Reklama

sobota 22. července 2017

Pentagon přiznal absenci zákonných podkladů pro pobyt v Sýrii


22. 7. 2017    zdroj
Zároveň s tím se velitel speciálních operací USA domnívá, že je "opodstatněné" nezákonné vedení bojových operací na území tohoto suverénního státu. Velitel speciálních operací USA generál Raymond Thomas uznal, že Spojené státy nemají zákonné podklady pro vojenskou přítomnost v Sýrii, informuje televizní kanál RT.


"Není daleko den, kdy Rusové řeknou: "Proč jste stále v Sýrii, Spojené státy?". Už k tomu měli blízko", konstatoval Thomas ve svém projevu na fóru o bezpečnosti v Aspenu.

Generál však soudí, že USA vstoupily do Sýrie "opodstatněně", protože důvodem pro pobyt americké armády v této zemi je uskutečnění protiteroristických operací.

"Ale v případě, že Rusové rozehrají tuto kartu, pak, když budeme chtít zůstat, nebudeme s to to udělat", konstatoval Raymond Thomas.

Jak IA Regnum informovala, vojáci tak zvané "protiteroristické koalice" v čele s USA působí na území Sýrie od září 2014 a provádějí vojenské operace bez souhlasu vedení země a příslušného mandátu OSN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Ano je třeba zabalit a táhnout domu za oceán.

  OdpovědětSmazat
 2. Tady nevěřte ani KSČM:

  http://svobodnenoviny.eu/poslanci-zamitli-trestnost-islamu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní komunista23. července 2017 0:16

   Celá ta vrchní kohorta v KSČM (Filip, Dolejší, Kováčik a podobní oportunisté a poslaneckí rentiéry v pohodové opozici už nemá co pohledávat ve svých stranícko-politických funkcích! Ale sami dobrovolně neodejdou - zalíbilo se jim tancovat dle pravičáckých not za jidášsky peníz!

   Smazat
  2. Prosťáčku.Jistě jsi to nevymyslel sám.

   Smazat
 3. USA se nepodařilo sesadit Asada. Kdyby se to podařilo, nasadili by Američani na místo prezidenta svojí loutku , jako všude ve světě a ta loutka by vyslovila USA souhlas aby na území Sýrie USA mohlo zabíjet koho se jim zlíbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SS-Bandite,jsou narod VALECNYCH ZLOCINCU A VRAHU!!!

   Smazat
 4. Už dávno měl ten USAcky povl a zločinecká špína vypadnout ze Sýrie! Vůbec, ale vůbec tam nemá co pohledávat, vraždit, destabilizovat situaci a provádět jiné úmyslné zločiny vůči Sýrii!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:06 jó,to bylo vždy tak,za dobrotu na žebrotu.Měli nechat Asada tak i Husajna v Iraku vyvražďovat jejich vlastní lidí chemickým svinstvo,žejo.

   Smazat
 5. Copak ,že by lump uznal, jsem lump a vraždím na potkání.Samozřejmě ,svět se mění jenom ta politická debilita zde to nechápe a nebo chápe?(peníze).Pánek - migrace přinese dobro-to mu ještě dáváme peníze.Stropnický - naši vojáci půjdou do pobaltí - šašek počmáraný ve všem všudy.Kocáb+Štětina - podpora fašistických uskupení na Ukrajině - zločin a justice chrápe.Prezident - leze do zadku Číně - ejhle oni tam lezou všichni a dokonce si to pochvalují,co Sobotko.EURO - mrtvá měna - ale honem ji přijměme je to vynikající co Rusňoku,zločin.A tak můžeme pokračovat až do rána.No nejsme paka????Učitelé gramatiky polibte si.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 8.15 :

   ...naši vojáci...

   Máš na mysli zaměstnance Ministerstva obrany, což je filiálka NATO, takže se o nějaké "naše vojáky"
   vůbec nestarej,
   neboť jsou za svou práci více, než dobře placeni
   a je úplně jedno, jestli jsou posláni do různých koutů světa, jako poskoci zločinné zahraniční politiky USA a čím více jich na těchto
   "misích" zařve, tím lépe...

   Ještě ti asi nedošlo, PROČ byla zrušena povinná vojenská služba, fakticky tak zlikvidována obranyschopnost ČR, ale to je asi mimo rámec
   tvého chápání...

   A prezident žádné Číně do zadku neleze, on ji respektuje jako světovou velmoc, stejně jako Ruskou federaci.
   Do zadku se leze americkým okupantům, stejně jako se lezlo do zadku ruským okupantům a předtím za Protektorátu Němcům...
   A takové podlézavé hnidy najdeš v každé současné politické straně ČR, neboť mnohým tak velí
   jejich pud sebezáchovy, část je postižena i geneticky, protože jejich dědové hajlovali za okupace první i té druhé a teď jsme v okupaci
   třetí,pevně drženi obojkem EU.

   A pak se má v tomto státě něco změnit...ach jo.

   Smazat
 6. Takže boys balte kufry a ven.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 7. Jestli je to počátek celosvětového rozumného uvažování tak to dává lidem naději, protože bez respektování zájmu většiny lidí v jejich státě jde o terorismus zvrhlých ne/mocných. Níže je rozhovor s církevním hodnostářem z Belgie, který jasně popisuje jak to v Sýrii bylo a je. Totéž se dá vyhledat o Lýbii a Kadáfím. Nevím jak ještě dnes může někdo obhajovat zvrhlý parazitizmus některých euroatlantických států. Kdyby skutečně stály o to zastavit terorizmus tak stačí zamezit dodávkám materiálu teroristům, polovinu výdajů na výrobu zbraní dát na ostrahu svých států je je to vyřešené. ČLOVĚK.

  OdpovědětSmazat
 8. Ale ale!!
  USA se do Sýrie přece "nasáčkovaly" ne proto, že by snad zamýšlely bojovat proti terorismu. Vždyť jej tam naopak vyvolaly a všestranně podporovaly!
  Jsou tam jako agresor, bez souhlasu a proti vůli legitimní syrské vlády, jsou tam bez jakéhokoliv mandátu OSN. Jsou tam nezákonně, zločinně.
  Takže jim nakonec zbude jediné. Vypadnout odtud a nevracet se. A spolu s jejich tamními spolupachateli uhradit té kdysi prosperující zemi reparace, aby mohla být obnovena.
  Jen ty, kteří v té zločinné válce zemřeli, už nikdo jejich blízkým nevrátí. A nenávist jedněch tamních k těm druhým z nich je tam "dobře" zaseta na dlouhá desetiletí, staletí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blázníte, člověče? Jaké reparace? Jaké reparace dostal Vietnam za miliony mrtvých a Agent Orange, po kterém se rodí ještě dnes postižené děti? Jaké reparace dostal Irák za munici s ochuzeným uranem?
   A když jsme tak u toho, jaké reparace zaplatilo Německo za II.světovou (údajně měly být splaceny po spojení Německa)?

   Smazat
  2. Re (12:51):
   jo, nechal jsem se unést hněvem spravedlivým .. :-)

   Smazat
 9. Spojené státy fašistické jsou opět v roli agresora a okupanta!

  OdpovědětSmazat
 10. Povolí OSN na základě doznání bombardování USA?????

  Zločinec říká vraždil jsem ale byla to moje odpovědnost.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 11. Jednoduše.Nikoliv boj s terorismem,ale ropa,plyn,ropovody a plynovody.V cestě USA stojí Sýrie a to je zlé.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.