Reklama

.

.

sobota 1. července 2017

P.C.Roberts: Washington už 16 let válčí. Proč?


1. 7. 2017     PaulCrqaigRoberts
Už 16 let se Washington na Středním východě a v severní Africe vojensky angažuje. Stojí jej to biliony dolarů, na svůj účet si připisuje další a další vojenské zločiny, a ze svých rozstřílených a rozbombardovaných bojišť vysílá do Evropy miliony válečných uprchlíků. A při tom všem vyhlašuje, že si nemůže dovolit zřídit pro své občany takový systém sociálního zabezpečení a zdravotní péče, jaké už dnes jsou v téměř každé civilizované zemi.


Člověk by očekával, že pokud i občané USA tyto služby chtějí mít, ale mít je nemohou, protože peníze na ně potřebné jdou jinam – a to právě do oněch válek – budou se ptát vlády na důvody těch válek. A budou se ptát vlády i na to, co se těmi válkami vlastně dosáhlo? Konkrétně pro ně?

(Nedosáhlo se jimi nic. Jen to, že jejich potřeby byly obětovány, aby vojenskobezpečnostní komplex mohl dál tloustnout).

Ale američtí občané se naštěstí vlády na nic neptají, podobné otázky nekladou ani média ani Kongres, a velké spiknutí ticha se klene nad velkou zemí jako záhada, pro kterou vysvětlení hledáte, ale nenacházíte.

A tak jako nejpravděpodobnější odpověď na ni je nejspíš ta, že Američané stále ještě považují ony války za vládní odpověď na 11. září z roku 2001. I když to má samozřejmě háček. A to ten, že Afghánistán, Irák, Libye, Jemen a Irán (ten jediný z jmenovaných sice napaden ještě nebyl, ale zřejmě ho to též čeká), nemají s 11. zářím nic společného. Mají ale muslimské obvatelstvo a Bushovi ml. a presstitutkám se prostě podařilo vložit do amerických hlav mezi 11. září a muslimy rovnítko.

Možná, že kdyby Američané a jejich „představitelé“ v Kongresu měli pojem, o čem všechny ty války jsou a co všechno obnášejí, osmělili by se možná aspoň k nesmělým námitkám. Protože ale ani k nim se nikdo nemá, kousnu do toho jablka sám a prozradím aspoň to, o čem washingtonská válka v Sýrii, i zatím jen zamýšlená washingtonská válka proti Iránu, vlastně jsou.

Existují tři důvody pro washingtonskou válku v Sýrii. Prvním jsou zisky vojenskobezpečnostního komplexu USA. Tento komplex (varoval před ním jako před největším nebezpečím pro příští americký osud už prezident Eisenhower), je kombinací mocných soukromých i vládních zájmů, které k ospravedlnění svého ročního rozpočtu, převyšujícího hrubý domácí produkt mnoha zemí dohromady, potřebují hrozbu a nepřítele. A ti, když nejsou, musí se vytvořit. Břemeno tohoto obřího rozpočtu pak dopadá na americké daňové plátce, jejichž reálný roční příjem se už po několik dekád nezvedl ani o píď, zatímco jejich průměrné zadlužení se zvýšilo.

Druhý důvod souvisí s neokonzervativní ideologií USA jako jediného světového hegemona. Podle neokonzervativců (kteří určitě nejsou konzervativci), zhroucení komunizmu a socializmu poskytlo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický a ani kapitalistický, ale jde o světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.

Samozřejmě Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě.

Důvod třetí souvisí s izraelskou potřebou vodních zdrojů, nalézajících se v jižním Libanonu. Už dvakrát vyslal Izrael svou armádu do této oblasti, aby si ji ke svému státu připojil – a dvakrát byla tato opěvovaná armáda z Libanonu vyhnána milicemi Hizballáhu, podporovaného Sýrii a Iránem. Takže: Jestliže Američané tyto pomocníky Hizballáhu (Sýrii a Irán), zlikviduje, bude mít izraelská armáda k ukradení jižního Libanonu už volnou cestu, stejně jako ji měla, když ukradla část Palestiny a Sýrie.

Podívejme se na fakta: Už 16 let dovolují lehkověrní Američané své korupční vládě ve Washingtonu, aby biliony dolarů, které jsou tak zoufale potřebné doma, odváděla vojenskobezpečnostnímu komplexu, službě neokonzervativní ideologie a Izraeli.

Závěr z takovéhoto počínání plynoucí? Americká demokracie je podvod. Slouží komukoliv s výjimkou Američanů samotných.

A jaký důsledek toto počínání americké vlády, sloužící neamerickým zájmům, může přinést?

Důsledkem nejpozitivnějším by byla chudoba pro 99 procent Američanů. A důsledkem nejhorším nukleární armageddon.

Washingtonské posluhování vojenskobezpečnostnímu komplexu, neokonzervativní ideologii a Izraeli přehlíží důležitá fakta. Izraelský zájem svrhnout syrskou a iránskou vládu je totálně protikladný ruskému zájmu zatarasit cestu džihádistům na území Ruské federace a Střední Asie. Takže je to vlastně Izrael, který vmanévroval USA do přímé vojenské konfrontace s Ruskem.

Finanční zájem vojenskobezpečnostního komplexu obkolesit Rusko raketovými základnami je neslučitelný s ruskou suverenitou, stejně jako je s ní v rozporu neokonzervativní tlak na americkou světovou hegemonii.

Prezident Trump Washingtonu nevládne. Vládne mu vojenskobezpečnostní komplex, izraelská lobby a neokonzervativci. Tyto tři zájmové skupiny získaly předkupní právo a osud amerických občanů, kteří byli z rozhodování o své budoucnosti vyřazeni.

Každý americký poslanec či senátor, který se kdy Izraeli postavil, byl v následujícím volebním boji poražen. Když Izrael něco chce či o něco žádá, projde to oběma komorami Kongresu vždy jednohlasně. Jak admirál Tom Moorer, náčelník námořních operací a předseda spojených náčelníků štábů veřejně prohlásil: „Žádný americký prezident se Izraeli nemůže postavit. Izrael zkrátka dostane vše, oč žádá, bez ohledu na to, jaké důsledky to přinese Americe.“

Měl pravdu. USA dávají Izraeli každým rokem dost peněz na to, aby si za ně naši vládu koupil. Naše vláda je zodpovědnější Izreli, než vlastním lidem. Hlasování ve sněmovně i senátu to potvrzují.

Neschopen postavit se malému Izraeli, Washington však soudí, že dokáže zastrašit Rusko a Čínu.

Planeta Země a tvorové na ní žijící nepotřebují v tuto chvíli nic víc, než západní vůdce, kteří by měli rozum i mravní integritu a chápali, kde jsou hranice jejich moci.

Západní svět však takové vůdce nemá.

Překlad: Lubomír Man

28 komentářů :

 1. USSA jsou říše světového zla a teroru!Pokud nějaký státní útvar není hoden se podvolit na roli poslušného lokaje, je celý vypleněn nebo je zaveden takový chaos, aby další rádoby spojence či lokaje, zaplavily hordy emigrantů, pro oslabení a likvidaci dalších tzv. "spojeneckých zemí"!USSA svou agresívní politikou naleptávají a rozrušují celý svět, zásadně ve svůj ekonomický a vojenský prospěch jako světový terorista, pardón-četník.Rozdává pravdu a lásku ohněm a mečem!Nyní je na řadě Evropa.Válka s Ruskem, pomocí evropských zdrojů, pro nutné ovládnutí ruských nerostných surovin a zotročení Slovanů, potažmo Rusů.Anglosasové ve světě války vyvolávají konflikty, 4.říše usilovně pracuje s USSA na té třetí!Každý ale trochu jinak!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Ceska Republika je ritolezec

   Vymazat
  2. 0:40
   A ty seš co????
   JandoPutnovo rozkuřovačka nebo milenka geronta Hovnolulana?!!!!!

   Vymazat
 2. Jeden "západní vůdce" z dílny Germánské říše, už tady byl a jak se vše "Západu" perfetně povedlo!Málem dokonale vyplenil všechny Židy a Slovany z této planety.Přivedl Zemi do hotové apokalypsy.Takový "Západ" s takovým myšlením, musí být pro zachování této země a všech živých tvorů, zničen a zlikvidován, do posledního potencionálního západního "vůdce".

  OdpovědětVymazat
 3. Státní terorismus provádí USA už dlouho.Zjistily,
  že z toho mohou dobře profitovat a tak se snaží.
  Pomocníků ze svých kolonií mají dostatek.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Evropě mají USA přímo dychtivé pomocníky, splnit vše, co požadují, ba i něco navíc.Frau Makrellen je jednou z nich.,Brzy se všichni sejdeme na ruské frontě!

   Vymazat
  2. 18:04 Já už určitě ne ale ten fašoun co tu chodí prudit padne za makrelu a usa.

   Vymazat
  3. 22.16-nějak nepochopil, že 18.04 má opačný pohled, než píšete.Tou ruskou frontou je myšleno, že nás tam ty ussácké bestie naženou všechny, pro záchranu USA a jejich předluženého dolaru.

   Vymazat
 4. Zločinecké USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní ekonomické teroristy a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá! USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nyní USA rozvrací Evropu a hodlají ji zlikvidovat!Východní Slované půjdou jako první.Kanonenfutr, schnella!

   Vymazat
  2. A ešte dopĺňam - najväčší svetový parazit a zlodej.

   Vymazat
  3. Věřím tomu, 18.23, že LITHIUM v Krušných horách, bude pro sebe, za tučné zisky, plundrovat soukromá americká firma a stát z toho nebude mít zhola nic, tak jistě rozhodnou Socani a Kobližkáři!Všichni politici jsou z ussáků připos...., mají z nich strach a USA to dobře vědí.

   Vymazat
 5. Jsem přesvědčen, že autor článku se zřejmě mýlí v tvrzení, že američtí občané se neptají svých představitelů proč si USA "nemůže dovolit zřídit pro své občany takový systém sociálního zabezpečení a zdravotní péče, jaké už dnes jsou v téměř každé civilizované zemi " a na další otázky, které nejsou současné vládní elitě, spjaté s vojenskobezpečnostním komplexem "po chuti".
  Situace USA v mnohém připomíná situaci SSSR před jeho zánikem ...
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 6. Ptáte se proč Američané nechají Americkou vládu provozovat války které stojí biliony dolarů a když onemocní buď si to zaplatí nebo umřou. Ptejte se pro Němci volí Merkelovou, která místo aby dala peníze svým důchodcům kteří vybudovali Německo, pozvala do Německa miliony ekonomických uprchlíků, kteří vysávají Německo ekonomicky, ohrožují a znásilňují Německé obyvatelstvo a Němci přesto jdou a volí Merklovou. Proč? To hlava nebere. Proč u nás už teď média křičí a řvou jak Zeman který jako jediný se zastal občanů Česka prohrává v průzkumech veřejného mínění s někým kdo byl ve vedení akademie, dohromady ho zná jenom vyvolená skupina lidí, kteří podporují havloidy a 10 milionů lidí o něm ani neví a pro také nic neudělal jako neudělal nic lid této země. Jde o cílenou perfektně přes média prováděnou manipulaci založenou na stádovém pudu, na heslu že do nekonečná opakovaná lež se stává pravdou a spoleh na to, že stačí lidi zastrašit a oni zvolí ze strachů toho koho potřebuje kapitalistická vyděračská klika. A máme výsledky z kterých jde normálnímu člověku hlava kolem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:19 Historie prokázala, že "cílená perfektně přes média prováděná manipulace založená na stádovém pudu, na heslu že do nekonečná opakovaná lež se stává pravdou" v Čechách a na Moravě moc nefunguje.

   "Češi jsou smějící se bestie ..."

   Vymazat
 7. USA: "Stojí jej to biliony dolarů ..."
  Když na to maj'
  (a když jim to američtí voliči žerou ...)

  OdpovědětVymazat
 8. A najednou se vam PC ROBERTS hodi, cesti vrestici nevolnici

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:47
   Skoč do zdi,alespoň jednou budeš k něčemu dobrej,nesvéprávnej bastarde opičí kurvy!!!!!

   Vymazat
 9. Pentagon válčí od svého založení v r 1943 bez přestávky.

  OdpovědětVymazat
 10. Češi útočnou válku proti Srbsku a proti Rusku nepřijali jako svou válku a rukovali s nechutí a mnohdy i vyloženým odporem, který dávali demonstrativně najevo. Samozřejmě bylo jasné, že vítězství ústředních mocností by posílilo vliv Německa a splnění snu o německé střední Evropě a celoevropské německé hegemonii. To se v hojné míře projevilo i přímo na frontě. Jednotlivci, skupinky i celé pluky přecházely frontu k ruským liniím a nebo se ochotně vzdávaly do zajetí. Revoluční dobrovolnická armáda na Rusi mohla být konečně budována, jako reálné, bojeschopné, československé vojsko. I tehdy musela být překonána nedůvěra ruské generality k zajatcům, vždyť se na frontě coby vojáci Rakouska vzdávali a nebo dokonce přebíhali! Bylo ještě třeba mnoho vyjednávání a přesvědčování . Svou roli sehrály i obrovské potíže, které mělo carské impérium s vedením války, která hospodářsky už tak nepříliš rozvinutou říši vyčerpávala. Fronta potřebovala vojáky a Čechoslováci byli zde, byli bojeschopní a též odhodlaní bojovat.
  Toto se odehrálo přesně před sto lety.A mám takový dojem že se historie může opakovat.Opět se někdo snaží postavit slovanské národy proti sobě.Už nevěřím v usáckou demokracii a ve velkou Evropu kde jsme pouze pacholky ve vlastní zemi. A Německo nám začíná vládnout pod pláštíkem EU. Vystoupit z NATO (budovat armádu pro obranu země).Vypsat referendum o setrvání v EU!

  OdpovědětVymazat
 11. trocha by som to poopravil - v tej dobe Čechoslováci neboli - Češi a Slováci hej, a prečo bolo tak málo Slovákov v Légiách - rukovali - Slováci - spolu s Magyarmi, nie v jednotkách s Čechmi,

  OdpovědětVymazat
 12. a že sa tu vyskytujú ich vojny 16 rokov - áááá hádam 160 - to by som uveril

  OdpovědětVymazat
 13. Mám tě rád americký parde a rád tě čtu,ale 16 let???? Ti bojují již od svého vzniku,neustále,pořád a budou bojovat až do úplného konce.PROĆ ???? Ta grupa vzniklá ze zodějů,defrandantů,naboženských fanatiků,nepřátelů režimů,otrokářských potomků, grupa prchající před trestem a průserů přes vodu z Evropi,to má totiž v DNA.Proboha ,přečtěte si dějiny USA.Prej nej.po bibli?? To řek idiot.V tom případě pokud jsou dějiny USA a bible srovnávány máme toho kdo to napsal - hrabě De Sade .Bible 1.jeho vydání,dějiny USA jeho 2.vydání.3.kniha se píše.Americký parde jen ty roky jsi poplet ,jinak palec nahoru.

  OdpovědětVymazat
 14. Několik oprav: USSA - klasická kapitalistická země s kapitalisty coby majetníky kapitalu a pravdy. Neokonservatismus: rovná se nový konservatismus - způsob na uchování starých mocenských struktur, řekněme v nových podmínkách - globalizace. Izrael je vazal USA, stejně jako EU, nikoliv imperator, výdejce rozkazů pro USA. To co se děje v USSA a ve světě děje se z vůle nejmocnějších kapitalistů. Kapitalistický systém je anachronickou - času nepřízpůsobenou - společenskou formací odsouzenou k zániku. Pokud ne - pokud to lidi nepochopí - čeká zánik lidstvo. Toto není nějaká komunistická pravda. Pravda je popis skutečností odpovídající realitě nikoliv něco, co si někdo přivlastňuje. Jak naložit s anachronickým společenským zřízením, co vytvořit místo něj, to ponechávám chytřejším hlavám. Je nasnadě, že budoucí společenská formace bude pro lidí nikoliv pro horních 1000O, tedy bude to jakási forma komunismu. Pojmem lid se elitáří ohánějí v každé společenské době, tedy i nyní.

  OdpovědětVymazat
 15. "Prezident Trump Washingtonu nevládne. Vládne mu vojenskobezpečnostní komplex, izraelská lobby a neokonzervativci." Řekněme to politicky nekorektně - za vším zlem, násilím a terorem, jakož i ideou multi-kulti hledej jediného společného jmenovatele: světový sionismus! Zbavit se toho rasistického a hegemonistického vředu a rázem by se všem žilo snadněji a lépe.

  OdpovědětVymazat
 16. Ano 10,54 a protože je to budované déle jak náš letopočet i klidnou cestou nemožné. Jediná možnost, že se zničí sami svojí nenasytností jako jiné civilisace v minulosti. Je zajímavé že znalec historie Honolulu nechápe kam tahle zvrhlost vede a jak musí zákonitě končit. Že by imigranti zničily novodobý Babilon?

  OdpovědětVymazat
 17. Ja si umim predstavit, ze Honolulu to vsechno chape, ale vzhledem k podminkam, ve kterych pusobi, nemuze kvakat vsechno, co by i mozna chtel.

  OdpovědětVymazat
 18. Zmíněná trojka, kterou bych doplnil o farmaceutický a energetický průmysl, případně jiné skupiny s vyděračským potenciálem, mohou hodně, ale nemohou vše. Skandinávie, dříve východní blok, dnes Rusko a Čína a dále pak Indie, Afrika a Jižní Amerika dokládají jejich omezenu moc. Sanders, Corbyn, Melénchon, Varoufakis,... - není všem dnům konec. Situace se hrotí. Oni jsou sice v ataku, ale vybudili už dost silný odpor jak demokratický (viz výše), tak vůdcovsko-xenofobně-fašizoidní (Trump, Orbán, Wilders, Le Penová, Kotleba). Ty první si koupit současná kořistící moc nemůže, protože na někom musí parazitovat a její vykořisťování je právě opakem spravedlivého a solidárního řádu pro všechny občany. Takže zbývá nákup vůdců a balamucení davů druhého směru a jejich zavlečení do hry a otupování demokratické opozice korumpováním jejiho vedení.
  Není to linka přesně dělící levici od pravice, protože i napravo jsou autentičtí demokraté a liberálové a nalevo zase populisté a další prodejní ideologičtí příživníci. A je ještě řada dalších dělících čar, které strany střetu štěpí a komplikují odpor a nápravu. Leč nic jiného nezbývá, než chápat různorodost, tolerovat, spojovat se, vnímat hlavní a vedlejší, respektovat odlišnosti a bojovat s velmocenskou hegemonií harmonií drobnějších různorodých mocí. Je to koncert proti siréně. Jde o to, aby siréně došel vzduch - peníze, především dolary. A svět bez dolarů - je možný.
  KR

  OdpovědětVymazat