Reklama

úterý 25. července 2017

P. C. Roberts: Panování propagandy

Paul Craig Roberts
24.7.2017   Outsidermedia
 
Pravda má šanci. Možná v jiných zemích ano, ale ne v Americe. Už od dob vynálezce propagandy Bernayse až ke Goebbelsovi se všichni znásilňovatelé pravdy shodli na tom, že lež je skutečně možné – a to jejím neustálým opakováním – proměnit v pravdu. A čím je lež čistší, tím větší má naději, že bude za pravdu přijata.

Nejvýhodnější lží pro propagandistu je tedy ta, která nemá k pravdě absolutně žádnou souvztažnost. Takovouto lež lze totiž podat jako něco, co se potvrzuje samo sebou, a žádné důkazy k tomu nejsou zapotřebí. Jak to např. dokázaly vyjádřit Hillary Clintonová a Niki Haleyová: „Důkazy? My žádné důkazy nepotřebujeme. My prostě víme, že Rusové ovlivnili naše volby.“
Pro průměrného Američana je důvěra v někdejší ministryní zahraničí a též „spravedlivou prezidentku Spojených států“, stejně tak jako v Trumpem jmenovanou velvyslankyni v OSN, dostatečným důvodem k tomu, aby uvěřil, že pověst o tom, jak Rusko ukradlo americké prezidentství pro Trumpa, je pravdivá.

A proč se tak děje?

Inu proto, že jsme to slyšeli nesčíslněkrát a po dostatečně dlouhou dobu. Onehdy mi jeden známý řekl: „Kdyby to přece byla lež, naše média by ji už odhalila.“ Což je blud, charakteristický snad pro všechny lidi Západu.

Jak Benays a Goebbels už věděli, dobrý propagandista dokáže řídit názor a mínění cílové skupiny, ať už se jedná o jednotlivé pohlaví, či celý národ.

Cílovou skupinou byly totiž pro Benayse nejdříve ženy. Jako propagandista americké tabákové společnosti propagoval kouření žen coby znak feministické nezávislosti. Cigarety proto nazval „pochodněmi svobody“ a úspěch se dostavil.

Goebbels zase proměnil Němce v slouhy Třetí říše, což je meta, které naši neokonzervativci sice ještě tak zúplna nedosáhli, ale na jejímž dosažení tvrdě pracují. Byli už ovšem sdostatek úspěšní v tom, že ve spolupráci s vojensko-bezpečnostním komplexem, izraelskou lobby a americkými presstitutkami dokázali zabránit Trumpovi, aby se stáhl ze Sýrie a normalizoval vztahy s Ruskem. Uspěli totiž použitím svého výmyslu o ruském vměšování do amerických voleb, který pro tuto chvíli založili sice do zásobníku, ale kdyby si Trump na tuhle pošetilost někdy zase vzpomněl, vytáhnou svůj výmysl na světlo boží a využijí jej jako důkaz, že Trumpovo spiknutí proti západní demokracií je nyní už tedy definitivně potvrzeno.

A ještě navíc: Kdyby se Trump pokusil zlepšit vztahy s Ruskem tím způsobem, že by je zbavil nálepky „hrozby“, jež jediná moc a zisky vojenskobezpečnostního komplexu ospravedlňuje, byl by coby zrádce Spojených států podroben impeachmentu, čili zbaven moci.

Američané, Britové, Evropané, Rusové, Číňané a Indové a vůbec všichni další musí pochopit, že washingtonské nepřátelství vůči Rusku existuje zde na Zemi jen proto, aby posloužilo mocným zájmovým skupinám. A stejně musí pochopit, že tyto zájmové skupiny jsou mocnější, než je náš prezident.

Izrael se svou rolí na Středním východě je jednou z těchto zájmových skupin. A jak admirál T. Moorer, šéf amerických námořních operací a předseda spojených náčelníků štábů USA, řekl: „Žádný americký prezident se Izraeli nedokáže postavit."

Neokonzervativci, sloužící jak sionistickému státu Izrael, tak vojensko-bezpečnostnímu komplexu USA, jsou další zájmovou skupinou, která americkou vládu účinně omezuje. Neocons jsou pevně spojeni jak s Izraelem, tak s vojenskobezpečnostním komplexem, a jejich moc a vliv se už po dlouhou řádku let stále zvyšuje. Prezident Eisenhower ve svém projevu na rozloučenou v roce 1961 varoval americký lid před mocí vojensko-průmyslového komplexu jako před nebezpečím, pro americkou demokracií nejvážnějším.

Mezitím uplynulo 56 let a působením studené války a „sovětské hrozby“ se moc tohoto komplexu rozrostla do rozměrů, které si Eisenhower ani v nejděsivějších obrazech jistě nedovedl představit. Je to moc všeobjímající a a preferovaná.

Jestliže nyní vezmeme do úvahy pospojovanou sílu všech těchto zájmových skupin – to je vojensko-bezpečnostního komplexu s ročním rozpočtem převyšujícím hrubý domácí produkt většiny zemí světa, dále neokonzervativců s jejich ideologií USA coby jediného světového hegemona, aliance Demokratické a Republikánské strany, a dále Izraele, který má americkou vládu v kapse a vůbec se nesnaží to zakrývat – jak by pak bylo možné, aby Trump, jak tomu chtěl a jak to prohlašoval – normalizoval vztahy s Ruskem a stáhl se ze svých intervencí na Středním východě.

Vyhlídka na něco takového je v nedohlednu. A to proto, že Trump vůbec není ten, který v USA rozhoduje. A tohle by si měli především Rusové uvědomit, dokud je čas. 
 
- - -

Zdroj: Paul Craig Roberts
Vybral a přeložil Lubomír Man

15 komentářů :

 1. Putin to ví že Trump je jen ubohá figurka v rukách Izraele, proto s ním jedná jako s politickou mrtvolou.
  Body language to vše potvrzuje.
  Trump se snaží být jako tvrdý vládce ale Vlad ví že je to jen trapná tapeta.
  White House vlastní Baron de Rothschild

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Putin bývalý pracovník tajné služby toho ví hodně i o loutce z chatrče.

   Smazat
 2. Šťastná to země, která nemá jiné starosti než neustále na všech úrovních vyšetřovat, kdo před volbami mluvil s ruským velvyslancem nebo nějakou právničkou "napojenou na Kreml", o které v Kremlu nic neví, ale to nevadí, třeba napojená je.Zaměstná se tím celá administrativa, zákonodárci, média a tajné služby a zcela se zakryje to, v kolika zemích USA ovlivňovaly volby, svrhávaly režimy nebo dokonce páchaly atentáty na jejich představitele.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, ty americký volby, to je pro Yenkie pořádnej oříšek. Nejdřív to házeli na Rusko, teď už i na Ukrajinu, snad si nevemou do merku i nás, to by byla kavárna okamžitě ------- až za ušima.

  OdpovědětSmazat
 4. Moudrý Brouk Pytlík25. července 2017 18:26

  Víte, jaký je rozdíl mezi republikánem a demokratem v USA? Žádný! U republikánů je vykořisťování člověka člověkem! U demokratů je to naopak!
  A jaký je rozdíl mezi republikánským a demokratickým prezidentem USA. Opět žádný. Oba před volbami naslibuji jako placená slibotechna, oba po volbách nic z toho nesplní a oba čurají vždy po větru!
  A co voliči v USA? Ti jsou vždy stejní! Stejně blbí, stejně nepoučitelní!
  Moudrý Brouk Pytlík - Ochránce Kamene mudrců

  OdpovědětSmazat
 5. Brouku Pytliku, ty osli hlavo ! 10 x jsi rekl, ze odchazis a 3x jsi rekl, ze chcipas a ted te zase nekdo "vykoristuje" ?

  Ty vykoristujes ME, ty potvoro skareda !

  Ja vzdy koupim drahou flasku Burgundy - dovoz z Francie, na oslavu tveho chcipnuti a az ji vypiji, tak ty se znovu ozves. Jak ja k tomu prijdu ? Hmmm ? Lzes jak Hillary !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík25. července 2017 22:23

   To 19:11:
   Já jsem Moudrý Brouk Pytlík. Všude jsem byl, všechno viděl, všechno vím, všechno vykecám. Umím na všechno odpovědět, např. jak dlouho trvala 30-léta válka.
   Apropo, Hovnoluláčku, ještě stalě děláš srací prkýnko tomu svému Trumpetovi?! Polepši se a neopruzuj už slušné lidi těmi svýma žbrndokecy, tupožvásty a sráčkoprdy!
   Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene mudrců

   Smazat
 6. Copak jste tu hru jeste neprohledli ?
  GOP (vedeni republikanu) je poplatne specialnim zajmum a jsou na jejich vyplatni listine. Proto je Trump brzden a sabotovan...

  Demokrate jsou levicovi utopiste, kteri neznaji nasobilku.
  Vymysli jeden program za druhym a kazdy je obracen proti bilym pracovniku pro benefit barevnych za jejich hlasy.

  Neocon's chteji valku proti Rusku o ktere predpokladaji, ze ji vybojuji bili Americane samozrejme s vasi evropskou pomoci. Takze vase kavarna vas posle na jatky.

  Drazi krajane - samozrejme, vy pujdete, protoze mate nakadeno ve vasich palicich a verite vasi kavarne, ktera je na strane Neocon's ! (Stejna skupina.) Trump ani Putin valku nechteji, ale budou do ni mozna jednou VMANEVROVANI ! Budou-li mit nekdy Neocon's nekoho chytreho..Coz ja pochybuji ! Jsou v upadku ! Zhloupli !
  (napr. Ukrajina.)

  Pristi deni v pripade valky je velmi nebezpecne, protoze CINA posle Rusku pomoc 20 millionu vojaku a samozrejme se prida i IRAN a SEV. KOREA, ktera je fanaticky protiamericka.

  IRAN ovladne Middle East. Israel to ma spocitane a Saudska Arabie take. Oni se nemohou rovnat proti IRANU (Persanum). My zname dejiny !
  IRAN nejde preventivnim uderem vyradit z pristich akci, protoze ma vse v podzemi.

  Vnitropoliticka situace v Americe ? ? ?
  Amerika je rozdelena na dve skupiny a vetsina lidi je na strane Trumpa. (Ja take !) Nepratele teto skupiny ovladaji media, a ta bezvysledne utoci na Trumpa, protoze prumerny Amik je na ne alergicky !

  Nikki Haley je figurka = politicky nikdo.
  Nejnebezpecnejsi pro Trumpa je GOP a media.

  On vsak bude presidentem jeste jednou ! My z ulice ho mame radi a stojime za nim ! Stare pobozne babicky rekly, ze je Archandel Michael !
  A ja katolik HONOLULU tomu verim !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětSmazat
 7. Nepratele presidenta Trump nemaji v rukou NIC, cim by ho mohli zbavit presidentskeho uradu ! !
  (Impeachment ?) Akorat ze sebe delaji blbce !

  Zacinaji byt silne NUDNI a porady o tom, jak se krmi slepice na farmach maji o 60 % vetsi navstevnost nez zvaneni o Rusku , ktere "OVLIVNILO" volby !

  Kdyz Trump nekam prijel napr. k nam, (LEE County, Florida), tak lide obsadili misto jeho projevu 30 hod. pred jeho prijezdem ! Do areny / na stadion se neslo dostat ! (Tisice lidi ! Vsude !
  I ze vzdalelenych okresu !)
  Nikki Haley, CNN, Hillarty, Soros, Neocno,s muzou rikat co chteji, to nema hodnotu ! T.j. stejne jako zvaneni Brouka Pytika.
  nick HONOLULU - SVETLOMETNIK ! (Brouk Pytlik je hnojometnik !)

  OdpovědětSmazat
 8. Cenzore, zde zmizely dva prispevky ! A nebyla tam sprosta slova.
  Pokracuj v diskuzi sam !
  Urcite si budes rozumet sam se sebou a shodnes se v nazoru ! Ja ted jdu studovat Hitlerum pomer k demokracii.
  HUUU, ha, ha, ha
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. S tím Iránem je to jinak. Jsou osobní zkušenosti z minulého měsíce, že nálada většiny Iránců je proamerická.

  OdpovědětSmazat
 10. Brouku Pytliku, 22:23, ty zase krades identitu jinemu blbovi z tvoji party.
  Tomu co porad dokola opakuje 3 Slova ! (Zbrndokecy, Tupozvast, Srackoprdy,)
  Nauc se zastirat stopy LEPE, nebo te cesti vlastenci snadno najdou a obrati ti kybl sracek na tvoji makuvku, aby se ti REVANZOVALI za tvoje prispevky.

  21:31...Oni maji radi Trumpovu Ameriku !
  Nas ma rad kazdy !
  My budujeme prosperitu a mir.
  nick HONOLULU - SVETLOMETNIK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On te nema rad neb jsi prozradil ze ma pihu na prirozeni a to je kompromitujici .Jak ale jini prozradili ma pry pihu jeste na kouli coz je zavazne jak ze tolik lidi vi o tech pihach?????

   Smazat
  2. Sranda je že 68% američanú nechtěji Zrzavou přehazovačku.
   Trump je politická mrtvola, kterou už žerou červi.

   Smazat
 11. 5:21 = blb je pod drogama !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.