Reklama

.

.

neděle 9. července 2017

S Donaldem Trumpem a nikdy jinak


Zdeněk Hrabica  
9.  7. 2017
Nikdo lépe nezná vlastní historii země, než ji znají její občané, kteří ji obývají. Platí to i o Polácích, kteří o svou půdu pod nohama již několikrát ve svých dějinách přišli. Prezident USA Donald Trump při své nynější návštěvě Varšavy prohlásil, že Polsko je srdce Evropy a Poláci jsou její duší.
Opakoval doslova a do písmene to stejné, co prohlásil u pražské sochy svatého Václava v roce 1990 prezident USA George Bush, starší, když nad malou lucerničkou - připomněl, že Československo je srdcí Evropy a Češi a Slováci jsou její duší, duší celé Evropy.


Podobné před nimi hodně dávno prohlásil i Bismark.

Po něm prorokoval zastupující říšský protektor Reynhard Heydrich, že česká smějící se bestie musí zmizet z povrchu země.

Málem se stalo.

SSSR, Stalin a Rudá armáda to prohráli s odstupem událostí na celé čáře. Nechali utopit v krvi Varšavské povstání. Málem stejné se stalo s Pražským povstáním. Nebýt chrabré a nezpochybnitelné role českých povstalců a role osvobozenecké armády generála Vlasova, dopadlo by to prý stejně.

Podle letošních oslav v Plzni, ale konečně i v celé České republice - o všem v konečném hlavně rozhodl hrdinný pochod armády USA, které velel generál Patton.

Varšava při setkání k uvítání amerického prezidenta na Náměstí Varšavského povstání volala jednohlasně a mávala praporky Polska a USA - Donald Trump, Praha dávno předtím na Václavském náměstí volala jednohlasně a zvonila klíči - Václav Havel.

Tehdy i dneska byla jedné i druhé zemi přislíbena velkorysá pomoc největší světové velmoci, jakou Spojené státy bezesporu byly a dosud jsou. Trump slíbil Polsku nejdokonalejší zbraňové systémy, Varšava ujistila Trumpa o věrnosti nad věrnost. Bush slíbil Československu velkorysou technologickou pomoc a podporu. Havel slíbil likvidaci zbrojařského průmyslu – všude, kde se rozkládal tento tradiční průmysl od Aše až po Čiernou pri Čope, zejména v Podbrezové.

Obě země stále častěji brázdí po souši a ve vzduchu kontingenty americké armády, směřující z Německa do Pobaltí a do Rumunska a Bulharska – k odstrašení Ruska.

Sympatie Poláků vůči USA jsou bezesporu hřejivější, než je tomu v Česku.

Donald Trump ve svém nynějším projevu ve Varšavě přehledně prošel polskými dějinami a společnými boji Američanů a Poláků za nezávislost USA. Ukázal na zmizení Polska, o něž se nerozdílně postaraly Německo a Sovětský svaz.

Roli USA a jiných velmocí v čachrech války a po jejím skončení však zcela pominul.

Ukázal na hlavní viníky dramatických kapitol Polska a občas nebyl daleko od pravdy.

Jeho dávnější předchůdce se v Praze holedbal před více než dvěma desetiletími podobně.

Ani Poláci, ani Češi a Slováci nejsou v poměřování národního charakteru jiní.

Ale Polsko a Poláci jsou v nynějším hodnocení nového prezidenta USA určitě o několik stupínků výše. Jsou, alespoň ve verbálním hodnocení americké strany mnohem výše než jiní.

Po boku USA bojují Poláci chrabře – jakoby výlučně - v Afghánistánu a Iráku.

Ale platit na NATO musíme všichni stejně. Má dáti dál.

V tom není a nesmí být žádného rozdílu.

V čase rozmarného letošního léta dýchám vesnickou kulturu. Je jiná - než je ve městě. Selský rozum káže, že je dobře, že po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu, se přece jenom za oceánem pohnuly ledy. Má více odpůrců - než jich měli jiní američtí prezidenti. Zdaleka ne ve všech městech USA provolávají stejné – co při jeho přivítání a projevu ve Varšavě – nadšeně provolávali účastníci setkání s prezidentem USA a s jeho manželkou.

Trump i u nás sklízí – byť u jednotlivců - vřelé sympatie těch, kdo nenechávají na USA v ničem dopustit. Kladou otázky: proč všichni běží jenom do USA a ne zpátky do Evropy? Mezi takovými jsou Poláci, Češi, Slováci.

Tam je přece záruka stability, svobody a demokracie.

Proč nikdo neprchá z Evropy do Ruska, ani z těch, kdo volají - Vladimír Putin?

Je prý tedy jediná cesta – s Donaldem Trumpem a nikdy jinak.

Prý nebude lépe.

Tož uvidíme!

82 komentářů :

 1. Pane Hrabico...Víte v čem je problém s USA? Nejdříve se přiznávám, že jako bývalý voják mám nějaké, dejme tomu vztahy k USArmy. Teď nevím...já už o tom přemýšlel. Tu placku Rangera vrátit. Bylo by to blbé a zbytečné gesto. Takže v čem je ten problém? Mám řadu amerických přátel, já bych jim to nepřál, ale Američané by potřebovali na vlastní kůži prožít válku. Ne v Korei, ve Vietnamu, Afghanistnu, nebo Iráku, ale doma. Obyčejní občané...Rozumíte mi? Pak by vypráskali tu pakáž z Kapitolu, Pentagonu, Bílého domu...

  ret. Cpt. Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:27 dej si bacha at za zradu tvych spojencu Americanu neskoncis v Quantanamu, tve prani valky by si moh prokurator prelozit a zavrit te do tropu kde se rozlozis hnilobou
   Tak bacha
   Horni Dolni
   Ja valku cesku nepreju ale ta prijde

   Vymazat
  2. Nebo s Vatikánem v čele s papežem.... čtěte pokud jste zvědaví....
   Papež pro deník La Repubblica o G20, migraci a federální Evropě
   http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=26043

   Vymazat
  3. Docela by stačilo vyměnit uprchlíky za všechny naše bolševiky (veřejné i skryté), a to kus za kus. Na Sahaře je pro rudochy místa dost a u přistěhovalců je aspoň nějaká naděje na užitek. Závistivá, neschopná a ubohá husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání, která stejně nebudou retroaktivní, anebo registračních pokladen. Případně i Putinovy sovětské "humanitární" pomoci. Zloděj vždycky křičí: "Chyťte zloděje !!!" Anebo píše petice a podává trestní oznámení. Řešení na konci příspěvku. Komunistický manifest škromachů, ransdorfů, falmerů, žantovských, bartošů, matějků, švihlíků, krejčíků, kellerů, falbrů, foldynů, velebů, uhlů, dienstbierů, marxových, šabatových, konečných, křečků, paroubků, stropnických, vyvadilů, rychetských, pitomiů, mamulů, středulů, humlů, zhovadilů a jiných žvanilů: Stát ať všechno poskytne na úkor těch produktivních, včetně alimentů. Souložit, kouřit a chlastat budeme už sami. Natisknout peníze a rozdat mávátka !!! Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Vymazat
  4. ...problém je, že tak jak existuje lumpenproletariat...tak existuje lumpenburžoasie se svými poskoky !

   Vymazat
 2. Američané znají jen dobyvační války,obranou válku neznají a myslím,že s něčím takovým ani nepočítají,neplánují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co zed?
   Trumpova zed
   Horni Dolni
   A co kdyz si sahnou po utocnicich a valecnych stvacich a vrazi je do Gitma

   Vymazat
 3. S Trumpem, ale i bez Trumpa lépe nebude. prozradím velké tajemství. V Americe, ale ani nikde jinde, kromě Švýcarska, demokracije není. Demokracie je totiž vláda všech, ne většiny ani zvolených, jak se téměř všichni domníváte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O jaké demokracii se vedou řeči když o světě rozhoduje pár nejbohatších, kteří si zaplatí i zvolení do státních funkcí. Těch nejbohatších je z celé populace asi 1(jedno) procento.

   Vymazat
  2. 11:05 no evrope lip nebude, evropa uz hori

   Vymazat
  3. Demokracie je vláda většiny a ta tady je. Tak čemu se divíte. Kdo má většinu peněz, tak ten v demokracii vládne. Je to těžké pochopit?

   Vymazat
  4. 21:42 je tezke pochopit ze nekdo neco takovyho chce
   Horni Dolni

   Vymazat
 4. Všichni chtějí do Ameriky? Podle mého názoru, to je dáno dobrou životní úrovní, kterou si Amerika stále dopřává na úkor ostatního světa. Stále má sílu vnucovat svůj dolar ostatním státům, do jejich nedotknutelných rezerv a vyvážet předražené zbraně a naopak si přivážet zboží a komfort. Dalším důvodem bude obdiv k parazitismu. Američané jsou buď bohatí, nebo očekávají, že se bohatými brzy stanou.
  Parazitický způsob života má svůj půvab. Bude to zřejmě to, co nás fascinuje na západním způsobu života. Jenomže aby fungoval, aby byla k dispozici ta líbivá tvář života 10%, musí existovat nelíbivá tvář života 90%. A jelikož naše mentalita není mentalitou hráče, tak jako v americké kultuře, tak tu negativní stránku neseme těžce, bez naděje.
  Naše středoevropská mentalita je jiná (statisticky, nikoliv sto procent populace), než západní, proto západ nemůže být náš vzor. Našim vzorem by měli být naši historičtí velikáni a naše velké dějiny. To by mělo být naší oporou a motorem vývoje ke středoevropské svébytnosti. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to mas z wikipedie nebo jsi byl v Americe?
   Priznej se
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Anonymní9. července 2017 12:05
   Co jako? P.K.

   Vymazat
  3. Pán zjevně objevil nový druh: Homo sapiens parazitiensis. Patrně patří k němu. Parazity je třeba vyhubit.

   Vymazat
  4. 18:26 jestli si byl v Americe kdyz o ni tlachas
   22:21 vyhub se, parazite

   Vymazat
  5. Buffer9. července 2017 22:21
   Pán se mýlí, já k tomu druhu nepatřím. Já jsem si neprosadil, že budu státům vydávat jejich peníze a mít z toho profit, já jsem si neprosadil, že státy těžící naftu, ji budou prodávat výhradně za moje zelené papírky, já jsem nerozbil Libyi, když se tomu zdála protivit, atd., atd.
   Souhlasím s Vámi, že tento způsob obživy, by se měl vymýtit. P.K.

   Vymazat
  6. Anonymní9. července 2017 23:12
   Viz 8:53 P.K.

   Vymazat
 5. Nevím, z USA vzešlo i dost dobrého, ne jen ta Trumanovská a následující lůza a s ní spojená zločinná jednání. Například Deklarace nezávislosti. Přetěte si ji. Dočtete se v ní mnoho inspirujícího. například: "Spojil se s jinými, aby nás podrobil právnímu zřízení, jež je cizí našemu založení a není potvrzeno našimi zákony, dávaje svůj souhlas k činům,

  vzešlým z domnělé zákonodárné moci:K usazení velkých jednotek ozbrojeného vojska u nás.", nebo: " současné době k nám přepravuje velké armády cizích námezdníků, aby tak bylo dokončeno dílo smrti, zpustošení a násilí, již započaté událostmi ukrutnosti a věrolomnosti stěží obdobnými i v nejbarbarštějších obdobích a naprosto nehodnými hlavy civilizovaného národa.", nebo: "Vladař, jehož charakter je takto poznamenán všemi činy, jimiž se dá označit tyran, nehodí se za vládce svobodného lidu." ... .Nejsme amerikanofil, ale ani amerikanofob, stejně tak ve vztahu s RF, Nemám důvěru k Němcům, historicky danou mi v genech. Nemám ale rád odezdikezdismus. Nenávidím převlékače kabátů. Nikomu nepřeji, aby zažil na vlastní kůži válku. Dokud nepopoženeme NÁMI volené představitele před spravedlivvý soud, který je bude soudit za válečné zločiny, za zločiny proti lidskosti, proti míru .. tak se nikam nepohneme. Vždycky přijde jiný, který si bude myslet, že je lidskými zákony nepostižitelný a naším jménem bude zločiny opakovat. Jsou to i naše zločiny. Přečtěte si Jasperse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A) pracky pryc od Trumpa
   B) cesko uz havlismem spachalo sebevrazdu, cesi ted ziji v mrtvem tele ceske republiky coby cervi, a mrtvola ceska je vyzrana a hnijici
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Američtí židáci jakým byli Baruch či Morgentau měli zájem poškodit jak Německo, tak i uvrhnout do koloniální závislosti země východní a střední Evropy, nás nevyjímaje! V jejich plánu odsunu Němců byla obsažena dvojí škoda pro nás: 1. zemědělské na několik států rozdělené Německo by nestíhalo uživit početné přistěhovalce z východu a dostalo by se na pokraj hladomoru. 2. země zbavené schopné populace by upadly do zaostalosti (což se stalo) a navíc by se usnadnilo vítězství komoušských protibílých sil v těchto zemích (což ovšem se stalo taktéž). Jenže plán přeci jen hochům stoprocentně nevyšel! A to navzdory tomu že zavraždili Pattona a jiné velké muže bránící zájmy naší rasy! Totiž postavil se jim sám FDR, což nečekali a po něm i Churchill a proti realizaci té první šásti byl i sám Stalin! Proto byl tento zločinný plán v jeho první části zamítnut a druhou - tedy odsun naopak realizován, protože s tím počítaly loutkové většinou již Moskvou ovládané vlády těchto zemí, jimž se hodila možnost odstranit velký problém k nastolení rudé totality.

   Vymazat
 6. Abych to zkrátil, ten kdo podporuje politiku US vlád, ať ty s oslem nebo slonem, je potenciální válečný zločinec.
  "United sebranka" z celého světa, je prokletím lidstva.
  Kdejaké zlo se zrodí většinou tam, aby se pak přelilo přes Atlantik nejen do Evropy ale i zbytku světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neboj, evropa si vystaci ze zlem od merklovy a brusle
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Chovanec si vás již registruje. Kolik vám Putin platí?

   Vymazat
  3. 12:45
   Chovanec je chovanej kde?
   V zoo, v ceskym zoo
   Jo a tebe, chlapce taky registruje
   Putin me nic neplati, nemusi

   Vymazat
  4. 23:10 Však nemá z čeho! Páč sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami!:)))

   Vymazat
  5. ...vy jste "číslo"...

   Vymazat
 7. ... pouze jako nejviditelnější příznaky už od konce padesátých let dvacátého století počínajícího kolapsu civilisace WASP. A ta oslavovaná americká demokracie se - místo vytvoření nového US vnitřního "bílého" occidentálního paradigmatu (neúspěšný, protože zlikvidovaný samými bílými Američany, pokus Nixon?)- vzdala svých ideálů ve prospěch postdemokracie a vlády nevolených v pozadí. Deep State, už dávno, likviduje svoji zákonnou vládu a opakovaně vytváří vnější nepřátele - takto "sjednocuje" americký národ. Až si ta "lůza" (dnes bez ohledu na rasu - ale černoši to nebudou) v USA uvědomí, že těch mrtvých amerických chlapců, kanonenfutter počatý zvlášťe z plebsu, je, sice per partes, ale dohromady moc, začne u nich doma pořádné dusno. Důsledky ponese celý, USA úspěšně destabilizovaný, Svět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika je v obcanske valce
   Evropa uz se vzdala
   Horni Dolni

   Vymazat
 8. Dluh USA před I.WW je téměř ve stejné výši, jako přebytek USA po ní - vydělali na ní jako kráva. Stejně tak vydělali na II. WW. Největší průser lidstva začíná však až po smrti F.D.R. Jen aby zastrašil SSSR, nechal válečný zločinec Truman svrhnout dvě atomové bomby na dvě města v Japonsku a nic ... havlohumanisti mlčí; Agent orange - chemická zbraň použitá ve velkém a nic ... havlohumanisti mlčí; vylhané války proti Iráku, Libyi, Srbsku, Sýrii ... a nic, havlohumanisti mlčí; Nikaragua, Honduras, Chile, Dominikánská republika ... dosazení k moci vraždících zkorumpovaných diktátorských monster a nic, havlohumanisti mlčí. Havlohumanisti jsou jen monstra, mnohdy směšná a veřejně se hlásící ke své blbosti, veřejně deklarující své sešiklování se k boji za mýlení se s USA, než za pravdu, ale pořád jen monstra. Ta monstra vědí, že na každou svini se voda vaří a tuší, že bod varu je již velmi blízko, tak kopou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslim ze evropa se bude varit driv
   Jak je historickym zvykem
   O Americe se pak encyklopedisto nedozvis, internet bude prvni down
   Horni Dolni

   Vymazat
 9. Hrabica, obcas pises zajimave
  Ale brzdi tu ironii
  A pracky pryc od Trumpa
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump je obyčejný sluha pánů v pozadí.Sám
   neznamená nic a nic nemůže.Musí poskakovat
   podle zadání a snažit se svět ještě více
   rozdrobit na malé kousky.Ony se ty malé tak
   nějak lépe přepadávají.Pak nastoupí vojáci,
   začnou bombardovat(válčit neumí) a to se to
   pak vyhrává,že Horní Dolní.Jste jen poněkud
   nesoudný podporovatel čistého zla ve formě
   USA,dnes vedených loutkou,zvanou Trump.
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. Jako mladík jsem to už kdysi slyšel a četl: "Ruce pryč od Kuby!" V.J.Horák

   Vymazat
  3. 18:21 jako mlady nevolnicek?

   Vymazat
 10. 11:55
  Vylitej jak necky a pindá ty ussacky sračky pořád dokola....inu to je kokot Rabas h prdele Trumpety šábesdekla!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudinko zalezla zbabela

   Vymazat
  2. Ptal se tě někdo na něco Rabas?!!!!
   Ty ussackej parazitickej kokote negerský filcky,ty bez dovolení drž hubu a krok!!!!!!

   Vymazat
  3. 12:38 ty budes chcipat bez prstu, uz brzo, cesky odpadku

   Vymazat
 11. Cesky humor?
  Kandidati na presidenta: DLUHOS KULHANEK
  To je stejne vtipne jako havlismus
  Cesko, parodie na stat
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně řečeno on Trump je úplně stejná parodie na prezidenta, co si budeme povídat...

   Vymazat
  2. Trump je prvni uzasnej a proamerickej MAGA president od Theodora Rosevelta
   Cesi zavidi
   A Trump neni cesky president
   Tak co by cesku nenasral
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. Tak jak říkáš. Akorát nevím, kteří Češi jim ho závidí. Já to rozhodně nejsem.

   Vymazat
  4. 12:55 kdy a kde?

   Vymazat
  5. 13:30 srandisto :-O

   Vymazat
  6. 13:44
   Myslim to vazne
   Kdy a kde
   At te neprekvapim
   Jestli me naseres
   Nebudes prvni

   Vymazat
 12. Nechte jsi trumpa i usa nemám zájem. Mám zájem o suverénní Český stát nebo Československý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:48 hezke, ale tu prilezitost cesi prohrali havlovanim
   Bude hur
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. 13:28 Blbečku, jenom Amíci si postavili bustu Havla v kongresu. Havlování tady prosadili také Amíci a jejich oddaní poskoci. Když nadáváš do Havlistů, tak nadáváš místním obdivovatelům USA, ne jejich kritikům. Ale to blb jako ty nikdy nepochopí.

   Vymazat
  3. Ano, amík má Havla a My Gavóla...

   Vymazat
  4. 15:18 jazyku zlolajny, svoloci
   Aby bylo jasno ti co postavili bustu Havlovi jsou pekna svoloc
   Trump to nebyl
   Horni Dolni

   Vymazat
 13. TO: Anonym 11:59. Tropy mi nepřipomínej. A Válka? Jsem ateista a nejsem pověrčivý. V Semněvicích se starám o kostel a vždy v neděli nebo o svátcích zvoním poledne. Utrhlo se mi minulou neděli srdce zvonu. Víš co to znamená? Já už jsem ,,mimo" , ale naše ČESKÉ maminy, děcka, báby a dědy budu bránit. Garantuji, že TADY žádná Ukrajina, Afghanistán či Irák nebude. No a že mám ,,napíchnutý " PC či mobil to vím.

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Hrabico, dobře a s nadhledem napsaný článek. Škoda jen, že část obecenstva se uspokojuje pokřikem, místo přemýšlení. Nakonec, proto taky jsme tam, kde jsme. Aniž bychom tak hluboko nezbytně museli. Ale i tak, s hloupostí nezbývá než bojovat. I když je nepřemožitelná. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. Cpt. Pepo Milane !
  Ranger je prestizni vojenska organizace, ktera je nepoliticka. (Nesmi byt politicka podle zakonu !)
  Nic vracet nebudes a nebudes se rouhat verejne, nebo si poskodis prave u armady, ktera si to nezaslouzi.
  Ti kluci namaji na politiku vliv.

  Americka armada NESMI zasahovat na pude Ameriky ! Na to je Narodni garda ! Kterou ma kazdy stat. Tak valka zde nebude.
  Americka armada se nesmi bavit s nami obcany o jeji politickych inklinacich. Zadne nesmi mit, protoze se administrace meni kazde 4 roky. (Ale my vime, ze sympatizuje s Trumpem.)

  (Policie vsak daleko vice !)
  Ameriku nemuzes zavrhovat kvuli nejake politicke
  skupine , ktera je na odchodu ze slavy a kterou obcane z ulice nemaji radi - daleko vice nez Ty.
  Bud pysny jako PAV, kdyz jsi byl rangerem !

  V Americe se deji positivni zmeny. Do jake miry Trump a jeho lide budou uspesni my nevime, ale zatim udelal pro Ameriku daleko vice za 6 mesicu , nez Obama za 8 let.

  Prijde-li k nepokojum v Americe, tak je obcane zneutralizuji drive nez Narodni garda zasahne.
  Kazdy beloch je na strane Trumpa ! Obama silne nadrzoval barevnym a Muslimum. Obama dal milliony Iranu a poskodil zdravotnictvi tak, ze ti co ho platili, ho museli platit za ty, kteri nic neplatili.
  Za Obamem stal Soros, Hillary, Neocons, Globaliste, NWO, kteri usilovali o to, co ty nemas rad !

  Tato parta nalopatovala na Trumpa tolik hnoje, ze nikdy nic podobneho se v dejinach Ameriky nikdy nestalo.
  On NIKDY NEPATRIL k nim. On proste byl stavitel, byznysman a budovatel.
  Oni byli intrikani a z Ameriky si udelali dojnou kravu.
  Stuj pri Americe Cpt. a pri Trumpovi !
  Boj pokracuje dal !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mas svatou trpelivost, Honolulu
   Horni Dolni

   Vymazat
 16. Pan Hrabica by se měl dovzdělat. S tím, kdo navzdory doslova všem osvobodil větší část Evropy od fašismu a nacismu poté, co zahnal vetřelce ze své velké země, bychom dnes měli spolupracovat, nikoli zamračeně se vztyčeným prstíkem ukazovat na SSSR, Stalina a Rudou armádu. Ohledně Maďarska 1956 a ČSSR 1968 se račte, pane Hrabico, poptat u brežněvovských historiografů, kteří pochopili, co a proč začalo Chruščovem a skončilo Gorbačovem. SSSR před Chruščovem a po něm jsou dvě rozdílné země s odlišným programem a vývojem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrkni do zrcadla, až budeš chtít někomu doporučovat "dovzdělání".

   Vymazat
  2. 16:01 pro některé nelze psát jinak, než blbuvzdorné texty. Nebo připisovat vysvětlivky. Někteří tady, se u ironie dožadovali uvozovek. Obávám se, že to všechno stejně nepomůže.

   Vymazat
  3. Buffere, trpaslici ti okopavaji kotniky, zaslapni je
   Horni Dolni

   Vymazat
 17. Boj o svet ! Na jedne strane mate mocnou a dobre oraganizovano partu, ktera usiluje o vladu nad svetem (jejich vladu samozrejme) a o zruseni narodnich statu.

  To neni nic noveho ! Hitler a Napoleon to tak chteli take. Rimane to tak nechteli, ale MUSELI ! Pokorene narody vsak nerusily v jejich existenci.
  EU chce narody znicit , ZMENIT, nasilnou integraci !

  President Trump je proti ruseni narodu a Merkerova je pro zruseni narodu, podle designu Sorose a jeho party.
  Trump rekl, ze politika Merkerove je INSANE a v Polsku znalozil Alinaci nazvanou THREE SEAS, jako obranu proti zruseni evropskych narodu a dominovani Evropy Berlinem.

  Mimo to Polaci maji nejvetsi ekonomicky rust a na severovychodu Polska jsou loziska plynu a oleje - bohate a nedotcene.

  Three seas = tri more, (Balticke, Jaderske a Cerne.) zahrnuje 12 statu a nejvetsi radost z toho maji Madari a Polaci. Bulhari take poskakuji radosti !
  Chorvati do Aliance patri take a na ostrove KRK stavi neco, co je dulezite pro prijem oleje z Ameriky.
  12 statu nebude zavisle na Nemecku , nebo Rusku v budoucnosti.
  Vliv Ruska a Nemecka na Evropu timto bude oslaben ve prospech Ameriky.
  nick honolulu - svedomity pozorovatel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pro doplnění, Trump v Polsku projekt Trojmoří nezaložil, jen ho podpořil, což je rozdíl.

   Vymazat
  2. Jasně Honolulu 16:58. Trump sem EU, potažmo východu, strká Trojského koně a nám, pokud nebudeme pitomí jak doteď, to rozšiřuje manévrovací pole. Toť vše.

   Vymazat
  3. 16:29 No vida. Už i Honolulu pochopil, že Trumpova podpora Trojmoří a Polska není ku prospěchu oněch států, ale jen Ameriky. Je to stejné, jako u nás americká podpora Havla a pražské kavárny.

   Vymazat
 18. Situace v Evrope je zamerne neprehledna a informace jsou casto filtrovane, nebot v Evrope zuri podobny boj, jako v Americe, ktera je daleko otevrenejsi.

  Aniz by jste o tom byli informovani, tak vysoka evropska slechta sympatizuje s Trumpem ! Vcetne anglicke kralovny.
  Dale vetsina prumyslniku v Nemecku symaptizuje s Trumpem a jejich vztah k Rusku je takovy, jaky je ve snahach presidenta Trumpa.

  Od dob presidenta R. Reagana, Amerika NEMELA schopnejsiho presidenta jako je Trump. Jak dlouho Trump vydrzi se branit proti atrocitnim mediim v rukou Neocons my nevime.
  Za rok jsou volby v Nemecku. Bude-li Merkerova vymenena, tak my, kteri podporujeme Trumpa chystame OSLAVY. (To se zase ozeru ze same radosti.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen pro doplnění - volby v Německu nebudou za rok, ale v září 2017, tedy už cca za dva měsíce.

   Vymazat
  2. To zas bude v Hamburgu nablito
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. Honolulu
   Zde mam pocit ze s tebou nesouhlasim. Citim ze Trump je vetsi.
   Nejbliz kdo se mu rovna je Teddy Rosevelt
   Horni Dolni

   Vymazat
  4. Nezapomeň na Pepka námořníka, ať je tam máš všechny. Ty švábe, co si dovoluješ opravovat honolula velikého.

   Vymazat
 19. Honolulu.
  Trump prodal Ukrajinu Polákům?
  Jde o něco jiného,Něměcko,Francie leží u nohou USA,ale ke slovu se hlásí Poláci,jako věrní židé,chtějí v Evropě velký koláč,když se bude Evropa rozpadat,nebo spíš EU.Proto se Anglie trhla,oni nepustí libru a chtějí hrát s USA rovnocennou hru v Evropě.

  OdpovědětVymazat
 20. Vy nevzdělanci nevíte že v Americe se vyrábí 90% světové produkce protože jsou tam strašně pracovití lidé a Tramp Vám všechno nabízí za nejlepší ceny a pošle Vám to pře Poláky to jsou také velcí dobrodinci a ty Vám tam ještě něco přidají aby jste byly dlouho zdrávi a užívali si důchod. Ať žije náš dobrodinec Tramp a američané, největší vývozce demokracie a svobody na tomto světě.

  OdpovědětVymazat
 21. 16:57... Dekuji za opravu. Ja dobre, ze budou v Nemecku volby drive, nez jsem si myslel..Nemci utikaji k nam a stezuji si na dane. Rikaji, ze : "Nemecko neni to, co byvalo drive". Jsou v produktivnim veku a vsechny penize co maji utraceji zde. Kupuji domy, conda a my ted zde budeme mit novou nemeckou pekarnu, coz mi dela radost.
  Pekar se uci anglicky. Srandy kopec. Mame ho vsak radi a jeho rodine pomahaji vsichni sousede.

  16:58... Vsiml jsem si , ze Polaci radi kseftuji, ale hlasi se ke Katolikum. Ukrajinu nesleduji ! Nerozumim ji a neuznavam Majdan ! To byla lumparna pri ktere zahynulo mnoho lidi. Neocons s Ukrajinou manipuluji.
  Ta se jednou vrati k Rusku, at si to Polaci, nebo Neocons preji, nebo nepreji.

  Polaci proti Rusku nebudou vojensky zasahovat uz kvuli bohatym loziskum plynu a oleje, aby je nahodou neztratili. Zbrojit a bohatnout vsak budou !

  Zide v Americe jsou rozdeleni do dvou skupin , ktere jsou alergicke jedna na druhou.
  Napr. senator Schumer a byvaly starosta N.Y. Bloomberg jsou silne proti Trumpovi, ale na druhe strane nejznamejsi Zide, napr. Mark Levin a Stephen Miller jsou na strane Trumpa a z Trumpovych nepratel delaji NUDLE pri ztretnuti nazoru. Levina rad posloucham ! Za kazdym z jmenovanych osobnosti je mnoho jejich lidi.

  U nas Katoliku je situace daleko horsi, nam jde silne na nervy nas papez, ktery ignoruje vybijeni Krestanu fanatickymi kozomrdy a leze jim do zadku.

  Celkove si myslim, ze situace se zlepsi, protoze Polaci niky nepripusti Islamizaci Evropy a v tom je jejich cena.
  Jejich kseftovani neni Evrope nebezpecne. Islam Evrope je nebezpecny velmi.
  Jsem zde velmi spokojen a chci, aby to tak zustalo porad. Trump Ameriku uzdravuje ! To co se deje, sleduji svedomite. Budoucnost se jevi dobre. Vriskani globalistu a jejich bandy v ulicich mi nedelaji starost.
  Posledni dobou jsou brutalne mlaceni od nasich lidi, zavirani a souzeni. Kdyz je mezi nimi kozomrd, tak ma zdarma letenku do Somalska.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 22. Honolulu, měl bys začít přemýšlet vlastní hlavou, protože, kdybys tak činil, měl bys vědět, že žádná vojenská organizace, tedy ani rangers, není nepolitická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stepane, nerozumis tomu co Honolulu pise
   Co to neses ve dzbane?
   Koledu?
   Horni Dolni

   Vymazat
 23. ať žije náš guru havel
  my se semknem a zvládneme to s merklovou a makronem hurá.....
  jinak s evropou to jde z kopce, že vážení .........
  tragedie co se děje ...
  nikdo se té hrůže nepostaví ???????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa je na hnoji
   Horni Dolni
   Ti chytri jako Honolulu ji radsi opustili
   Zapecnici zustali a byli zotroceni

   Vymazat
 24. 18:46..Stepan Forgac !
  To jsou zakony ! Ja je nenapsal !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 25. 22:21: Vážený Pane, Vy jste asi nepochopil, že ten Homo parasiticus je člověk kapitalistický, tedy kromě kapitalistů, kteří vysloveně parasitují na práci svých zaměstnanců /teď se odezvou papousšci s "kapitalista má právo si nechat zisk, protože riskuje "své" peníze"/, kterým platí za jejich dřinu směšný smluvní peníz /viz o tom blíže Karel Marx/ tak to jsou bohužel i ti zaměstnanci, kteří sní o životu kapitalisty - viz fabrika snů Holywood - o čem se točí i mnohé povedené filmy - např. Podraz - točí se o snů zbohatnutí, o parazitickém způsobu života.

  OdpovědětVymazat