Reklama

čtvrtek 27. července 2017

Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá financovat z regionálních fondů! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky

- VK -
27.7.2017 AE News


Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá financovat z regionálních fondů! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí za peníze EU v hospodě u Znojma!

Redakce AE News dnes byla upozorněna jedním z našich čtenářů, že při cestě s přítelkyní po Jižní Moravě narazil na neuvěřitelnou propagaci tzv. „sudetské otázky“ v místech, kde by to čekal úplně nejméně. V zařízení, které je v provozu díky dotacím Jihomoravského kraje. Napsal nám k tomu následující:

„Včerejšího dne jsme se vraceli s přítelkyní z cesty do Znojma a volili jsme cestu přes Vranov nad Dyjí domů do Tábora. Před Vranovem nás zaujal větrný mlýn u cesty a později jsme zjistili, že je to restaurace. Chtěli jsme se občerstvit. Jaké bylo naše zděšení, když jsme vešli do společných prostor a zjistili hned u vchodu velikou, zasklenou mapu s názvem: Heimat Sudetendland!! Tedy ne jenom tzv. „Sudety“, ale již celá naše vlast pojatá jako „Vlast Sudetská země“. Vše v němčině, tedy ne alespoň jako za tzv „Protektorátu…“, kdy byla alespoň připojena čeština za němčinu. Názvy jak historických zemí Koruny české v NJ, tak i znaky jednotlivých měst popsány jen německy. Dáváme tedy na vědomí pro některý článek typu „Drang nach Osten“ stále živé respektive „Čtvrtá říše a naše úloha v Nové Evropě“. Zvlhly nám oči, otočili jsme se a pokračovali v cestě k jinému občerstvení.“ 

Fotografie pořízená našim čtenářem. Je to kresba sudetoněmecké mapy, tzv. sudetoněmeckého Heimatu (vlasti) v chodbě u vstupu do restaurace.

Tolik tedy svědectví našeho čtenáře. My jsme tedy začali v redakci pátrat po podrobnostech. Jedná se o restauraci Větrný Mlýn v Lesné u Znojma [1], jejíž provoz dotuje Jihomoravský kraj z fondů EU. Budova restaurace je integrální součástí historického větrného mlýna z roku 1862 a jako turistická atrakce je spolufinancována a dotována z Regionálního operačního programu Jihovýchod a z fondů Evropské unie. Nejde tedy o čistě soukromou aktivitu, jde o objekt, který je provozován z peněz občanů České republiky a z peněz Evropské unie. Není vůbec jasné, co propagací sudetoněmecké otázky Jihomoravský kraj sleduje.


Větrný mlýn a restaurace, Lesná u Znojma.

Zasklenou mapu Heimat Sudetenland znám velmi dobře odtud z Německa. Je to novodobý remaster původně malované mapy Johanese Heigerta z roku 1936, kterou namaloval na objednávku Konrada Henleina pro účely propagace tehdejší tzv. „zemské otázky“ (Heimatfrage) sudetských Němců za 1. Republiky v Československu. Po válce v mnoha podobách a variacích šíří tuto kreslenou mapu Sudetoněmecký landsmančaft, ale také Sudetoněmecký historický institut z Mnichova, na jehož webu je reprint této malované mapy z roku 1936 také k dispozici [2] a lze ho zakoupit např. ve stáncích na Sudetoněmeckých slavnostech každý rok. Můžeme se pouze dohadovat, kdo si tuto mapu (za peníze ROP Jihovýchod a z fondů EU) objednal vxSudetoněmeckém institutu, nechal ji zarámovat do skla a pověsil ji ve vstupní chodbě v restauraci Větrný mlýn v Lesné u Znojma.


Sudeťácké mapy v českých restauracích a tabule na hranicích už se také mění!


Toto není jediný problém, který se týká Sudetoněmecké otázky. Na německé straně bavorských hranic s Českou republikou zemské bavorské úřady začaly v tichosti měnit hraniční tabule z původních Staatsgrenze (státní hranice) na Landesgrenze (zemská hranice). Cedule s nápisy Landesgrenze původně označovaly a oddělovaly zemská území uvnitř III. Říše, po válce musely být tabule z německé strany změněny na Staatsgrenze. Během posledních měsíců ale začali turisté z Česka na zelené hranici s Německem hlásit změny tabulí, zejména pak na bavorské straně začaly bavorské úřady měnit tabule zpátky na Landesgrenze jako po obsazení Sudet v roce 1938. Lidé z okruhu landsmančaftu to dávají do souvislosti s politickým vývojem v Evropě, kde Lisabonská smlouva dala sudetským Němcům naději na vrácení majetků, ale teoreticky i na návrat domů do pohraničí v ČR.

Hranice s ČR z německé strany. Zemská hranice.

Největším motorem sudetoněmeckých požadavků je zemský premiér Bavorska Horst Seehofer, který nechybí na žádném sjezdu a slavnostech Sudetoněmeckého landsmančaftu. Stejně tak i letos seděl hned vedle Bernda Posselta, Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana, článek a fotografie jsou zde. Seehofer je kromě toho šéfem německé CSU a hlavní postavou, která ovlivňuje politiku Angely Merkelové. Jeho lobbing ve prospěch Sudeťáků je enormní, nedozírný, je to jejich člověk.

Vnitřní kohorta sudetoněmeckých lobbistů v ČR


A je extrémně nebezpečné, když členové vlády ČR a ministři, pan Bělobrádek a pan Herman, jezdí na Sudetoněmecké slavnosti, kde si bez uzardění a s klidným svědomím sednou do první řady na čestné místo vedle Bernda Posselta a právě Horsta Seehofera. Nikdo se potom nemůže divit, že tyto procesy se už kopírují i do ČR, kde jednotlivá hejtmanství krajů ve svých dotovaných projektech a za peníze EU propagují reprinty sudetoněmeckých zemských map z roku 1936.

Další cedule z německé strany na českých hranicích. Místo Staatsgrenze (státní hranice) už nově jenom Landesgrenze (zemská hranice).

Jenom bych chtěl upozornit, že návštěvy českých politiků na Sudetoněmeckých sjezdech nejsou příčinou tohoto stavu v ČR, ale naopak jeho důsledkem. Uvnitř České republiky působí mohutná pro-sudetská lobbistická klika, koneckonců, politici KDU-ČSL jsou toho příkladem, jejich strana na svém webu propagovala věci jako Česko-německé kulturní jaro 2017 [3], takže návštěva šéfa strany s ministrem kultury v červnu v Augsburgu na sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu byla už tak nějak automatická. Evropské peníze a dotační programy nasunují pomalu a zlehka prvky informačního pole, které mění podvědomí českého obyvatelstva. Tuhle se postaví pomníček obětem odsunovaných Němců po válce, tamhle se vyvěsí mapa Sudetoněmecké vlasti do vchodu restaurace, jinde se objeví člen české vlády na Sudetoněmeckých dnech a sklidí bouřlivý potlesk za oslovení „Drazí krajané!“

Mapy sudetského Heimatu a duch Konrada Henleina jsou zpátky


Je to postupné posunování Overtonovských oken, od nemyslitelného k naprosto přijatelnému a vyžadovanému. Ještě před 15 lety nebylo myslitelné, aby někdo přijel na Sudetoněmecké slavnosti. Dnes už to možné je. Dříve bylo nemyslitelné, aby někdo střízlivý na Jižní Moravě a za peníze daňových poplatníků vyvěšoval v restauraci sudetoněmeckou mapu Heimat Sudetenland nakreslenou pro Konrada Henleina. Jenže dnes už je možné všechno. Víte, co na tyto procesy já pokaždé říkám? Česko snese fšecko! Pokud by lidé nebyli lhostejní, pokud by byli všímaví jako náš čtenář, tak by takový skandál nikdy nenastal, protože nikdo ze zodpovědných lidí Jihomoravského kraje by nikdy nepřipustil, aby v objektu, který dotují z veřejných peněz v rámci Regionálního operačního programu, byly propagovány insignie a symboly sudetoněmeckého Heimatu, zemské otázky, na jejímž základě Konrad Henlein postavil svoji prvorepublikovou politickou kariéru.

Tento reprint původní mapy z roku 1936 dnes distribuuje Sudetoněmecký historický institut z Mnichova.

Co uvidíme příště za evropské peníze v ČR? Bustu Konrada Henleina v Egeru (Chebu)? Nebo pamětní desku K. H. Frankovi na jeho knihkupectví na náměstí v Karlových Varech, tedy v Karlsbadu, abychom byli styloví? Už tolikrát jsem to opakoval, že vývoj společnosti v ČR po roce 1989 je definován naprostou lhostejností obyvatelstva o věci veřejné, o politiku, o události, které se dějí na politické úrovni okolo nich. Mnoho lidí kritizuje politický marasmus v zemi, ale kdo za něj může? Politici. Jenže, kdo je tam volí? Občané!

Vnitřní sudetská kolona v ČR překresluje informační pole


Už skoro 30 let volí do sněmovny provařené politiky, pořád ty stejné, kteří občas změní politický dres, nebo založí jinou stranu a potom se zase vrátí do sněmovny. Politici dělají politiku podle toho, kdo je zrovna ovládá a financuje. Lobbistické tlaky, peníze, cesty do zahraničí, přednášky, peníze pro stranu na kampaň do voleb maskované jako odměna za přednášky v Německu, v USA, v Bruselu. Toho sponzoruje ten, a toho zase tamhle ten. A když největší počet voličů má KDU-ČSL právě na Jižní Moravě, tak se nikdo nemůže divit, že v hospodách tam visí sudeťácké mapy Henleinovy zemské otázky z roku 1936. Morafa snese taky fšecko?

Nové hraniční patníky se začaly objevovat už i z rakouské strany hranice s ČR.

Nenechte si tuto informaci pro sebe, šiřte ji na sociálních sítích, sdílejte ji. Tiché přebarvování informačního pole jede na plné obrátky v ČR. Točí se filmy jako Habermanův mlýn, který vykresluje české občany jako svině a Němce jako oběti, na České televizi běží dokumenty o zabíjení odsunovaných Němců, ve školách se dětí učí, že sovětská armáda neosvobodila Československo, ale přijela ho okupovat, čeští politici jezdí na Sudetoněmecké slavnosti a sedají si vedle špiček landsmančaftu. Informační pole je brutálně překreslováno. A pokud nebudete na tyto věci upozorňovat, pokud nebudete proti nim nic dělat, čeká národ opakování historického osudu z roku 1938.

-VK-
Šéfredaktor AE News

56 komentářů :

 1. Bohužel jsme se k těm sviním fašiunskejm po konci války moc a moc lidsky.....bejt to opačně,nestačili bychom se divit!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Je to šílený, co se děje!
  Sudeťáci jsou v současnosti největším ohrožením pro Český stát.
  Generace našich předků by se zeblily, kdyby viděly co čechů leze germánům do řiti, otevřeně kolaboruje a plive na svůj národ.
  Tady například kolaborant Malecký útočí na české vlastence:
  http://forum24.cz/chceme-svuj-clanek-v-ustave-a-vybudujeme-vlastni-vojsko-tvrdi-narodni-domobrana/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:23 - To se Ti teda nepovedlo, lháři a provokatéři! Ten Tvůj link odkazuje na české vlastence, kteří chtějí bránit samostatnost, suverenitu a celistvost ČR. Tudíž jsou i Sudetoněmcům!

   Smazat
  2. To 17:31:
   Oprava: Tudíž jsou i proti Sudetoněmcům!

   Smazat
  3. Ne !Největším nebezpečím jsou voliči klerofašistické tlupy KDU-ČSL,kteří tak volí obřezance ve vedení této skvělé strany-Bílou Bradu,Hermana,Gabala a další protičeské a protislovanské skvosty!

   Pavel Beran

   Smazat
  4. Berane, tlupy slovanských osvoboditelů z Východu se tady v roce 45 chovali jako dobyvatelé a obyčejní zloději. Bratrsky nám pak pomohli v roce 68, kdy se tu usadili a vesele kradli a ničili dál

   Smazat
  5. 20:33 - študente, kdes vyčetl tyhle kokotiny, co tu trousíš? Rudá armáda nás osvobodila, ztratila přitom statisíce lidí. V září 1945 se z ČR stáhla, nezůstal tu ani jeden její voják. Je vidět, že se dnes nevyučuje pořádně dějepis. Ale možná, že jsi vůbec nechodil na vyšší stupeň a rovnou jsi šel pomáhat panu faráři (za Fidorku).

   Smazat
  6. 20:33 Je třeba znovu vyučovat dějepis podle dřívějších osnov v duchu marxistického výkladu dějin, tovarišč!

   Smazat
  7. 20:45
   Hele ty """studovanej"""" milovníku Venci flašky,ty si pro jistotu zopakuj první třídu pomocný školy,třeba ti to k něčemu bude!!!!

   Smazat
  8. 20:45 Díky soudruhu. Rada od opravdového proletáře z Prahe je nad zlato.

   Smazat
  9. 20.33 zajímavý je, že jim říkáte okupanti, a přitom žrali to, co my a Československo bylo průmyslově rozvinutou zemí... porovnejte si to s dneškem

   Smazat
  10. Sověti nás okupovali, ale nechtěli nás vyhladit jako náckové. Ale vykládejte to pablbovi bez vzdělání. Pro něj je každej soudruh a továrišč, když nesouzní s jeho imbecilním "názorem", který si vyčetl někde u Taberyho v Respektu.

   Smazat
  11. I want to kiss ur vagana for 2 hrs then put my 1 feet pinus in ur vegana u will happy

   Smazat
 3. V Brně je aktivní zejména štváč Posselt, který nedávno odsun Němců označoval za genocidu. Je pravda, že sudeťáci pokročili ve své propagandě v Česku, teď mají svoje agenty Bělobrádka a zejména Hermana přímov české vládě, za součinnosti s českým katolickým klérem. Herman se prodral až do předsednictva lidovců a je první na pražské kandidátce. Volby jsou před námi a tak si to musíme pamatovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Po převratu 1989:
  - ČSFR se rozdělilo na ČR a SR (pachatele - Havel, Klaus, Mečiar).
  - NSR a NDR se spojilo v jednu Velkoněmeckou říši II!
  - Čechům vznikly problémy se Sudetoněmci
  - Slovákům vznikly problémy s Maďary

  OdpovědětSmazat
 5. Zde je opět vidět, jak nám chybí zákon o referendu a o odvolatelnosti a trestní odpovědnosti politiků. Pokud bychom ho již měli, jistě by se našlo nějaké hnutí, které by zorganizovalo sběr podpisů, pro referendum o odvolání např. Hermana, či Bělobrádka, po tom, co se přátelili s Posseltem. A jsem přesvědčen (nebo alespoň bych rád věřil), že by byli z funkcí odvoláni.
  Největší úsilí pro přijetí tohoto zákona vyvíjí T.O. Když dostane ve volbách dost hlasů, prosadí ho. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K.-Již tyto volby budou referendem ale o "volební zákon", jehož částí je "odvolávání". Zeman anoncoval jeho nutnost a osobní zájem v příštím volebním období, tak za ním stůjme v pozdější volbě, jako "garanta".

   Smazat
  2. Kdyby se náhodou stalo, že vyhraje volby strana, která má v programu odvolatelnost politiků a referendum,(čemuž nevěřím), tak nás přijede" HUMANITÁRNĚ" zachránit NATO.

   Smazat
  3. kravské lejno - kravinec
   lidské lejno - lidovec (č1 -Herman, č2 - Bělobrádek)

   Smazat
  4. 0:22 a ty jsi pitomec, což není nic proti přírodě. Takových vás tu je, a můžete se chodit společně pást a sr...

   Smazat
  5. 17:47- a Vy jste kdo? (č.1 nebo č.2)?

   Smazat
 6. A tuhle hnusitu začal udavačský chrchel jeho omlouváním fašistům za odsun!!!!!
  Doufám,že ten hajl nemá ani po zdechnutí klid!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi Čech, že tak przníš mateřský český jazyk? Spíš to vypadá, že jsi nějaký počeštěný fricek.

   Smazat
  2. 20:28
   Hele ty profesionální češtinářskej kecale,to,že se uťuknu na klávesnici nemění nic na tom,že udavač Havel byl parchant a neměl vůbec právo se frickům omlouvat!!!!!

   Smazat
  3. 20:28 Spisovně je: češtinářský kecale, ty nemehlo.

   Smazat
  4. 21:02
   Spisovné češtiny se ti zachtělo?
   Tak si zajdu do knihovny a můžeš si půjčit Havlvy hry,tvému IQ to bude jistě blízké!!!!

   Smazat
  5. Havlovy hry si nepotřebuji půjčovat, protože jsou zdarma online na jeho stránkách. A mému IQ jsou blízké, protože absurdní divadlo je pro intelektuály, ne pro drůbežáře, jako ty, který nepochopil, že vlastenec má především pečovat o svůj jazyk, tak těžce vybojovaný v zápase s Němci.

   Smazat
  6. 21:47
   Zřejmě proto Sralbotka a spol.lezou Mer-Khel(ový) tak usilovně do prdele a Bělobradý chcípák s Herrmanem se fotí na srazech Landsmanschaftu?!!!
   Ty seš vlastenec leda na papíře!!!!!

   Smazat
  7. 21:17 je k smíchu. Vydržel někdy sedět a vnímat ty ukecané, bezdějové Havlovy traktáty, které nazýváte "abstraktním divadlem"? Kundera Havla nepřijal na FAMU pro nedostatek talentu. Když se stal Havel bez vážnějších protestů prezidentem Československa, zlámal Kundera nad Čechy hůl. Stydí se za nás doteď a s tím pocitem asi i umře. Je Milan Kundera "drůbežář"?

   Smazat
  8. To je absurdní, ne abstraktní divadlo, ty osle. Myslím tím 21:37, ne jeho pana bratra 21:24.

   Smazat
  9. Fakta bývají absurdní. Ale Havel to nevěděl. Zahradní slavnost ukradl Vyskočilovi a jeho přátelům. Je to absurdní?

   Smazat
 7. Po roce 1945 platilo "DOBRÝ NĚMEC = MRTVÝ NĚMEC"... ten náš bezbřehý humanismus, když jsme Němcům splnili jejich největší přání a vrátili jsme je do Němec místo abychom je recyklovali podle jejich vlastní praxe se nám teď právem vrací podle hesla "čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O nějakém Johanesi Heigertovi, údajném autoru té mapy, nelze na internetu nic dohledat, natožpak informaci o tom, že tahle mapa byla určena pro Henleine. Proč by taky měla zrovna tahle být, když vůbec není zeměpisná, ale populární. Na Sudetendeutsches Institut (nikoliv Sudetoněmecký historický institut, ten neexistuje), není vystavena mapa, ale puzzle. Pokud se jedná o původní mapu, jde o rok 1955, jak je uvedeno. Celá mapa ukazuje jen původní německé osídlení s původními německými názvy a erby, nic neobvyklého na tom není. Takže jediné, co jsme se dozvěděli, že tuhle mapu viděl V.K. v prodejních stáncích na srazech Sudetoněmeckého landsmanšaftu, kam očividně pravidelně zajíždí. Tak aspoň víme, na čem jsme, že...)))

   Smazat
 8. A co jste, vy z vás, kteří čekali lepší zítřky a zvonili jako o závod´? První problém bylo rozdělení republiky, přesně jak je popsáno výše. Nedostatečným varováním byla úklona s omluvou Václava zvaného Ruzyně, dalším krokem byl výprodej všeho, hlavně půdy a vody, schválení Česko-německé deklarace v roce 1977,vstup do NATO a potrestání Jugoslávie za vyhnání Němců, tedy přesně Srbska. Čechům chybí německá systematičnost a vytrvalost. Lehce nabyl, lehce pozbyl...A tak nelze nesouhlasit s posledními příspěvky výše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak, souhlasím s příspěvkem z 20.50. Na počátku všech dnešních problémů stojí kontrarevoluční převrat v listopadu 1989 a vše, co následovalo. Jak říká předřečník, zvolení Havla prezidentem, čs.-německá deklarace, první návštěva sudeťáků (flanďáka Graubnera) etc. etc. A pokračovalo to tím, před čím lidé vlastenecky cítící varovali: totálním rozprodejem všeho, vstupem do NATO a tragickou spoluprací se zeměmi, jež stály ve 20. století u všeho svinstva v Evropě - Británií, Francií a Německem. Cožpak jsme zapomněli na Mnichov a kdo za ním stál? Na dobu druhé republiky, kdy vylezli z kanálů stejné kreatury jako lidé, kteří dneska oklikami vedou republiku do náruče Německa? Budeme stále jen připomínat 68. rok a dobu protektorátu, dobu tisíckrát horší pro tento stát a národ, omlouvat? Potom pánbůh s tímto národem.

   Smazat
 9. Toz Mahlzeit und Hundscheiß.......volim Milose a Ykohamo to je jisté...slonce v srdci...howk

  OdpovědětSmazat
 10. Nacismus nebyl vymýcen, jen vzal nové podoby pro staré cíle. Ostatně povýšenecké chování EU vůči jiným národům a "starých" členů k novým je také projevem nacismu svého druhu. A vlastnmě EU jen dokazuje, jak byla porážka Hitlera vcelku chybou.
  Druhou kapitolou jsou "dotace"| z EU. Nejen, že za jedno Euro z Bruselu do ČR odpluje už 5 Euro z ČR, ale ta co doplují jsou jednak rozkradena a jednak investována do pitomostí, jaké český svět dříve neznal. Např. budování silnic z vesnic za jejich humna, neb sousední vesnice o spojení nemá zájem a silnice končí na polovině cesty.... Zato se u takové mrákoty postaví pomník, že byla postavena z peněz EU. To z českých peněz si staví Němci velmi solidní dálnice a nikde njsem neviděl žádný pomník, že je to "dar" Čechů. Tož takových hovadin je nespočet a ani nemusí zasahovat čeští "ekologové", kteří také srší podobnými mršinami. A kde by se měly budovat obchvaty, lidé se dusí smogem a na vesnicích stovkami projíždějících traktorů, smradem z hnoje, močůvky a siláže a miliardami much zahlcujících vesnické domky. No jo, jenže v místě plánovaného 300 m obchvatu obce je 15 m2 "mokřadu" - sice jen na jaře po zimě bohaté na sníh -jednou za 10 roků - a v něm se líhnou vzácni komáři obecní. Blbost lidská byla bvždy objemná a ani Čechům se nevyhýbala, ale proč ji musí povinně dokonce u nás platit daňoví poplatníci? A jak za to čtvrt století ta blbost u nás nabobtnala! Kdyby to byla sportovní disciplina, asi bychom byli na vrcholu žebříčku.

  OdpovědětSmazat
 11. A co dělá KÚ Jihomoravského kraje s primátorem Vokřálem (ANO) a MZ se (Zadolárkem), když jim nepřátelé útočí na svěřené území? Měli by to vysvětlit. Jasně, padají únavou při své zodpovědné politické práci. Je něco hodně shnilého v tomto Českém státě.

  OdpovědětSmazat
 12. To je strašný článek hovada vlastizrádný fašistický.

  OdpovědětSmazat
 13. Každý tady mele své zášti proti sudeťákům (přitom nikdo z nich s žádným nemluvil, protože to by musel mluvit německy), a přitom je nezajímá, že ten článek je docela normální hoax. Jako většina toho, co Aeronet vyblije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevztekej se, nešťastníku. Že jsi obdivovatel Henleina a možná i Dolfiho, to ti nikdo nebere. Že nenávidíš Aeronet, protože se nebojí psát a provokovat, to ti také nikdo nebere. Ale v té hospodě - mlýnu si to můžeš prohlédnout ještě dneska. Je to tam a o těch nadacích píší v AE News také pravdu. Tak dej bacha, ať ti nepraskne žilka v té tvé sudeťácké makovici.

   Smazat
  2. Pro 6:55 - Kdysi v 60.letech jsem projížděl Rakouskem a v Hallstatu v campu jsem s kolegou rozbili stan. Tehdy, jak jinak, nebyly valuty na hotel. Bavili jsme se česky a od vedle tábořící německé rodiny se odpoutala paní a že ráda slyší češtinu, že ona chodila do české školy. Měli tam prý na zdi fotografii takového starého pána v brýlích a s bradkou a každé ráno zahajovali vyučování písničkou. Paní se postavila do pozoru, začala zpívat "Kte domof můj" a přitom vystřelila našponovanou pravačkou k nacistickému pozdravu. Pak, že sudeťáci neumí česky, trumpeto. A že nemají rádi Česko. Mají, ale po svém!

   Smazat
  3. 6,55
   Ty bydlíš u hranic s frickama,že tady pindáš ty havlolulane???
   Jestli ne,tak ti radím,abys zavřel tu rasozrádnou držku a nesral se mezi dospělí!!!!!!

   Smazat
  4. Ty proletářská nulo, běž si raději nakoupit do německého Kauflandu, ať na tebe zbyde kvalitní německé máslo.

   Smazat
  5. 7:07 Do českých škol v pohraničí chodili české děti, ne německé, protože české školy se v Sudetech stavěly do české menšiny. Bůhví, jestli jsi náhodou nepotkal nějaké české emigranty nebo bývalé kolaboranty, když tak sveřepě hajlovali. Starý pán v brýlích s bradkou na zdi školy mohl být jen Masaryk, takže ho sotva zdravili nacistickým pozdravem. Opa, je vidět, že už to máš v hlavě dost pomotané.

   Smazat
  6. 7:07 Fotr, a neudělali si z vás čecháčků ti Němci docela normální pr*el?

   Smazat
 14. Zase budeme čistit zemi od těch hovad ! pošleme je rovnou na Sibiř!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Rusi byli blbí ,že propustili 6000 zajatců domu ! ale svitla naděj odplata bude do konána ! (allahy pozabíjejte ty vrahy )

  OdpovědětSmazat
 16. 7:40, 8:14, 8:27, hoši, historie nás učí, že gumy jako vy rozhodně potřebují KSČM jako předvoj, která vás postaví do latě a ukáže vám vaše místo ve společnosti. Jinak na to intelektově očividně nemáte.

  OdpovědětSmazat
 17. Na ně dojde a naposledy!

  OdpovědětSmazat
 18. Vadí mi to předvolební načasování problému místo trvalého řešení, ale dělají to tak dnes všichni. Nejde zde připojit fotografie, ale mohu redakci dodat stejné snímky z jiného místa západní hranice se stejnou informační cedulí "LANDES-GRENZE" z oblasti Křížového kamene pod dnešní rozhlednou Havran. Jedná se o rok 2004 a určitě tam toto značení nebylo první rok. Pravděpodobně se takto značí hranice již od nového značení po roce 1989.

  OdpovědětSmazat
 19. Obě cedule tam byly i v 60. letech. Naše státní hranice s Bavorskem je pro Němce de iure jak státní, tak i zemskou hranicí.
  Ať se to kremlofilům líbí nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:54- co myslíte, jsou stejné cedule(zemské) i mezi Francií a Německem, např v Alsasku?

   Smazat
  2. Tento článek původně zveřejnil p.Hájek - protiproud. Jedná se o dezinformaci, kterou bohužel převzalo spousta dalších serverů. Sloužil jsem na hranicích v šedesátých letech a ty cedule Landesgreze tam byly již tenkrát. Takže k žádné změně nedochází. Má to svoji logiku, německo na rozdíl od České republiky není stát, ale federace složená ze spolkových zemí! Proto z německé strany cedule s označením zemská hranice! A je tomu stejně i na německo - fransouzských hranicích z německé strany.

   Smazat
 20. Dobrý den, upozorňujeme, že článek se nezakládá na pravdě a Regionální operační program Jihovýchod zmiňovanou restauraci ani žádný reprint uváděné mapy z evropských ani jiných veřejných prostředků nikdy nepodpořil. Žádáme proto o úpravu článku tak, aby neuváděl nepravdivé informace, a o odstranění zavádějící fotografie. Děkujeme. Úřad Regionální rady Jihovýchod

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.