Reklama

pátek 21. července 2017

Proč oficiální Německo tolik škodí Srbsku?


Rajko Doleček
21.7.2017

Při zničení Jugoslávie a poškozování, očerňování Srbska ve válkách na Balkáně koncem 20.století a dosud, přední roli sehrála vláda demokratického Německa, dnes vůdčího státu Evropské unie, a jeho mainstreamová média. 


Zřejmě hodně pod jeho vlivem, svou špinavou roli při tom sehrály i jinak demokratické státy Evropské unie (EU) a obzvláště Spojené Státy a organizace NATO. Nicméně nemálo Němců i Američanů, Evropanů z EU, si je té nespravedlnosti a dalo by se říci i té nenávisti plně vědomo a nepokrytě a statečně proti tomu vystupují a Srbsko hájí, téměř fandí mu .

Jak tuto protisrbskou aktivitu až nenávist dnešního oficiálního Německa a jeho mainstreamových medií vysvětlit?

Je sice pravda, že Srbské království (1914-18) a Srbskem vedená Jugoslávie (1941-45) dvakrát proti agresivnímu Německu úspěšně, ale za strašných ztrát, se svými západními spojenci a Ruskem bojovaly a v obou válkách významně přispěly k porážce německého agresora a jeho spojenců. Jugoslávie (Srbsko), vlastně srbský lid, obzvláště významně přispěly k tomu, že Německo prohrálo i podruhé, ve kruté válce, jím a jeho vůdcem Hitlerem vyvolané.

NATO se stalo kriminální organizací, když na základě výmyslů až vyložených lží o genocidě Albánců na Kosovu přepadlo, bez schválení Radou bezpečnosti OSN, 24.března 1999 SRJ (Svazovou Republiku Jugoslávii, tzv.“Malou Jugoslávii“, tj. Srbsko + Černou Horu) a 78 dnů a nocí jeho letadla ničila a zabíjela, hlavně v Srbsku.

Na desátém výročí (v roce 2009) kriminální NATO agrese proti Srbsku, , řekl ve svém projevu významný francouzský generál Pierre-Marie Gallois:

„Dnes vzpomínáme na jedno velmi smutné výročí, když před 10 lety západní demokracie, vedené Německem, Anglií, Spojenými Státy a Francií bombardovaly stát Jugoslávii, za hrubého porušení mezinárodního práva, charty OSN, aktu z Helsinek a Směrnice o neporušitelnosti hranic, když bez rozhodnutí Rady bezpečnosti a bez konzultace s vlastními parlamenty vstoupily do války. Krátce řečeno, tato série násilí proti mezinárodnímu právu je skutečně černou skvrnou na morálce západních zemí… Jako bod číslo jedna je tu přání Německa pomstít se Srbům, kteří válčili během 1. a 2. světové války na straně Spojenců proti Německu. Kromě toho se Srbům podařilo, za vedení generála Mihailoviće a později Tita, vázat více německých divizí velmi nutných na frontě před Moskvou, později před Leningradem. Takže Berlin, v té době vlastně Bonn, se domníval, že srbský odpor přispěl k tomu, že Německo prohrálo dvě světové války. Bylo nutné potrestat (srbský !) národ… Jako bod číslo dva bylo nezbytné odměnit Chorvaty a Muslimy, kteří se během války přidali na německou stranu“…

Generál letectva Francie, Pierre-Marie Gallois byl blízkým spolupracovníkem generála De Gaulla a iniciátorem francouzského nukleárního programu. Patřil mezi nejvýznamnější geopolitiky své doby. Známá je jeho kniha Pierre-Marie Gallois : Le Sang du Pétrol. L´Age d´Homme, Lausanne 1996 (Krev nafty) - Bosna (Geopolitický esej). Na obalu knihy je uvedeno několik vět, které naznačují, o čem kniha jedná.

„Sotva byla v 1989 zbořena Berlínská zeď, celá zeměkoule se stala laboratoří pro výstavbu “Nového světového řádu“. Národy, osvobozené od jařma komunizmu, čekaly od Západu spravedlnost, pochopení a pomoc. Nicméně brzy se objevilo rozčarování. Tím, že si přivlastnily roli zástupců mezinárodního společenství, Amerika celému světu a Německo Evropě, vnutily své ambice, často i násilím, a vždy s výmluvou, že šíří spravedlnost.“

„Války v Iráku a na Balkánu ukázaly účinnost jejich donucovacích prostředků. Dnes se ví, jak utvořit podmínky pro úspěšnou válku, jak nepřítele očernit dezinformacemi, při zveličování jeho chyb… a konečně jak, bez ohrožení a obětí na své straně, trestat, ničit a zabíjet jménem práva a spravedlnosti. Jeden nový prostředek k vydírání byl přidán k těm předchozím: je to Mezinárodní soud pro válečné zločiny, jehož cílem je ovlivnění průběhu událostí trestáním vůdců vzpoury proti Novému řádu. V tom soudu se obžaloby rovnají důkazům“…

A je tu ještě jedna událost, která německou nenávist a pomstu vůči Srbsku možná pomohla vyvolat, zvýšit…

V březnu roku 1941 byla téměř celá Evropa pod vládou hitlerovského Německa, jen Churchillova Anglie statečně bojovala, zatím za jen částečné hmotné pomoci Spojených Států, díky snaze prezidenta Roosevelta. Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko přistoupily k Paktu Tří (Berlin+Řím+Tokio). Německo vyvíjelo maximální tlak na Jugoslávii, aby také přistoupila… Začátkem roku 1941 dlela v Bělehradě vojenská mise Britanie i Spojených Států (pololegálně), za přítomnosti Rooseveltova přítele, právníka, ad hoc plukovníka Williama Donovana, po vstupu do války šéfa americké OSS (Office of Strategic Services - Kancelář strategických služeb, budoucí CIA). Britové slibovali Jugoslávii hory doly, BBC udávalo neskutečné počty v Řecku britských letadel, tanků, vojáků. Brzy se ukázalo, že to byly smyšlenky zoufale bojující Británie.

Ale Hitler měl už připraveno zničující tažení proti SSSR s krycím názvem AKCE BARBAROSSA. Zničení SSSR mělo být zahájeno nečekaným masovým útokem na všech frontách v polovině května 1941. Už se plně připravovaly elitní jednotky pro tento útok, i když byly jinak vztahy Německo-SSSR na první pohled dokonalé, po „paktu“ Hitler-Stalin ze srpna 1941. Do Německa stále proudily stovky nákladních vlaků z SSSR s rudami, naftou, potravinami..

Předseda regentské rady Jugoslávie, za ještě neplnoletého krále Petra II Karadjodjeviće (jeho otce, krále Alexandra, zavraždili v Marseille v 1934 chorvatští ustašovští a makedonští teroristé), jinak anglofil princ Pavel, nakonec souhlasil, aby zachránil Jugoslávii před zničením, aby země přistoupila k Paktu Tří , a to se i stalo 25.března 1941.

Autorův otec zastupoval v Jugoslávii československý koncern ČKD, který zajišťoval i řadu dodávek pro jihoslovanské Ministerstvo obrany. Nějak polovinou března byl služebně u velitele Královského letectva generála Dušana Simoviće, s kterým byl v přátelském vztahu. Když se generála zeptal, zda je možné, aby srbská armáda spolupracovala s hitlerovským Německem, generál mu celkem jednoznačně odpověděl:

„Pane inženýre,srbská armáda NIKDY nebude s Němci spolupracovat. Bude to ale asi stát mnoho krve!“

V Bělehradě jsme bydleli naproti Vojenské akademii. Ráno 27.března, tedy dva dny po přistoupení Jugoslávie k paktu tří, nás kolem 6 hodin tatínek budil:

„Vstávejte. Armáda provedla státní převrat. Dole na roku jsou tanky. Rozhlas hlásil, že Veliteli převratu jsou srbští generálové Dušan Simović a Bora Mirković. Do města vpochodovala srbská šumadijská divize. Novým předsedou vlády je generál Dušan Simović! Mladý následník trůnu byl provolán králem, jako Petr II Karadjordjević!“

Srbský lid v Bělehradě byl nadšen, že nenáviděné přistoupení k Hitlerovu Paktu Tříd srbská armáda vlastně zrušila. Došlo k spontánním obrovským manifestacím, podporujícím novou vládu, s hesly LÉPE VÁLKA NEŽLI PAKT a dokonce i s pochmurným LÉPE HROB NEŽLI OTROK (Bolje grob nego rob!). Podobné manifestace byly i v jiných oblastech Jugoslávie, se srbskou většinou. V Sarajevu i část Muslimů manifestovala a provolávala slávu mladému králi Petrovi II.

Hitler byl rozzuřen a nařídil zničení Jugoslávie a potrestání Srbů a Bělehradu. Německo, Itálie, Bulharsko a Maďarsko pak už 6.dubna, za necelé dva týdny, přepadly Jugoslávii, Bělehrad a ostatní srbská města byly těžce bombardovány, chorvatská ale ne. V Bělehradě vyhořelo několik tisíc domů, bylo mnoho mrtvých a hodně ničení.

Pro srbskými důstojníky vykonaný převrat musel Hitler odložit celou akci Barbarossa o více než měsíc. Nemohl si dovolit útok na SSSR při nejistotě na Balkáně, kde Srbové převratem odmítli spolupráci s Německem a stateční Řekové úspěšně poráželi Mussoliniho armádu, která na podzim 1940 přepadla Řecko (Mussolini zřejmě záviděl Hitlerovi jeho úspěchy v Evropě a chtěl se proslavit úspěchy proti Řekům?). Hitler musel pro události v Bělehradě odvolat řadu elitních jednotek z plánované akce Barbarossa a tím se mu nepovedlo dostat se do Moskvy před nástupem zimy, na kterou německá armáda nebyla vůbec připravena a utrpěla proto před Moskvou trpkou porážku. Převrat provedený srbskými důstojníky v Bělehradě zřejmě dopomohl tomu, že hitlerovské Německo bylo zase poraženo, přes všechny své pozoruhodné vojenské úspěchy v Evropě. Nebylo to zase příčinou výbuchu nové protisrbské záště, nenávisti oficiálního Německa, části jeho mainstreamových médií?


Prof.Dr.Rajko Doleček,DrSc.
Ostrava, 12.7.2017


.

22 komentářů :

 1. Vivat hrdinskému srbskému lidu!

  OdpovědětSmazat
 2. Západ potřebuje nejednotu slovanských států.Nejedná s nimi jako s rovnoprávnými a vyhovuje mu nevraživost mezi nimi,tak jako nyní proti Rusku,tehdy proti Srbsku.Vlády států východoevropských státu jsou plné zrádců-páté kolony.

  OdpovědětSmazat
 3. Som potešený, že nám to niekto pripomenul. A zhnusený, že naša vtedajšia vláda duševného a aj fyzického trpajzlíka sa pod to podpísala povolením preletov

  OdpovědětSmazat
 4. Toz planeta X to veresi spravedlive oz belo dost ilomibátó i jejich pravé roky náckó.....dej miro sanci a Srbsko roské zbrane.......slonce v srdci...howk

  OdpovědětSmazat
 5. "Ve válce proti Srbům se testují nejen zbraně na živých cílech (live) a prověřuje se schopnost
  velitelských štábů, zkouší se také, snad především, psychika lidí. Co je třeba podniknout,
  aby se chování, cítění, uvažování pozemšťanů zpracovalo natolik, že mnozí ochotně
  uposlechnou výzvu anglického bulvárního listu The Sun: Střílejte je (rozumí se Srby) jako
  psy; jaká opatření plánovat, aby se v příslušné chvíli rozjela na plné obrátky a dosáhla
  žádoucího účinku propagandistická mašinérie, jejíž poslání s předvídavou pronikavostí
  odhalil Josef Čapek již v roce 1937: „Funkce lži v moderním světě je metodická. Z někdejší
  reklamy ... se vyvinula technika propagandy, záměrné lži: davy je možno zpracovat během
  několika hodin.

  Ve válce v Jugoslávii si projektanti americké budoucnosti ověřují spolehlivost spojenců,
  zejména nových členů NATO, a s uspokojením konstatují, že nikdo nevybočuje z řady,
  všichni pochodují, ať mají vlády „pravicové“, nebo „levicové“, ukázněně v jednom šiku.
  Imperiální arogance se snoubí se slouhovskou vstřícností. Nestoudnost triumfuje."

  Karel Kosík, "Mosty přes evropskou řeku"
  (22.dubna 1999)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občas mne pane Kopecký dokážete příjemně překvapit, byť nevím, jak moc s K. Kosíkem souzníte.

   Smazat
 6. Německo škodí Srbsku kde může již od bojů nacistických vojsk a jugoslávskými partyzány za 2. světové, jejichž jádro tvožili právě Srbové. Vlastně to byl jediný národ mimo národy SSSR na evropském kontinentě, který ač vtažen do války, nikdy se nevzdal a až do vylodění v Normandii vázalo na sebě větší počet německých jednotek, než celý "slavný" západ. Čest s sláva Srbům!

  OdpovědětSmazat
 7. S velkým zájmem sleduji zde informace, které nám neohroženě sděluje pan profesor Doleček. Tohleto se v učebnicích nedočtete.

  Měl jsem to štěstí poznat pana profesora i osobně na seminářích a přednáškách v Ostravě.

  Dodnes nezapomenu na jeho slova o tom, že největší nemocí, která nás všechny sužuje, je lež, ve které žijeme.

  Proto každý, kdo se lži brání a bojuje proti ní podle svých možností, je u mne hrdinou a člověkem na svém místě.

  Vl.Vašek

  OdpovědětSmazat
 8. Západ byl, je a bude vždy nepřítelem Slovanů.

  OdpovědětSmazat
 9. Napsal jsem:
  Demokrati všech zemí spojte se! Začít bychom měli v obcích a městech. Proto nabízím: demokrati ze Zlína spojme se a iniciujme demokratizaci Zlína. Kontakt na mne: 777255879. Totéž doporučuji i všem ostatním demokratům v jejích obcích a městech. Demokracie je vláda všech všem a demokrat je každý kdo chce vládnout se všemi všem. Jak prosté.

  Napsal Pavel Mašek, Český Těšín
  Čt, 20. července 2017, 14:38:22 |
  Souhlasím |
  Nesouhlasím |
  +8 / 0
  Štěpán Forgáč, Zlín
  Čt, 20. července 2017, 14:34:37 myslím, že prostý jste především Vy. Velmi prostý. To je ta skutečná demokracie. Veřejně může psát i takový blb, jako jste Vy.


  a Jan Štěpánek, Hradec Králové
  Čt, 20. července 2017, 14:47:29 |
  Souhlasím |
  Nesouhlasím |
  +10 / 0
  Prostý nejspíš budete vy. Ani se mi nechce rozepisovat k tomu jakou hloupost tu prezentujete. Ale je jisté že nepopisujete demokraciji ale utopiji :-)

  A nějaké argumenty, pánové Mašku a Štěpánku nemáte? Napadněte má tvrzení – mé definice argumentačně. Tak je to ve slušně vedené debatě zvykem!
  Zopakuji:
  První definice je definice demokracie – demokracie je vláda všech všem
  Druhá definice je definice demokratické osoby a vychází z definice demokracie – demokrat je každý, kdo chce vládnout se všemi všem.
  Jak prosté!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý pane Forgáči,
   Vaše otevřená výzva působí sympaticky - proč jste se ale rozhodl ji umístit pod článek o Jugoslávii?

   Smazat
  2. Pane Kopecký, a další, je to omyl, ale věřím, že zajímavý.

   Smazat
 10. Je to pravda ! Srbové vždy byly bojovníci proti osmanum a jejich kamaraden z Německa . Praha poslouchá Německo na jedničku podívejte se na Pánka jak špiní Srby a Rusy . Šiptar v tísni . Pátá kolona . Už ho vypráskali z Novoruska i Čečenska . Srbové byly první ochránci evropy proti islámu . Dnes nás islám zaplaví díky velitele EU Německa ! Odpuste nám bračo Srby .

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Doleček přeji Vám hodně zdraví a sílu . Dîki vám se tento národ dozvěděl druhou stranu mince . Polovina nás už otevřela oči a vydí jakou demokracii vyvážíme do světa s našimi novými soudruhy . Marcel

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, německá (i rakouská) nenávist k Srbům má dlouhou historii, "tradici".
  Nekončící válka proti Srbsku má ale i více vrstev, nejen tu pomstychtivost za 2. světovou, Která Sovětům pomohla v kritických chvílích.
  Jedním ze silných motivů je i "strategická" snaha Německa (dnes spíše USA) ovládnout Balkán, který byl dříve hájemstvím Britů.
  A bez podrobeného Srbska není možno Balkán mocensky ovládnout. I Srbové o tom vědí dost.
  Ty zločiny, které jen v 90. Západ napáchal na Srbech musely být nějak zakryty. A tak byly "objeveny" ty srbské. Jednostranné! Případ Srebrenica aj. Protože i lidi na Západě mají v principu smysl pro spravedlnost (fair play), a tuto bylo v jejich myslích nutno patřičně "poopravit".
  Těch, kteří se k tomu propůjčili, je dost. I náš bývalý "humanitární" o tom hodně věděl. A ochotně přispěl ...
  ---
  Nerozumím jen tomu, jak ještě i dnes může pan profesor Doleček nazývat ty západní jako demokracie. Když i přívlastek iluzorní demokracie je pro ně příliš potěmkinovským.

  OdpovědětSmazat
 13. Srozumitelně a čtivě napsáno. Člověk musí ten národ obdivovat, zvláště při srovnání, jak jsme se s německou rozpínavostí v roce 1939 popasovali my, Československo.
  Také v roce 1999, jsme se nezachovali dobře. Byli jsme v té době oslněni iluzí přináležitosti k Západu a bombardování Srbů jsme vnímali jako zjednání našeho, západního práva.
  Dnes už je patrné, že ten Západ jsou pouze koloniální velmoci a zbytek světa, včetně střední Evropy, jsou v jejich očích, jenom jejich kolonie.
  My Češi a Slováci, podobně jako Srbové, jsme střední Evropa a měli bychom si svou identitu uvědomovat a zastávat ji. I proti současné EU. Proto i ta V4, je krok správným směrem. A proč třeba nenavázat zvláštní vztahy se Srbskem? P.K.

  OdpovědětSmazat
 14. Kam zmizel ten prokletý Španěl Solana ?Žije nebo už chcip. Prašivý pes.

  OdpovědětSmazat
 15. A Ponteová už je v pekle?

  OdpovědětSmazat
 16. Je to tak, bylo to videt-UNPROFOR 1995, zapad podporuje chorvaty-ustasovce, proti srbum. V dobe valky, teda v dobe embarga na zbrane, ustasovci meli nejmodernejsi nemeckou techniku. Pozorovatele OSN ignorovali hlaseni o zverstev chorvatu, ale cekali na sebemensi problem u srbu!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 17. Díky panu Dolečkovi....Neka živi Srbija...!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.