Reklama

.

.

středa 12. července 2017

Případ s burkou


Včera přišla tato zpráva:
Zahalování obličeje není základní lidské právo, rozhodl soud ve Štrasburku. Otázka, zda je celoobličejový závoj v belgickém veřejném prostoru přijatelný, je otázkou rozhodnutí (belgické) společnosti.
A já se přiznám, že jsem z toho poněkud zmatený.
Co je tedy základní lidské právo, když ne chodit si oblékaný tak, jak chci?

Podle mě je základní lidské právo mj. právě to, že mne nikdo nemůže nutit chodit zahalený, ale stejně tak mě nikdo nesmí nutit odhalovat to, co nechci. To si soudci neuvědomují, jakou Pandořinu skříňku takovým verdiktem otvírají?

Pokud si společnost může určit, že zahalování je nepřijatelné, může si stejně dobře určit, že je povinné. Dokážu pochopit postoj, že si společnost může určovat pravidla a individuální práva v obecném zájmu omezovat, ale to je něco jiného, než volbu oblečení z těch práv rovnou vyjmout.

Co bude vyjmuto příště?

28 komentářů :

 1. Velkému bratru vadí, že nevidí všem do ksychtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě by taky vadilo, kdybych neviděl do "ksychtu" každému, kdo zazvoní u mých dveří. Vandalové v Hamburku považovali za svoje právo si zahalit "ksychty" a vyhnout se tak následkům svého řádění.

   Vymazat
  2. Snadná pomoc. Když mu není vidět do ksichtu, tak mu neotevřu dveře. A pokud mi dveře vyrazí, ustřelím mu palici, ať už jí má zahalenou, nebo odhalenou.

   Vymazat
  3. prasata, která si neváží civilizace si zaslouží chcípnout v hromadě výkalů za mešitou

   Vymazat
  4. Velký otrokář by si naopak přál zahalování a Islámský fašismus.

   Vymazat
 2. Základní lidské právo nemůže být nic , co je spojeno s tmářstvím a oblbováním lidí ! Ti lidé se nezahalují proto , že by chtěli něco skrývat , ale proto ,že jim to nakazuje naivní víra v naprosté nesmysly , které v dnešní době nejsou obhajitelné !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda. To je to stejné jako kdyby ti nějaký fráter nařizoval celoročné chodit v kráťasech. Je to náboženské tmářství, které má již, alespoň doufám, křesťanství za sebou.

   Vymazat
 3. Jenom se na krátko vrátím k burkinám v aqaparku Praha. Předpokládám, že když už povolilo vedení burkiny, stáhne i zákaz koupání v bermudách a dalších oděvech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomeň, Zapomeň. To není muslimská část oblečení

   Vymazat
 4. nikoho v této souvislosti nenapadne zahalování vrahů při "prodemokratických" majdanech, či urezavačů hlav?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I napadne. Proč myslíte, že burky soud neposvětil? Kdyby nebylo ve hře šmírování, mimo jiné i "demonstrantů", byly by burky svatým právem vyjadřující příslušnost k islámu. Ale tady to bylo ve velkém rozporu se zájmy sociálních inženýrů. Ti potřebují lidem vidět do ksichtu, aby mohli pacifikovat případné rebely.

   Vymazat
  2. Rebel bez vlastní tváře který bojuje za anonymní cosi? Občan který se nezná svému občanství?

   Vymazat
  3. Stydí se za stát který chce svým protestem kultivovat?

   Vymazat
 5. No já jsem taky nemohla v Saudské Arabii nosit minisukně. Musela jsem se podřídit a šátkem si sukni prodloužit, jinak bych jako cizinka necizinka dostala asi sto ran bičem. Ano, v kostele to chápu ale předkostelem na veřejném prostranství? Lidka

  OdpovědětVymazat
 6. Zahalování obličeje a volba oblečení jsou dvě rozdílné věci. Autor článku vztahuje rozhodnutí soudu ve Štrasburku na volbu oblečení, ale o tom se v rozsudku nic neříká. Obličej je základním identifikačním znakem každého člověka, proto je na všelijakých průkazech a ne jiné tělesné orgány, které se prakticky v každé společnosti zahalují a to i jako zákonná povinnost. Zkuste chodit třeba s odhaleným pindíkem s tím, že je to v souladu s vaším náboženstvím. A pokud vám to bude někdo vytýkat tak se odvolete na své základní lidské právo - oblékat se jak chcete. Ale pak netvďte, že "Dokážu pochopit postoj, že si společnost může určovat pravidla a individuální práva v obecném zájmu omezovat."

  OdpovědětVymazat
 7. Tribune, nechápu prečo jsi zmatený. Štrasburský soud rozhodl o nepřijatelnosti zahalování v Belgii z podnětu připrchlíků nebo jakési neZiskovky. Potažmo tedy i v Evropě. Pokud toto nejsou islámisté ochotni respektovat, potom mají dvě možnosti. Buďto se jejich ženy přestanou zahalovat a pokud jim to nedovolí, nechť je vezmou a odkráčí tam, kde jejich zahalování je společenskou normou. V současné době je zahalování zakázáno zákonem ve Francii a nově v Belgii. Rozhodnutí soudu je vítaný precedens, aby i ostatní státy Evropy toto požadovaly. I navzdory Šabatové.
  Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šabatová je stará koza, která by se měla zahalit tak, že už by ji nikdy nikdo nenašel.

   Vymazat
 8. Nevadí mi zákaz zahalování, vadí mi důvod zákazu. Rozhodně to není proto, aby se muslimové integrovali do evropských poměrů. Protože v ostatním jdou migrantům nebývale vstříc.

  OdpovědětVymazat
 9. Zmatenost Tribuna je projev nechápavosti globální politiky. Pokud se prokazatelně mezi zahalenci projevilo více gaunerů než mezi nezahalenci, pak je to OK. Proto nemusím ani sraby z Antify, kteří se bojí, že je někdo pozná. Takové hrdiny naše země nepotřebuje. Nejsem žádbný fašista ale poněkud informovanější mírový člověk a obstojný znalec globální politiky a KSB a DVTR. Chcete mou prognózu? Do dvou let budou USA finančně na huntě a politicky v klinči mezi občanskými bouřemi a fašoidními silovými uskupeními ala Ukrajina. Ta již nebude tím, co je tam dnes za banderovskou a podpindosnickou svoloč. Buď se tamní lidé konečně dovtípí, kam patří a smetou tu havěť jednou provždy nebo tak učiní jimi zvolení zástupci z Donbasu s jejich pevnou státní a právní strukturou, která zavládne v Kyjevě a vrátí Ukrajině spravedlnost, mír a časem také lepší život všem tak jako je tomu na Krymu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buffer 20:13 Píšete: „... Proto nemusím ani sraby z Antify, kteří se bojí, že je někdo pozná....“. Jiný důvod neshledáváte? Opravdu? O Antifa sice, krom existence, nic moc nevím, ale nad vašim „vývodem“ skutečně žasnu!

   Vymazat
 10. Toz jedina moznost je konecne na podzim zvolit proti snahám architekta ceské politiky Carlose, normánó vládo bez defraudantó, agento vseho droho,oplnéch blbcó viz Bohos & spol., kolaborantó, sprostéch chalop, cernoprdelniko & spol. a vlezdoprdeló vseho droho.....toz to je pomalo celá ceská politická obscéna.....volim Ykohamo....howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbečku, když chceš psát hánáckým nářečím, tak se to alespoň pořádně nauč!!!!!

   Vymazat
 11. Osobně to vidím tak, že doma si může chodit zakuklený třeba do prezervativu z černý gumy, nebo naopak, jako sto procentní akt. ale na veřejnosti by mělo být vidět do ksichtu!

  OdpovědětVymazat
 12. Obecně by mě zajímalo, jak by policie reagovala na můj zahalený obličej při silniční kontrole ...

  Někdo tu zmínil tu povedenou plovárnu .. máte možnost tam letos nevkročit. To je demokratický projev nesouhlasu.

  OdpovědětVymazat
 13. Ano já s tím souhlasím.

  OdpovědětVymazat
 14. Muslimský svět ještě musí dospět, zaostává minimálně o 200 let za Evropou. Mě se tedy ty bubáci, co straší malé děti ale vůbec nelíbí. Když jsem vyrůstal, říkalo se, že bubáci nejsou a najednou jsou v některých městech již na každém rohu. Děti se nemají strašit. Pochopil bych, kdyby se takto oblékaly nějaké zrůdy. Ty nebohé muslimské ženy bohužel musí být důkladně zabaleny, je na ně tak velký nátlak od rodiny i sousedů, že strach jim nedovolí se oblékat jinak a veřejně musí tvrdit, že se jim to líbí a že jim to tak vyhovuje, jinak by doma dostaly po hubě.

  OdpovědětVymazat
 15. Je správné,že někde a někdo musí mít obličej zahalen rouškou apod.(operatér,kominík,pracovník v prašném provozu apod.),a každý a někde naopak obličej mít zahalen nesmí(ve státních veřejných budovách,školách,finančních ústavech,v dopravních prostředcích apod.)V jiných místech pak musí záležet jen na majiteli a provozovateli co z různých,například hygienických důvodů povolí a co ne,pokud v obecní vyhlášce(zákoně) není jinak.
  Jakékoliv ustupování jakékoli ideologii v podobných věcech,povede jen ke zvyšování pocitu jejich nadřazenosti a k dalším požadavkům.
  Například dnes u nás dostaneme běžně maso zvířat,zabitých halal.Tedy mučených a umučených k smrti.Proč?No přeci je to jejich muslimská tradice,stejně jako se koupat v "hadrech",neutírat se po potřebě apod.,tak to oni můžou.Mají vyjímku i u nás,my samozřejmě u nich vyjímku žádnou nemáme a nedostanem...
  Věřím,že je na čase se probudit a bránit svoji kulturu nebo nás pohltí kultura jiná a lepší určitě není. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 16. On ten Tribun je vůbec volaaký zmatený.

  OdpovědětVymazat