Reklama

.

.

neděle 9. července 2017

Odmítáme povinné kvóty EU na rozdělování migrantů. Žádné další války!

J.Skalský
9.7.2017   ČeskéNárodníListy

Nebudeme přijímat ani jiným způsobem migranty. Důvodů tohoto našeho postupu je několik. Především jsme se v minulých dobách nezúčastnili na vykořisťování afrických či asijských států. Československo nebylo koloniální mocností. Jimi byly například Francie, Holandsko, Belgie, Španělské, Portugalsko, Itálie, Anglie, USA a do první světové války i Německo.


Uvedené státy měly z kolonií značný a dlouhodobý ekonomický prospěch. Proto je jejich povinností migranty přijímat úměrně tomu, co z kolonií získaly. A pak je zde další silný důvod. USA, VB, Francie, a kromě dalších i Německo, se zúčastnily ozbrojených akcí např. v Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Libyi, které zbavily miliony lidí jejich domovů. Statisíce dalších ztratily v těchto bojích životy. Infrastruktura států, v nichž probíhaly války, či dosud probíhají, byla z větší části zničena, státní moc silně oslabena či zcela vyvrácena. A právě odtud do Evropy míří miliony dalších migrantů.

Jsme přesvědčeni, že povinností států, které v uvedených válkách bojovaly, je vybudování zničených měst a vesnic, infrastruktury, nových domovů a pracovních příležitostí pro všechny ty, kteří jejich vinou museli opustit svá bydliště, případně i vlast. O těchto otázkách by měla jednat OSN. Jejím rozhodnutím by mněly být stanoveny konkrétní povinností válečnických států na obnovu všeho válkou zničeného. Na útraty válečnických států by měli být dopraveni i uprchlíci do své vlasti.

Naše účast v těchto válkách byla spíše symbolická, zanedbatelná, pokud vůbec se naši vojáci těchto „misí“, kterJ. Skalskýé někde měly spíše charakter agresí, zúčastnili, To je výstraha i pro budoucnost. Naši vojáci by neměli být napříště nasazeni v žádném konfliktu, pokud Rada bezpečnosti OSN nerozhodne o nutném užití zbraní.
 
A konečně dalším důvodem je skutečnost, že někteří ústavní činitelé států EU výslovně zvali migranty do svých zemí. Nejznámější z nich je A. Merkelová, kancléřka SRN. Zvala migranty, prohlašovala „my to zvládneme“. Nyní by se ráda o ně podělila. Tento postup není solidní. Němci, pokud strpí tuto dámu ve vedoucí ústavní funkci, musí počítat s tím, že o pozvané migranty by se měli postarat sami. My s tím nechceme mít nic společného ani v současnosti, ani v budoucnosti.

Pokud EU neuzavře své vnější hranice a do unie budou proudit další statisíce, pravděpodobněji miliony migrantů, pak to není náš problém. Poláci již dříve prohlásili, že uprchlický problém nezpůsobili a proto odmítají ho i řešit. ČR by měla zaujmout obdobné stanovisko, které by měla držet i nadále bez ohledu na případné sankce EU.

Bude-li v budoucnosti EU požadovat na státech východní Evropy i zvýšení příspěvků do unijní pokladny za členství, pak bychom v EU být již dávno neměli být.

Navíc EU má v úmyslu zbrojit a budovat tzv. evropskou armádu. Němci již uvažují o jaderných zbraní pro ochranu Německa a EU. Ani na tomto dobrodružství se nechceme podílet. Vzpomeňme si na listopad 1989! Změna vlády proběhla na základě určitých programových bodů. Vystoupíme z Varšavské smlouvy, NATO bude zrušeno, do žádného dalšího vojenského bloku nevstoupíme, odzbrojíme,. Žádné války, mír. To jsme chtěli a to i nadále požadujeme. Zbrojit s Evropou nechceme.

Půjde-li Evropa a svět cestou zbrojení, bude jen otázkou času, kdy dojde k malé či větší válce. Ta může se změnit kdykoliv ve válku jadernou, již lidstvo nepřežije. Jeho poslední zbytky budou umírat v průběhu jaderné zimy, která po větším jaderném střetu nastane. Proto jsme přesvědčeni, že do budoucnosti vede jen jedna cesta – mír a rozvoj.

J. Skalský

12 komentářů :

 1. Souhlasím s druhou částí článku, ČR by měla naprosto odmítnou útočnou agresivní politiku EU a NATO. Každý hňup pozná, co je účinná a nutná obrana a co je nesmyslné zbrojení a snaha o mocenskou převahu.
  S první částí ale nesouhlasím - ano, západní státy mají vinu, jenže toto není následek jejich koloniální politiky, ale ŘÍZENÁ INVAZE ze zcela jiných důvodů, než píšete. I kdyby se v minulosti chovaly jinak, muslimáci by lezli stejně, nejde o odplatu a revanš, ale snaha o zničení Evropy a suverénních států.
  Absolutní a totální odmítnutí přijímat migranty má opět můj absolutní souhlas - nutno ovšem zvolit si takové zástupce, kteří toto budou provádět, a ne zaprodance a slouhy á la Sobotka, Bělobr., Kalousek ... a další (věřím, že každý ví, koho dál jmenovat).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20 jestliže koloniální způsob hospodaření odčerpával všechny zdroje kolonií ve prospšch kolonistů, je nutným důsledkem zaostání bývalých kolonií. A ono se to zajména v Africe děje dosud. Pokud by podmínky života, a na to má stav hospodářství rozhodující podíl lepší, nutně by migrační tlak byl menší. Teoreticky až žádný. Pak nechápu, proč nesouhlas s "první částí".

   Vymazat
 2. Výborně napsaný článek.Přesně můj názor.--LM

  OdpovědětVymazat
 3. Ano souhlasím s článkem ale to nám musí vládnout vlastenci a ne euhujeři.

  OdpovědětVymazat
 4. Výborný článek !!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 5. Jen mně je divný, že negři dostanou azyl třeba v Německu, nebo ve Francii, ale spoustu těch čmoudů člověk vidí v Praze? Jak to, že můžou cestovat i jinam, než zůstat v zemi, která mu udělí azyl? Copak to nejde kontrolovat? A to nemluvím o těch - a těch je většina -, kteří ten azyl nedostanou a drandí po Evropě. Já když letím do UK, tam se mi šťouraj málem v prdeli, jak u nás, natož na letišti v UK, jestli něco nevezu. Copak je to normální?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:33
   UK odděluje od migrantů moře. Na ,,vlkovo bloguje"
   se dočtete, že brexit nebyl vyvolán averzí vůči migrantům z asijských a afrických oblastí, ale hlavní averze je zaměřena proti Polákům, Bulharům a Čechům. Někteří Britové jsou udiveni, když se dostanou do Prahy, viditelnou převahou lidí bílé pleti. Oni znají jen ty držitele pasů ČR, kteří v UK provozují ,,drogerii" nebo obchod s lidmi a jsou tmavší pleti.Na přítomnost lidí původem z Asie a Afriky jsou za léta koloniální politiky zvyklí.

   Vymazat
 6. Autor textu mi mluví z duše i ze srdce. Bravo!

  OdpovědětVymazat
 7. Vojaci ze vsech statu EU byly vcas odstraneni na hranice Ruska a ze svych narodu, aby se nahodou nespletli a nezacali branit sve narody proti invazi a okupaci...

  OdpovědětVymazat
 8. Mezi tim Putin a rusove trenuji v Syrii.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak furt odmítáme, vždyť tady pochoduje takovejch negrů, arabů, těch babizen v černých stanech! Kdo do prdele ty lidi pouští do republiky a kde bydlej?

  OdpovědětVymazat