Reklama

.

.

čtvrtek 13. července 2017

Ohlédnutí

Tribun
12.7.2017

I když jsem týden nic nenapsal, nebyl jsem na pustém ostrově a tak jsem sledoval, co se šustí. Bohužel, žádné dobré zprávy. Vlastně žádné zprávy, všude jen bulvár a propaganda. Tak nějak mi v hlavně utkvěly následující momenty, které prostě tou černou křídou do komína zmínit musím:


Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Andrej Babiš se nechce s nikým dělit, Andrej Babiš nechce s nikým vyjednávat, a už vůbec ne s nějakými zastupitelstvy. Andrej Babiš nechce zastupitelstva, Andrej Babiš chce malé Napoleonky, co budou řídit ('vládnout' příliš smrdí politikou) své obce bez kibicování zastupitelstev, od vlády, přes kraje až po starosty. Pro malý úspěch vlády jedné strany zkusíme teď vládu jednoho muže. Andrej Babiš má svých 40 %.

Andrej Babiš kecá o tom, jak nekecá, ale maká, ve sněmovně se ale skoro neukáže a hlasování fláká. Je to nějaké tajemství? Není. Zajímá to někoho? Nezajímá. Má svých 40 %? Má? Tyhle brzdy ze „žvanírny“ to mají stejně sečtené. Moloděc!

Irácká armáda opět dobyla Mosul a opět porazila Islámský stát, za poslední měsíc už asi potřetí a možná ne naposledy. Ovace, které by odpovídaly nebezpečí, jež Islámský stát představoval (nebo stále představuje?), se ovšem nekonají. Západ nepotřebuje nad Islámským státem vyhrát, Západ potřebuje s Islámským státem bojovat. Západ potřebuje Islámský stát. Lepší strašidlo na vlastní občany a osinu v ruském zadku teď totiž Západ nemá.

Irácká armáda dobyla Mosul a podle mediálního obrazu se jí to podařilo beze ztrát mezi civilisty. Nikdy nepřišel o život, nikdo nepřišel o střechu nad hlavou, nikdo se nemusel bát. Jaký ***rozdíl proti boji o Aleppo! Nebo je ten rozdíl spíš v tom, že Aleppo osvobozovala pravidelná syrská armáda a Rusové (určení dědiční nepřátelé na tento rok i napřesrok)? U nás a našich spojenců nás tzv. kolaterální ztráty nezajímají, a těch, které máme mít za nepřátele, nás nezajímá nic jiného. Dále viz předchozí odstavec.

Česká televize posunula přepisování historie opět na vyšší úroveň a jako obvykle šlo o Ukrajinu. Podle České televize válka na Donbasse vypukla v reakci na anexi Krymu. Ani slovo o Majdanu, ani slovo o jazykových zákonech, ani slovo o vměšování USA a EU. To, že anexe Krymu byla reakce na genocidní použití síly ukrajinskými nacionalisty, je jen drobný detail, který nikoho nezajímá a zajímat nesmí. Realita nemá v České veřejnoprávní (sic!) proti „pravdě“ šanci.

Do Hamburku se sjelo panstvo na výstavu elit. Desítky tisíc lidé jim přišli říct, že nechtějí jejich svět, ale svůj. Shořelo při pár aut a někdo vykradl drogerii, což bylo přesně to, co elity potřebují, aby se mluvilo o něčem jiném, než o nerovnosti, vykořisťování, devastaci životního prostředí etc. Kritizovat globální kapitalismus je těžké: Buď jste hodný a pak nikoho nezajímáte, nebo zazlobíte a pak se mluví jen o těch rozbitých oknech a vystrašení maloměšťáci se semknou kolem G20–führerů (historicky významově osvědčený německý ekvivalent anglického leader). Kapitalismus je jako Izrael – jediný povolený způsob, jak ho kritizovat, je chválit ho.

 - - -

10 komentářů :

 1. ad. Hamburk: ČT 24 hlásila, že se do Hamburgu sjelo 8 tisíc protestujících radikálů. Na zahraničních stránkách se uvádělo přes sto padesát tisíc radikálů. Ti zahraniční blbové ale lžou ve velkém...

  OdpovědětVymazat
 2. K tomu poslednímu odstavci - oni to byli především placení chuligáni, kteří mají zdiskreditovat antiglobalistické myšlení...

  OdpovědětVymazat
 3. Je zajímavý že i když král je nahý, nikdo proti tomu nic neudělá. A ještě zajímavější je to, že ideozločiny nikdo nepáchá, přestože by mu to zřejmě zatím ještě prošlo bez trestu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych ještě k té licoměrnosti a pokrytectví EU a falešnosti tzv. evropských hodnot přidal pár slov o tom, čím nás mučí už řadu let, tzn. o žrádle pro podlidi a o tom, že jsme popelnicí pro "vyspělou humanistickou Evropu".

   Vymazat
  2. 15:32
   K Vámi uvedenému bych ještě dodal. Podle zveřejněného průzkumu je v Německu zakoupené jídlo levnější a kvalitnější, než Německá kvalita prodávaná u nás. Z čehož mi logicky vyplývá, že tedy Německou kvalitu pro Němce musí někdo zaplatit. A Němci to nejsou!
   Bože jak jsme tupé stádo!
   Vlastní potraviny podle přísných potravinářských norem jsme pod heslem pryč s bolševikem s nadšením zaměnily za prolobované euronormy pasované na východní untermensche. Vedle ve vsi už 10 let zejí prázdnoutou a kopřivama tři drůbežárny. Minimálně 100 lidí přišlo o práci v místě bydliště a vesnice se vylidňuje protože dojíždění 20km je pro místní neúnosně drahé. Hlavně, že sem vozíme vejce plná antibiotik z Ukrajiny a Polska. Tedy pokud chcete jíst zdravě, musíte to chtít a dělat sami. Nikdo to za nás neudělá, a nejméně nadnárodní řetězce. Podporujte férové producenty a výrobce ze svého okolí, okresu, kraje, republiky. Jen tak se tomu dá čelit. Řetězce budou reagovat jedině když jim klesnou markantně tržby. Žádné bláboly Bohuše a spol. je k tomu nepřinutí.

   Vymazat
  3. Pánové už dlouho nakupuji v reichu kvalitní potraviny babišovi odpadky nejím.

   Vymazat
 4. Podle studií budoucnosti,náš stát naše země, bude jen dopravní křižovatkou pro vyspělé státy,není divu že příroda jak jí znali naši předkové musí ustoupit před chamtivostí bossů žijících na zelených ostrovech..obrazně. Cílem je naší přírodu postupně regulovat až na minimum. Otevře se pak cesta k výstavbě dálnic,překladišť,atd....Nové byty a stavby budou sloužit ostatním národnostem cizích zemí,kde přírodní zdroje jako je voda už nejsou,navíc jim EU dá pěknou dotaci na nájmy i práci v těch skladech u dálnic. Tak že když někdo v TV řekne že sojky mají nakažlivou nemoc mi uděláme co? No půjdeme a vystřílíme ptactvo!
  Dnešní svět ovládají média a my jsme ovečky a v panice se začneme chovat tak mocnosti potřebují. ZAMYSLETE SE.

  OdpovědětVymazat
 5. "Česká televize posunula přepisování historie opět na vyšší úroveň a jako obvykle šlo o Ukrajinu. Podle České televize válka na Donbasse vypukla v reakci na anexi Krymu." Už jsem se začínal obávat, že jsem si toho "posunu" všiml jen já.

  OdpovědětVymazat
 6. Už mnohokrát jsem si vzpomněl na dávné varování
  Miroskava Štěpána,že se z republiky stane pouhé
  překladiště a silniční tahy skrz naskrz.Tehdy se
  mu protagonisté nové ekonomiky a politiky smáli.
  Jak je vidět,nebyl hloupý a jeho slava se naplňují.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Tribun - dobře popsáno, přesný obraz mainstream "reality". Kde máme trolly?

  OdpovědětVymazat