Reklama

středa 19. července 2017

Oskar Lafontaine: světový mír ohrožují USA, nikoli Rusko


19. 7. 2017   zdroj a zdroj
USA představují se svou politikou destabilizace větší hrozbu pro světový mír než Rusko, je přesvědčen bývalý předseda německé Levé strany Oskar Lafontaine. Přičemž "prolhanou americkou propagandu" tlumočí téměř všechna, až na několik výjimek, západní média, rozhořčuje se na stránkách NachDenkSeiten (převzalo estonské médium).


Americký prezident Donald Trump je "notorický lhář", píše na stránkách portálu NachDenkSeiten expředseda německé strany Die Linke Oskar Lafontaine. Obvinění z "destabilizace" na adresu Ruska jsou směšná a abychom se o tom přesvědčili, stačí se podívat na mapu Země: "jsou to americká vojska, která stojí na hranici Ruska, ne ruská na hranici USA, Kanady nebo Mexika".

Americké raketové základny se vytvářejí v Rumunsku a v příštím roce se ještě jedna objeví v Polsku, pokračuje autor článku, jehož interpretaci uvádí InoTV. O ruských raketách na Kubě však není nic neslyšet. USA realizují politiku destabilizace, soudí Lafontaine, a na důkaz svých slov citoval bývalého německého kancléře Helmuta Schmidta: "Amerika je dnes větší hrozbou pro světový mír než Rusko". Americký diplomat George Kennan nazývá rozšíření NATO na východ "nejfatálnější chybou" americké politiky od konce studené války.

Podle Lafontaina byla destabilizace Ukrajiny "vyhlášeným cílem neblaze proslulých jestřábů z amerických výzkumných ústavů, kteří chtějí vládnout nad euroasijským kontinentem podle plánu bývalého poradce pro národní bezpečnost Zbigniewa Brzezinského.

Je překvapivé, že "prolhanou americkou propagandu" tlumočí téměř všechna, až na několik výjimek, západní média pod heslem "stokrát opakovaná lež se stává pravdou", píše Lafontaine. Autor vyzývá k odhalování této dezinformace na sociálních sítích, čímž se připraví půda pro "rozvážnou mírovou zahraniční politiku".

Na konci svého článku cituje bývalý předseda strany Die Linke bývalého prezidenta SSSR Michaila Gorbačova: "NATO zahájilo přípravu k přerůstání studené války v horkou. (NATO - pozn.red.) mluví pouze o obraně, ale ve skutečnosti se chystá zaútočit".Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. No jo vše je jasné už dlouho a ani to nemusel říkat ten pán.

  OdpovědětSmazat
 2. Veru Dobre to napisal.NEPRIATE JE PRED BANAMI!!!!Pozuby ozbrojeny.Operacia BARBAROSA II.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tuto operaci doplatí celá Evropa

   Smazat
  2. emgro Celý svět jak padne více raket tak všichni chcípnem.

   Smazat
 3. Rusko musí přijmout realitu. Skutečností je, že státy s ním sousedící, jsou jeho přímými nepřáteli a dokonce, logicky, členy NATO. Rusko si nemůže diktovat, že tyto státy budou neozbrojeny a nebo neangažovány vojensky. Prostě jsou na hranici Ruska, které získalo Čínu, Indii, Pákistán (ŠOS, SCO) a Írán, například. Ve skutečnosti je tedy Rusko válečně silnější než celé NATO a drze anektuje i proto další a další území jiných suverénních států, což USA ani NATO nedělají.

  Neustálá Ruská hrozba nejen jadernými zbraněmi, které ale mohou zničit celou planetu a třeba jeho "obrannou" akcí Perimetr, která vyšle na protivníka, který by Rusko válečně porazil, zbytek Ruských jaderných raket naráz, nám vesmírným civilizacím už leze krkem, vlastně už zvracíme a vadí nám to, směji se, komu by ne, je jo? To je totiž vydíráním Boha, tím Ruskem. A, ... to asi není správné, co myslíte? To je fakt nebetyčná drzost a zločin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl bych jeden skromný dotaz. Ty jsi blázen?

   Smazat
  2. 22:43 Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už více než dvacet let. Takže, ptáte se, zda jsou blázny?

   Smazat
  3. On chce být jen vtipný. Neúspěšně.

   Smazat
  4. 22:49 Hele, nenapsal jsi žádný protiargument, vlastně ani nějaký Tvůj nápad, třeba, třeba i jen pro pobavení, jseš jen nudnej.

   Smazat
  5. 22:54
   Hele E.T.tady ty tvoje pindy nikoho nebaví,mazej udělat pořádek do USSA!!!!!
   A zábavněj nejsi,spíš hloupej a vlezlej za každou cenu!!!!

   Smazat
  6. 22:59 Víš, někdy si skutečně říkám, proč vám všem ty informace poskytuji, ale pak si zase a dost silně, uvědomím, že i pro vlastní svědomí, tedy nejen z důvodu svědomí vesmírných civilizací, které na Zemi už válečně jednají a především jednat válečně budou, protože ono to prostě například proti válečně anektujícímu Rusku jinak nejde. Jde vlastně o varování. Jde doslova o přímou pomoc vám.

   Smazat
  7. 23:05
   Od konce druhý světový války ohrožují CELÝ SVĚT POUZE A JEDINĚ USSACKÝ AGRESOŘI,TAKŽE SE STAREJ O TEN VRAŽDÍCÍ GENETICKEJ ODPAD,ussackej mezigalaktickej omyle vesmíru!!!!!:-DDD

   Smazat
  8. IDIOTE 22:23,BLBNEŠ Z TOHO HORKA A ŽVANÍŠ HLOUPOSTI.Zajdi si k doktorovi...

   Smazat
 4. Pro Rusy je tato situace velmi nepříjemná ,musí stále více a více zbrojit, protože ostatní svět je k tomu nutí a snižuje tím jejich životní úroveň. Platí však historicky ověřená pravda, že Rusové válku nezačínají, ale končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo extrémní zima. Rusko by prohrálo s Napoleonem i s Hitlerem a, ostatně, První světovou válku prohrálo, bylo poraženo.

   Smazat
 5. Bože můj,dva metry dřeva na zimu by bylo užitečnější!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:50
   Než ty,rektomilovníku JandoPutnovo teamu,tebe nezachrání ani zvláštní škola!!!!!

   Smazat
 6. 22,47 je tady ještě jeden říká si Honolulu, tak se dohodněte ať nám tady neblbnete oba, už by nebylo o čem diskutovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:04 A ty se dohodni s Horním Dolním na doučování češtiny,pak se budem bavit!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 23:41 Především, ten příspěvek 23:22 jsem nenapsal. A potom, neumím si představit, že Rusko jedná mírově, pokud anektuje další a další území jiných suverénních států a nemíní s tím přestat i protože jeho pojímání platného mezinárodního práva přestat s tím vylučuje. Čína anektovala čerstvě Jihočínské moře, Indie a Pákistán jsou v permanentní válce, kterou realizovaly už třikrát o Kašmír a naprosto se vzájemně nenávidí, nejen protože vyznávají navzájem neslučitelná náboženství. Írán je oficiálně nepřítelem především USA ale i všech nevěřících v čele s tzv. Křižáky, což znamená že s křesťany, respektive se Západem obecně. Takže, Rusko, Čínu, Indii, Pákistán i Írán spojují snahy o válečné anexe území jiných států, přičemž u Číny jde ještě o věc Tibetu a hlavně Taiwanu, u Íránu o nejen Sýrii.

   Smazat
  4. 23:41 Možná si vzpomeneš na Íránskou a stále obnovovanou "přísahu", že vymaže Izrael z mapy světa.

   Smazat
 7. 22:23 To máš od narození nebo tě chůva upustila na hlavičku? S obojím se dá žít. Přesto, zkus se zamyslet, nad tím, co píšeš: " Rusko, které získalo Čínu, Indii, Pákistán (ŠOS, SCO) a Írán....! Jak je získalo, to přece není jednoduché. Není to třeba tak, že každý ze jmenovaných států chce mír a ani jeden nechce válku? Je to obtížné pochopit??? Držím palce, ať to vyřešíš. A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, už jsem Ti odpověděl o něco výš ve 23:49 než Tě smazali.

   Smazat
  2. 23:43 Víš, sorry, nicméně nyní je to fakt asi namístě sdělit: Myslím, že každý, respektive kdokoliv, kdo považuje Rusko, Čínu, Pákistán, Indii a Írán za mírumilovné státy, je blb.

   Smazat
  3. 23:55
   Vyjmenujte, prosím země které Čína, Indie, Rusko Pakistán a Irák za posledních 25 let napadly.
   Pak země které "mírumilovné" USA zničily.
   BLBE.

   Smazat
  4. Oprava:Irán, ne Irák.

   Smazat
 8. Opravdu něco takového pronesl předseda německých komoušů? No tak to je teda vážně "překvapení".
  Jediný rozdíl mezi českými a německými komouši je ten, že ti němečtí, včetně tohoto 4x ženatého blbečka, jsou navíc fanatičtí vítači migrantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 039
   A ty seš blbeček impotentní a večně vožralej,stejně jako impotentní papínek Venca Flaška!!!!!!!

   Smazat
  2. No, a tebe sere, že vám buzerantním deviantům ty svatby a rozvody ne a ne povolit, že?
   Měli byste být vyhlazeni, homosexualismus je mor.

   Smazat
 9. Oskar L.,mimochodem jeden z nejslušnějších světových politiků,odstoupil z ministerské funkce v N.před "humanitárním"bombardováním Srbska,se kterým nechtěl mít nic společného,v tomto případě sice opět objevil Ameriku,ale díky mu za to.Takový studený nosánek Drahoš,naiva Horáček a další,kteří by si chtěli hrát na nejvyššího představitele státu,by toto nezmínili ani omylem. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. 23:49
  Ty jsi úplný kokot!
  Čína anektovala Jihočínské moře? Umíš číst, co jsi nazvracel, havloidní demente?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.