Reklama

.

.

pondělí 3. července 2017

Pouze pro chudé


Jeden by čekal, že v roce 2017 v Evropě nápisy jako: „Pouze pro bílé“, „Pouze pro barevné“ nebo „Pouze pro bohaté“ už existovat nebudou. A také že neexistují, napsané to nikde není, jen je to realita, jak dokládá Fenomén „poor door”. V Británii má řada bytových domů speciální vchody pro chudé:

kdy jsou obyvatelé „cenově dostupných“ bytů nuceni používat oddělený postranní vchod umístěný hned vedle popelnic, nemají k dispozici výtah ani parkování a dokonce mají zakázáno vstupovat na zahradu, která k domu náleží. Jejich dětem se tak denně přes okenní tabulku naskýtá pohled, jak movitější rezidenti v zeleni venčí psy; ony samy si zde však pohrát nesmí (…) rezidenčních objektů, kde jsou nemajetní prostorově odděleni od majetných, neustále přibývá (…) uspořádáno tak, aby dvě kategorie obyvatel domu vůbec nepřišly do vzájemného kontaktu
Spolu, ale odděleně, což bylo mimochodem heslo jihoafrického apartheidu. Tak ne přátelé, tohle opravdu není žádný pokrok, to je regres jako sviňa. Tohle je v Británii, ale je opravdu vyloučené, aby to brzy bylo i u nás? Zvlášť když je to něco tak úžasně antimultikulti? Můžete se stokrát chlácholit nadějí, že vy budete vždycky chodit hlavním vchodem, zatímco ten vedlejší bude pro imigranty, cikány a nezaměstnané, ale pravděpodobnost, že to budete vy, kdo jím bude chodit, je mnohem větší, prostě proto, že v segregované společnosti se na dno padá mnohem snáze a rychleji. Jak že to říkal ten Vaculík? Komunismus je pryč a místo něj tu máme příčiny, z nich vznikl.

- - -

22 komentářů :

 1. Příběh z jiného soudku. Okolo roku 98 jsem byl byl v Německu na pracovní cestě ohledně fungování jejich úřadů práce. Byly tam také dva vchody. Jeden pro nezaměstnané a druhý pro zaměstnané, kteří hledají novou práci. Ptal jsem se na důvod a odpověď byla, "aby se nepotkávali nezaměstnaní s lidmi, kteří pracuji, protože to může být pro ty dosud zaměstnané, ponižující".

  OdpovědětVymazat
 2. Spolu, ale odděleně.... Poctiví pracující lidé a důchodci z nich venku a zloději ve vězení - spolu, tj. v jednom státě, ale každému to jeho. K domu patří zahrada (čistá) a upravené hřiště, jejichž spoluužívání je podmíněno placením tržního nájemného. Pokud obec nařídí developerům povinně v každém objektu postavit i několik králíkáren za šušeň pro nepřizpůsobivé, pro cizáky vyměšující na podlahu v obýváku a odhazujícími odpadky všude kam vkročí a rozšiřující své tradiční kmenovou faunu (švábi všech druhů, štěnice, blechy, vši všech druhů, TBC, atd. atd.; je rozumné tyto byty oddělit i hmyzoneprostupně od bytů pro civilizované lidi s evropskou úrovní chování a myšlení. To dá rozum.

  OdpovědětVymazat
 3. Radci rvete vy havlovci

  OdpovědětVymazat
 4. Oni to ani psát nemusí je to vidět všude.

  OdpovědětVymazat
 5. 9:48
  To, co navrhujete (a co popisuje článek) kritizovala Británie a Kanada v ČR ve vztahu k cikánům. Ovšem jen do doby, než k nim dorazili první migranti,pak zavedli víza . Jestli je něco na angloamerické civilizaci v současné době světová špička, je to výkon v oblasti propagandy.
  Přes břevno v oku vlastním...

  OdpovědětVymazat
 6. Cecy to nevyřeší, jen rozbourání současného systému revolucí.
  Bohužel si všichni myslí, že slovo revoluce je tabu.Ale velice se pletou, dle hesla: nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně".

  OdpovědětVymazat
 7. Propagandou se živí nesmírné množství lidí. Jo vytvářet nějaké hodnoty, pracovat na směny, dělat rukama a ještě za málo peněz, to se nikomu nechce, ale radit a kecat do všeho, to se líbí a hlavně se člověk neunaví. Jak hluboko jsme klesli, jenže těch pár lidí co ještě pracují neuživí ten ukecaný zbytek.

  OdpovědětVymazat
 8. http://www.zemanznovu.cz/

  http://www.zemanznovu.cz/files/podpisova-mista-zemanznovu.pdf

  Vyvíjí se tady náramná snaha, organizovaná a dost možná i finančně podpořená, aby prostě Zeman neprošel.
  Všichni ti ostatní jsou ochotni pokračovat v prohlubování postavení naší republiky jako novodobého protektorátu a bez ohledu na dnešní sliby po volbách dají zelenou příchodu imigrantů k nám. Zase nás budou chtít klamat a vodit za nos.

  OdpovědětVymazat
 9. Diktatura proletariatu cechum nevonela
  Tak at si zkusi diktaturu kapitalismu, havlovi hlupaci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že skoro nikoho ze čtenářů snad ani nenapadlo, jak věta toho "Vaculíka" na konci článku je PRAVDIVÁ.

   Vymazat
  2. Diktatura proletariátu dojela na sovu nesmyslnost a z ní odvozenou kádrovou politiku a kasárenský hospodářský model nedostatku! Komunisti přestali být levicovou stranou a změnili se v kastu nesnášející jakoukoli odlišnost. Zvonění klíči bylo právě proti tomuhle nesmyslnému a nevýkonnému modelu společnosti. To, že se moci, která ležela na ulici zmocnila banda ke všemu ochotných sebevzhlíživých alkoholiků je naše chyba, včetně velkého hříchu komunistů, kteří s lidí během svého vládnutí udělali nemyslící kývající stádo. MM

   Vymazat
  3. Komunisti to nemyslící stádo neudělali, to oxistuje odedávna a je tu pořád. Nakonec, nejsi ten nejhorší reprezentant. "Nesmyslný, nevýkonný ..." o co všechno se ten režim staral? Zato dnešní, a za jakou cenu?

   Vymazat
  4. Pro 11.49 ! Jaký kasárenský nedostatek myslíte ? V 89. jsem měl dr.byt, auto, chatu rodinu , děti , skoro každý rok u moře , tak jako většina ostatních , v žádné straně jsem nebyl, nic jsem neukradl ! Jako hlupák jsem na komunisty nadával , dnes se jim omlouvám !!

   Vymazat
  5. Ještě k tomu nedostatku. Velmi dobře si pamatuji časy, kdy nebyl toaletní papír a jiné věci, včetně ovoce ze zahraničí. Paradoxem té doby asi bylo, že to, co nebylo v obchodech bylo ve většině domácností pod dostatkem. Jestli skutečně nebylo NIKDE (ani doma), pak to byly světlé výjimky. Zmiňovat se o tom, jak to lídé získávali je bytečné, protože to už je jiná kapitola.

   Vymazat
  6. 15:22-Vy si nic nepamatujete,jenom nám tu
   podstrkujete cizáí názory.Sice jsme neměli
   Vámi oceňované ovoce ze zahraničí,neměli
   jsme zahraniční dluhy.Protože dluh ve výši
   100 miliard nebyl dluh v porovnání s tím,
   co máme dnes.A na tom dluhu se podílí
   mimo jiné to Vaše zahraniční ovoce.
   Toaletní papír nebyl z toho důvodu,že ta
   fabrika na jeho výrobu vyhořela.(Nebyl
   jste ji zapálit?-ironie)Nikde v zahraničí
   nečekali na to,až budou moci prodat papír
   do Československa.Na všechno se musely
   udělat smlouvy a řada dalších věcí,což asi
   Vám není známé.Takže to nějaký čas trvalo
   a hrozny sklidil nějdo jiný,neboť dodávky
   papíru začaly chodit až v prosinci.Z Vaší
   strany se nejedná o seriozní jednání,ale
   o obyčejnou propagandu z pozice nynější
   beztrestnosti.Za komoušů jste jen držel
   ústa a teď si to vynahrazujete.Anonyme!
   Petr Majevský

   Vymazat
  7. Pane Majevsky! Zkuste vychladnout a prectete si prispevek 15:22 znovu. Rika to same co vy.

   Jinak absolutni souhlas s krypto-anonymem "MM". Na komunistech nebylo levicoveho NIC! Uz Uljanov napsal: "Levicactvi, jako detska nemoc komunismu" a od te doby to platilo stale a komuniste se chovali ultrakonzervativne.

   Vymazat
  8. Anonymní3. července 2017 11:49
   Souhlasím s hodnocením starého systému. Ale moc neležela na ulici, do vedoucích pozic si západ lidi vybíral a připravoval mnoho let dopředu. Vybral Havla a jeho kamarády, ty si zavázal (nejspíš přes sliby restitucí a těch funkcí) a dovedl je do funkcí v novém systému. Tenkrát jsme neměli o realitě „demokracie“ ani ponětí. V současnosti, to již můžeme, relativně poučeně, sledovat třeba na Ukrajině. Je to všude stejné, dosadí své slouhy, potom s jejich využitím rozkradou a zadluží stát. Neměli jsme na vybranou, je to špičková technologie moci a nikdo netušil, že něco takového je možné. Možná to tušil Kryl a jiní, kteří od 1968 žili na Západě, ale ti byli odstaveni. Jejich odstavení, bylo nejspíš součástí té technologie. P.K.

   Vymazat
 10. Skutečně ten Vaculík to vystihl přesně. Komunisté se o lidi starali, nebylo žebráků, bezdomovců, ... měli jsme co jíst, ale skutečně co zde u nás udělali z lidí lumpové typu havloidů, to nevypadá na "skvělou" budoucnost. Budeme se muset vrátit k Marxovi a vyhubit tu verbež, která nám nyní vládne !!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Reálný socialismus byl zdegenerovaný systém vlády nomenklatury. Do pozic kádrových rezerv se dostali pouze děti stávajících kádrových rezerv. Cožpak se mohl normální člověk dostat na studium práv, nebo zahraničního obchodu? Z nomenklatury se stala vzájemně se podporující degenerující vrstva, málo schopná vést stát. Ani nebylo třeba, stejně pouze plnili příkazy z Moskvy. A tam to bylo nejspíš ještě horší.
  Technologicky se vzdalující západ, lidé obdivovali a proklínali své papaláše. Proto jsme vítali 1989 a věřili jsme, že to tu půjde také kupředu. Ano kupředu, za reálného socialismu nic kupředu nešlo.
  Nicméně Vaculík to řekl přesně, to si neodporuje. Prostě každý systém vyžaduje aktivní spoluúčast občanů. Jakmile se nechají odstavit na vedlejší kolej, jde systém směrem k zániku (i když třeba ještě pár generací). P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PK 0:46 tvrzeni „Do pozic kádrových rezerv se dostali pouze děti stávajících kádrových rezerv. Cožpak se mohl normální člověk dostat na studium práv, nebo zahraničního obchodu? Z nomenklatury se stala vzájemně se podporující degenerující vrstva, málo schopná vést stát“ je v rozhodující části hloupost, produkovaná vesměs jedinci s ambicemi převažujícími schopnosti. Mohu doložit „bezpartijním“ životopisem. O kariéru jsem nestál pro spoustu jiných zájmů, v profesi se dařilo, díky daru talentu. S pády šéfů jsem zastupoval tak dlouho, až se jsem se ze zákona vyšším šéfem stával. Nucen doplňovat vzdělání. Tlačen do KSČ. Psán do kádrových rezerv. Vzhledem k expertním znalostem jsem byl přibírán k řešení problémů a jednáním na mnoha úrovních, takže mi bylo jasné, co obnáší další vyšší funkce, jak omezuje osobní volnost. Proto několik manévrů, k ponížení „nomenklatury“ v kádrových rezervách a, služebně se zakopat. Zaměstnání jako koníčka, žádné závazky navíc. Tvrdím, že režim, alespoň v průmyslu, po skutečně schopných lidech bažil. Produkujete, asi ukřivděné, dojmologie. Ostatně, obstát při přijímacích zkouškách na VŠ nebylo zdaleka tak snadné jak dnes, dnes je produkováno tolik „vysokoškoláků“ kolik je zájmu. Tenkrát jen tolik, nakolik byla odhadnuta potřeba. Z toho limity např. na právnických fakultách, nechápete?

   Vymazat
  2. Anonymní4. července 2017 7:49
   Co k Vašemu úspěchu říci. Nejspíš jste měl dobrý původ a šlapal jak hodinky.
   Mám zcela rozdílnou zkušenost. Částečně je na vině můj sedlácký původ, částečně řeči v zaměstnání, po návštěvě Prahy v 21.srpnu 1969. Nakonec, se mi po překonání moha bariér (mezi jiným jsem na vojně získal od zpřáteleného absíka, ve velitelské funkci, vlezdoprdelkovský posudek), také podařilo vystudovat ČVUT. Ale stále jsem byl člověk druhé kategorie, takže například školení v Anglii, u dodavatele sálových počítačů, které jsme servisovali a kam jezdili kolegové, jsem měl zakázané.
   Tolik osobní zkušenost, bez zbytečných detailů a komplikací, které jsem musel překonávat.
   Takže neprodukuji žádné ukřivděné dojmologie, ale vycházím ze znalosti, jak se věci měly. Samozřejmě nic neplatí stoprocentně, lidské osudy jsou rozmanité, ale to co jsem popsal v prvním příspěvku, byl mainstream, určující atmosféru ve společnosti. P.K.

   Vymazat
  3. 12:37 naopak, jsem z reakcionářské intelektuální rodiny a do roku 1965, kdy byly skartovány kaádrové materiály mi nebylo umožněno studovat ani při zaměstnání. Leda bych se zapojil do práce v ČSM, bylo mi řečeno.

   Vymazat