Reklama

pondělí 24. července 2017

Ne základnám: Kdo vlastně vládne v České republice?

24. 7. 2017   
Vystoupení pana poslance Martina Stropnického dne 20.7.2017 při projednávání tisku č. 129 (Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO) považujeme za nehorázné a je neuvěřitelné, že zaznělo na půdě Senátu České republiky.
Pan poslanec Martin Stropnický prohlásil:
,,Tady zazněla otázka, zda se to zakládá na pravdě. To se zakládá na pravdě, tato dlouhá citovaná zpráva nebo co to bylo, asi tak stejně jako zprávy z Aeronetu nebo Russia Today a dalších až 40 serverů či informačních zdrojů, které nás zásobují takovýmito pravdami. Čili to je moje jediná možná odpověď."
 
Pan poslanec Martin Stropnický tak reagoval na dopis Iniciativy Ne základnám, ze kterého citoval pan senátor Jaroslav Doubrava, a který byl zaslán všem senátorkám a senátorům.
Iniciativa Ne základnám v něm upozornila na:
- v  předloženém tisku č.129 je nepravdivé tvrzení o počtu vojáků NATO v    
   Pobaltských státech. Proti deklarovanému počtu 4x1200 vojáků je pravdivá  
   skutečnost 134 449 vojáků NATO.
- neexistenci žádosti o vojenskou pomoc ze strany Pobaltských států, kterou se  
  obracejí na Vládu České republiky
- na porušení článku 1 Charty Organizace spojených národů a článku     
1 Severoatlantické smlouvy

Na neexistenci žádosti o vojenskou pomoc ze strany Pobaltských států pan poslanec Martin Stropnický uvedl::
,,Tak ta jejich naléhavá prosba, výzva, ta samozřejmě zazněla. Pokud by ten zdroj, který tady byl citován, trval na nějakém hlavičkovém papíře, možná že k tomu nedošlo."
Argument Iniciativy Ne základnám, že je porušován Článek 1  Cíle Organizace spojených národů čl. 1  a čl. 1 Severoatlantické smlouvy se opírá mimo jiné o :
Czech Military ReviewVojenské Rozhledy
                    
Neorealismus a současné americko-ruské vojenské soupeření v postsovětském prostoru
Autoři:

2. 4. 2 Odstrašovat, v případě potřeby i vyhrát konvenční souboj s RF
Proto ministr obrany USA Carter (ve funkci 2015–2017) označil Ruskou federaci za naléhavou bezpečnostní hrozbu pro nové spojence USA (zejména pro Polsko a pobaltské státy). Velmi tvrdě ji kritizoval za odpor vůči pokračujícímu pronikání USA směrem na východ (A2/ AD) do oblasti Baltského moře, Černého moře a dále pak také do Arktidy a Ruského Dálného východu. A z toho vyvodil, že RF představuje existenciální hrozbu pro USA, pro jejich spojence a pro celé mezinárodní uspořádání.[70] A v závěru své stati zdůraznil, že USA se zaměřují na to, aby dokázaly odstrašovat konvenční boj v oblasti A2/AD a aby jej v případě potřeby dokázaly i vyhrát.[71] To už je posun od odstrašování k případné konfrontaci, která by se odehrávala nejen na souši, moři či vodě, ale zahrnula by i kyber – prostor, elektronickou válku a kosmos. Tato argumentace je ve své podstatě, ať už vědomě či intuitivně, neorealistická. Klade důraz na maximalizaci americké přítomnosti ve struktuře postsovětského prostoru.

Strukturální dimenzi má i ruská percepce současného dění. Pronikání USA a jejich spojenců dále na východ jistě nemá za cíl zvětšit území USA, ale naplňuje znaky toho, čemu se říká „prevence vzniku dominantního státu.“[72] Právě proto vyvolává v Rusku silné obavy, že se vytváří struktura, která pro něj znamená bezpečnostní hrozbu. V důsledku toho v Rusku znovu sílí fenomén obklíčené mocnosti (siege mentality)[73]který je vždy a všude velice nebezpečný a v Rusku má navíc hluboké historické kořeny.

Ruský odpor je v USA považován za hrozbu pro USA a pro jejich spojence. Tím se znovu potvrzuje silný sklon amerických elit posuzovat vnější svět podle svých vlastních předsudků, které jsou hluboce zakořeněné a velmi často i zavádějící, a tak mívají i velmi neblahé důsledky.[74]
V oblasti mezi Baltským a Černým mořem se tak vyhrocují bezpečnostní dilemata, která mohou celou situaci dále zdramatizovat.

konec citovaného článku.

Rozhodnutí o účasti našich vojáků v bojových uskupeních na územích jiných států, jsou rozhodnutím politickým, nikoliv vojenským. Je to rozhodnutí Parlamentu České republiky. A není to rozhodnutí občanů České republiky.

Co bránilo 57 představitelům Senátu České republiky, kteří hlasovali pro vyslání našich vojáků do bojových uskupení v Litvě a Lotyšsku, o vyžádání si  důvěryhodných podkladů, aby tak ve smyslu senátorského slibu odpovědně zastupovali občany České republiky?

- proč nebylo Senátu předloženo rozhodnutí Severoatlantické rady, která  je  
  nejvyšším rozhodovacím a konzultačním orgánem Aliance ?
- proč nebylo  Senátu - od Stálé delegace Parlamentu České republiky     
  Parlamentního shromáždění NATO, kterou zastupuje senátor Tomáš Jirsa  
 (ODS) předloženo údajně přijaté stanovisko o žádosti Pobaltských států ?
- proč v Senátu České republiky politické rozhodnutí o účasti našich vojáků v 
  bojových uskupení neobhajoval mimořádný a zplnomocněný velvyslance
  České republiky při NATO Jiří Šedivý, M.A., Ph.D.?

Dokumenty, které by legalizovaly vystupování poslance Martina Stropnického neexistují.
Odpovědí je sdělení Ministerstva obrany České republiky, uveřejněné na webových stránkách Ministerstva obrany České republiky:

Senátoři schválili vyslání až 290 českých vojáků do Pobaltí

21.7.2017 • Senátoři ve čtvrtek 20. července schválili působení českých vojáků v mnohonárodních bojových uskupení NATO v Polsku a v Pobaltí.
Návrh připravený ministerstvem obrany podpořilo 57 z 68 přítomných členů horní komory, proti hlasovali 4 senátoři, 7 se zdrželo.


Iniciativa Ne základnám upozorňuje na zjevný posun, ve kterém je politické rozhodnutí  nahrazováno rozhodnutím Vojenského výboru NATO. Kdo vlastně
v České republice vládne?

Důrazně vyzýváme senátorky a senátory Senátu České republiky, kteří hlasovali pro vyslání našich vojáků do bojových uskupení v Litvě a Lotyšsku, aby neznehodnocovali existenci Senátu České republiky, který má být pojistkou proti chybným rozhodnutím, jakým může být  zatažení České republiky do případné válečné konfrontace.

Senátorky a senátory upozorňujeme na:
Článek 2
Organizace spojených národů a její členové, jdouce za cíli prohlášenými v článku 4
Všichni členové se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby silou nebo použití síly jak proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, tak jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s cíli Organizace spojených národů. 

Pan poslanec Martin Stropnický na půdě Senátu ČR projevil pohrdání s článkem 17 Listiny základních práv a svobod, svým jednáním je v rozporu poslaneckým slibem, porušil čl.10 odst 1) Listiny. Jako poslanec má za své hlasování a vystupování celoživotní imunitu a to na půdě Poslanecké sněmovny Česká republiky, nikoliv na půdě Senátu.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

50 komentářů :

 1. Ne základnám by měla tento případ dát k soudu !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:47 Věříte, že by se naše soudy, státní zastupitelství a policie tímto případem zabývaly, když v minulosti a současnosti vše podobné "háží pod stůl" jako nedůvodné ?
   Ověřit si to můžete osobně i Vy, nemusíte k tomu vyzývat hnutí Ne základnám ...

   Smazat
  2. Anonymní 24. července 2017 17:10 - píše:
   16:47 Věříte, že by se naše soudy, státní zastupitelství a policie tímto případem zabývaly, když v minulosti a současnosti vše podobné "háží pod stůl" jako nedůvodné ?
   Je přece známo, že všechny(zdůrazňuji "všechny") soudce jmenují politici, kteří zrovna vládnou. To se nezměnilo od doby vzniku Československa! Tedy se nemůžeme dočkat nějakého skutečně spravedlivého rozhodnutí ve věci konání vlády.

   Smazat
 2. Česku, stejně tak jako západní Evropě a severní Americe, vládne katolická církev jenž používá politiky jako své podplacené loutky.
  Každá novodobá válka má církevní podtext.
  Druhá světová válka pak je jen vyhranou bitvou ve válce svaté proti zlovůli papežských zlořádů*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lžete.

   Je to jine "etnikum", ktere vladne vladam Sveta...

   Smazat
  2. 1.27 I ten Ježíš byl přeci Židem... vůdcem jedné heretické sekty, hlásající DUALISTICKOU HEREZI IUDAISMU...

   Křesťanství je pouze, po bankovnictví, nejvýnosnější židovský vynález...

   Smazat
  3. > 10:32
   Mylite se hned v nekolika rovinach, ale to by bylo na delsi vysvetlovani...

   (Jedna z mnoha חזיריםלאיהודיםאמנם nebo יהשוע לא יהודהאישקריות 7147 a taky ישראללאבפלשתים כהשמיםלאמעל a dalsi ...)

   Krestanstvi vychovalo Dobrou Civilizaci, lepsi nez v Arabii Islam nebo v Chine Konfucius, nez ji nyni neo-marxismus a Humanismus zatim uspesne kazi.


   Pokud slovem "výnosný" myslite cirkevni restituce, 2Mld Kc rocne na platy Kněží a Církve, srovnejte si s 300 Mld na dividendach kapitalistum do ciziny, 40 Mld za solarni tunel, 300 Mld kurzove ztraty za podhodnocenou menu, "?" Mld rocne na obsluhu statniho dluhu bankerum, ...
   Pokud vedle techhle problemu chcete stavet restitucni Drobné (zustavajici "Doma") do jedne rady,
   tak jste presne jedna z ukazek toho, kam by vedla Prima Demokracie, kdyz by rozhodovali lide, kteri neumi pocitat a nechapou primerenost ani ucelnost mnoheho...
   [(Proc by o statni ekonomii nebo politice meli rozhodovat lide, kteri si mysli, ze miliarda je hodne, ze nabozenstvi je neucelne, nebo ze by pomahalo zidum, treba ovladat svet, nebo snad kazit tradicni hodnoty ?)]

   Smazat
 3. Za vším hledej peníze a USA jich má nejvíc.

  OdpovědětSmazat
 4. To, co udělal pan ministr, je v rozporu se zákony. Děsí mě, že se stejnou nevšímavostí, jako v tomto případě, můžeme přehlédnout ještě závažnější podraz. Ne základnám by měla dát tento případ soudu, jak píše 16:47. A díky jim, že právní rozbor zveřejnila. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Stropnický je ukázkou člověk, který se dostane ke korytu. Udělá všechno, aby se u něho udržel, ten pocit moci je asi opravdu víc než droga. Pak asi člověk vůbec nemyslí na důsledky svého jednání. Hanba jemu i těm ostatním politikům, kteří to schválili, přitom museli vědět, že od Ruska Pobaltí vůbec nehrozí nebezpečí, je to jen vyplnění přání NATO, tedy i USA obklíčit Rusko. Opravdu hezky se jim odměňujeme za osvobození a za to, že vůbec jsme, protože fašisti by nás zlikvidovali. Jak s tím můžete žít?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Stropnický je hlavně bezcharakterní zmetek, darebák a morální i lidský odpad. Dokázal to svým osobním i profesním životem.

   Smazat
  2. Myslíte si, že Stropnický je jedinej? Kolik má tento národ zmetků podobných? Telička,Dlouhý,Čalfa,Pithart,Topolánek,Ruml,Gabal,Kalouseh atd-celé zástupy pro svůj prospěch ochotných papouškovat velkého bratra USA a tzv. západ a dobývat se k nim všemi otvory.

   Smazat
  3. Souhlas, těchto parchantů je celá řada.
   Jediný recept, pokud si nechceme špinit ruce - odstavit je TOTÁLNĚ A NAVŽDY u voleb!!!!!!!
   Pryč s nimi.

   Smazat
 6. Lidé se jen tak neprobudí. Jsou zhypnotizováni televizí a upadajícím školstvím. České děti nejvíc v EU nenávidí školu. v tom jsou podporováni zamindrákovanými a zhypnotizovanými rodiči. Národ strašně zhloupl, je to evidentní. Všimněte si prznění jazyka, to vždy signalizuje vážný úpadek. historie je manipulována, starší lidíé promyšleně dehonestováni, aby mladé ani nenapadlo přemýšlet o socialismu, jakožto jiné formě vlastnictví. A ono je to skutečně ani nenapadne. Horují za homosexuály, něžným okem pohlížejí na ubohé migranty, neplodí děti a věnují se pejskům. ---Co dělá ČNB je zločin, to ona zde skutečně vládne pod taktovkou cizích šéfů. Národ se noří do stojatých vod naprosté hlouposti a lidé žijí dle vzoru televizních reklam. Proč např. chtějí většinově volit miliardáře?? Chápete to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to taky nechápu , kam jsme to vlastně došli ? ! Stále čekám , kdy se národ probudí ! Přece jsou určité meze , za které nelze jít ! Tato vláda už není našeho národa ,ale vládou zrádnou , manipulovanou USA a Bruselem ! Jsme tu ještě doma , nebo už jsme prodáni jako dobytek , bez našeho vědomí ? Válka s Ruskem , kdo by šel bojovat proti slovanskému národu ( odpad , lidská špína ),možná i proto sem vozí ty migranty ! Jsou to krvavý bojovníci a rozvraceči celé Evropy ! Jedině Rusko jim stojí v cestě ve zničení bílé populace a výměně obyvatel v Evropě . Stropnický je duševní chudák a zrádce ! Celá jejich komediantská rodina by se měla smažit v pekle - zaprodanci !!! Kolik je ve vládě lidí , kteří bojují pro blaho nás všech ? Moc málo , moc málo :-((( ,bohužel .

   Smazat
 7. Tak zatím jen víme s určitostí, že hrozbou pro světový mír jsou USA a jeho satelité. Bylo by jistě dobré, kdyby někdo spočítal, kolik vedly USA a satelité válek od 2. světvé války a totéž by bylo možné učinit SSSR + Rusku. Z bilance by jasně vyplynulo, kdo je světový agresor č. 1. Také by asi čtenáře zajímalo, jaká jsou ta ohrožení pobaltských států a Polska ze strany Ruska. Proč nemá strach Finsko?
  Konečně by občany asi mělo i zajímat, proč musíme být v miitaristickém klubu NATO, když tam není Rakousko, Švédsko, Finsko a Švýcarsko - proč tyto země nemají "hrůzu" z Ruska.
  Hodně mne udivuje, že zatím nevystoupila jediná strana ve svém volebním programu s návrhem na referendum o neutralitě Česka? Co v tom brání. Měli bychom se pak bát agrese NATO či USA, kdybychom byli neutrální? Češi a agresoři, jak to jde dohromady? Možná, že by se přidali k neutralitě i Slováci a Maďaři a pak by stará monarchie byla neutrální. Nebyl by to blahobyt?
  Myslím, že by se občané měli ve volbách zamyslet a určitě škrtat, škrtat a škrtat pana Stropnického, ten si možná plní kapsy zlatem, ale Čechům chystá Bílou Horu. To je jediná, ale velká černá skvrna na ANO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volte SPD, nic jiného vám momentálně poradit nemohu,tedy krom defenestrace.

   Smazat
  2. USSA s jeho NATO je v podstatě nejnebezpečnější fašistický pakt v novodobé historii a té by se normálně myslící člověk, měl setsakra bát.ministr války je jeden z kolaborantů a vlastizrádců, snažící se lézt těmto vrahům do análu.Jeho projevy jsou jen kus scénáře jeho pokleslé herecké tvorby, kdy se snaží v občanech vyvolat panický strach a chuť si to s Ruskem rozdat.Osobně mám strach z USSA, NATO, 4.říše včetně degenerátů Eurosojuzu, tam už laudátova stupnice debility ani nedosahuje!!!

   Smazat
  3. Laudát už byl překonán Lankštaglovou.Ta už je vpůlce jaderné války.A takový dobytek my živíme.

   Smazat
  4. A že jste tak ochotně neprotestoval po roce 1968,když si rusák v ĆSSR udělal jadernou základnu?

   Smazat
  5. Pro 18.41 ! Vy o tom něco víte , poučte nás , přítomnost jaderných zbraní na území ČSSR nebyla nikdy prokázána !!

   Smazat
  6. 18:41 Jaderné zbraně byly ve výzbroji americké armády v NSR již před rokem 1968.
   Nevíte-li to, patříte zřejmě mezi ty "šťastné" lidi, kteří o tom nevěděli nebo ani nechtějí vědět.

   Smazat
  7. 18:50 příště ještě napište,že přítomnost ruských vojáků na území ČSSR nebyla nikdy prokázána. Vaše poućování je hodno Rudého Práva před rokem 1989. Takové tmáře gusta Pepi Geblse plodila právě doba kdy v červený rubášce jezdil Ivan v ČSSR na plečkách od Stalingradu

   Smazat
  8. 19:19
   Za to teď do Český reoubliky jezdí PLECHOVÁ KAVALÉRIE Z FUCKINGTOWNU??!!!!
   TY SEŠ VŮL JAK HAVEL!!!!

   Smazat
  9. Já jsem tehdy protestoval a těch akcí bylo mnohem víc, uvádím jen velkou demonstraci po vítězství v hokeji našich nad SSSR. Dnes však je jasné, že to byl pokus o barevnou revoluci, něco jako na Ukrajině. Faktem je ,že vojáci byli uzavřeni na základnách a ven vycházeli jen důstojníci v civilu. Naprosto neoddiskutovatelnou pravdou je fakt, že nás nezatahovali do svých velmocenských dobrodružství v rámci Varšavské smlouvy. To se říci dnes nedá.

   Smazat
  10. Vystoupení z NATO a z EU následné vyhlášení neutrality má ve svém programu Aliance národních sil.

   Smazat
  11. Slavení po vítězství v hokeji v r. 1969 nebyl žádný velký protest. Byla to čistá radost, že okupant, který se chlubil sbornou, dostal aspoň v hokeji na frak. Jestli je radost protest, tak jsme tedy také hrdinně protestoval. Ale o žádných sovětských či jiných jaderných zbraních na našem území tehdy nebyla ani řeč. Pisatel 18:50 má pravdu - žádné jaderné zbraně na území ČSSR nebyly prokázány, ani po letech. Moc by mne zajímalo, kde berete tu informaci. Myslím, že by to zajímalo i mnohé další čtenáře. Dejte link nebo jiný odkaz. Díky předem. MM

   Smazat
  12. 19:19 lže a když mu to někdo řekne, začne hystericky vyvádět. To přece není jen havlistická idiocie, to je ještě vážnější duševní porucha.

   Smazat
  13. 18.38-ten havloidní dobytek, co ničí, devastuje baši vlast, okrádá občany a nutí je do války s Ruskem za americké fašistické zájmy, si pohrobci Venci Flašky, s gustem do toho, navolí kobližky, Bohoušky, lesníky a Holobrádky, opět znovu a znovu!

   Smazat
  14. 18:02 když vyhledáte éře.blog.cz tam poçet válek vedených USA od r.1945 a v kterém roce.Když vyhledávat kommersant.ru/doc/2831262 dozvíte se o válkách vedených Ruskem a Sov.svazem od r.'45.Pro vás P.S.dopočitáte se u USA 30-ti válek a u Ruska a Sov.svazu"jen" 26-ti válek,ale tento údaj je zavádějici,vždyť od r.'91 do r.2000 vedla RF 6 válek.Holt záleží na tem jak se počítà.Např.zákon o veteránech RF uvádí 38 válek vedených RF a Sov.svazem od roku 1945.Pravdou je,že pro "Západ" a tudíže nás,ale i jiné slovanské národy je Rusko hrozba!

   Smazat
  15. 9:04 Leda hovno, hňupe! Mír je pro nás i pro Rusko (které jí na rozdíl od nás úspěšně čelí), jako nejdokonalejší evropský stát současnosti hrozba! Válka je třeba. Kvůli nezdegenerování. Dokud Řím vedl války, ty skutečné, ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jako ta s Pyrrhem, s Jugurthou či Mithridatem a hlavně s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen válčičky, tu s Germány kdesi, tu s primitivními Dáky či Svéby zase jinde, nastal úpadek! Množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla zkorumpovanost, letargie, tupost,blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme?

   Smazat
 8. Je nekdo schopen doplnit clanek o jmena tech proti a "zdrzenych".
  Nebylo by na skodu, ba prave naopak, publikovat, kdo byl pro. Nebot v anonymite, treba jako tady, je jejich sila.

  >>
  Návrh připravený ministerstvem obrany podpořilo 57 z 68 přítomných členů horní komory, proti hlasovali 4 senátoři, 7 se zdrželo.
  <<
  Pane Davide, mozno pozadat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186511 (seznam vlastizrádců - poslanců)
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186730 (seznam vlastizrádců - senátorů)

   Smazat
  2. Ministr herectví a války rozloží stát zvenku a ten jeho zelený pogumovaný pohrobek, zevnitř.Je to vypečená rodinka.Můžeme se těšit na další členy, kteří se ubytují k záškodnictví nadoživotí v politice!

   Smazat
 9. 18:49 Hlasování v Senátu ČR 20.7.2017

  http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=16922&O=11

  8. schůze, 73. hlasování, 20.07.2017

  129/11 - Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO

  NÁVRH BYL PŘIJAT

  PŘÍTOMNO=68 JE TŘEBA=41
  [A] ANO=57 [N] NE=4 [0] NEPŘÍTOMEN=13 [X] ZDRŽEL SE=7 [T] TAJNÝ HLAS

  Senátorský klub České strany sociálně demokratické

  0 Miroslav Antl A Ivo Bárek A Zdeněk Berka A František Bublan
  A Jiří Dienstbier X Milada Emmerová A Lubomír Franc X Jan Hajda
  0 Jaromír Jermář X Karel Kratochvíle A Jan Látka X Jaroslav Malý
  N Radko Martínek 0 Hassan Mezian A Miroslav Nenutil A Vladimír Plaček
  A Božena Sekaninová A Jaromír Strnad X Radek Sušil A Eva Syková
  A Milan Štěch 0 Pavel Štohl A Emilie Třísková 0 Petr Vícha
  X Jan Žaloudík

  Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí

  0 František Bradáč A Zdeněk Brož A Jiří Carbol X Jiří Čunek
  A Václav Hampl A Miluše Horská A Anna Hubáčková A Renata Chmelová
  A Šárka Jelínková A Lumír Kantor 0 Patrik Kunčar A Zdeněk Papoušek
  A Jitka Seitlová A Petr Šilar A Alena Šromová A Jaromíra Vítková

  Klub Starostové a nezávislí

  A Michael Canov A Tomáš Czernin A Petr Holeček A Jan Horník
  A Václav Chaloupek A Luděk Jeništa A Zbyněk Linhart A Jiří Růžička
  A Leopold Sulovský 0 Jiří Šesták A Jiří Vosecký

  Senátorský klub Občanské demokratické strany

  0 Lumír Aschenbrenner A Jiří Burian A Daniela Filipiová A Tomáš Grulich
  A Tomáš Jirsa A Jaroslav Kubera A Zdeněk Nytra A Jiří Oberfalzer
  0 Miloš Vystrčil A Jaroslav Zeman

  Senátorský klub ANO

  A Zuzana Baudyšová A Jiří Dušek A Zdeňka Hamousová A Jiří Hlavatý
  A Peter Koliba A Ladislav Václavec A Jaroslav Větrovský

  Klub nezávislých senátorů

  0 Jiří Cieńciała 0 František Čuba N Jaroslav Doubrava N Václav Homolka
  N Jan Veleba

  Nezařazení

  0 Alena Dernerová A Ladislav Kos A Václav Láska A Libor Michálek
  A Petr Orel A Ivo Valenta A Eliška Wagnerová

  OdpovědětSmazat
 10. No to jse nesmí volit prozápadní parlamentní lokaje.

  OdpovědětSmazat
 11. Je to pěkný blábol od té bojovnice "Ne základnám" skutečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V čem? Fakta!! Ona má pravdu! Nebo to vyvrať fakty!

   Smazat
  2. takže zrušit senát není tak špatná myšlenka...

   Smazat
  3. > 8:08
   A vy pak budete kontrolovat, jake vyplody stvorila nase Zastupitelska ""Elita"" (pod vlivem svych Sekretariatu) v Parlamentu ?

   Kde bude zastoupeni treba Broumovska nebo Regionu X slyset ve Snemovne ?

   Smazat
 12. Toz mile zlate tade vládne emerická ambasada se 17 tisici zamestnancema a k temu ti fiktivné rádobe ceské STB miliardárové, které todká chcó vydelat na baterkách v Krosnéch horách toz nastávojó krosné casy, ale voni jem to ti ANUNAKI v decembro spocitajó aj s úrokama a bode to jak v pohádce vod Bozeny Nemcové....toz slonce v srdci...a dej miru sanci v tanci...howk

  OdpovědětSmazat
 13. Narozdil od naseho prolhaneho ministra
  lze o stanici RT (Russia Today) rict, ze to je vyvazene a objektivni Medium, nejduveryhodnejsi zdroj informaci...

  OdpovědětSmazat
 14. Stropnický připomíná spíš kadeta BIEGLERA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2.35 Mladý Stropnický určitě, ale zatímco kadet Biegler byl bezelstný rakouský Gój, jsou oba Stropničtí cyničtí karieristé, odnárodněný odpad.

   Smazat
 15. Volim SPD Tomio Okamury a tak jak on i já chci ven Z EU a NATO jsme tam zbytečně a platime vojáky v zahraničí pro zájmy USA je to hnus,nikdo nám z Ruska nehrozi a co nám hrozi je exodus přistěhovalců z Afriky a to příčinou zlikvidovaní vůdve Lybie Francii,Anglii a USA

  OdpovědětSmazat
 16. Nutno si uvědomit, že tento stát, byl li někdy státem, je vždy v područí někoho, kdo vládne tomuto prostoru.
  Je zajímavé, že dneska, kdy máme tu "demokracii" a "nezávislost", nejsme schopni stát se státem neutrálním, jak po tom volal v roce 1968, s podporou tehdy odstavené pražské kliky, jistý tehdejší zástupce v OSN, Hájek.
  Proč tito jejich pohrobci této "svobody" nevyužijí.
  Že by Švýcarsko nebylo to pravé ?
  Altman

  OdpovědětSmazat
 17. Proboha,proč máme ve vládě tolik vlastizrádců?...protože z ničeho nemají strach a vše co udělají jim beztrestně projde.Ony ty RG asi nebyly od věci.pro šťoury(RG-Rudé Gardy)

  OdpovědětSmazat
 18. Brazilští policajti řešili problémy s bandity tak,
  že je prostě likvidovali v ulicích, kde se dalo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.