Reklama

.

.

pátek 14. července 2017

Poslední pohled – do hlavně kanonu 2A42. Pak už jen ticho (VIDEO)

ea24
15.7.2017 Eurasia24

Na internetu se objevilo video neuvěřitelné práce posádky syrského bojového vozidla pěchoty BMP-2 v ulicích zničeného města.

BMP-2 se na půlminutovém videu doslova vřítí do prostoru ostřelovaného teroristy, natočí věž směrem k pozici útočníka, přesně ho zaměří a několika výstřely z třicetimilimetrového rychlopalného automatického kanonu 2A42 zlikviduje. To vše za rychlé jízdy a během pouhých sedmi sekund!

Vše si natáčí útočník: záznam se po bleskové akci mění ve změť neostrých záběrů, je slyšet pád mezi úlomky poničené budovy a pak už jen ticho.

Video ukazuje, s jakou rutinou syrští vojáci používají osvědčené zbraně, mezi které BMP-2 na syrském bojišti rozhodně patří. Syrská arabská armáda si pořídila v SSSR na konci osmdesátých let stovku těchto obrněných vozidel, z nichž řada nadále úspěšně slouží.

30 komentářů :

 1. Sice fandím Asadovi , ale tohle může znamenat cokoli !

  OdpovědětVymazat
 2. Větší blbost jsem ještě neviděl. 1) Otočil se k nepříteli zadkem stroje, který je nejméně pancéřovaný a prostřelí ho tam i pěchotní zbraň, 2) Žádné výstřely nejsou vidět, protože asi vůbec nestřílel,... ty se ukazují jako ohnivé záblesky, totiž, 3) Kdo ví, jací blbci, respektive jaké národnosti v tom stroji byli, protože za Asada válčí i Rusko + Írán + Libanonský Hizballáh + Irák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prohlédni s video ještě jednou, slepoune slepá. A mimochodem, kde jsi vzal, že BMP se dá zezadu prostřelit pěchotní zbraní? To si pleteš s Pandurem, ne?!

   Vymazat
  2. Staré BMP se dá prostřelit i šípem, protože ten kov časem ztrácí pevnost.

   Vymazat
  3. Re (18:19):
   Pokud se týče pevnosti toho vozidla, ten džihádista si patrně myslel to samé co vy.
   Neprostřelil!
   Já vím, on neměl ten váš šíp ...
   ---
   Jo, a ocelový pancíř není jako tvarůžky. Ty, narozdíl od oceli, skutečně zráním (tj. stárnutím) dost měknou.

   Vymazat
  4. Ten džihádista nestřílel ale natáčel.

   Vymazat
  5. Re (18:41):
   Netušil jsem, že natáčení vydává k nerozeznání stejný zvuk jako obyč. střelba ... :-)

   Vymazat
  6. No, především se chci omluvit, protože jsem se zadíval pozorněji a všiml si čtyřech výstřelů BMP, přičemž u těch dvou posledních a už mířených (i když netrefily) jsou na videu jasně vidět i letící projektily.

   Vymazat
  7. Staré BMP se dá prostřelit i šípem, protože ten kov časem ztrácí pevnost. - TY BEJT BLBEJ, VIĎ...

   Vymazat
 3. ,,Odborníci" (někteří) Jsem už třináct let v civilu, ale učil jsem právě střelce operátory BVP-2. Jak zákláďáky, tak kluky profesionály do misí. Tu mašinu znám zpaměti. Jsem taky autorem učebnice pro SO BVP-2.Jednou mne ,,vyhecovali" a se zavázanýma očima jsem ten kanon rozebral. Myslím, že i po létech, kdybych do té mašiny sedl, tak protivník nemá šanci.

  kpt. v.v Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělé, asi máme tedy štěstí, kapitáne, tak jaký tedy máte názor na tu jeho údajnou bojovou akci. Já myslím, že bojovou akcí nebyla ani akcí jakoukoliv kromě jeho úniku z boje a že vůbec nestřílel a ani nemohl zamířit přesně, protože pro ten prach, který za sebou zvedl, neviděl nic. Blbec, pokud útočil svým nastaveným zadkem.

   Vymazat
  2. Nejsem si jistý, zda má kanon stabilizátor, ale i tak jsem přesvědčený, že v daném okamžiku nemohl ani stabilizátor eliminovat, pohyb podvozku. Stabilizátor je dobrá věc, ale i on má své limity.
   V Čechách máme takové pořekadlo, že dobré dílo se pochválí samo. BVP je bezesporu super, ale přehnaná snaha o jeho popularizaci mu může spíš uškodit.
   Na vojně jsem byl v posádce OT 64. Když všechno fungovalo, bylo to super vozidlo. I když už je to muzeální kus, po jízdních vlastnostech by ótéčko válcovalo ty americké plečky, ce se nám stále častěji prohánějí po českých silnicích.

   Vymazat
 4. Šťastná trefa? Při vší úctě, každý, kdo si alespoň jednou vystřelil, musí pochopit, že existují pouze dvě možnosti zásahu cíle. Šťastná náhoda, nebo mířená střelba. Ta ale potřebuje dodržení určitých pravidel. I když ruským kvérům fandím, neb v poměru, účinnost, spolehlivost, cena, s přehledem válcují většinu západního, předraženého šrotu, střelba na videu nemá nic společného s kvalitou zbraně, ani uměním střelce.

  OdpovědětVymazat
 5. Pro ZNALCE 17:34: podivej se znova a poslechni si to. BMP strili dvebsalvy po trech vystrelech. Prvni na zamereni, druha na jistotu. Tedy 1) pokud zustane BMP na miste, je konec, ptz nema buhvijake pancerovani, nicmene staci. Pokud ma neco stat a strilet, je to tank, i kdyz ani to dnes jiz neni pravda. O to vic je BMP MOBILNI a musi byt mobilni, jinak skoncilo, jako kazdy OT. 2) jsi slepy a hluchy odchovanec americkych akcnich filmu, kde vystrely z piatole vypadaji jako plamenomet. V noci snad. Pres den vidis jen kour a teteleni vzduchu jako tady. Kdyz se zaposlouchas, slysis ony vystrely 30mm kanonu a mezitim marne pokusy pechotnich zbrani. 3) Nemam nic proti, at tam byl kdo tam byl, umi to. Skill nebo luck, to jde jedno s druhym:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, střílel, už jsem se omluvil v 19:53, díky.

   Vymazat
  2. Ja diky, takovych lidi, co se omluvi a jeste to i pripomene, je malo. Vsechna cest. Jini by proste zmlkli nebo urazeli. Mate bod:)

   Vymazat
  3. 21:34 Děkuji, zastupuji na Zemi vesmírné civilizace a víme, co děláme, jak je vidět. Ale já osobně jsem vždy naštvaný, když musím úmyslně udělat "chybu".

   Vymazat
 6. Na ZVS jsem přebíral v Detvě "obrněnce", součásti zkoušky každého stroje byl nástřel na obrněnec těžkým kulometem.
  Po zásazích byly jen nepatrné stopy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to ty dva nové Pandury AČR nedávno provedly náhodně ale úspěšně, pokud vím, tak jeden druhý prostřelil. Navíc asi jde především o to pod jakým úhlem je zasažen, pokud kolmo a z dostatečné blízkosti, průstřel je jistý,... především v zadní nejméně pancéřované části.

   Vymazat
  2. 21,14
   I u OT 64 byla známé, že se dokázaly navzájem prostřelit. Samozřejmě těžkým kulometem.

   Vymazat
  3. Slyšel jsem Vás v rádiu, Hričáku. Bylo to dost hustý.

   Vymazat
  4. ... vypadalo to, že jste ji penetroval, prostřelil.

   Vymazat
  5. rád bych si ofotil Vaše koule, kdybyste dovolil.

   Vymazat
 7. Překvapuje mne, že střílejí ostrými, to přece může někoho i zranit. Měli by se snažit pořád, vyřešit jejich vzájemný konflikt mírově, tedy beze zbraní. Obě strany, samozřejmě.

  OdpovědětVymazat
 8. Toto BVPéčko si pamatuji z Doupova (rok 1988 jinak rusové měli ostrou střelbu). Nějakej ožralej rusák to našil do věže na střelnici a zraněných bylo asi 10 ale třeba major Baďura to odsral. Vím jen,že ten zasranej rusák ,co dával povel k palbě dělal po 89tím nějakého kulturního atašé na jejich ambasádě.Jinak to befko je sráć na entou,to popeláři mají lepší kukabefka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsi říct Sověti.
   Pokud vím, 2/3 vojáků SA dislokovaných v ČSSR, byli Ukrajinci. Takže to byl z největší pravděpodobností ožralý Ukrajinec.

   Vymazat
 9. Dobře Syřané další náboženský blouznivci jsou u alláha.

  OdpovědětVymazat
 10. BVP -2 má stabilizátor v obou rovinách. Pokud to ,,máte" v ruce a dobré oko, tak skutečně protivník nemá šanci. Když jsme dělali dny otevřených dveří, tak jsem předvedl takovou...no :-) exhibici? Vlezl jsem dovnitř zapnul stabilizátor a zaměřil na určitý bod. Pak jsem vylezl a dal řidiči signál. BVP se točilo na místě dokola, ale kanon pořád mířil na jedno místo. Kolegové z BW a USArmy z toho byli na mrtvici. (Marder ,nebo Bradley to neumí). Nevěřili, že ve uvnitř nikdo nesedí. Dal jsem signál řidiči, aby zastavil. Vlezli dovnitř. Opravdu ve věži nikdo nebyl.
  To video jsem neviděl, blbne mi počítač. Pokud jde o ,,zadek" BVP-2 tak princip pochází z BVP-1. V zadních dveřích jsou nádrže na naftu. První BVP-1 se předvedly, když měli Sověti...teď se omlouvám jestli nebudu přesný. Sorry. V sedmdesátém? Konflikt na Usuri s Číňany. Ten problém byl v tom, že v zadních dveřích nebyla střílna. Stačilo zalehnout a nechat se ,,přejet" (i to jsem cvičil, mohl bych poslat fotky) a pak hodit granát. Takže na základě toho Sověti udělali v zadních dveřích střílnu.
  Podepisuji se plným jménem a skutečně jsem tím kým jsem. To jen pro ty co by to zpochybňovali. ;-)

  kpt.v.v Pepo Milan

  OdpovědětVymazat