Reklama

.

.

neděle 2. července 2017

Nová premiérka Srbska oznámila, že země se nepřipojí k sankcím proti Rusku


2. 7. 2017    zdroj
Srbská premiérka Ana Brnabičová, která se předsedkyní vlády stala v červnu, prohlásila, že nový kabinet neuvalí sankce na Rusko.


"Jasně jsem řekla, že tato vláda bude následnická, což znamená, že nebudeme zavádět sankce proti Rusku. Budeme se snažit prosazovat vyváženou zahraniční politiku. EU byla a zůstává naší strategickou prioritou kvůli nám samotným", cituje agentura RIA Novosti Brnabičovou, která v pátek vedla první zasedání vlády Srbska jako její plnoprávná předsedkyně.

Je přesvědčena, že země potřebuje změny v souladu s evropskými hodnotami. Srbsko by se mělo u EU učit finanční, rozpočtové, pracovní morálce a etice, protože je to důležité pro všechny občany republiky.

"V tomto okamžiku nejsou sankce proti Rusku v zájmu Srbska", zdůraznila premiérka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. I Srbové jsou s rozumem někde jinde,než by měli
  být.Dávat se dohromady s těmi,kteří mi ničili
  bombami mou zem a civilisty může jen idiot.Však
  to také vypovídá něco o českých občanech.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srbové jsou normální tak jako většina lidí v Evropě. Jen ti, kteří zapřičinili rozklad bývalé Jugoslávie, tak jim vnucují "svůj" pohled na svět a "svoji politiku". obyčejný člověk je jen "statista v jejich ilmu"

   Vymazat
  2. Srbsko by se mělo u EU učit finanční, rozpočtové, pracovní morálce a etice.
   Proboha, radši ať se na to vy---ou, nebo budou za dva roky zadlužený jak Řekové a další!

   Vymazat
  3. 20:05 Jasně Itálie Španělsko až padnou tak to budou platit všichni.

   Vymazat
  4. Dvě italské předlužené banky na Benátsku se vyčistí od špatných půjček a jejich aktiva převezme konkurenční Intesa Sanpaolo. Vláda na likvidaci uvolní okamžitě 5,2 miliardy eur, celkové náklady operace pro italský stát mohou dosáhnout až 17 miliard eur. „Ti, kdo nás kritizují, by zároveň měli nabídnout lepší alternativu. Já žádnou nevidím,“ prohlásil ministr hospodářství Pier Carlo Padoan. Premiér Paolo Gentiloni záchranu označil za nutnou v zájmu ochrany střadatelů a zajištění dobré kondice celého bankovního systému. Dá se o dobré kondici mluvit ve světle toho, že italský bankovní sektor je jedním z největších rizik v evropské ekonomice?

   Premiér žádné země nemůže říct: „Naše banky jsou v rozkladu,“ protože by ihned klienti vzali banky útokem, a banky by zkolabovaly. Tak je nutné nahlížet i na výroky italského premiéra. V realitě ale italské banky na hraně rozkladu opravdu jsou. Dvě státem převzaté banky jsou jen špičkou ledovce. Jakmile Evropská centrální banka zvýší své úrokové sazby, mnoho Italů přestane být schopno splácet své úvěry, a v tu chvíli problém italských bank vypluje na povrch s plnou parádou. Jen to, že dosud nejsme v eurozóně, nás chrání před tím, abychom nakonec italské banky nezachraňovali i my z našich daní.

   Vymazat
 2. Srbská premiérka: "EU byla a zůstává naší strategickou prioritou kvůli nám samotným". Je vidno, že je potřeba ještě několik humanitárních bombardování ze strany EU (NATO) a desítek tisíců obětí Srbů, aby vláda srbská přišla k rozumu. No co, vždyť by zahynuli jen lidé.

  OdpovědětVymazat
 3. Učit se od Západu etice? Má na mysli etiku kolonizátorů, otrokářů, válečných zločinců, podvodníků, lhářů,zlodějů, vykořisťovatelů, humanitárních bombarďáků, rozvracečů cizích států, válečných štváčů ... a to všechno zabaleno do krásných slov o humanitě, demokracii a právu? Tak to sjou Srbové v hajzlu, jako my. I ona patří k Untermensch, vždyť je SLovanka - část k likvidaci, část k vysídlení, část k převýchově. IV. říše národa Německého (EU), je jen promakanějším pokračováním jejich říše třetí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě jste přesně popsal vše, co lze lapidárně nazvat ŽIDOKŘESŤAHSKOU MORÁLKOU. Jejím klonem je i morálka Islámská.

   Vymazat
 4. No, kdyz se chteji Srbove naveky zahrabat mezi vychodoevropskou chudobu a luzu, nikdo jim nebrani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navěky? V roce 2053 už budem všichni svobodní! A to buď jako součást Čtvrtého Říma nebo Nové Zlaté Hordy - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Vymazat
 5. Změny v souladu s evropskými hodnotami je cesta do pekla, rozhodně je Srbsko nepotřebuje. Ani my ne!!!!!!
  Doufejme, že to od premiérky byla jen taková fráze, aby hned nenastolila režim konfrontace, tak jim naoko leze kamsi, ale politiku si bude dělat po svém. Nakonec Maďarsko je v EU a dělá si svou politiku, proč ne země, která je suverénní a svéprávná???

  OdpovědětVymazat
 6. Nechme ji pracovat. Slibný krůček, samozřejmě musí být zaobalen, pro snadnější přijmutí. Čas ukáže, zda se prosadí, nebo couvne, jako Tsipras. Ale naši politici by zase neměli být jenom diváky, ale také by se měli připojit, či ji nějak podpořit. P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. Prý nebraní , Albánci chtějí Velké Albánsko to je Srsbko ,Makedonii a Černu Horu.

  OdpovědětVymazat
 8. 19:02
  Souhlasím, pokud se budou drát do EU a učit se od zlodějů dopadnou jako my. Proti čmoudům jim EU nepomůže, jedině jim nějaké čmoudy předá.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 9. Zatím je holka hodně silná,per ústa,a možná,že věří tomu,že taková i zůstane po vstupu do EU.Dnes však tam oddolává Bruselskému tlaku,v čele s Německem,jen Kaczynski a Orbán.Nikdo jiný.A těm EU vyhrožuje sankcemi a jejich soudy a defakto dovážením islámských radikálů a ekonomických migrantů s nataženou rukou.Děvče z Bělehradu jistě nestudovalo Lisabonskou smlouvu a už vůbec si nezjišťovalo postavení nových zemí v EU,kde na ně hledí a "vyjídají" je jako na své kolonie a ještě tam chtějí zavést Euro,což by na hodně dlouho nebo na vždy zakonzervovalo stávající ekonomický stav.Ale co,my jsme až na Klause byli stejní hlupáci. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 10. Srbové vždy byli hrdý nepokořený slovanský národ. Nikdy nezradili. To jen my jsme se vůči ním chovali jako natovskí dobyvatelé! Rusi a Srbové jsou dva základní kmene slovanstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se radeji dam k Avarum, komunisto.
   Staci se podivat na ruska zverstva za poslednich 100 let, nebo na Milosevicuv masakr v Srebrenici.

   Vymazat
  2. 7:23 - tak za "posledních 100 let" žádný takový se stát nemohly! Páč právě tolik let to je v režii úplně někoho jiného:) - http://iks2010.info/?p=40063

   Vymazat
  3. Avaři ze Západu! Ovšem takový malinko nosatí:)

   Vymazat
  4. 7:23 tys u toho, v té Jugoslavii byl, Miloševiče znáš důvěrně, kdo má jiný názor je komunista. Tebe zmanupuluje, kdo si vzpomene. Tvoje škoda.

   Vymazat
 11. 7:23: Slunce Pana Boha svítí stále na moudré i blbé. Bohužel ty patříš mezi ty druhé. Dověz se něco o Srebrenici a nežvaň zde nesmysly. Pokud se týče Rusů tak se chop nějakých jiných pramenů než nositel Nobelovy ceny za literaturu - Solženicyn. Ty jseš totálně neinformovaný. To jsou obecně vždy ti největší nepřátelé lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak on má pravdu! 60 milionů zahubených Slovanů není žádná maličkost. Jen si poplet reálie! Páč Rusko právě před 100 lety zaniklo a ti co uhňácali jeho mozeček do současný podoby jsou titíž! Hrdé a nezlomné zabili, ubožáky jako on infiltrovali a zdegenerovali. Dnes je z něj xenofilní buzerant co hájí (couden)hovnoty multikulti a jiný zvrhlosti, tímto ethnikem nám nasazené do kožichu ... je to prototyp podčlověka o jakém hrabě snil! Jakého popisoval ve své knize Panevropa.

   Vymazat
  2. Dodatek: "titíž" - myslím ty, co Rusko zahubili. Více o hraběti Coudenhovnoj a té jeho knize je zde - http://nassmer.blogspot.cz/2014/05/jak-souvisi-vznesena-evropska-myslenka.html

   Vymazat
  3. A podstatě xenofilních buzerantů jako je ten ze 7:23 se píše více tu - http://revolta114.blogspot.cz/

   A tu - http://www.white-media.info/clanky.html

   Vymazat
  4. 8:47 nějaké korektní prameny, prokázané údaje, okolnosti a histricko kulturní souvislosti ... nebo vyčteninky z prvorepublikového ročního kalendáře baráčníka? Ble ble. Něco takového lze napsat o kterékoli oblasti světa, rase, národu. Nebo ne?

   Vymazat
  5. Jakýže? "Korektní"? Tedy lžidácký? Tak takový nečtu. Ale tu je jeden dobový - cituju:

   "Všechno, po čem ruský národ staletí toužil, je světovou válkou pro Rusko ztraceno. Není v dějinách příkladu, aby některý národ tak hluboce a hanebně poklesl, jak se stalo s národem ruským. Vláda Židů v Rusku by nebyla možnou, kdyby členové tohoto národa sami sebe navzájem nevraždili. Generál Kolčak, slavný vůdce ruských vojsk, byl vlastními lidmi zrazen a vydán krutým jeho vrahům. Některé listy tvrdí, že Kolčak byl vydán českým vojskem, jiní tvrdí, že francouzský generál Janin ho vydal. Ze všeho toho jde na jevo, že ruský národ je vnitřně úplně prohnilý a zkažený. Jde z toho na jevo, že ruský národ vlastní vinou uvalil na sebe jho židovských vrahů. Nejlepší synové ruského národa Kaledin, Kornilov, Alexějev a nyní Kolčak, padli úkladem vlastních lidí.
   Tak asi se odehrávaly také ve století X. a XI. vyvraždění Slovanů na Labi a v Pomořansku. Zde nemohli němečtí rytíři tuto zkázu a záhubu Slovanů polabských provésti, kdyby tito národové nebyli se vraždili navzájem. Totéž děje se dnes i v Rusku. Ostatně vnitřní rozháranost českého národa není o mnoho menší, než rozháranost v Rusku. Pozorujme jen přípravy k volbám a různé zjevy na venku mezi lidem.
   Po staletí pracovalo Rusko k tomu, aby obsadilo Cařihrad. Všecky rusko-turecké války byly podniknuty za tímto účelem. Rusko to bylo, které svou krví vysvobodilo balkánské národy ze jha tureckého. Když pak udeřila válka světová, tu nadešel okamžik obsazení Cařihradu Ruskem. Car Mikuláš II. dal několik dní před tím, než byl Miljukovci donucen k abdikaci, černomořskému loďstvu rozkaz, aby obsadilo Cařihrad. Tu pak ale přišla na Rusko strašlivá katastrofa. Inteligence Ruska je povražděna. Zbývá tu jen lid nevědomý a nevzdělaný. — Tohoto lidu však se může zmocniti vůdce odvážný, který strhne za sebou celé Rusko. Pakli se tak stane, bude celé Rusko rázem v jednom ohni. Pak běda bolševikům. Ruský lid čeká toužebně pomoc od západu proti bolševikům. Pomoc ta nejde. Jsem pevně přesvědčen, že v Rusku nastane reakce. — Tato reakce zachvátí nejen Rusko, ale i celou ostatní Evropu.Bylo by proto záhodno, kdyby dohodové velmoci poslaly pomoc Rusku a vysvobodily ho ze jha Lenina a Trockého. Tento čin by byl v zájmu všech socialistů v ostatních zemích Evropy.« Tolik napsal Žid Hessen. Naproti tomu hlásají jiní znalci Ruska v témž listu, že vojenská moc Lenina a Trockého poslední dobou tak zmohutněla, že na zdolání bolševické vlády není dnes ani pomyšlení. Tak si názory o Rusku a jeho budoucnosti odporují. Čím déle vláda bolševiků-Židů v Rusku bude trvati, tím více lidských životů těmto židovským vrahům padne za oběť. Již dnes můžeme říci, že bývalé Rusko bude míti o 30 milionů lidí méně než při vypuknutí světové války. Nejen vraždy, které jdou do milionů, ale hlavně hlad ničí tu miliony ruského lidu. To právě Němci chtějí. Vyhubiti slovanské národy v Evropě. Dílo to se jim daří na všech stranách a státníci Anglie i Francie k tomu mlčí."

   Vymazat
 12. 8:55 zajímavý odkaz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A debil z 14:47 ho nevidí. Ani ty nad ním, když s ptá na prameny:)

   Vymazat
  2. 15:37 články z dobového tisku jsou samozřejmě problematickým pramenem, pokud nejsou široce srovnávány s dalšími zdroji, není zvažována politická orientace, redakční úroveň, uváděné zdrojování atd. atd. Tedy kvalifikovná práce kvalifikovaného historika, dnes spíš týmu na určitou dobu specializovaných historiků. Takže, na co si to se svou "historicko publikační" aktivitou hrajete? Navíc, "korektní" jsou korektní, tedy ne "lžidácké", pokuste se prosím zdroje hodnotit a rozlišit. Jinak jste za jednostranného hlupáka. Zdravím

   Vymazat
 13. 8:47: 60 milionů lidí, které Stalin poslal na věčnost. Placnutí do vody, které má asi vytvořit rovnítko - komunismus rovná se fašismus. Adolf Hitler během druhé světové války má na svědomí rovněž 60 milionů lidí. Zkuste to číslo dokázat. Počítejme: 6 milionů ukrajinského hladomoru - a co dál - kolik obětí Stalinových čistek 1937-1939? V archivech KGB je necelý jeden milion trestů smrti za 70 let. Nechci tím hájit Stalina, ale podle všeho se mi jeví, že Stalin nebyl takový zloduch jako Adolf Hitler. Pro příště než něco řeknete, mějte "fakta" solidněji podložená. 60 milionů obětí - to opravdu není žádná maličkost, jak správně říkáte.

  OdpovědětVymazat