Reklama

.

.

pondělí 3. července 2017

Ne základnám: Otevřený dopis poslankyním a poslancům

3.7.2017 Ne základnám


Iniciativa Ne základnám zaslala poslankyním a poslancům dopis, ve kterém upozorňuje na problémy s jednáním o ,,Návrhu na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO". Text dopisu přinášíme jako dokument v plném znění

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

zařazením bodu 171. na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7.2017 nejde chápat jinak, než že chcete docílit volební účast 25% a vyvolat tak historicky nejmenší důvěru občanů v zákonodárný sbor.


Sněmovní tisk 1121/0 vedený pod názvem "Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO" byl doručen poslancům 11. května 2017 v 10:57 hodin.

V uvedeném tisku má Poslanecká sněmovna ČR pro nás občany nepochopitelně projednávat:

- rotním úkolovým uskupením (RÚU) na bázi mechanizované roty do bojového uskupení vedeného Německem na území Litvy (DEU eFP BG) v počtu do 250 osob na dobu od 1. května 2018 do 31. ledna 2019.


- minometnou četou do bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska (CAN eFP BG) v počtu do 40 osob na dobu od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2019.

V prvním případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Litvy v rozsahu 276 dní.
V druhém případě se jedná o vyslání ozbrojených sil České republiky na území Lotyšska v rozsahu 393 dní.

Článek 43 Ústavy ČR

3) Parlament vyslovuje souhlas
a) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky,
b) s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky,
nejsou-li taková rozhodnutí vyhrazena vládě

4) Vláda rozhoduje o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky, a to nejdéle na dobu 60 dnů, jde-li o
a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení,
b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu,

Předložit Poslanecké sněmovně České republiky protiústavní návrh je pohrdání demokratickými principy, pohrdání občany, pohrdání voliči.

Tuto skutečnost dokazuje předkladatel návrhu, poslanec, ministr obrany pan Martin Stropnický který ignoruje, odst..4
a uvádí jen: jelikož se jedná o vyslání ozbrojených sil ČR do zahraničí, podle čl. 43 odst. 3 písm. a) Ústavy ČR je nutný souhlas obou komor Parlamentu ČR.

Vyzýváme poslankyně a poslance, aby na jednání Poslanecké sněmovny České republiky dne 11.7. 2017 hlasovali o vyřazení neústavního návrhu bodu 171. a poslanci, ministru obrany panu Martinu Stropnickému vyslovili nedůvěru.

Považujeme to za jediný možný způsob k udržení legálnosti parlamentního systému, odmítnutí likvidace demokratického systému České republiky a diskreditace Ústavy České republiky.


za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

10 komentářů :

 1. Myslím,že nás američané zatahují do ,,svého,, konfliktu proti našim slovanským bratrům ,kteří nám v historii vždycky pomáhali.Je to obrovská hanba politiků evropských zemí,že jse rohodli dělat ,,křoví,, zločincům s USA, navíc za porušování ústavy.Vladimír

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vladimír Souhlas.

   Vymazat
  2. Je hanbou, co nás "zastupuje" v parlamentu. Ta svoloč to nejspíš odsouhlasí a komediant Stropnický dostane další honorář za špatnou roli.

   Vymazat
 2. Pokud mají nato okupanti takovou techniku, která nevyjede příkopu a k vůli tomu se musí poslat jeřáb, valník,zastavit dálnice...tak to se putin klepe strachy...to starý hakl/ot-810/byl lepší...hlavně, že mají elektrické zavírání dveří a řídí to sfetovaný černoch.... http://www.topcz.net/tuhle-valku-vyhrajeme-pani-mullerova/

  OdpovědětVymazat
 3. Ekonomika ušáků je čím dál ve větší prdeli, proto se holoto starejte.Nakupujte plečky chujoviny do počítačů, pohřeb se o něco oddálí.

  OdpovědětVymazat
 4. Hitler poslal 3900000 lidí 3000 tanků a bylo mu to houby platné.

  OdpovědětVymazat
 5. Vyslat tyto počty je naprosto směšné - jde jen o zavlečení ČR do USA provokací a doufejme , že ne do nějakého přiblblého konfliktu, který nikomu neprospěje. O soudnost premiéra a jeho vlády se dá silně pochybovat.

  OdpovědětVymazat
 6. Do Litvy či Lotyšska jsou naše jednotky zatahovány nikoliv proto, aby tam cos bránily, protože ani Litvě ani Lotyšsku žádné nebezpečí nehrozí. A z Ruska již vůbec. Rusko chce prodávat plyn aj. suroviny, aby dál rozvíjelo svou zemi.
  Jediným ohrožením je úporná snaha USA/NATO o eskalaci napětí s Ruskem, k jehož samým hranicím jsou přisouvány nikoliv obranné, ale veskrze útočné systémy. Čímž (samosebou) vystavují i civilní obyvatele hraničních zemí vojenské odvetě, pokud bude z jejich území Rusko vojensky napadeno.
  Se stejným cynismem, s jakým to dělají dnes ve vztahu k Rusku, byla i v minulosti naší čs. republice nasazována v r. 1938 psí hlava agresora, který měl (mj. i svou úspěšnou mobilizací) jakože drze provokovat nacistické Německo, utlačovat a - považte toto - terorizovat(!) německou menšinu.
  Pravý opak byl pravdou, jak ukázal další neblaze známý vývoj v Evropě.
  Včera byli viníky té války proti SSSR Britové, Francouzi a Němci, dnes jsou to titíž pod vedením USA.
  Jen ksichty včerejších "představitelů" (Chaberlaina, Daladiera a Hitlera) jsou dnes zaměněny za ksichty jiných loutek, ochotných pro své pomíjivé blaho u politických koryt obětovat i celé národy.
  Kdepak jen jakési roty českého obětovaného kanonefutru pod cizím velením.

  OdpovědětVymazat
 7. Politici ze všech partají včetně ANO zradili a poplivali památku těch,kteří bojovali proti
  nepříteli a mnozí položili i život za svou vlast.
  Nekdřív komouši plivali na vojáky ze západu,po
  převratu na vojáky z východu a dnes na všechny.
  Každý,kdo volá po základnách cizích armád není
  demokrat,ale vlastizrádce.Bude potřeba obnovit
  trest smrti za vlastizradu.Padlí ve válkách si
  nezaslouží žádné pohrdání,kterým ho zavalují ti,
  co chtějí cizí armádu v zemi.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. "Ne základnám" dobrá práce! Zveřejňovat, kdo jak v parlamentu hlasuje popř. k věci diskutuje ...
  Překrucování, ignorování doslovného textu Ústavy ČR, díky závislostem, zdá se normální. V nejistých pochybnostech, pokud to mainstreamu nesedí a jde o Zemana, to je kraválu.

  OdpovědětVymazat