Reklama

.

.

pondělí 3. července 2017

Orwellovština na kterou se nezmohl ani Orwell!!! Doplněno!!!


- vlk -
3.7.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Ani ve snu by mne bylo nenapadlo, jak český mainstream doslova zazdí kauzu CNN versus O´Keefe/ Trump.

Po týdnu totální ignorance se první z oficiózních mainstreamových psáčů a intervjůků tématu alespoň letmo dotkl včera těsně před půlnocí Seznam.cz. Dodejme, že na základě informace ČTK! Ovšem způsobem, na který alespoň malým mozkem a základní informací o téhle kauze vybavený jedinec, může jen tupě zírat s otevřenou pusou. Tohle byste si opravdu neměli nechat uniknout a to ve vlastním zájmu – téměř všeříkající je už sám nadpis

Trumpův útok na CNN vyvolal kritiku od médií

Opravdu nelitujte času (ostatně je to krátké) a přečtětePrezident Trump zase uchvátil verejný diškurz svojim bizarným správaním. 3. júl 2017 o 12:13 TOM NICHOLSON

Už ste možno počuli, ako prezident USA cez víkend zverejnil („tweetoval“) bizarné video, v ktorom akože zápasí s neznámym súperom, ktorý nosí na hlave logo spravodajskej stanice CNN, sotí ho na zem a mláti hlava-nehlava.

Ak nie, tak museli ste zaregistrovať aspoň to, ako vulgárne prezident (!) ohováral dvoch novinárov CNN: „šialeného“ Joa Scarborougha a Miku Brzezinsku, ktorá je podľa neho „sprostá ako tágo“.

Celkom určite ste počuli, ako naňho reagovali pobúrené médiá a Trumpovi politickí súperi, lebo toľko hundrania sa nedalo prehliadnuť. Na druhej strane, menej ste asi počuli o Trumpovom vzťahu ku Kremľu a k ruskému prezidentovi Putinovi. Takisto ani Trumpova ohrozená a neistá novelizácia zdravotníckeho systému už nedominovala vo verejnom priestore tak ako pred týždňom, dokonca bolo ťažké o nej nájsť zmienku.

A stavím sa, že ste ani raz nepočuli o tom, ako republikáni za Trumpa využívajú chaos, ktorý prezident vyvoláva svojím primitívnym, deštruktívnym konaním, aby posunuli ďalej krajne pravicovú agendu – aby zúžili dosah sociálneho štátu a znížili daňové zaťaženie pre najbohatších.

Niekedy je ťažké pripisovať Trumpovi nejakú stratégiu, lebo sa vždy zdá, že povie len to, čo má momentálne na jazyku, a uvažuje pomocou časti tela, ktorá sa nevolá mozog ani srdce, ale ktorá je určená na sedenie. „Ako, k**va, môže byť ten človek prezident?“ opýtala sa kubánsko-americká speváčka Lauren Jauregui, vystihujúc veľkú časť reakcií bohatších liberálnych enkláv Ameriky.

No ale stratégia-nestratégia, neschopnosť týchto enkláv vidieť ďalej za svoj odporom zvraštený nos im bráni v tom, aby chápali, čo sa deje. Nechápu, že Hillary Clintonová bola tragicky chybná kandidátka, ktorá dokázala komunikovať so zúfalými voličmi iba jednorozmerným spôsobom, cez svoju trochu blahosklonnú logiku.

Nechápu, že minimálna polovica Ameriky, a dokonca trištvrte bielych, majú „na háku“ ich križiacku výpravu za tolerantnejšou spoločnosťou, že dokonca v nej vidia cestu k strate ich blahobytu a spoločenského postavenia. Nechápu, že pre farmára z Iowy alebo baníka zo Západnej Virgínie musí byť človek bohatý a privilegovaný, aby uvažoval ako demokrati a povýšenecké médiá.

Inými slovami, nepomôže, ak tzv. progresívna Amerika (takisto ako progresívne Slovensko) bude komunikovať iba svojím jazykom a svojou optikou. Už netreba nikomu vysvetľovať, že Trump je vandal a národná hanba. Dávno sa mali sústrediť skôr na to, ako Trump a republikáni oklamali svojich chudobných voličov. A ešte dávnejšie mali prísť s vlastným riešením, ako zabrániť rastúcej chudobe v Amerike.

Lebo ak sa hlupákovi opakovane darí diktovať obsah verejnej diskusie, chyba zrejme nebude v hlupákovi.----- si to celé. Já sem dám jen dvě, pro mne klíčové pasáže - začnu perexem, tedy zvýrazněnou hlavní informací pod titulkem:

Americký prezident Donald Trump sklidil tvrdou kritiku médií za nedělní twitterový příspěvek, který je dalším dílem v sérii jeho výpadů proti televizním stanicím. Video, v němž v zápasnickém souboji poráží protivníka, který má místo obličeje logo zpravodajské televize CNN, podle kritiků podněcuje k násilí vůči novinářům.

Tohle je hlavní sdělení Novinek.cz pro jejich čtenáře!!!! Trump zveřejnil video kde zase napadl americkou novinářskou komunitu, konkrétně nebohou CNN, hanlivým videem, které vyzývá k uplatnění násilí na čackých obráncích demokracie!!

Následují detaily, kdo se proti Trumpovi a jak vymezil.

Aby až na samém konci článku, v předposledním odstavci byla tato nenápadná, dvouvětá čtvrtinformace:

Již v sobotu se Trump pustil i do samotné CNN poté, co televize stáhla článek o jeho poradci, který byl nepodložený a kvůli němuž ze CNN odešli tři novináři. „Jsem mimořádně potěšen, že se ukázalo, že CNN, to je falešné zpravodajství a novinařina, která patří do popelnice“.

No jo no, no tak CNN pustila ven jakýsi článek o Trumpově poradci, který nebyl úplně perfektní, takže ho následně stáhla, vyhodila tři lidi a Trump dělá z komára velblouda a vzal si to jako záminku pro výzvy k násilí a útokům na svobodný objektivní tisk, hlídající naši demokracii!!! O odhaleních O´Keefeho ohledně CNN ani písmeno!

Nemohu, než si položit jednoduchou otázku – zbláznil jsem se já nebo ti, kteří jsou schopni dát dohromady takovouhle šmejdovinu?!

Mimochodem, to Trumpovo video najdete zde

Patřím ke generaci, která zažila bolševika hlavně při normalizaci po roce 68. A byl jsem přesvědčen, že už nikdy nezažiji informační temno, které pro mne symbolizovalo od té doby jméno Jaroslav Kojzar. Zjevně jsem se mýlil. Tohle, co předvedl včera Seznam.cz a jeho zpravodajský subportál Novinky.cz, tak to si ani komoušský tisk, řízený Vasilem Biĺakem, nedovolil! A kdyby, nic se nedělo, člověk si pustil v 18,00 Svobodku, následně ve 20,00 zprávy na ARD a všechno uzavřel v 21,00 Hlasem Ameriky a bylo jasno. Ale dneska? Co si pustit dneska? Říkáte internet a alternativu?

Jste na omylu! Aby toho nebylo málo a v souvislosti s tím, když už je zmíněno Německo via ARD- tak tam za velkého potlesku v pátek velká koalice protlačila (přirozeně bez většího odporu kohokoli) zákon z dílny sociálně demokratického ministra Maase (sic!!), který stanovuje, že provozovatelé sociálních sítí jsou fakticky odpovědni za jejich obsah a pokud nezabrání zveřejnění škodlivého obsahu nebo se nepostarají o jeho rychlé odstranění – u tzv. jasně protizákonného obsahu do 24 hodin, u složitějších případů do 7 dnů!!!, hrozí provozovateli příslušné sociální sítě pokuta až 50 milionů = 1,3 miliardy Kč !!!! Dodejme že za každý případ porušení tohoto zákona a tudíž trest může být ukládán opakovaně a tedy likvidačně!

Tohle už je dokonalé vypuštění běsů. Orwellovština pro mne ještě nedávno naprosto nepředstavitelného rozměru!

Stát v podstatě pod hrozbou totální likvidace – kdo je tak finančně silný, že si může dovolit byť jen deset maximálních pokut v časovém úseku jednoho roku – nutí provozovatele k preventivnímu potlačení v podstatě každého jednotlivého vyjádření na síti, které by mu, třeba jen TEORETICKY MOHLO ZPŮSOBIT ŠKODU!!!!!

Takže lze počítat se zavedením PLOŠNÉ PREVENTIVNÍ CENZURY ze strany provozovatele!

Pro stát je to jednak pohodlné – nikdo ho nemůže obvinit z toho, že zavádí cenzuru – on nic, to přece Facebook, Twitter a ostatní sami od sebe! Navíc platí, že každá samocenzura je vždycky daleko daleko přísnější než cenzura oficiální, protože ta podléhá soudnímu přezkumu! Snad nejabsurdnější je skutečnost, že v právním státě sám stát tímhle zákonem jednak vylučuje možnost soudního přezkumu rozhodnutí, které se týká omezení svobody slova a svěřuje svou výsostnou pravomoc do soukromého rozhodování!!!! A to všechno s odůvodněním, že pro ochranu demokracie a svobody, právního státu a svobody slova, je potřeba potlačit – ano správně - SVOBODU SLOVA a OMEZIT PRÁVO OBČANA OBRÁTIT SE V PŘÍPADĚ POTŘEBY NA NEZÁVISLÝ SOUD!!!!

Nemluvě o absurdní premise na níž je zákon postaven. Ten, kdo provozuje nějakou internetovou platformu, je trestně a to až do úplně ekonomické likvidace zodpovědný za to, co tam provozují jednotliví uživatelé!!!! Myslím, že je nyní na místě, aby v Německu uplatnili stejný princip například i na silniční dopravu. Konkrétně třeba tak, že když někdo poruší dopravní předpisy na dálnici, například řídí opilý, či pod vlivem drog nebo na ni najede z kdo ví jakého důvodu v protisměru, atd. atd., není včas odchycen policií a způsobí jakoukoli dopravní nehodu, bude majitel této silnice (u dálnic spolková vláda) automaticky odsouzen k pokutě 50 milionů Eur za každý takový případ….

A to nemluvím o takové maličkosti, že podle expertních dobrozdání je nově přijatý zákon plný gumových paragrafů, které si každý muže vykládat podle svého gusta. Nejen může – určitě i bude. A to nikoli ve prospěch svobody slova….

Jak dlouho asi tak bude trvat, než tuhle německou, pro mne excelentně hnědou zákonodárnou novinku převezmou další země? Dlouho to trvat určitě nebude. V Česku očekávám něco takového nejpozději do konce funkčního období vlády, která vzejde z parlamentních voleb! To tak holenkové, abyste si mohli psát, co vás napadne a obcházeli jste mainstream – třeba takové Novinky.cz!!!!

Sranda definitivně skončila, svobodný internet také.


Odpolední dodatek:

Pokud si někdo z vás říká, že ten útok na elementární pravdu je výsadou demagogů z ČTK a Novinek.cz a že ostatní trapáci a lháři se holt spokojili s totálním mlčením, pak se mýlíte. Borísek mi poslal článek, který ve stejné věci vyšel dnes v poledne na Slovensku, konkrétně v deníku SME. Který má také patent na to, co si má běžný Slovák myslet a vědět. Tady je jeho přetisk, jak mi byl poslán:
Keď sa hlupákovi darí

Prezident Trump zase uchvátil verejný diškurz svojim bizarným správaním. 3. júl 2017 o 12:13 TOM NICHOLSON

Už ste možno počuli, ako prezident USA cez víkend zverejnil („tweetoval“) bizarné video, v ktorom akože zápasí s neznámym súperom, ktorý nosí na hlave logo spravodajskej stanice CNN, sotí ho na zem a mláti hlava-nehlava.

Ak nie, tak museli ste zaregistrovať aspoň to, ako vulgárne prezident (!) ohováral dvoch novinárov CNN: „šialeného“ Joa Scarborougha a Miku Brzezinsku, ktorá je podľa neho „sprostá ako tágo“.

Celkom určite ste počuli, ako naňho reagovali pobúrené médiá a Trumpovi politickí súperi, lebo toľko hundrania sa nedalo prehliadnuť. Na druhej strane, menej ste asi počuli o Trumpovom vzťahu ku Kremľu a k ruskému prezidentovi Putinovi. Takisto ani Trumpova ohrozená a neistá novelizácia zdravotníckeho systému už nedominovala vo verejnom priestore tak ako pred týždňom, dokonca bolo ťažké o nej nájsť zmienku.

A stavím sa, že ste ani raz nepočuli o tom, ako republikáni za Trumpa využívajú chaos, ktorý prezident vyvoláva svojím primitívnym, deštruktívnym konaním, aby posunuli ďalej krajne pravicovú agendu – aby zúžili dosah sociálneho štátu a znížili daňové zaťaženie pre najbohatších.

Niekedy je ťažké pripisovať Trumpovi nejakú stratégiu, lebo sa vždy zdá, že povie len to, čo má momentálne na jazyku, a uvažuje pomocou časti tela, ktorá sa nevolá mozog ani srdce, ale ktorá je určená na sedenie. „Ako, k**va, môže byť ten človek prezident?“ opýtala sa kubánsko-americká speváčka Lauren Jauregui, vystihujúc veľkú časť reakcií bohatších liberálnych enkláv Ameriky.

No ale stratégia-nestratégia, neschopnosť týchto enkláv vidieť ďalej za svoj odporom zvraštený nos im bráni v tom, aby chápali, čo sa deje. Nechápu, že Hillary Clintonová bola tragicky chybná kandidátka, ktorá dokázala komunikovať so zúfalými voličmi iba jednorozmerným spôsobom, cez svoju trochu blahosklonnú logiku.

Nechápu, že minimálna polovica Ameriky, a dokonca trištvrte bielych, majú „na háku“ ich križiacku výpravu za tolerantnejšou spoločnosťou, že dokonca v nej vidia cestu k strate ich blahobytu a spoločenského postavenia. Nechápu, že pre farmára z Iowy alebo baníka zo Západnej Virgínie musí byť človek bohatý a privilegovaný, aby uvažoval ako demokrati a povýšenecké médiá.

Inými slovami, nepomôže, ak tzv. progresívna Amerika (takisto ako progresívne Slovensko) bude komunikovať iba svojím jazykom a svojou optikou. Už netreba nikomu vysvetľovať, že Trump je vandal a národná hanba. Dávno sa mali sústrediť skôr na to, ako Trump a republikáni oklamali svojich chudobných voličov. A ešte dávnejšie mali prísť s vlastným riešením, ako zabrániť rastúcej chudobe v Amerike.

Lebo ak sa hlupákovi opakovane darí diktovať obsah verejnej diskusie, chyba zrejme nebude v hlupákovi.

- - -

11 komentářů :

 1. Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako jediného světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu poskytlo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
  Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
  Závěr z takovéhoto počínání plynoucí? Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.

  OdpovědětVymazat
 2. Dnešní doba je daleko horší než v socialismu tam jsme mohly v klidu žít. Pokud budou Češi špatně volit stávající parlamentní strany bude cenzura zakážou jse stránky jako NR. V německu už cenzuru odsouhlasily:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemci-maji-novy-zakon-o-socialnich-sitich-Ministr-je-nadseny-mnozi-mluvi-o-konci-svobody-slova-494607

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím na co si stěžujete, to jste opravdu tak naivní, vše co se děje soudný a mozkově zdravý člověk věděl už v roce 89. "Včera jste naříkali na minulost, dnes na současnost a lze říct, že budete naříkat kdykoli i v budoucnosti", není vám pomoci. Zavinili jste si to sami svoji chamtivostí, lačností po zlatém teleti. Nic vám nebylo a není dobré.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:30 Jestli to mělo být na mě tak já necinkal a pravičáky nevolím.

   Vymazat
 4. Sprostý pokrytec vlk ,proč hned vysvětlím vlk ve svém prostoru nestrpěl žádnou kritiku ČSSD kdo kritizoval tuto stranu rychle byl zabanován a skončil tohle dělal s odůvodněním ,že tohle je jeho prostor neboli soukromý prostor ,ale ted by chtěl jak se otřel o novinky na seznamu aby informovali o tom co by chtěl vlk,jenže novinky jsou zcela soukromé a mohou si uveřejnovat informace ,které chtějí.Stějne tak Hospodářské noviny nikdy nezveřejnili nic proti Bakalovi,nebo Babiš novini nic proti Babišovi.Toto může vlk požadovat pouze u dvou novinářských subjektů a to české televize a českého rozhlasu,jenže tito o tom ,že CNN si vyrábí falešné zprávy nikdy nebudou referovat a vlk to ví naopak se české televize zastáva jako potřebné pro naši zem je to prostě sprostý pokrytec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vlk se zastáva česke televize jako potřebné pro tuto zem jenže nevidí ,že čím déle trvá tento stav tím je to jen horší a horší a někteří nepřipustí změnu viz současná volba ředitele.

   Vymazat
  2. 10:01 ano, vyvážené a pravdivé informce má a teoreticky musí poskytovat veřejnoprávní sdělovadla. v V tomto smyslu je jejich existence nepostradatelná. Takže v tomto směru Vlk hájí správné, ne chybné stanovisko! Druhá věc je, jak si počínají sdělovadla soukromá. Sám zavedený systém trvá na tom, že jsou "svobodná". Do té míry jednají za účelem, pro která byla zřízena. Žasnu, že se divíte, že Vlk, NR, Bakala, Babiš... jinak nejedná. Někdo tak, že Vám je z toho blbě, někdo z principu a za své, celkem čestně! Ctěte logiku věci a měřte stejným metrem.

   Vymazat
  3. 18:03 Tak za prvé veřejnoprávni sdělovadla v naší zemi poskytují informace jen takové jaké se jim hodí a tím se rovnají v podstatě soukromým jen s tím rozdílem že je všichni občané této země platí a tato situace trvá už x let řekl bych asi 15 let a situace je v podstatě neřešitelná a kdo je obhajuje dopouští se stejného zločinu na našich občanech jako ony.Za druhé ja měřím stejným metrem ,ale právě že vlk ne i když má plnou hubu toho ,že on a jeho kosa měří všem stejně jak jsem popsal on by chtěl aby novinky zveřejnovaly informace o CNN ,ale on sám potlačuje negativní informace o ČSSD čili toto dělá sprostý pokrytec jak jsem psal,navíc vlk propagujedalší soustu věcí které naši zemi mohou jen škodit viz jeho propagace jistých osob na prezidenta.

   Vymazat
  4. 21:12 ale o tom není sporu, problém je v tom, že nemáme řešení, aby veřejná sdělovadla plnila skutečně veřejnou službu, nezávisle, nestranně, vyváženě, bez ideologie... jako veřejnou službu, což od soukromých nelze očekávat ani chtít. Vlka jsem přestal navštěvovat, ale uznávám, že má právo svůj blog provozovat jak uzná za vhodné a přez všechny výhrady mi přijde přínosný.

   Vymazat
 5. Vlk musel banovat a mazat kritiku ČSSD ,protože argumentačně z této kritiky nemohl vybruslit.Co mu chudáčkovi zbývalo jiného než mazat.

  OdpovědětVymazat
 6. Vlk je rozčarováním.Co zůstalo z analytického a briskního úsudku z dřívějšího účastníka diskuzí,ptám se ? To že se na jeho Kose Nostře sám"vykřičí do světlíku" a nikdo nemá možnost říci svůj názor,pozbývá smysl to číst. Škoda Vlka.

  OdpovědětVymazat