Reklama

.

.

neděle 30. července 2017

Rogozin uvedl, že Rusko počítá i nadále s dodávkami raketových motorů do USA


30. 7. 2017    zdroj
Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin prohlásil, že Moskva zatím nemá v úmyslu zastavit dodávky raketových motorů do USA. Řekl to ve vysílání televizního kanálu Rusko 24. ... USA nekončí spolupráci v oblasti vesmíru s Ruskem, protože by "neměly na čem vypouštět své rakety".


"Vidíme silné a slabé stránky USA. Bereme v úvahu heslo, že "Kosmos je mimo politiku", ale nic netrvá věčně", konstatoval Rogozin s tím, že USA nekončí spolupráci v oblasti vesmíru s Ruskem, protože by "neměly na čem vypouštět své rakety".

Místopředseda vlády také upřesnil, že tato otázka je v kompetenci prezidenta Ruska a Rady bezpečnosti.

Ruské vědecko-výrobní sdružení "Eněrgomaš" má ve svém portfoliu dvě velké smlouvy s americkými partnery. Podle první dodává společnost do USA motory

První smlouva převyšuje svou hodnotou miliardu dolarů, druhá dosahuje 220 milionů dolarů. Právě první smlouva umožnila podniku Eněrgomaš relativně pohodlně existovat v posledních 20 letech. Zájem o ruské motory jeví Čína, která očekává, že obdrží plný přístup k technologii výroby agregátů.

V dubnu generální ředitel Sjednocené raketové a kosmické korporace Jurij Vlasov vyslovil názor, že Rusko bude dodávat RD-180 do USA do roku 2024-2025. RD-180 pro rakety Atlas V, podle druhé - RD-181 pro nosič Antares.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Vědí o tom ty požírači BIGMAC? Ví o tom Honolulu? Je potřeba to Rusko zdemokatizovat po vzoru JUSSEJ pak jim bude hej. Tam dík pracovitosti občanů létají pečené holuby přímo do huby a část okrajinců si myslely že jí to tam zavedou. Co si počnem když se to posere, kam polezem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík30. července 2017 22:26

   To 21:37:
   Takže, prosím nebo žádám, aby jsi ten svůj komentář (zdůrazňuji komentář) ještě jednou přečetl a napsal ho znovu! Mám na mysli, aby jsi ten svůj komentář přeložil do české "lidštiny", aby mu porozuměl běžný český čtenář. A zároveň, aby jsi se vyvaroval těch svých žbrndokeců, žabokřeků, tupožvástů a sráčkoprdů! Protože jsou k ničemu a jenom svědčí o Tvé nízké IQ inteligence na úrovni houpacího koně aneb panenky Barbie.
   To píši Já, Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene múdrců

   Vymazat
 2. Oborů, ve kterých je Rusko na špici, není moc. Je však ukázkové, jak umí zobchodovat, ty obory, které ovládají. Ekonomicky i politicky. A tak udržovat paritu se soupeřem, pardon, s partnerem, který dává na zbrojení 10x více.
  Až to vypadá, že nám uzmuli heslo: “Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme“. Škoda, i nám by se hodilo. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No - pokud maj v záloze něco, co tyhle motory dokáže na dálku znemožnit či vyřadit, je to jedno. Pokud ne, tak Rus byl, je a zůstane hlupákem.

   Vymazat
  2. Anonymní31. července 2017 10:40
   Kdyby byl Rus hlupákem, tak už má dávno rozparcelovanou zem. Je jich 140m, přitom Američanů asi 350m a EUropanů asi 500m. Západ dává 10x tolik na zbrojení, a přesto to Rus ustojí, viz např. Syrie a šachy kolem Ukrajiny. Trvale odolává přesile.
   Hloupý je Západ s jeho sankcemi. Jeho sázka na vyvolání nespokojenosti, asi nevyjde, pouze donutí Rusko k nezávislosti.
   Kdežto Rus si těmi motory udržuje nepostradatelnost a závislost Západu na něm a jistě to dokáže také politicky zobchodovat, např. v té Sýrii. Díky těm prodejům, má z čeho financovat další vývoj a udržovat odborníky. Kdyby Američané ty motory nepoužili pro mírové účely, např. pro vesmírný výzkum, ale třeba k mezikontinentálním střelám, tak Rusové takto znají možnosti těch střel a vsadím boty, že již mají ve výrobě novější typy pro sebe. Navíc, můžete mít pravdu i s tou možností kontroly. P.K.

   Vymazat
 3. Pane Moudrý Brouku Pytlíku, je škoda že jste nepochpil moje ironické neumělecké rýmování. Samozřejmě že se ptám zda vědí občané USA a Honolulu že jim po jejich letu na měsíc, dodávají motory pro kosmické lety z Ruska. Není to divné? Jste Moudrý a k tomu hlídač mudrců, tak se Vám omlouvám a děkuji za podnět k mému dovzdělání. S úctou debil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene múdrců31. července 2017 2:02

   Ad 23:42:
   Tvou omluvu přijímám a doufám, že se polepšíš. Stačí, když se budeš řídit mýma radami.

   Vymazat
  2. Ja byt Putinem, tak se na SS vykaslu!!! Zaroven bych zavrel kohouty od ropy a plynu do EU!

   Vymazat
 4. Třeba jim Američani jednou ty jejich motory pošlou navíc i s nějakým tím dárkem přes ten Kosmos zpět.

  OdpovědětVymazat
 5. Na MFD pořád v komentářích píšou, že ty motory vyrábějí Amíci doma v licenci, takže z toho Rusko nic nemá. Tak jak to je?

  OdpovědětVymazat
 6. Být to v opačném gardu, Spojené státy fašistické neváhají ani minutu a společný program ukončí. Rusko by se mělo pochlapit a ukázat "největší mocnosti", zač je toho loket. Ať si Amíci lezou do vesmíru po žebříku (třeba Jákobově).

  OdpovědětVymazat
 7. 9:42 přečtěte si komentář pořádně "má ve svém portfoliu" atd a přestaňte číst tu brechňu MFD.

  OdpovědětVymazat
 8. Američani mají smlouvu zřejmě dobře pojištěnou a její vypovězení by spíše ublížilo Rusku. Tady je na místě se ptát, proč ji vůbec podepisovali, když věděli, že celý program, který motory používá, je jednoznačně protiruský. Tady touha po penězích, bohužel, zvítězila nad rozumem.

  OdpovědětVymazat
 9. Ad 15:18 - Nemyslím si, že protiruský. Kdyby tomu tak bylo, tak by nemohli dobře spolupracovat v kosmu. Vše je asi trochu jinak, než si myslíme. V USA je neustálá potřeba udržovat poptávku po zbrojení, což trvá již 100 let.

  OdpovědětVymazat
 10. At si USA hraje ty svoje hry s Rusama sama, ale proč se do toho nechá tahat EU. Pokud bude EU spolupracovat S Ruskem, tak nemám o bezpečnost EU strach. Naše ekonomiky nejsou založeny jen na zbrojním průmyslu jako je ekonomika USA. Podívejte se jaké armády udržuje EU a jaké armády ostatní státy. Pokud by došlo k válce, tak jen musíme doufat , že Rus dokáže přenést válečný konflikt na území USA a že se to nebude odehrávat jen na půdě Euroasie, v což Amíci neochvějně věří. Možná ten Turek Erdogan má víc rozumu , než celá slavná EU.Amíkum se přestává dařit v Arabii, lidé na Ukrajině jich mají také plné zuby, tak teď se chystají na Koreu. Pokud tam použijí jádro, pak zlikvidují jih a Číně se to taky nebude moc líbit. A´T zalezou domů a budujou si tu svou Amerika first. A EU ať konečně řekne Evropa na prvním místě a začne se podle toho chovat a přestaně obdivně s rukama v kapsách čunět přes oceán na Ameriku. Vždyť se podívejte jak nebezpečného kašpara si v USA zvolili.

  OdpovědětVymazat