Reklama

sobota 22. července 2017

Nový obrat v záležitosti německých turbín na Krymu: Německo je šokováno novými detaily na snímcích


22. 7. 2017   zdroj
Nezávislé vyšetřování německých novinářů z deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung odhalilo nové podrobnosti o skandálním případu. Na družicových snímcích, na nichž byly dříve rozeznány německé turbíny, jsou vidět také americké elektrogenerátory General Electric.Němečtí novináři poznamenali, že Američané vyvíjejí tlak na EU a odhalují její členy při obcházení zákazu spolupráce s Ruskem, jak se ale ukázalo, sami dělají totéž. Podle jiné agentury Američané prohlašují, že toto zařízení se na Krymu objevilo před uložením sankcí, nicméně neuvedli o tom nezvratné důkazy. Je přece známo, že výstavba nových ekologických zařízení začala na poloostrově až po jeho vstupu do Ruské federace.

Jak uzavírají zástupci německého tisku, z této situace vyplývá skutečnosti, že americké a německé společnosti, nehledě na sankce, jsou naladěny na obchodní spolupráci s Ruskem a snaží se všemožně nenápadně obcházet omezení.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Nejde o ekologická zařízení, ale o plynové elektrárny, tedy zařízení energetická. Jinak situace pobavila, svině se předhánějí v pokrytectví a falši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:58 Bylo to nejspíš myšleno tak, že nové plynové elektrárny jsou ekologičtější, než staré uhelné. V překladu by proto bylo správnější použít "..výstavba nových, ekologičtějších zařízení..". A Američané mohou mít pravdu. Na plynové elektrárně je možné použít i generátory dodané dávno, pro jiný typ elektrárny.

   Smazat
  2. jo pánové - tohle je psina - pardon myšovina http://czechfreepress.cz/ekonomika/no-toto-nekomu-nekde-musi-meknout-mozek-neuverite-co-nam-zakazala-eu-vyvazet-do-ruska.html
   Vaska

   Smazat
  3. K 2:43 Američané mohou mít pravdu pouze teoreticky, protože v praxi jsou známí tím, že lžou a podvádí. Začalo to již s indiány, kteří měli kulturu, kde se slovo ctilo a tak nemohli novodobé příchozí pochopit. Jsou to potomci zločinců a dobrodruhů nejhoršího zrna. Když se jim někdo nehodí tak ho jednoduše zavraždí, svědomí asi nemají. Naposledy co vím (asi před dvěma týdny) zavražděni dva svědkové proti H.Clinton jeden z nich byl úředník Haity (oficiálně sebevraždy - jak jinak).

   Smazat
  4. Američané vždy jen lžou, podvádí a vraždí. Už od nepaměti. Stačí se podívat na kolonizaci indiánských území. Copak oni někdy dodrželi dohody, smlouvy a zákony, které sami stanovili a zavedli?
   Vraždili kde mohli. Ani těm bizonům nedali pokoj...
   Je to země zločinu a terorismu.

   Smazat
  5. 9:36 Představte si, že by to s pastičkami na myši probíhalo stejně, jako s turbínami. Někdo by zveřejnil snímek české pastičky na myši na Krymu a ten nebohý předseda výrobního družstva by musel vydat žalobu na dovozce, aby se vyhnul pokutě z EU. Opravdu žijeme v Absurdistánu, ze kterého zdravý rozum dávno emigroval.

   Smazat
  6. Amerčané nikdy neměli spojence, měli jen své zájmy. V této větě je řečeno vše.
   Mik

   Smazat
 2. Sankce ubližují Evropským firmám a ne Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bylo to tak vždycky ! V počátku 90.roků ten debil Ha..l nechal zrušit naše zbrojovky, hned tam byli Amíci a celá západní Evropa. A to se týkalo veškerého zboží vyváženého do Ruska !! Nejen zbojní výroby ! Již nikdo nespočítá o kolik stovek miliard jsme jako kdysi průmyslová a hospodářská velmoc byli připraveni debilitou našich "vládců".

   Smazat
  2. To nebyla debilita Havla, Klause,Dlouhého,Sobotky, Kalouska ano v neposlední řadě také Zemana. Nýbrž pokrytectví zkorumpovaných sviní, které byly u moci. uvrhlo ekonomiku tohoto státu zpět o dvacet let.

   Smazat
  3. Správně, sankce ubližuji EU, proto byly zavedeny. Jako součást likvidace Evropy židovskými elitní.

   Smazat
 3. ..a proto je nezbytně nutné,jak říká vůl Kalousek a Spol.,aby české firmy dál embargem a sankcemi drtily zlého Rusa a Čínu až do konečného vítězství našich hodnot a principů nad východním barbarem sužujícím svět...

  OdpovědětSmazat
 4. Lidičky tohle jsi přečtěte tak uvažuje mladý stropnický:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mlady-Stropnicky-prisel-s-napadem-jak-ziskat-byty-pro-stat-od-senioru-497171

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cynický potomek bezcharakterních komediantů. Ukázka morálního lumpenprekariatu.

   Smazat
 5. Demokratické bombardování Jugoslávie a pak demokratické odtržení Kosová od Srbska bylo podle západních mírotvůrců v pořádku. Když se Rusové nacházející se na Krymu rozhodnou, že se nedají upálit zaživa Kijevskou chuntou a vrátí se zpět do Ruska kam odjakživa patřili, tak západ vyhlásí embargo na Rusko, protože kromě jiného se Rusku podařilo nedopustit aby z Krymu na Moskvu mířili Americké mírové atomové rakety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to právě šlo, proto takový humbuk okolo Krymu.Nikde se nemluví, že černomořské přístavy byly blokovány us navy.

   Smazat
  2. Naťáci již za Janukoviče dělali cvičení na Krymu. Bezostyšně tam stavěli ubykace pro USA námořníky. Jen padlej na hlavu by to toleroval. Pouze ti naši političtí blbečci jdou proti Rusku.Dokáže někdo z nich vysvětlit, proč chtějí do NATO i takovou Gruzii? V Rumunsku již mají námořní základnu, na Slovensku budují kasárna a v Pobaltí se budou nacházet 10 ky tisíc vojáků NATO. A podle našeho západního pohledu se Rusko nebezpečně přibližuje západu. A i řada lidí jim to žere.

   Smazat
  3. Zde jsou tendry US NAVY vypsané na renovaci objektů na Krymu
   http://redpilltimes.com/

   Smazat
 6. Pro 9,36. Nejnovější případ je Sýrie. Budují tam zálkadnu a další zařízení. Jejich jednání je již ve fázi paranoi, což znamená předzvěst konce. Kdo zná historii tak ví, že tak končily všechny neporazitelné říše. Svoji situaci se snaží podržet ještě pomocí zvýhodňováním těch menších parazitů, kteří takto terorizují ostatní. Nereagujte na fanatické zástupce zvrhlých parazitů, nejlepší obrana před nimi je je ignorovat. Co dáváš to dostaneš. ČLOVĚK.

  OdpovědětSmazat
 7. Nejsou to nakonec naše turbíny?
  Náš stát byl dodavatelem mnoha turbín po světě,zřejmě to v Blansku ovládá Německý vlastník.

  OdpovědětSmazat
 8. vám nezostalo zhola nič, klaňajte sa ďalej Havlovi, a ako som počul, došlo aj na Hrad - nárokuje si ho Vatikán - a komplet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražský hrad nefinancoval,ani nestavěl Vatikán,tak nemůže o něj ani usilovat.Co je cirkevní,patří Českému lidu,ten se na to skládal a stavěl.

   Smazat
  2. 14:04- "bejvávalo"...za těch 28 let se zkurvilo a rozdalo všecko na co se šáhlo...

   Smazat
  3. Pro 14:4. Vidím, že Jste dost naivní. Vždyť ti zmrdi socanský a fanďácký ve vládě jim darovali nepředstavitelný majetek a ještě jim platí mzdy. Faráři si navíc z platů a dalších činností pohřbů,svateb atd přijdou až na 90 tisíc měsíčně.Nás a všech, kteří se po koruně skládali na různé památky i ND v Praze se nikdo ptát nebude.

   Smazat
  4. Díky pánové,myslíte to dobře,ale vracení majetku cirkvím má na svědomí nejvíc Kalousek s Nečasem.Sobotkovi,že s tím nic neudělal,spočítají voliči u voleb.To ještě je nutno připočítat dotace na půdu,také to bude velká částka.
   Proto to i tak píši,že by výtěžek z cirkevního majetku,měl zůstat tam kde vznikl-farnostem a ne ani korunu Pražákům,natož Vatikánu.

   Smazat
 9. Siemens se mohl zachovat stejně jako náš ministr Herman s Dalajlámou a prohlásit, že ho nějaké mezinárodní závazky nezajímají, že s nimi nikdy nesouhlasil. Jistě by takový postoj získal podporu všech našich politiků, kteří Hermanovo porušení mezivládní dohody obhajovali.

  OdpovědětSmazat
 10. Kombinace Turbína Siemens + generátor General Electric je asi běžná, alespoň v elektrárně Počerady je právě toto soustrojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A podle toho co jsem tam při instalaci zaslechl, dělají to téměř sériově do celýho světa jen s drobnými obměnami řídící technologie a abslužných zařizení, desítky kusů ročně.

   Smazat
 11. několik měsíců pozavedení sankcí v r. tuším 2013/14 vzrostl americký export do ruska o významé číslo (kolik to bylo, nevím, jestli 9% nebo méně)

  OdpovědětSmazat
 12. Co může pán, nesmí kmán. Ale Rusko může děkovat bohu za ty jejich sankce. Kdyby západ dodával Rusku co hrdlo ráčí, tak by ho určitě brzy zničil.
  Nakonec ta sev. Korea. Sankce a zase sankce. Nakonec mají mezikontirakety a hlavně nuklear.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak sankcie su pre Rusko pozehnanim.. Okrem ineho zabranuju vo velkej miere vyvozu kapitalu z Ruska. Ti drbnuti neokoni vobec nechapu, ze Rusom vlastne pomahaju... :)

   Smazat
 13. Německé turbíny pro americké elektrogenerátory a to všechno na Krymu. Ideální podklady pro natočení parodie.
  r.m.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.