Reklama

.

.

úterý 4. července 2017

Odborníci ruskou vládu včas varovali

4.7.2017 TOP

Americký myslitel a ekonom se zkušenostmi nejen z Reaganovy administrativy ale i médií hlavního a disentního proudu Paul Craig Roberts zjistil, že demokracie na západě je mrtvá, Spojené státy propadly monetárnímu a válečnému šílenství, přičemž ten, kdo by je mohl zastavit - Ruská federace, čelí nejen vnějším tlakům, ale především vnitřní "páté koloně" ekonomů školených v neoliberální ideologii místo vědě.


"Ti lidé jsou horší než západní sankce, jsou zamilovaní do svých západních kontaktů a prestiže, jež jim tyto kontakty přinášejí, jsou to de facto američtí agenti, ať už si to uvědomují a nebo ne," řekl Roberts televizi Russia Today (RT).

"To co dělá v současnosti ruská centrální banka je promrhávání velké ruské držby devizových rezerv na podporu západního útoku na rubl. To je hra, kterou by žádná centrální banka neměla hrát. Ruská centrální banka by si měl uvědomit, nebo zjistit, jestli to neví, co byl Sorosův útok na Bank of England.

Ruská vláda by měla oznámit, že jakožto odpověď na ekonomickou válku vedenou proti Rusku nedodrží své závazky vůči západním věřitelům. Rusko nemá co ztratit, protože Rusko je již odříznuto od západního úvěru americkými sankcemi. Ruský default by způsobil zděšení a krizi v evropském bankovním systému, což je přesně to, co Rusko potřebuje, aby rozbilo podporu EU americkým sankcím.

Podle mého názoru, neoliberální ekonomové, kteří ovládají ruskou hospodářskou politiku, jsou mnohem větší hrozbou pro suverenitu Ruska, než ekonomické sankce a raketové základny USA. Chcete-li přežít Washington, Rusko zoufale potřebuje lidi, kteří nejsou romantikové ve smýšlení o Západu.
Chcete-li to říci dramaticky, pokud mi prezident Putin poskytne ruské občanství a dovolí mi, abych jmenoval Michaela Hudsona a Nomi Prins jako mé zástupce, vezmu operace ruské centrální banky do svých rukou a vyřadím západ z provozu.

Další pátá kolona jsou USA a Německem financované nevládní organizace.Tito američtí agenti jsou maskovaní jako "organizace pro lidská práva," jako "organizace bojující za práva žen," a dalšími vznešenými tituly, vysvětlil v RT mimo jiné Roberts.

Američtí neokonzervativci jsou prý neúprosní. Jejich ruský soupeř je oslaben úspěchy vnitřní páté kolony a válečnou propagandou, která očerňuje Rusko a vykresluje USA jako zachránce a budoucnost lidstva. Tma ze Sauronské Ameriky se i nadále šíří po celém světě.


Související článek:
http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2016/02/pata-kolona-chce-vlakat-putina-do.html

12 komentářů :

 1. Nevládní organizace všechny zrušit samý příživník a tlučhuba.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten starý hoch "prozradil" roky známé veřejné tajemství... Ovšem věřit USákům, Cikánům a Židům je stejně riskantní. Kór když vás "informují" až dávno poté, co to víte z jiných zdrojů.

  OdpovědětVymazat
 3. Nedávno jsem kdesi četl rozhovor s jakýmsi odborníkem z Ruska, ekonomem, který naopak jejich centrální banku a její prezidentku chválil, že to ustála dobře, což dokazoval i tím, že ji Putin neodstřelil. Ale možná to byl taky nějaký neoliberál, ale proč by o tom psal, že?

  OdpovědětVymazat
 4. Pátá kolona v Rusku skutečně je.Její podpora je
  mizivá.Koho ohromují konkrétní čísla,ten by se
  měl obrátit na matemetiku a zjistit její pravou
  percentuelnost.Pak ohromen nebude.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel se obávám, že má Putin ještě tolik rozumu, že tomuhle starýmu tlučhubovi svojí centrální banku nesvěří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:27 ten starý tlučhuba byl ministrem, tuším za Clintona, rozsáhle publikuje (např. i česky "Dílo národů"), je profesorem s rozsáhlým vzděláním včetně ekonomiky. Vypadá to, frajere, že kecáš a nic neznáš. Nakonec - domnívám se, že státní defaul je pro ruský stát nepřijatelný i z pohledu národní hrdosti. Rusové jsou stále ještě a příliš starosvětští. Může to být sympatické.

   Vymazat
  2. 20:22 Jiným profesorům s rozsáhlým vzděláním a publikační činností, kteří mají odlišný názor od toho, který je na tomto serveru přijímán, se tu nadává daleko vulgárněji a nikomu, vč. adminů, to tady nevadí.
   Ale k věci samotné. Pokud někdo řekne nahlas - "dejte mi ruské občanství, post šéfa centrální banky RF a dva náměstky, které si vyberu, tak já vyřadím západ z provozu", tak pro mě je to výkřik tlučhuby. I když v případě pana Robertse to může mít souvislost s jeho relativně vysokým věkem.
   Navíc si vůbec nejsem jist, že "vyřadit západ provozu" je vůbec v zájmu RF.

   Vymazat
  3. 21:16 nejsem z těch, co se vyjadřují k věcem, lidem a názorům, aniž bych k danému něco věděl, nebo použil termín tlučhuba u renomavyného ekonoma, právníka a politika. Tím méně, abych argumentoval věkem. Práce P.C.R. jsem se zájmem četl, ne ve všem je časem potvrzen, ale myslí společensky, pokud rozumíte. Na rozdíl od neo. Zda by vyřadil finanční systém nebo ne, netuším, ale finanční systém by byl vážně narušen. Jednak si všimněte Sorosovžch spekulací a důsledků, zaznamenejte poslední finanční krizi a uvědomte si, že navrhovaný default RF je, protože jde o prakticky soběstačnou velmoc prakticky možný. Zároveň pochopte, že P.C.R svým návrhem, že věc je ochoten osobně v zastoupení RF realizovat, pouze vyjádřil osobní záruku. Nebuďte naivní. Tak zkušený politik ví, že ze spousty důvodů jako osoba nepřipadá v úvahu.

   Vymazat
 6. Pevně věřím,že toho všeho si je Putin vědom a proti tomu bojuje.Otázka je jen s jakým úspěchem.
  Sankce proti Rusku,z EU či z USA,jsou pro Rusko jen dopingem a naopak zlepšují jeho celkovou kondici rok od roku.Co dělá Ruská centrální banka,jestli hraje pozitivní či méně pozitivní roli vůči mezinárodní přesile,to nedokáži samozřejmě posoudit,každá pomoc je dobrá,ale cizí agenti,neziskovky už mají svůj cejch.Jde tedy o to,jak Ruská média to dokáží prodat.Kupříkladu,ale naše média,mainstream,hrají proti našim národním zájmům a ve prospěch našich "kolonizátorů". Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. Nech si zoberú príklad od Putina,ten dal neziskovkám vihadzov.

  OdpovědětVymazat
 8. Ruská centrální banka by měla být státní a nepatřit Rotschildovi. I když všichni si řeknou, soukromé je lepší, mně se jeví, že v bankovnictví, zdravotnictví a v případě velkých průmyslových podniků, ostatně i v případě zemědělských latifundií - to neplatí. Podpis: Ekonomický diletant. Nevím ani co to je ten default.

  OdpovědětVymazat
 9. Putin si své domácí škůdce pěstuje záměrně. Jinak by byl už cupován na ještě menší kousky. Asi ví kde je ta hranice přípustnosti. A nemít "vnitřní nepřátele" není dobrý nápad.
  Zatím se rusku daří i přes ty všechny sankce, protože dobrá sankce je pobídka. Kdyby se přestalo dařit, tak by to potom "škůdci" dostali vyžrat.

  OdpovědětVymazat