Reklama

pátek 21. července 2017

Šarvátky v NATO: Turci "vydali" 10 tajných amerických základen v Sýrii, Pentagon je silně znepokojen


21. 7. 2017   zdroj
Turecká zpravodajská agentura Anadolu zveřejnila podrobné informace o umístění amerických vojenských základen v Sýrii. Dvě letecké základny a osm opěrných bodů, na nichž se nachází americké speciální síly a vojenské vybavení nejsou nyní tajemstvím.


Pentagon v reakci na tyto akce tureckých médiích vyjádřil znepokojení, protože podle jeho názoru toto odhalení jen brání bojovat s DAEŠ, teroristickou skupinou v Rusku zakázanou, informuje agentura RIA.

Stojí za zmínku, že některé ze základen jsou používány pro pomoc syrským Kurdům.

"Jsme velmi znepokojeni tímto únikem informací a budeme velmi nespokojeni, pokud zjistíme, že náš spojenec v NATO speciálně "nastrčil" naše síly v Sýrii a vystavil je nebezpečí".

Je zajímavé, že tyto americké vojenské základny byly označeny jako tajné a uzavřené, právě na nich je prováděna příprava k leteckým úderům a dělostřeleckým útokům, jsou na nich umísťováni vojáci, zapojení do aktivních bojových akcí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Muslim respektuje jen Alláha a toho "respektuje" pokud z toho má přímý svůj vlastní prospěch. Pokud někdo jakkoliv kdykoliv věřil cokoliv muslimovi, je nesvéprávný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tam ta SS - Pakáž vůbec dělá?????!!!!!!!!
   Zval je někdo, mají povolení od RB OSN???? SS pozvání vlastně nepotřebují!!!!

   Já být Putinem, vypráskám je jak psy!!!!!

   "Přítel amerického lidu" :-)))

   Smazat
  2. Jestli jsou ty informace pravdivé, hned by mělo dojít k "omylu letectva Syrie" a měly by být "omylem" vybombardovány, tak jak USA omylem bombardovali spojence i civilisty jak v Syrii, tak v Iráku.

   Smazat
  3. 13:23 ty předchůdci Putina se také neptali zda chtějí Rudou Armádu ve své vlasti.Jako třeba: Finové,Maďaři,Němci,Čechoslováci,Afghánci,Čečenci plus zničené Grozno,dále pobaltské státy,Ukrajina a také Japonská teritória,Polsko před válkou a poní,částečně Balkán,Kuba jako nástroj jaderné hegemonie SSSR v Karibiku a Afrika jako nepřítel Židů v dodávkách zbraní Arabákům. Co jsem zapoměl? Potěš Bůh,to ruské sovětsko není až tak andělský mírumilovné.Co do politiky a válčení USA je Rusko ve stejné kategorii.Tak,oč tady jde?

   Smazat
  4. Neplést SSSR s Ruskou federací. SSSR šířil svou ideologii a vyvažování imperiální panství SS. Rusko se dnes řídí zcela jinou ideologií a jen se brání.

   Smazat
  5. 7:58 To je směs blábolů. Především Rudou armádu na svých teritoriích nechtěli samotní Rusové! Zkus si někdy nagooglit třeba pojem "Tambovské povstání". A co se týká těch jednotlivě jmenovaných států a pastátů: Finsko pustil Lenin! Tam měli svou vlastní rudou armádu, kterou porazil generál von der Goltz! Němčour s intervenčním vojskem! Ten vstoupil tak na území čerstvě zaniklého Ruského impéria, se kterým byla jeho vláda ve válce. A pro Finy získal pevnost Vyborg, ze který je na dostřel Pitěr! To nemohlo projít, páč kdyby Petr Velkej věděl že Vyborg nebude ruskej, tak by tam hlavní město esta věl, vole! Že Fini odmítli dvojnásobný území s přístupem k druhému nzamrzajícímu moři na sewveru výměno za malou oblast s pevností Vyborg a poloostrůvkem Hanko je jiná věc! Sami si zavinili pár a Rusko mělo právo je smáznout jak švábi a připojit k SSSR! A neudělalo to a nechalo jim samostatnost, i když podmíněnou tzv. finlandizací, tj. neutralitou a vynucenou spoluprací. Maďarama myslíš kerej rok? 1944 nebo 1956? V obojím případě tam řádili flanďáci a šípáci a Rudá armáda byla v právu. Páč měla na paměti rok 1920, že? Víš co dělali horthyovci židobolševikům a dělníkům s nima sympatizujícíma v tom roce, že? pokud ne, tak s k nčemu nevyjadřuj. To samý Němci. Kdy? 1945 nebo 1953? V obojím případě byla RA v právu, páč východoněmečtí soudruzi dělali svinstva, vyvolali povstání dělníků neúměrným zvýšením norem Berijovi navzdory (ten chtěl Německo neutrální a sjednocené). Když tomu nehovíš, tak se ani do tohodle neser. Pax tam zamotal co? Baltský státy? Víš vůbec něco vo nich? Jde o pastáty! To území vybudovali Němci a Dánové - křižáci! Pak ho získali Švédi a Nystadtským mírem Petr I. Veliký, kterej za ně do posledního stříbrňáku švédskýmu králi ale zaplatil!!! Pu západem zincenovaným uči v Pitěru se pak začali dít věci! Lotyši a jiní xindli se připojili k bolševikům a masakrovali nejen Němce, ale i prosté Rusy prchanjící před bolšánskou slotou z Ruska! Jenže to ty asi nemyslíš, asi píšeš o roce 1940, kdy Stalin obsadil tyto pastáty a připojil k SSSR v celkem správné předtuše že pokud je neobsadí sám, obsadí je Hitler jako své nástupiště pro útok na SSSR. O Polsku platí to samý. Navíc tam nešlo o polská území, ale o území litevská (Vilnius), běloruská (Gomel) a ukrajinská (Lvov), které pilsudčíci pouze okupovali na základě nespravedlivého Rižského míru z března 1921!
   Co se týká Japonska, Stalin měl nárok na okupační zónu na Hokkaidu a na tom měl jasně trvat! Neměl Amíky nechat vůbec vylodit na Korejském poloostrově! Tam můžou Japončíci leda držet hubu a krok! Co tam ještě máš? Jo Kuba! Tu si Amíci posrali sami podporou batistických emigrantů a Zátokou sviní! Že tam Peearlmutter uumístl rakety? On se nadělal více krávovin (viz darování Krymu Ukrajině), nicméně tu udělal správně! Páč Amíci mířili právě na ten Krym raketama z Turecka! Takže odpověď zní: ano zapoměls toho moc, hlavně toho podstatnýho! Trochu se dovzdělej a douč a pak nebudeš psát slátaniny ...

   Smazat
 2. Yankees by se meli vratit domu, zbytecne tam krvaceji

  OdpovědětSmazat
 3. Agresoři z usa tam nemají co dělat tak mají být ticho.

  OdpovědětSmazat
 4. USAci vždy dělali podražáckou politiku a těžili z ní. Teď se karta pomalu obrací a jejich dosavadní spojenec Turecko uplatňuje vůči USAkům podobnou politiku. Asi ví proč! Lze s troškou nadsázky konstatovat, že pro zločinecké USA po zásluze nastává doba temna a rozvratu na smetišti dějin!

  OdpovědětSmazat
 5. Mělo by se to tam okamžitě deratizovat!

  OdpovědětSmazat
 6. A zdrojem těchto zaručených informací je jakýsi obskurní ruský server.

  OdpovědětSmazat
 7. Tihle lidští parazitičtí bacilové v maskáčích a s M4 v prackách se rozlízají po světě se stejnou zhoubností,jako rakovina v McCainově mozku...Bude to chtít silnou chemoterapii a možná dokonce v kombinaci s radioterapií...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu radioterapii bych raději vynechal. Bohatě bude stačil těžká olověná terapie v kombinaci s chemickou terapií.

   Smazat
 8. Pentagonu se nepodařilo přesvědčit turka o tom, jak prospěšná je US podpora Kurdům (která tak jako tak povede k nějaké formě kurdské státnosti). A tak na oplátku se zas turek - spojenec nedokázal ubránit tomu, aby společné aktivity US hochů a Kurdů nezkomplikoval.
  US hoši ostatně operují na syrském území nelegitimně, v příkrém rozporu s mezinár. právem, proti vůli syrské legitimní vlády, a to i kdyby se tím svým bojem proti Daeš Pentagon zaklínal častěji, než-li muslimové poklekají na zem hlavami směrem k Mekce.
  Pentagonu totiž nejde o Daeš, ale vytvoření (mocenských) enkláv, které budou nakloněny zájmům USA. To když už není schopen ovládnout tu Sýrii od Damašku po Rakku.

  OdpovědětSmazat
 9. CIA řiditel se přiznal že za chemickým útokem v Sýrii stálo a organizovalo CIA a Bíle helmy ! Proto dnes maji CIA v Sýrii po žížalkách a Trump tyto zrůdičky odvolává domů !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, povolává, ale ne za to co ony zrůdičky udělaly ale za to že se nechaly odhalit.

   Smazat
 10. Je to faktická okupace cizí země Spojenými státy fašistickými. Rozhodně podporuji turecký postoj, byť jistě ani pro Rusko ani pro Sýrii nejde o nějaké odhalení. Nicméně pozitivní by bylo, kdyby kdokoliv tyhle okupační zóny vybombardoval a okupanty poslal domů v rakvích.

  OdpovědětSmazat
 11. Kam vleze noha amerického vojáka, tam demokracie 100 let nekvete.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 12. Při současném satelitním sledování,Rusáci o těch základnách určitě vědí,jinak si myslím,že Erdogan se dělá důležitý a chtěl podráždit válečné štváče z USA.

  OdpovědětSmazat
 13. A opět keci a keci.Chybí klauzule USA varuje Turecko atd.Turecko na ně z vysoka kalí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.