Reklama

neděle 16. července 2017

Proč nemůže syrská armáda osvobodit předměstí Damašku?16. 7. 2017     Zdroj
Syrské vojenské zdroje informují, že skončily vleklé boje v provincii Dará. Účastníci ozbrojeného konfliktu se na obou stranách připojili k příměří v tzv. zóně deeskalace. Příslušné dohody byly umožněny po setkání ruského a amerického prezidenta v Hamburku. Jak je známo, Vladimír Putin a Donald Trump posoudili možné příměří v zónách bezpečnosti. Iniciativa byla podpořena jordánskými orgány. Dříve bylo dosaženo dohod o 4 zónách deeskalace prostřednictvím Ruska, Turecka a Íránu.Syrské vojenské velení, na něž se odkazuje portál AMN , informuje o tom, že dohoda o příměří v oblasti deeskalace v provincii Dará umožňuje přesun sil a zdrojů do oblasti Damašku, kde teroristé různých skupin nadále pokračují v ostřelování syrského hlavního města z několika předměstí. Zejména jde o přesun elitní 42. brigády 4. mechanizované divize syrských ozbrojených sil na předměstí Džobar.

K dnešnímu dni je možno konstatovat, že nejkrvavější bitvou syrské války se stává právě boj o předměstí Damašku (zejména jde o východní část města). Syrská arabská armáda (SAA) nemůže dosáhnout významné převahy nad teroristickými oddíly vzhledem k tomu, že během války se teroristům podařilo vytvořit skutečné podzemní město s mnoha komunikačními objekty, s vlastním rozvinutým zásobovacím systémem. Navíc začali teroristé v Džobaru a dalších předměstích Damašku používat taktiku rozptýlených odstřelovačů, kteří potlačují aktivitu syrských jednotek střelbou doslova ze stovek různých pozic.

Na předměstích nejsou nějaké z hlediska počtu důležité skupiny teroristů "na povrchu", ale radikálové používají své podzemní komunikace pro změnu pozic vždy po několika hodinách. To vede k četným ztrátám syrské armády, protože teroristé mohou vycházet i do týlu SAA. Použití letadel se za těchto okolností stává téměř nesmyslným. Je třeba konstatovat, že teroristé zjevně vzali v úvahu "smutné zkušenosti" svých kompliců v Aleppu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Budou tam muset poslat celou divizi obsadit všechny díry a jak jse objeví terorista ustřelit mu makovici přeji SAA vítězství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi davno (v 70tych letech), mel jedat tatuv znamy, na zahrade u chalupy hodne krtku. Resil to tak, ze vzdycky nacouval k nejake nejblizsi krtine, vzal kus gomove hadice o vhodnem prumeru, odhradal krtinu, az k "chodbe" a zasunul tam jeden konec hadice. Druhy konec, pak nasunul na vyfuk sveho nastartovaneho auta a chvili to turoval "do zeme". Bylo to docela ucinne, protoze krtci zmizeli.

   Smazat
  2. jura Já vím nebo tam vehnat plyn ale tam opravdu budou lidé jako živé štíty. A nepřátelé Sýrie usa eu izrael by měly hned záminku pro invazi.

   Smazat
 2. Proč ty vstupy do podzemí jednoduše nevyhodí do vzduchu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo je vyplavit vodou.

   Smazat
  2. Samozřejmě - vyhodit do vzduchu a zavalit vstupy je nejefektivnější. Psychologicky vzato, pokud je útočící skupině zavalen výstup, tak se v podzemních chodbách teroristé parádně udusí - což má za následek, že ostatní teroristické skupiny mohou dopadnout stejně, a nebude se jim do podzemí chtít - protože podzemí bude nespolehlivé - nebude už chránit. Proto je třeba dodržet zásadu: útočit na vstupy do podzemí shora a nenechat se zatáhnout do vleklých podzemních bojů, které mají obvykle mnoho obětí.

   Smazat
  3. 23:4 18:28 10:25 V těch dírách bude moc civilistů jako rukojmích.

   Smazat
  4. ...a vetsina tech rukojmich, jsou rodinni prislusnici bojovniku DAESH. Podobne jako Usama, se pry schovaval za jednu z manzelek. Zajimalo by me, kdy uz si konecne vsichni uvedomi, ze nase mysleni, vychazi ze schemat, ktere byly bezne u davnych slovansko-arijskych kmenu, kdy muz, chrani svou zenu a potomky, zatimco muslim je "pan prvorady", ktery si klidne "udela" nove potomky, s novou zenou.

   Smazat
 3. Pár termobarických bombiček a je vyřešeno.

  OdpovědětSmazat
 4. Dny těch džihádistických krys jsou tak jako tak sečteny, ikdyby zalezly třeba i do kanálů. Jen doba začišťování se o něco prodlouží.
  To, co je pro SAA nyní důležité, je rozkrytí té podzemní sítě a její vzetí pod kontrolu.
  A na odstřelovače nejúčinněji platí zase jen odstřelovač. S bystrým zrakem, rychlou a přesnou střelbou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. «Луч-1М» — индикатор оптических систем

   «Луч 1М» — это уникальное средство обнаружения, созданное на основе современных технологий.
   Назначение:
   обнаружение снайперов,
   охрана особо важных объектов,
   обеспечение антитеррористической деятельности,
   миротворческие миссии,
   пограничная безопасность.

   «Луч 1М» позволяет обеспечить быстрый осмотр охраняемой территории и обнаружение оптических систем независимо от принципа их работы (пассивные, активные, телевизионные, лазерные), а также определить дальность до них и их количество.

   Smazat
  2. Re (11:46):
   Díky za poučení!
   Takže nejen bystré oko, ale oko posílené třeba tím Luč(em) ..

   Smazat
 5. Zalezli jako krysy a potkani do děr a jako školdliví hlodavci dopadnou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.