Reklama

.

.

čtvrtek 6. července 2017

Na ČT: 300 miliard z reexportů a šikana v EU

Radim Valenčík
6. 7. 2017         RadimValenčíkPíše
V pořadu na UK ČT 24 včera večer došlo k malému zázraku. Hlavním tématem byl vývoz České republiky. Dost dlouho plkání o ničem, i když byl zmíněn problém: 33 % exportu jde do Německa, 80 % do EU, nové trhy se nám nedaří nalézt, ale to hlavní se neřeklo. Tak jsem na Facebooku poznamenal:
"UK ČT 24 - jen zírám. Oni vůbec neřeknou (přitom čísla to jasně říkají), že naše tzv. exporty do Německa jsou jen reexporty do dalších zemí, ale zisková marže jde "zprostředkovateli". Právě proto nás nikam nepustí (i s pomocí Dalajlámy a tibetských vlajek), právě proto taková kampaň proti Zemanovi, který se snaží probourat bariéry našeho ekonomického dýchání."

V podobě marže z reexportů (hlavně do Německa, ale i dalších zemí EU) přicházíme ročně asi o 300 miliard, což je 30 tisíc korun na každého občana.

Ale pak přišla chvíle pravdy, na ČT dost výjimečný zážitek. Jan Skopeček, ekonomický expert ODS, člen rozpočtového výboru ve 22:25 uvedl:

"Když se podíváme do Německa, to má obrovské vztahy s Čínou, obrovský podíl exportů a řada našeho exportu, který míří do Německa, tak následně se v německých firmách produkt jen dotvoří a je rovněž exportován do Číny. Čili velká část našeho exportu, který míří do Německa, míří následně do Číny."

Tady je skutečný smysl vyvěšování tibetských vlajek či sankcí proti Rusku, kdy naši exportní pozici přebírá Německo. Mj. vystupování ekonomického experta za ČSSD v pořadu velmi nevýrazné. Doporučuji podívat se na celou velmi poučnou příslušnou část UK, viz:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370704/

Není to jediný způsob odsávání prostředků vytvořených v pozičně slabších zemích EU (zejména těch, které jsou ve středounijním prostoru, tedy hlavně země V4). Další únik jde přes výplatu dividend zahraniční vlastníkům (zejména bank), účelové kooperace a podhodnocení měny (se kterým se ještě dlouho budeme vyrovnávat).

Horší je tendence, kterou můžeme sledovat. Od ekonomické diskriminace se vůči zemím, které jsou v obdobné pozici jako naše, se přechází k politické šikaně ve stylu, v jakém se projevuje u psychicky narušených dětí, kdy silnější týrají slabšího a mají z toho perverzní potěšení. A to ze strany stejných představitelů EU, kteří tak rádi bojují za "lidská práva", tedy přesněji tak rádi používají doktrínu lidských práv.

Proto je emancipace středounijního prostoru v návaznosti na historické tradice (bývalého austrijského a ještě před tím velkomoravského prostoru) na pořadu dne. K vyvážení EU a její ochraně před excesy současné euroreprezentace.

Mimo jiné, k tomu je i tento zajímavý článek:
http://hlidacipes.org/co-ukazala-migracni-krize-emancipovana-stredni-evropa-versus-nemecka-mitteleuropa/

Michal Rusek mně ke včerejší poznámce na Facebooku napsal: "Toto chce stručný článek a hned poslat do Literárek, pak to převezmou PL. Bude to číst 10 tisíc plus. Stačí napsat 7 stručných a jasných vět. Budou rádi. Radime. Je to důležité!"

Tím mně dal podnět, abych napsal těchto několik řádek.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4748-na-ct-300-miliard-z-reexportu-a-sikana-v-eu.html

15 komentářů :

 1. Ven z EU!!!! Kéž by lidi už konečně volili hlavou a ne zadkem. Kdy lidem dojde, jak jsme se nechali napálit a okrást a necháváme se zotročovat víc a víc. Jo, jsou banány a plné krámy, to je tak asi všechno, ale život a jeho kvalita jdou do kopru.
  Bohužel touha po konzumu zaslepí asi většině oči i uši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český ovčan miluje Andrejka a kobližky a tak se také stane!!!Čeká nás Ojro, začlenění a poslušnost ke 4.říši, hordy primitivů z Afriky, za zachování amerického kapitálu, útok na Rusko...

   Vymazat
 2. Je to krátké a zcela výstižné! Ještě bych dodal, že je tam implicitně vyjádřena i skutečnost jak "pracují" naši vedoucí političtí činitelé, vč. těch v Bruselu, pro svobodu, bezpečnost i celkové blaho svých voličů a jejich potomků...

  OdpovědětVymazat
 3. Hledám do voleb politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu zejména tyto cíle:
  NE nelegální migraci!
  NE Evropské unii!
  NE NATO!
  (www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html)
  Toto jsou mé volební priority!
  69-roční občan, volič a nestraník

  OdpovědětVymazat
 4. No jo, to jim v čété uteklo jenom kvůli prázdninám a svátkům, za normálního režimu by se to nestalo.

  OdpovědětVymazat
 5. Co jste cinkači čekaly, připadáte mi jako najivní děti.

  OdpovědětVymazat
 6. Stačí se vrátit k dávno přečtenému dílu Fr.Palackého Z dějin národu českého. Každý Čech to jistě četl. Tam se dočteme, že nejblíže k současné metodice ekonomické spolupráce nás Čechů a Němců měl asi Václav I. (svatý). Jakmile viděl, že německý král Jindřich vytlouká jeden polabský slovanský kmen za druhým, bez boje se zavázel platit ročně 500 hřiven stříbra a 120 volů. Vůbec bych se nedivil, kdyby na jeho čelistech zůstaly otisky od rovnátek. Ještě ty naturální platby by se dobře platily. Mohli bychom je dodávat rovnou z Bruselu.
  Boleslavovi se to nelíbilo tak ho zapíchl a přestal platit. Nakonec se po bojích také poddal, ale alespoň že tak.
  My Češi ale stále opěvujeme Václava. Asi proto, že předznamenal chování několika generací politiků.
  Ještě štěstí, že se do dějin vtlačili husité, kteří Němcům alespoň pár let ukazovali zač je toho loket. Bez ohledu na to, jaké těžkosti museli překonávat. Prosím, berte si příklad z dějin. A hlavně - učte české dějiny vaše děti a vnoučata. Ve škole se moc nedozví.
  Včera jsme si připoměli jinou zradu němců a katolíků na našem národu. I to mějte na mysli a připomínejte. I když to nikdo veřejně nepřiznává, počátek 15. století byla nejslavnější doba českého národa. Mějte to prosím na paměti.
  Znovu připomínám - volím SPD
  Děda vašek

  OdpovědětVymazat
 7. Opět pláčeme nad zlou EU. Z jakých důvodů? Nezastávala snad teze, že ekonomické úrovně členských států by se měly vyrovnávat, životní úrovně členských států by se měly vyrovnávat, že všechna rozhodnutí se musí přijímat jednomyslně, nebo že princip subsidiarity? Vždyť to je úžasné.
  Slyšeli jsme snad za těch dvacet let, od našich politiků, nebo eurokomisařů, že EU tyto své principy neplní, nebo že neoprávněně vynucuje jiné principy? Já nikoliv a to sleduji Interview i Události a komentáře. Také jsme již zapomněli na předeurounijní období klausovské divoké privatizace, v prostředí právnické „tmy“?
  Tyto věci uvádím nikoliv na obranu EU, nýbrž jako připomenutí, že se vůči nám, občanům, zpronevěřují hlavně naši politici. Jestli něco můžeme změnit, tak jedině jejich prostřednictvím, našim tlakem vůči nim. Avšak, máme-li tam politiky, kteří prokázali, že jsou služebníky cizí moci a nikoliv svých voličů, tak i když bychom je donutili odstartovat výstup z EU, stále to budou ti zrádci a nadále budou škodit i v nových podmínkách.
  Řešením je dosadit takové politiky, kteří mají důvěru veřejnosti a prokázali, že zájem veřejnosti je pro ně zájmem nejvyšším. Např. prosazováním zákona o referendu, který by umožnil vynutit zájem občanů, přes případnou svévoli politiků. Ještě pár měsíců máme na přemýšlení, co je podstatné a komu svěřit voličskou důvěru. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:55 Ale hlavně, vystoupení z EU je krásná myšlenka, ale ví někdo co potom? Tak daleko nikdo z místních není schopen dohlédnout! A kdo si myslí, že by nám to Německo nedalo pořádně sežrat, je, mírně řečeno, naiva, přesněji blbec!! Vždyť jsme už dnes na Německu hospodářsky totálně závislí, ale naopak to, samozřejmě, neplatí! Budeme mít kam vyvážet svoje polotovary, když nám 30% vývozu rázem odpadne? Tohle všechno si ti vystupovači z EU nejsou schopni uvědomit.
   A dále, co se stane po vystoupení ČR z NATO? Nevrhnou se na nás do pěti let Poláci a neseberou nám Těšínsko ještě s nějakým bonusem? Proč ne, v roce 38 to udělali také!
   Chci tím jenom říci, že nikdo z těch vystupovačů není schopen ani v náznaku dohlédnout důsledky tohoto kroku. Současní politici na to intelektuálně nemají a ti v mimoparlamentních stranách jakbysmet! (Tím myslím SPD, ANS a pod.).
   Jirka

   Vymazat
  2. Anonymní7. července 2017 16:39
   Velice výstižně napsáno, souhlasím s každým slovem (až na tu závorku na konci, kam bych neuváděl SPD).
   Je třeba si uvědomit, do jaké situace se vystoupením dostaneme a již se na to připravovat a zvyšovat svou stabilitu. Pokud nebudeme schopni si ohlídat své hranice i vnitrozemí, tak naše námitky, že sem nechceme migranty, nebude nikdo reflektovat. Ať už budeme v EU, nebo nebudeme.
   Je třeba obnovit branné schopnosti mládeže. Tj. fyzická zdatnost, schopnost orientace v terénu, schopnost ovládat zbraně, taktika, atd. SPD vyžaduje zavedení povinného, asi dvouměsíčního vojenského výcviku. Je třeba zajistit prostory na ubytování, výstroj, výzbroj. To je dobrý začátek, neboť ta lavina mužů v branném věku, která směřuje do Evropy, věčně bez výzbroje nebude. Takže je také nejspíš nejvyšší čas, sbírat zkušenosti z Izraele, který čelí arabské infiltraci se zbraní v ruce, již nějaká léta.
   Podobně je třeba zvyšovat svou stabilitu v zásobování potravinami, strategickým zbožím a surovinami. Nejlépe ve spolupráci se sousedy, V4, či tak. Nebudeme-li stabilní, nikdo nás nebude nezištně podpírat a podporovat. Naopak, bude se toho snažit využít ve svůj prospěch a zisk.
   SPD se tímto zaobírá v bodu deset, volebního programu: „10. Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku“ a v rozsáhlejších studiích „Česká republika – náš bezpečný domov, naše úspěšná budoucnost“ a „Zahraniční politika“. P.K.

   Vymazat
  3. K předchozím třem článkům.
   Nevím kam až dohlédnou vaše názory, ale jsem za to, v každém případě z EU vystoupit a rovněž tak z NATO. Tam jsme vstoupili pod záminkou obrany před Ruskem. Jenže kdo dohlédne dál, nejen za svůj prah, tak uvažuje trochu jinak. Především šlo o to, oslabit naši zem a nejen ekonomicky, ale předeevším vojensky, aby jsme nebyli schopni se postavit ani tomu nejmenšímu uskupení ozbrojenců. A toto se jim povedlo v plném důsledku. Jak dlouho by vydržela naše armída? Týden, 10 dní? Co máme za výzbroj a jakou kvalitu máme vojáků? Kolik je jich bojeschopných? Reakce min. obrany, jsou buťto dobře promyšlené a sakra zkalkulované,( ve svůj prospěch), nebo jednání snad i nesvéprávného jedince. 27 let se tvrdilo a neustále tvrdí, že bylo všechno špatně, že západ je kapitalistický, ale ten jediný správný. Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Pokud se nezbavíme různých zaprodánků, Zaorálků Sobotků a v podstatě téměř všech politiků v současné vládě, tak snad nikdo už není schopen postavit tuto zem na vlastní nohy. Čím dříve se zbavíme závazků z EU i NATO tím lépe. Ano, bude to bolet, ale za toto můžeme děkovat jen této vládě a všem těm předchozím. Mám za to, že dvou měsíšní výcvik je sice dobrá myšlenka, ale v žádném pžípadě to nestačí. Vždyť chybí celá jedna generace schopných chlapů bránit tuto zem. Proč se provádí při vstupu do armády různé testy jako( psycho,fyzické, inteligenční). Bohužel musíme konstatovat, že tato mládež není schopna těmito testy projít. Všechno se už v základních školách zrušilo, od branné výchovy a podobných předmětů a tam je začátek. Vše je postavené na konzumní a především finanční politice.
   Já vím, že to není ( v současné době) moderní se přiklánět k Rusku. ALE, za posledních téměř 30 let se politika rázně změnila a když si uvědomíme, jak se tento stát postavil za posledních 20 let ekonomicky a hospodářsky, můžeme jen závidět. Ano, dehonestace našeho presidenta je v současné době velmi moderní. Ale PROČ? Jednoduchá odpověď. Protože je z EU a Uesáků prioritou v kždém přépadě zabránit obchodováním s tímto státem a rovněž tak s Čínou.
   Když si uvědomíme, jak bylo po revoluci dehonestováno Rusko od našich politiků, je mi z toho zle. A rétorika nynějších politiků se nezmění, to určitě ne.
   Na druhé straně, kdo byl v poslední době v Rusku, tak velmi dobře ví, že se např. V Moskvě téměř jinak nedomluví, než německy a anglicky. Proč? Protože tato aglomerace je téměř zaplavena němci, angličany a francouzi.Podnikají tam v takové míře, že se o tom těm našim politikům ani nesní. Jen ti naši zabedněnci a vazalové budou neustále tvrdit, že to není pravda a náš spasitel je západ. Víme téměř všichni, že to není pravda. Celou jednu generaci naše zem stratila tím vlezdopr..... ismem. Zkusme se jednou jako zem postavit na vlastní nohy a rovně stát. Jsem proto toto udělat nejen pro sebe, ale především pro maše děti a vnoužata. Aby se jednou nemuseli za nás stydět. Propaguji politiku, Okamury a jeho strany.

   Vymazat
 8. v gubernii se ma makat a připadne vydělky přenechat kolonizatorum globalně si za tento stav mužeme sami ikdyž je otazka zda by kolonizatoři vynechali lety prověřeny pracovity a hubudržici narod samosebou že že pracovytost se tyka jen pracovite většiny nikoliv řvouci menšiny ktera je vlasně takove vyžrane kukačči mladě z naši povinnych desatku ktera jen otevře zobak už se socani se předhaněji kdo ji vic nakrmi aby je ve štrasburku jako spravne panaky nezfackovali

  OdpovědětVymazat
 9. Já osobně bych všechny hajzle v čt pověsil na šibenici.

  OdpovědětVymazat