Reklama

úterý 25. července 2017

P.C.Roberts: Maliki prohlásil, že Irák potřebuje Rusko – ne USA


26. 7. 2017       PaulCraigRoberts
Nouri al-Maliki, původně loutka, kterou Washington posadil do vedení Iráku poté, co jej zničil, prohlásil včera v Moskvě: „Přivítali bychom v naší zemi silnou ruskou přítomnost, a to jak ve smyslu politickém, tak vojenském.“


Ve svém rozhovoru s ruským ministrem zahraničí Lavrovem zdúraznil irácký viceprezident Maliki, že ruská přítomnost v Iráku by zemi zajistila rovnováhu, kterou by „v politickém smyslu nebylo možno porušit ve prospěch jakékoli jiné vnější strany“.

„Dnes potřebujeme větší ruské zapojení do iráckých záležitostí zvláště v energetice. Nyní, kdy jsme ze země vyhnali Islamský stát, potřebujeme investice do energetiky a obchodu.“
Rusko snad přinese Iráku svobodu a demokracii, „kterou mu Washington slíbil, ale za 14 let je nedokázal Iráku dodat“.

„Víme, že obě naše země jsou cílem pro teroristy i ty, co za nimi stojí“, řekl Maliki.

Maliki odcestuje z Moskvy do Petrohradu, kde se setká s prezidentem Putinem.

Překlad: Lubomír Man

6 komentářů :

 1. Dobře dělá usa pomoc stála za nic jen mrtvé a rabování zdrojů.

  OdpovědětSmazat
 2. Al Maliki vystupoval aktivně již proti B. Obamovi - proto ho také Obama odstranil - nechal svrhnout z postu premiéra.

  OdpovědětSmazat
 3. Al Maliki pochopil, že USA jsou mezinárodní kurvitka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na takéto pochopenie nepotrebuje ani "vysokú školu". Skôr majú problém Rusi, nemôžu poskytnúť (ak by chceli) dostatočný kontingent vojska. Nech si Irak prenajme armádu z KĽDR. Sú vycvičení tým aj disciplinovaný, nech ich zaplatia trebárs ropou a je ich v Kórei dostatok.

   Smazat
 4. Iráčané Američany nechtěli a nepotřebovali. Po letech destrukce pochopili asi i ti,kteří byli opačného názoru. Češi nepochopili ani po letech destrukce..

  OdpovědětSmazat
 5. Ne, že bych to prozření Nouri al-Malikimu neschvaloval. K takovému musí dospět každý, kdo to se svou zemí myslí dobře.
  Po svém návratu z Petrohradu by si ale měl pořídit dobrou ochranku.
  Kaddáfí svého času taky "hodil" výhybku (nebo i několik), a jeho osud byl zpečetěn. A to se ani s nepřítelem USA číslo 1 nestihl dost spřátelit. Stačila jen taková drobnost, to když oznámil, že z Afriky vytlačí dolar za zlatý denár a spolu s ním nejen hybatele světa a Vesmíru, ale i Francouze.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.