potápíme sami, i když jsme v roce 1989 stáli na výhodné startovní čáře. Pokus se o zasvěcenější, nezaujatou odpověď a nepleť do toho komunisty. S nimi nemá analýza tehdejší technické úrovně investiční a spotřební produkce nic společného.

   Vymazat
  11. 11:17 Od tebe mi nevadí, že mě nesprávně zařazuješ, ale opět se velmi mýlíš, když píšeš o většině národa. Pokud by to bylo tak, jak píšeš, počítej s tím, že budeš nadále chudnout ve prospěch těch, které hájíš, ovšem, pokud nepatříš mezi zloděje, nebo jsi jalový a je ti budoucnost šuma fuk. Nazdárek :-)

   Vymazat
  12. 11:17 je smutné vidět, jak transplantovaná nenávist zastírá rozum

   Vymazat
  13. 10:12 Omlouvám jse ti to mělo být na toho antikomunistu v 10:32.

   Vymazat
  14. Omlouvám se, v tom z 11:54 se mi vloudul jeden odstavec dvakrát- tak ječtě jednou:
   Pokud bys měl 11:02 trochu intelektu, dojde Ti, že při tak neuvěřitelně široké výrobní základně se nutně nedostávalo na spotřební sféru, povšimnul by sis, že šlo o výroby investičního charakteru, nezbytné pro hospodářský rozvoj. To v podmínkách vnucené politické i hospodářské příslušnosti k hospodářsky a obecně technicky méně rozvinutému bloku, který ani prostřednictvím RVHP nedokázal zajistit specializace výrob, když vše muselo být přijímáno jednomyslně. Sám jsem v té době žehral na nedostatkové hospodářství, kdy výroby brzdily nedostatečné kapacity dodavatelů, nekvalita a nejistota dodávek ze socialistického zahraničí (snad krom NDR a SSSR) … Dnes vím a jsem si jist, že rozhodující brzdou rozvoje produkce bylo technické embargo západu, manipulace s cenovou hladinou, dovozní limity, vyděračské podmínky ve finančním styku, antireklama a nad to i víc než 100% celní politika. Jen z toho ten devizový problém! Račiž tedy posoudit všechny okolnosti a možná řešení té doby. Jsem rád, že připomínáš i ty léky, spotřební elektroniku... (jsem profi v oboru spolehlivosti, diskutujme). Podstatnou otázkou je, proč to všechno, co patřilo tomuto státu, tedy občanům, to všechno co se umělo, ta míra nezadluženosti, ta plně vyzbrojená víc než dvěstětisícová armáda s vycvičenými zálohami, civilní obrana, rekreační možnosti a zaměstnání pro všechny, kam a proč se to podělo? Co, kdo a jak získal, co jako celek jsme ztratili? Klouzáš po povrchu, nejspíš pod vlivem propagandy neschopen vlastního úsudku. Mohlo by ti být jasné, že silní požírají slabé a my se hloupě potápíme sami, i když jsme v roce 1989 stáli na výhodné startovní čáře. Pokus se o zasvěcenější, nezaujatou odpověď a nepleť do toho komunisty. S nimi nemá analýza tehdejší technické úrovně investiční a spotřební produkce nic společného.

   Vymazat
  15. Věšet by se Ti zachtělo, nechutný ubožáku z
   10:32.V.J.Horák

   Vymazat
 13. Pane docente Valenčíku, bývalý komunisto a budovateli spravedlivého socialismu, prozraďte nám, jaký máte poměr ke kapitalistickému zřízení, které nás proměnilo napořád v kolonii?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkaz na ČT. Za vaši aktivitu u socanů je to však zoufale málo.

   Vymazat