Reklama

sobota 29. července 2017

P.C.Roberts: Nové protiruské sankce coby památník washingtonské zločinnosti


29. 7. 2017    PaulCraigRoberts
Kongres Spojených států svým téměř jednomyslným schválením návrhu zákona o nových protiruských sankcích – jak ve sněmovně reprezentantů, tak v senátu – dal světu najevo, že raději odstaví z úřadu svého prezidenta a zvýší riziko světové nukleární války, než by uvažoval o normalizaci vztahů s Ruskem. Přičemž s vetem Trumpa k tomuto návrhu zákona nelze počítat, protože návrh prošel v obou komorách Kongresu s více než dvoutřetinovou podporou kongresmanů, jež prezidentovo případné veto stačí eliminovat.


Navrhovaný zákon o nových protiruských sankcích uzavírá cestu možnosti snížit stále vzrůstající napětí mezi dvěma hlavními nukleárními mocnostmi a dokazuje, že i kdyby uvnitř Kongresu třeba i existoval zájem snížit hrozbu války či vyhnout se kvůli sankcím roztržce s Evropou, pak zájem pobírat i nadále štědré příspěvky od mocného a bohatého vojenskobezpečnostního komplexu všechna ostatní hlediska hravě přebíjí.

Bezohledné a nezodpovědné rozhodnutí amerického Kongresu zcela jasně dokládá, že Washington si s rozmyslem vybral konflikt s Ruskem jako hlavní prvek své zahraniční politiky. Což ruské vládě už snad konečně dopomůže k poznání, že její milovaná iluze o tom, že dohoda s Washingtonem je přece jen možná, byla omylem. Jak už jsem napsal nesčetněkrát, jediná dohoda, ke které může Rusko ve vztahu k USA dospět, je dát ruce nahoru a přijmout neomezenou americkou nadvládu nad světem jako fakt.

Fíkovým listem, který si Kongres pro své znásilnění diplomatických protokolů a mezinárodního práva vybral, je nepodložená domněnka o ruském ovlivnění amerických prezidentských voleb ve prospěch Trumpa. Organizace někdejších činitelů amerických zpravodajských služeb k tomuto obvinění vydala v minulých dnech prohlášení, že ono domnělé ruské vměšování bylo podrobeno forenznímu vyšetřování s tím závěrem, že k žádnému ruskému vměšování nedošlo. Jednalo se o vnitřní domácí únik iformace, která byla do amerického podvrhu zkopírována a byl do ní zakomponován i ruský „otisk prstu“.

Takže: žádný forenzní důkaz, naznačující ruské vměšování, neexistuje. Všechnna obvinění Ruska byla vymyšlena a zfabrikována, a všichni ti, kteří o ruském vměšování mluvi, to dobře vědí. Není tudíž žádného rozdílu mezi dnešním americkým obviněním z ruského vměšování a Hitlerovým obviněním z roku 1939, že „minulou noc polské jednotky překročily naši hranici“, což byl Hitlerův fíkový list pro jeho útok na Polsko.

Tento Kogres používá tedy očividně průhlednou lež k tomu, aby jí ospravedlnil své porušení mezinárodního práva, čímž záměrně zhoršuje jak vztahy s Ruskem, tak s Evropou. Dokazuje tím, jak pevně je rozhodnut konflikt s Rukem zintenzivnit. Očekávejme proto už jen další falešná obvinění, další provokace a další hrozby.

Vybral a přeložil Lubomír Man

35 komentářů :

 1. Hitlerovým obviněním z roku 1939, že „minulou noc polské jednotky překročily naši hranici“, - no bola to pravda - akosi sa na to už zabudlo, že Poľsko malo od augusta na hraniciach s nemeckom vojská, nerátalo sa s tým, že Nemecko to vezme takto šupom a vôbec nie s tým že zaútočí aj CCCP - v kontexte plánov Francúzka VB na napadnutie CCCP na jar 1940 - prepadnutím ropných polí - takže - omyl ...

  OdpovědětSmazat
 2. Geniální myšlenku Putina tu jakoby nikdo nezpozoroval.
  On totiž rozhodl podložit tisk eura svxm plynem a ropou
  To znamená rozpad Petrodolaru neboť účtování bude v eurech a proto tak zuřivá reakce USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak, tohle je podstatné.
   Petrodolar má na kahánku, a v nejhorším případě i celý svět s ním.
   Podrobný perfektní výklad podal v pořadu Svobodného rádia šéfredaktor Aeronetu.cz.
   K dispozici je v jeho archivu zde:
   http://svobodne-radio.cz/category/archiv/
   a to pod názvem "2017-07-28 – Studio Beta – Hovory s VK."
   Ve druhé hodině pořadu, přesně mezi 1h20min až 1h32min, ev 40min.
   Právě se hraje o naprostou ztrátu vlivu USA na Evropu a současně konec jejich "petrodolaru".
   Kongres USA má dostatek důvodů k šílenství a ohrožení světa.
   Doporučuji všem si tohle poslechnout.
   Jde o ohnisko všech ostatních událostí a cestu k válce. Děda.

   Smazat
  2. Ten, kdo chtěl obchodovat s ropou a plynem mimo petrodolar, byl zlikvidován a jeho země přivedena do chaosu-Irák, Libye.USSA končí, budou ve světě "řádit", válčit a vyhrožovat.V současné době rozvracejí pro své zájmy a válčí v několika státech světa, vyhrožují Rusku, Číně, Íránu...Putin je vždy na šachovnici o tah a krok napřed, před ussáckým agresorem!!!A EU to těm ussákům žere do posledního drobtu i za cenu ohrožení evropského území, obyvatelstva a narušení energetické bezpečnosti.Bravo!!!!

   Smazat
  3. ŽE by USA EU zakázaly Ojro a přikázaly přejít na dolar?Pro frau Makrellen-matku všech imigrantů a cucáka Macarona to nebude žádný problém.A v konečné fázi připojit EU k USA, jako právoplatnou kolonii 27 států.Nastolit dolar, úřední řeč angličtinu a zlikvidovat jednotlivé národy, zejména Slovany.Ti, co se nepodvolí, skončí v táborech FEMA nebo v plastikových rakvích.

   Smazat
 3. Trump podpísaním tejto rusofóbnej kraviny vlastne uznáva svoju NELEGITÍMNOSŤ = bol zvolený nie občanmi USA ale Ruskom a mal by z toho vyvodiť dôsledky,- ako ruský agent odstúpiť.

  OdpovědětSmazat
 4. A k tomu 1250 usssa diplomatů musí odejít k 1.9 z Ruska.....

  OdpovědětSmazat
 5. Je to paranoia. Stát který chce vládnout světu se bojí mužiků v láptích. Stát který se chlubí nejvyspělejší technikou všeho druhu neohlídá volbu presidenta. Veřejně prohlásí, že jsou se svými vymoženostmi v řiti. Co ovšem můžete čekat od státu, který je od začátku dědičně prolezlý banditizmem. Jenže už nestačí celý svět vyrábět produkty na jejich čím dál větší zvrhlé potřeby. Už si tam i zaprděný důchodci chtějí lítat na dortík do Vídně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:27 neprdí, ale zato půjde dřív do kytek.

   Smazat
 6. 17:27... ty muzes polibit prdel vsem americkym
  duchodcum !
  My mame pravo jet na strudl do Vidne kdy chceme !

  Ty to mas 5 hod. vlakem z Prahy a nemuzes, protoze jsi HLOUPY osel a podporujes bandity kteri ti zasantrocili prumysl do vedlejsich zemi.

  To jsi zavinil ty svoji hlouposti !
  nick HONOLULU - ktery zere strudl ve Vidni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TY JSI ALE DEBIL A GUMA VYGUMOVANA....tak jako tady ti vsichni..ani mi te neni lito...
   obrezanec,zkurveny,vygumovany,nesvepravny...ani ty curaky nemate normalni..chudaci ..

   Smazat
  2. Ty můj milovaný Honoluláčku, ty jsi už ve Vídni a papinkáš strudl?! A beze mně?! Och, to jsi mě ranil rovnou do mého srdíčka! Vždyť já na Tebe myslím celé dny, jak se mě zmocňuješ ve svém mužném náručí. A furt a furt jako přes kopirák, každičký den po celý týden! To jsou mé vlhké sny, miláčku!

   Smazat
 7. Panove, pravdepodobne bude valka s Ruskem a vy budete generalizovat a svedete to na Ameriku !

  ANI PRESIDENT, ANI AMERIKA, valku nechce !
  Kongers je sluzka specialnich zajmu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:13 "Honolulu"

   Jenže tohohle "presidenta" SE NIKDO NA NIC PTÁT NEBUDE. Americe dál povládnou "speciální zájmy" a Trump bude zápolit se svou absolutní neschopností vybrat si dokonce i své nejbližší spolupracovníky.
   To, že je sám omezený, by tolik nevadilo. To, že si neumí vybrat správné lidi, ukazuje, že je budižkničemu. Odsedí si v Bílém domě své 4 roky a bude dál fungovat jako legrační atrakce odpoutávající pozornost od skutečných vládců země; ti už si ho snadno ohlídají.

   Smazat
  2. 21:23:
   Navrhuji doplnit poslední větu takto:
   ".....jako legrační atrakce s přehazovačkou..."

   Smazat
 8. President nemuze byt sesazen, neni k tomu legalni duvod, ale muze byt isolovan a sabotovan. Bude-li valka, tak nekolik narodu pujde Rusku na pomoc. Napr. Iran, Cina, Sev. Korea, atd.

  S vasemi schopnosti strategicke mysleni a prazskou kavarnou v zadech vas fackovacka nemine.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:13, "... válku nechce!"
   20:21 "Bude-li valka, tak několik národů .....".
   Nějak mi to není jasné.
   1) A kdo by tak asi tu válku tedy mohl vyvolat, když ani prezident ani Amerika ji nechce?????
   2) Tedy kdo jiný ji chce když hrozí???? O nikom jiném jsem dosud neslyšel (televizi nemám, rádio mám jenom u kurníku proti kunám).
   3) A když ony národy půjdou Rusku na pomoc, k čemu to bude, když stejně budou mrtví všichni (inventuru jaderných zbraní jsem četl).
   4) Hledal jsem na globusu nějakou další Ameriku, když ta dosud známá válku nechce, ale marně.
   Děda.

   Smazat
 9. Nestalo nic jiného než anulování výsledků amerických voleb. DT není plnohodnotným prezidentem USA.

  OdpovědětSmazat
 10. DUCHODCI V CESKU, vy uprdeni flustrovani nevolnici, kteri me stale nadavaji, protoze mam krasnou povahu podtrzenou
  zjevem - Ja vam musim rict, ze nejlepsi kavarna ve Vidni je
  LANDTMANN !

  Ja se tam seznamil s rakouskou hrabenkou ! Kdezto vy muzete zbalit jedine Cikanku po sezone naproti Wilsonaku.

  Ja si kvuli hrabence koupil aristokraticky titul od podvodniku na Gurtlu, aby me vyslysela !

  Vy si nemuzete takovy titul koupit, protoze se na vas hned pozna, ze jste venkovsti krupani ! Krome toho by vas hrabenka nevnimala.

  Vy muzete pit jedine Cigorku v Cafe Central, kde je to dodnes zaprdeno Leninem , Trockym, Stalinem, Titem, Hitlerem, atd.
  Strasidla ke strasidlum.
  nick HONOLULU - duchodce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nad to, a nedám na to dopustit, pít meltu (cikorka + žitovka + troška zázvoru) s mlékem, ve veliké zarostlé zahradě, ve stínu pod obrovským ořechem, bez hraběnky, jen s titulem RNDr. a dvaceti kačenkami "indický běžec" a slepicemi. Děda.

   Smazat
  2. a to myslis jako vazne ty obrezanku?? a co by tak ta HRABENKa ( neexistujici ) s tebou jako delala???????????? hledala obrezaneho hmm - nicotu pod kobercem???????? jsi smesny a fakt hloupy...

   Smazat
  3. Honolulu dávej pozor ná svého presidenta Trumpetu aby ho zítra ještě viděli v bílé chatrči,odkud ho neuokounii pošlou brzy do popelnice!

   Smazat
 11. Paule klídek. Rusi se z těch američánků neposerou, jako se neposrali z toho žabožrouta napoleno, nebo z předka angely, adolfka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já bych to raděj nepodceňoval.
   Dnes by válka vypadala docela jinak, technika za to 3/4 století dost pokročila.
   Doporučuji mrknout se aspoň na něco málo co je dnes připraveno.
   Například zde:
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusky-tisk-bude-moci-cina-reagovat-na-jaderny-utok-usa/
   Děda.

   Smazat
 12. NAŠE NOVÁ TECHNOLOGIE ZVÍTĚZÍ NAD RUSÁCKÝMI JADERNÝMI PUMAMI.
  JIŽ BYLADÁNA DO PRODEJE POD NÁZVEM „ANTINUKLEAR“.
  Jedná se o speciální pastu, vyvinutou chemickým průmyslem USA.
  Chrání vojáky a civilisty před radioaktivním zářením do hodnoty 1000 Sv.
  Zároveň i před teplotou epicentra jaderné exploze (6000 st.C).
  Jedná se o směs asfaltu, česnekové pasty, hovězího lejna, teflonového tmelu,vývaru z vepřových nožek a fenolformadehydové pryskyřice.
  Dále je použit rozvařená surová směs do Babišových kuřecích párečků.
  Touto pastou se před vypuknutím jaderné války všichni občané USA namažou a budeme se vysmívat Rusáckým jaderným bombám.
  TAK MY, AMERIČANÉ SLAVNĚ A BEZE STRÁT ZVÍTĚZÍME V PŘÍŠTÍ TERMONUKLEÁRNÍ VÁLCE.
  BŮH ŽEHNEJ AMERICE!!!
  Američan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané jsou tak blbí, že ještě věří v boha?! Vždyť jim nepomůže ani pánbůh!

   Smazat
 13. Už aby petrodolar padl pak nebudou mít prachy na nové zbraně a vyhrožování světu.

  OdpovědětSmazat
 14. 21:01... Ing. Dedo ! RNDr. to je prece Rectum Naturalium Doctor. Myslim si, ze nejslepsi je PREPARATION "H", coz jsem nekdy pouzival v tropicke casti Afriky, kdyz se mi zanitil "vyfuk" horkem...To jsem nevedel, ze takove problemy maji duchodci v Cesku...
  Je dobre, ze si vymenujeme informace.
  nick HONOLULU - byvaly explorer.

  OdpovědětSmazat
 15. No dobrá, dobrá, to jsou problémy relativně snadno řešitelné.
  Horší je to ale s tou další chybějící Amerikou, která válku potřebuje - viz 20:21. Děda.

  OdpovědětSmazat
 16. 23:07... To je prece Kongres. To je podobne, jako valka Senatu proti Casearovi, kdyz jsem byl mlady. Ja si to mamatuji ! Ale latina se mi plete s anglictinou a cestinu uz vubec neznam.

  A predstavte si nas oblibeny president Trump rekl McCainovi... "Ty jsi Benedict Arnold" ! (Nejvetsi zradce Ameriky. Senator ted asi umre.) Ale demokrate zamordovali 3 advokaty behem 2 tydnu a hodili je na plaz Floridy, tak je to jedno !
  Uz se to priostruje.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to vypadá, že bude třeba deratizovat celou Emeriku, včetně hlodavců, krys, potkanů, emerické špíny... A to co nejdřív!!!

   Smazat
  2. 0:03 Díky, ano, právě tak, přiostřuje. Je to cítit naplno i tady u protinožců.
   Vyřiďte pozdrav prezidentu Trumpovi.
   A MsCainovi taky, že mu přeji šťasnou smrt!
   Děda.

   Smazat
 17. Honolulu,toto je ta povestna demokracia juesej,zabijat nepohodlnich!Zial nase nadeje v Trumpetu sa.skoncili.Trump je len hostapler a klaun.Amerika je jednoducho nastavena na korystenie a parazitovanie na nestasti inych statov..viz Venezuela..maju problemy?Tak im pomozeme sankciami.Honolulu,juesej potrebuju dostat preventivny jadrovy uder,aby obcania usa vedeli,co je vojna/ospravedlnujem sa obcanom usa,ale inak im to nedojde/je to beztvara masa,pozierajuca hambace...cele to vypada,akoby usa,riadili 2 ludia Mc Cain a Graham...

  OdpovědětSmazat
 18. Diskuse zde: Honolulu kontra zbytek světa. To je tak jak kdysi šachy: Sovětský svaz kontra zbytek světa. Nechci říci, že ty šachy byly zajimavější.

  OdpovědětSmazat
 19. Mě tedy nejvíce děsí s jakou lehkostí, ochotou a servilitou převzaly tkzv. demokratické sdělovací prostředky, včetně našich, goebelsovský styl informování a propagandy, včetně keců, kterými připravují občany na možnou nukleární válku. To si říkají všichni ti debilní novináři hlídací psi demokracie? Především oni si nevidí na špičku nosu a zasluhují houpat se na větvi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.