Reklama

středa 26. července 2017

Pohled do map říká vše: Rusko zachránilo Sýrii, osvobozená území se rychle zvětšují

Geo
26.7. 2017  Eurasia24

Zatímco Západ bude už navždy tím, kdo krutě zničil Jugoslávii či Libyi, Rusko se do dějin zapíše jako zachránce Sýrie. Po necelých dvou letech od začátku ruské vzdušné operace už nikdo nemůže být na pochybách, že vstup Ruska do konfliktu znamenal zvrat v této válce.
Dobré zprávy přinesl na svém brífinku v pondělí 24. července náčelník Hlavní operativní správy ruského generálního štábu generálplukovník Sergej Rudskoj. Jejich význam umocnilo srovnání aktuální situace v Sýrii se stavem, v jakém byla země v čase zahájení ruské vzdušné operace v září 2015.

Než Rusko vstoupilo do konfliktu, původní sekulární Sýrie už v podstatě neexistovala. Její území doslova rozervaly na kusy teroristické organizace financované, podporované a cvičené Západem a řadou blízkovýchodních zemí.

Teritorium ovládané legitimní vládou v Damašku se do té doby smrsklo z předválečných 183 630 kilometrů čtverečných na území srovnatelné s rozlohou Fidži.

Po dvou letech ruské intervence je všechno jinak: pod kontrolou syrských ozbrojených sil se nachází území bezmála o velikosti České republiky.

„Na začátku ozbrojených operací v Syrské arabské republice bylo pod kontrolou vládních vojsk o něco víc než 19 tisíc kilometrů čtverečných teritoria země. Dnes syrská armáda kontroluje téměř čtyřikrát větší plochu, 74 200 čtverečných kilometrů,“ konstatoval Sergej Rudskoj.

Ruské Vzdušné a kosmické síly za tu dobu provedly 2010 bojových letů a podnikly 5850 vzdušných úderů.

Osvobozování přitom postupuje rychle. „Jen za poslední dva měsíce bylo od teroristů vyčištěno 20 tisíc čtverečných kilometrů, neboli 40 procent celého osvobozeného území,“ řekl generálplukovník.

Uvedl také další zásadní fakta: syrské armádě se daří obnovovat kontrolu nad syrsko-iráckou hranicí, k dnešnímu dni už Syřané kontrolují 150 kilometrů hranice. „To umožnilo znatelně snížit možnosti přesunu militantů a zbraní teroristické skupiny Islámský stát z Iráku do Sýrie,“ uvedl dále Rudskoj.

Stejně tak syrští vojáci obnovili kontrolu nad hranicí s Jordánskem v provinciích Damašek a Suvajda, a to již v délce 211 kilometrů.

Níže je mapa území Sýrie ze září roku 2015. Území kontrolované Damaškem je vyznačeno růžovou barvou, většinu země ovládal Islámský stát:A zde je aktuální stav – výrazně se zmenšilo území kontrolované jak Islámským státem, tak organizací Džabhat an-Nusrá či takzvanou „Svobodnou syrskou armádou“:Geo, Eurasia24.cz

15 komentářů :

 1. Kde noha emerických satanů vstoupí, tam sto let tráva neroste.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde se prokázaly tyto historické pravdy:
   1. USA začínají války, ale je neukončují!
   2. Rusko nezačíná války, ale je ukončuje!

   Smazat
 2. Rusko pochopilo o co usa jde a dobře zareagovalo.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale trotl Trumpeta bude tvrdit,že ""syrský prezident musí za svoje zločiny zaplatit""!!!???
  Je vůbec svépravnej???
  Za celosvětový masakry,válečný zvěrstva by se místo omlouvání ussáci museli začít sami střílet u popravčího kůlu!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé tvrdili o Kaddáfím! Jenže z přepisu telefonních rozhovorů mezi Kaddáfím a Tony Blairem to vypadá všechno jinak!

   Smazat
 4. Jistě si Rusko vezme nazpět i ty migranty že Sýrie,co jsou v Evropě.Když všechno,tak i obyvatelé,aby měl Asad koho mlátit a mučit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Studoval jsem se Syřany. Měli svého prezidenta v úctě a měli rádi Sýrii a svoji druhou vlast, Československo. Česky a slovensky mluvící Syřané ve vysokých funkcích byli naši lobbisté. Dva roky jsem držel palce ruským vojenským silám, abych se svým spolužákům nemusel za naši účast na devastaci jejich země stydět podívat do očí.. Držím jim palce.

   Smazat
  2. 11:50:
   Blbečku, upřesni a dolož ty své požadavky! Máš na to 24 hod. Hodiny Ti už odteď bijí "bim, bam"!

   Smazat
 5. 11,50
  Pokud ti selhává paměť kvůli flaštičkám,tak je třeba připomenout,že Afriku rozesrali ussácký svině....a od jistý doby """""migranty"""" taky mohutně finančně podporují,aby mohli jakýmkoliv způsobem dokurvit Evropu!!!!!!!!
  A na mlácení a mučení jsou ty tvoji agresoři "BEST OF BEST",havloloutko!

  OdpovědětSmazat
 6. Ještě tam je dost práce a místa k začištění a dost těch co se musí jít seznámit se svým Aláhem pěkně po kouskách. Ještě nejásejte! Ještě není všem bitvám konec a velký Satan se jen tak nevzdá. Co US dráp uchvátí jen tak nenavrátí.

  OdpovědětSmazat
 7. Nejhorší je že na tom všem nesem spoluvinu, svým moderním otroctvím pomáháme největšímu zvrhlému parazitu rozvracet a ovládat svět. Veškerou genocidu na světě nu pomáháme realizovat a tragédií je že mu pomáhají i tzv elita lidstva!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NEMLUV O NÁS!!! MLUV O NICH(NIKÝM NEVOLENÝCH)!!!Být po "našem", tak tu není ani noha!

   Smazat
  2. Zijeme v demokraticke spolecnosti a proto neseme zodpovednost za ty, ktere si zvolime. A to se tyka (bohuzel) treba i me, prestoze muj hlas temer (*) vzdycky "propadl", protoze se zatim nenaslo dostatek lidi v teto zemi, kteri sdileji stejne hodnoty, jako ja.

   (*) - jedinou vyjimkou, byla SPR-RSC, kterou jsem ale volil proto, ze ji volila i moje (prvni) manzelka. Mela totiz rada Mr.Beana a on ten predseda, jako by Rowanu Atkinsonovi, z oka vypadl. ;-)

   Smazat
 8. Víme všichni, kdo je za hrdinu a kdo za idiota.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.