Reklama

pátek 21. července 2017

P.C:Roberts: Panování propagandy21. 7. 2017      PaulCraigRoberts
Pravda má šanci. Možná v jiných zemích ano, ale ne v Americe. Už od dob vynálezce propagandy Benayse až ke Goebbelsovi, se všichni znásilňovatelé pravdy shodli na jednom: A totiž na tom, že lež je skutečně možné – a to jejím neustálým opakováním – proměnit v pravdu. A čím je lež čistší, tím větší má naději, že bude za pravdu přijata.


Nejvýhodnější lží pro propagandistu je tedy ta, která nemá k pravdě absolutně žádnou souvztažnost. Takovouto lež lze totiž podat jako něco, co se potvrzuje samo sebou, a žádné důkazy k tomu nejsou zapotřebí. Jak to např. dokázaly vyjádřit Hillary Clintonová a Niki Haleyová: „Důkazy? My žádné důkazy nepotřebujeme. My prostě víme, že Rusové ovlivnili naše volby.“

Pro průměrného Američana je důvěra v někdejší ministryní zahraničí a též „spravedlivou prezidentku Spojených států“, stejně tak jako v Trumpem jmenovanou velvyslankyni v OSN, dostatečným důvodem k tomu, aby uvěřil, že pověst o tom, jak Rusko ukradlo americké prezidenství pro Trumpa, je pravdivá.

A proč se tak děje?

Inu proto, že jsme to slyšeli nesčíslněkrát a po dostatečně dlouhou dobu. Onehdy mi jeden známý řekl: „Kdyby to přece byla lež, naše média by ji už odhalila.“ Což je blud, charakteristický snad pro všechny lidi Západu.

Jak Benays a Goebbels už věděli, dobrý propagandista dokáže řídit názor a mínění cílové skupiny, ať už se jedná o jednotlivé pohlaví, či celý národ.

Cílovou skupinou byly totiž pro Benayse nejdříve ženy. Jako propagandista americké tabákové společnosti propagoval kouření žen coby znak feministické nezávislosti. Cigarety proto nazval „pochodněmi svobody“ a úspěch se dostavil.

Goebbels zase proměnil Němce v slouhy Třetí říše, což je meta, které naši neokonzervativci sice ještě tak zúplna nedosáhli, ale na jejím dosažení tvrdě pracují. Byli už ovšem sdostatek úspěšní v tom, že ve spolupráci s vojenskobezpečnostním komplexem, s izraelskou lobby a s americkými presstitutkami dokázali zabránit Trumpovi, aby se stáhl ze Sýrie a normalizoval vztahy s Ruskem. Uspěli totiž použitím svého výmyslu o ruském vměšování do amerických voleb, který pro tuto chvíli založili sice do zásobníku, ale kdyby si Trump na tuhle pošetilost někdy zase vzpomněl, vytáhnou svůj výmysl na světlo boží a využijí jej jako důkaz, že Trumpovo spiknutí proti západní demokracií je nyní už tedy definitivně potvrzeno.

A ještě navíc: Kdyby se Trump pokusil zlepšit vztahy s Ruskem tím způsobem, že by je zbavil nálepky „hrozby“, jež jediná moc a zisky vojenskobezpečnostního komplexu ospravedlňuje, byl by coby zrádce Spojených států podroben impeachmentu, čili zbaven moci.

Američané, Britové, Evropané, Rusové, Číňané a Indové a vůbec všichni další musí pochopit, že washingtonské nepřátelství vůči Rusku existuje zde na Zemi jen proto, aby posloužilo mocným zájmovým skupinám. A stejně musí pochopit, že tyto zájmové skupiny jsou mocnější, než je náš prezident.

Izrael se svou rolí na Středním východě je jednou z těchto zájmových skupin. A jak admirál T.Moorer, šéf amerických námořních operací a předseda spojených náčelníků štábů USA řekl: „Žádný americký prezident se Izraeli nedokáže postavit.“

Neokonzervativci, sloužící jak sionistickému státu Izrael, tak vojenskobezpečnostnímu komplexu USA, jsou další zájmovou skupinou, která americkou vládu účinně omezuje. Neocons jsou pevně spojeni jak s Izraelem, tak s vojenskobezpečnostním komplexem, a jejich moc a vliv se už po dlouhou řádku let stále zvyšuje. Prezident Eisehower ve svém projevu na rozloučenou v roce 1961 varoval americký lid před mocí vojensko-průmyslového komplexu jako před nebezpečím, pro americkou demokracií nejvážnějším. Viz: ZDE

56 let mezitím uplynulo a působením Studené války a „sovětské hrozby“ se moc tohoto komplexu rozrostla do rozměrů, které si Eisenhower ani v nejděsivějších obrazech jistě nedovedl představit. Je to moc všeobjímající a řekl bych premiérová.

Jestliže nyní vezmeme do úvahy pospojovanou sílu všech těchto zájmových skupin – to je vojenskobezpečnostního komplexu s ročním rozpočtem, převyšujícím hrubý domácí produkt většiny zemí světa, dále neokonzervativců s jejich ideoplogií USA coby jediného světového hegemona, dále aliance demokratické a republikánské strany, a dále Izraele, který má americkou vládu v kapse a vůbec se nesnaží to zakrývat – jak by pak bylo možné, aby Trump, jak tomu chtěl a jak to prohlašoval - normalizoval vztahy s Ruskem a stáhl se ze svých intervencí na Středním východě.

Vyhlídka na něco takového je v nedohlednu. A to proto, že Trump vůbec není ten, který v USA rozhoduje. A tohle by si měli především Rusové uvědomit, dokud je čas.

Vybral a přeložil Lubomír Man

28 komentářů :

 1. P.C:Roberts má pravdu ale Rusko jsi nemůže nechat vše líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důležití lidé v Rusku jistě vědí, s kým mají tu čest.
   Problém je v tom, že každá strana hraje politiku podle svých schopností. Rusko jako šachy a USA jako videohry. U USA navíc není známo, zda hrají pozemské vojáky střílející na vše živé, nebo mimozemské bestie vraždící vše živé.

   Smazat
 2. Ještě by mohli vyměnit Lincolnovu hlavu na té velké sedící soše před jeho památníkem za hlavu Joea McCarthyho a bylo by to případné a současné...

  OdpovědětSmazat
 3. USA a všechny Američany už víc,než sto let velmi pevně drží pod krkem židovská mafie...a pochybuju,že se s toho sevření někdy dostane.To spíš dřív ta mafie pod krkem bude držet zbytek světa.EU už drží a pevně a každým dnem jí ubírá kyslík a drsně...

  OdpovědětSmazat
 4. Před zvolením Trumpa jsem zde psal něco podobného o skutečném vládci SS kterým je Evelyn de Rothschild.
  Trump musí poslouchat jinak mu jeho loutkáři rozcuchají prehazovacku.
  Nadšené hlášky o tom jak Trump zachrání svět a další byly a jsou jen zbožné přání Trumpových obdivovatelú.
  Trump to má stejně spočítané, kampaň proti němu nabírá rychlost, divil bych se kdyby vydržel do vánoc.
  Zatím má nejhorší hodnocení ze všech presidentu USA od války.
  Ve Vajthausu je bordel jaký nikdo nepamatuje, každý proti každému a Trump tomu bordelu předsedá.
  Chtěl si zařídit z americké vlády rodinný podnik a jak se zdá tak mu to bouchlo do xichtu.
  Archanděl Michael se nekoná, Satan vede.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to furt zvanis, debile
   Jake zachranovani sveta? To Trump nikdy nesliboval.
   Zachranit Ameriku ano, svetu nasrat
   Evropa je na odpis
   Zdegenerovani evropani to uz vzdali
   Co furt zebraji evropani od Americanu?
   Horni Dolni

   Smazat
  2. A pojd se vsadit, zvanilku co tu zdrzuje kecama, ze Trump do vanoc vydrzi
   Ale ty se nevsadis, jen prazdne zvanis
   Horni Dolni

   Smazat
  3. 7:32
   Nikdo neříká že Trump se vydaval za spasitele světa, to zde prohlašovali jiní, a ještě prohlašují i když je jasne ze Trump je FAILURE.
   Nerozumíš psanému slovu, jseš pologramot, žvanílku.

   Smazat
  4. Zasvěcená řeč. Takhle mluví "ředitel zeměkoule" po jednom jointu.

   Smazat
 5. Nemusím být oblíbený,ale mohu být respektovaný. Např. Zeman, nemám ho rád, ale respektuji ho a dovolím si tvrdit, jako většina občanů v této zemi, jako demokraticky zvolenou hlavu státu a s mnohými jeho kroky lze souhlasit. Trump je ve své zemi neoblíbený a u většiny občanů státu nerespektovaný. Prokázal, že je tvárné těsto, ze kterého ten správný pekař může uhníst a upéci cokoli. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:43 ale hovno
   Horni Dolni

   Smazat
  2. Co od Horního z Dolní očekávat? Nějaký protiargument by nebyl? Tohle přeci není nic do diskuse. U vás to musí vypadat.

   Smazat
 6. Že v USA nerozhoduje Trump, si určitě uvědomuje Putin, vždyť o tom hovořil v "interview s Putinem" které natočil Stone a nedávno se vysílalo na PrimaCool pod stupidním názvem "Svět podle Putina".

  OdpovědětSmazat
 7. Vynálezcem propagandy je papežská církev.
  Již od raného středověku po celém světě šiřitelé ,,písma svatého,,
  přinášeli za sebou genocidu a konec původních kultur.*

  OdpovědětSmazat
 8. 5:43... Trump je velmi oblibeny president a
  M. Radikowsky je
  kavarenska vlezprdelka ! PAPOUSEK opakujici qwakani z baziny. qwak, qwak, qwaaaaaaaaak !

  Ve Washingtonu se vede vnitropoliticky boj a tisice lidi z ulice to sleduji a kazdy ma jine reseni...

  Vy natvrdli Hurvici v Praze s vasemi kravskymi rozhledy do toho nevidite, tak nedelejte predcasne zavery.
  Zatim to Trump vyhrava..

  Vase vety jsou vety tech, co sezrali vykal od moderniho dr. Goebelse, ktery je uhnizden nekde v CNN.

  Padne -li president Trump, tak s nim padne i Constituce a zacnou zmatky.

  President Trump je nebesi seslany Archandel Michael, ktery si brousi na Satanase jeho kopi.
  A mimo to, je predvoj nove ery , kdy nase planeta zacina byt pod vlivem konstelace Aquarius, coz znamena doba reality, logiky a matematiky.

  Israelske Lobby bude brzy bez Izraele, protoze nejen ho chteji zrusit Zide, (Israel), ale Iran ho napadne.
  Bystrozraky nick HONOLULU - Supporter of president Trump, ma jasnejsi obraz budoucnsti, nez Sybila a Nostradamus dohromady !

  OdpovědětSmazat
 9. Stejne je na bliti jak utoci na Trumpa
  Trump by mel vyhazet vsecny zradce
  McCain ta krvelacna svine brzo chcipne
  A na nejvyssim soudu snad brzo chcipnou dva protiustavni soudci
  Stejne, vypousteni baziny jde pomalu
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
 10. EU at chcipne
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
 11. Trump je darebák a celá jeho židovská rodina patří do kriminálu, voliči Trumpa jsou pologramotní hillbillies ale už jim také dochází co je ta povedená rodinka zač.
  Doufejme že Pence bude lepší POTUS nežli tnto clown co střečkuje po vajthauzu a nikdo ho vážně nebere.

  OdpovědětSmazat
 12. "My, židovský národ, kontrolujeme Ameriku a Američani to vědí." Ariel Šaron, 3.října 2001

  OdpovědětSmazat
 13. 11:13... Sice nevim kdo to je Ariel Saron, ale Zide se statecne mlati destniky vzajemne a nedohodnou se na nicem.

  My Katolici jsme na tom podobne , nebot se nasi sv. cirkvi na intimnich pozicich vytvorili TAGS, coz je druh hemeroidu, odolnych proti zakrokum. A nejvetsi TAG je nas papez.

  Americe vladnou WAPS, a to jsou protestanti, kteri jsou sice chytri, ale nejednotni.

  Hillbillies ziji v horach a nevystupuji na verejnost, aby se neprozradili jejich separatisticke tendence a nemoralni sexualni zivot, inspirovany palenim alkoholu illegalne.

  Zde je velmi mnoho skupin od Nacistu az po Komunisty, coz zarucuje rovnovamu mezi vsemi odstiny politickeho spektra a radikalismu.

  Ze vsech skupin nejnebezpecnejsi jsou NEOCONS, kteri existuji od roku 1930 ! Tato organizace byla zalozena na podporu Leona Trockeho, ktery hlasal viteznou revoluci vsude a jednu vladu nad svetem.
  Stalin ho vylecil cepinem do hlavy a Neocons, az do roku 1989 byli prehlizeni.

  Po padu Sovetskeho Svazu si delaji narok na vladu v Rusku a ten Putin jim vzdy pocura jejich babovecky a ke vsemu je to jeste Krestan, coz je pro Neocons neunosne.
  Neocons jsou deti tech, kteri vladli v SSSR mezi lety 1918-38 a jsou to pravnuci tech, kteri ovladli jizni Rusko mezi lety 618-960 A.D.

  Slovane se v roce 960 A.D. spojili s Byzanci, Vikingi a cistymi Mongoli a s jejich risi byl konec.

  Maji sice zidovske nabozenstvi od roku 740 A.D., ale nejsou to Zide - nemaji jejich GENY. Iran (Persane) jsou proti nim silne zamereni, ale Hebrew (puvodni Zidy) toleruji.

  Tam svetu hrozi valka (Israel s Iranem se porvou).

  President Trump vyhral volby, ktere byly skupinou Neocons planovane jinak a od te doby je na neho lopatovana atrocitni propaganda - posledni dobou velmi NUDNA !

  Co se deje ve White House nikdo poradne nevi, protoze president vydal prikaz, ze se o nicem nesmi mluvit, nebot media v rukou Neoconu by vse natrela SRACKAMI.

  Nic mi neujde a zatim vidim budoucnost ozarenou nastupem nove ery - ktera je lepsi nez byla ta minula.
  nick HONOLULU - na strane nove ery ! Na strane presidenta Trumpa !

  OdpovědětSmazat
 14. Po strance zemepisnych studii je Iran nedobitny a po strance ekonomicke neustale zesiluje !
  Saudska Arabie je z toho tak zoufala, ze se spojila se svym uhlavnim nepritelem Israelem !

  Saudska Arabie svym pohostinstvim a vrelym pratelstvim se znazila Trumpa a jeho kabinet privest do jejich tabora.

  Nakupem zbrani zesilila pozici presidenta Trumpa v Americe.
  President ma i dalsi velke uspechy za 6 mesicu jeho vlady a my to vsichni vime.
  Media v rukou (Neocons, Globalistu a NWO), vsak vse natrou svinstvem proto, ze Trump neni jejich !

  Zde vsichni odsuzuji rasismus, ale zde neni skupiny, ktera by se vas nezeptala na puvod !
  (Kmenove zarazeni jako v Africe.)

  Vsichni LZOU A NATIRAJI ! Pouze ja nick honolulu do vseho vidim a dostavam z toho zachvaty smichu. Trump to stejne vse vyhra, protoze je GEMINY a ti maji dva mozky a jsou analyticti a logicti. Mimo to ma tajnou podporu nekolika skupin o kterych mnoho lidi nevi, coz je v poradku a zatim to tak musi zustat.
  nick HONOLULU - Supporter of president Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A o tom to je!LŽOU...LŽOU....LŽOU......VRAŽDÍ....VRAŽDÍ.....VRAŽDÍ.......LOUPÍ......LOUPÍ....LOUPÍ....!!!!!PŘIPOMENU TI jak začala válka USA ve Vietnamu....LŽI!!! Jak začala válka v Iráku....Lybii......LŽI.LŽI,LŽI!!!Barbarské bomdardování Srbska.......podpora UCK v Kosovu.....V USA je potřeba občanskou válku,jinak se totam nenarovná!Stejně vás tam převálcují Hotentóti,kterým korektně říkáte Afroameričané ,převálcují vás s pomocí slimáků,bude to větší štvanice na bílé než v JAR !!!Tak kam emigruješ Rabasi?Sibiř je veliká,ale Florida,teploučko tam není,jen v létě!

   Pavel Beran

   Smazat
 15. Tak jako u vas, (napr. pri pridelovani bytu), jsou Romove uprednostnovani, pred mladymi pary Cechu -
  tak v ramci Affirmative Action se kozomrd ze Somalska dostal na pozici k policii v Minneapolisu..

  Samozrejme pri prvni prilezitosti bezduvodne zastrelil hezkou blondynku z Australie...

  Nejvyssi chief policie dostal kopacky a mesto zada, aby pani starostka sla do (_!_) take !

  Je z toho velky kraval a ja se o tom zminuji proto, ze kazdy idiot , ktery zavadi socialni / rasove experimenty
  je vrah !

  Zabijeni belochu je totiz tajna statistika !

  A vy Cesi, kteri jste Slovane jste nejvice ohrozena skupina v pristim NWO o kterem sni Globaliste !
  Patrite do skupiny Arijcu, a to do severni nordicke vetve a to jsou vitezove z let 960 A.D.
  Vy budete bud bojovat o svoji existenci, nebo zkoncite jako narody Medes, Mitannnians, Hittites, Phrygians, atd.
  a nekolik dalsich.
  (To nerikam ja, ale anticka knihovna.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:12

   To teda fakt nechápu ..... že radši nezastřelil šerednou bábu ..... nebo zbytečnýho ukecanýho dědka ...... asi, že nečetl antickou knihovnu?

   Smazat
 16. V USA se prave snazi timto ututlat totalni skandal zapadni ""demokracie""...

  Lžidomediální komplex extremne neferove ovlivnoval volby proti Trumpovi a proti Lidu, jejich mira lhani ve prospech Clinton a banksteru a shejku a deep-state byla opravdu astronomicka...

  A aby se o tom ted po volbach nezaclo mluvit, tak vytahli kartu "Zlodej krici chytte zlodeje". "Rusove ovlivnili volby!"... "Hlavne nemluvte o tom, ze Media a vsichni statnici sveta ovlivnovali volby ve prospech Clinton !" Bavte se o necem jinem, dokud se na vsechno primerene nezapomene...

  Ano, i perspektiva vojensko-prumyslovych Chanu v tomto Oligarchatu ma take smysl, oni potrebuji nepritele, aby stat investoval natistene penize do tech spravnych kapes...

  OdpovědětSmazat
 17. 1. P. C. Robert uvádí zajímavý postřeh - upozorňuje na efekt čisté lži, totálního výmyslu. Zatímco tvrzení, které obsahuje nějaká fakta, dohledatelná fakta, (polo)pravdy ap. lze rozebírat, poukazovat na pravdivé a lživé části, u absolutního výmyslu neexistuje žádný bod, žádný průsečík, kde by se pravdychtivý verifikátor mohl zachytit a něco zpochybnit, vyvrátit, potvrdit. Taková nezpochybnitelná lež-pravda o má na konzumenty obrovský dopad - nikdo to nezpochybnil, tak je to pravda. Dokazujte, že jste nekde nebyl, když jste tam opravdu nebyl. Můžete dokázat, že jste někde byl, že něco znáte, ale nedokážete, že něco neznáte, protože neznalost můžete kamuflovat, znalost nikoli.
  2. Trump nemá kvalitní tým, když strategii protivníků podlehl, včas ji nerozpoznal, neprovedl protiatak a oni mu nyní odlupují jednu personu po druhé, postupně jej zbavují vlivu a zahání do kouta. Na to, jak mají američtí politici, politologové, právníci, sociologové a psychologové probádány mocenské a manipulativní techniky, provoz prezidenta a dalších vládních složek, bezpečnostní otázky a formální stránky věcí, tak v jeho týmu dost zaspali. On už ztracené pozice těžko dobude zpět, ale příští kandidáti proti této strategii najdou obranu a budou moci úspěšněji odolávat, dostanou-li ovšem šanci se do Bílého domu dostat.
  3. To, že D. Trump zdaleka neplní převolební sliby, však při sledování jeho povolební situace nedává žádné důvody k tomu, že by H. Clintonová byla lepší prezidentkou ve smyslu promírového vývoje v Sýrii, vztahu k Rusku a EU (včetně migrace) atd.
  4. Pokud na D. Trumpa, který má přece jen v establishmentu své přívržence, byl vytvořen takovýto tlak, jaký by asi byl tlak na B. Sanderse, který navíc v establishmentu by žádné zastání nenašel?
  5. Pokud se bude dařit zákolisní moci USA držet pozornost veřejnosti na problémech vnějších, krmit mainstreamový konzumní dav bajkami o zlých Rusech, islamistech, teroristech, Číňanech, putinech, chávezech, castrech, tak si udrží moc a budou mít dost prostředků na systemetickou intelektuální a morální degradaci obyvatel USA. Sandersův úspěch dává naději, že významná část Američanů ještě nezblbla, ale přetěžko je zákulisní moc připustí k mocenským pákám. Sandersovský myšlenkový politický proud je s to pootočit politickým kormidlem USA jen v případě, že se v dobré kondici sejde se zásadním vnějším vlivem/problémem, který ale nenabudí přílišné naděje, že vlastenectvím bude překonán. To by mohla být nějaká velká nebo vleklá válka s citelnými obětmi a nárůstem občanského odporu, nebo krize či pád dolaru, kde ovšem hrozí "vlastenecká" záchrana finančních lumpů. Pokud se Čína a Rusko na dopady dolarové krize promyšleně připraví, tak při vhodné situaci domácích rozporů v USA sestřelí prohnilou velmoc během týdnů či měsíců. A jestli si jejich příprav na emencipaci od doleru všimnou i další státy, tak ty ještě proces namažou a nebudou vazalsky tápat z obav před důsledky.
  6. Trumpův neúspěch je a bude poučením pro veřejnost a následující politiky. Někteří propadnou pesimismu a skepsi, zatím je ale v USA dost lidí, pro něž to bude motivace k propracovanější strategii, k menší naivitě a většímu realismu.
  KR

  OdpovědětSmazat
 18. Přátelé, mám jen jednu poznámku a to: Ani nekonečně mnohé opakování neudělá ze lži pravdu. Jde-li o lež, pak to lež je. Jde však o to, že lidé jsou náchylní lži za jistých okolností uvěřit. Ty okolnosti nespočívají jen v počtu opakování. Lež je porazitelná, lhostejno zda snadno či nesnadno, ale porazitelná. Jde o ty okolnosti. Nositelé pravdy nemohou být jen usilovně pravdivými, odhlédněme v tuto chvíli od možnosti se mýlit, musejí být také "šikovnými" protože se střetávají s protivníkem, který je co možná nejlépe fundován k účinnému prosazování lží. Nezávislý internet dělá mediálním mágům velkou starost a to ukazuje na to, že pravda může krok za krokem vítězit, čehož se oni evidentně obávají.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.